Komunia 2012 - ubrania:) Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Wiem, że dopiero początek lutego, ale w zeszłym roku posty zaczęły się mniej więcej o tej porzesmile a że w domu mały ssak, muszę wszytsko wcześniej - o ile się da oczywiście i stąd moje pytania:
    1. Dla córki sukienka do przebrania - nie musi być biała, nie roztrząsam kwestii czy będzie chciała cały dzień w albie biegać - jeśli tak to ok, a sukienka przyda się na chrzest - poradźcie gdzie kupicie, albo kupowałyście.
    2. Dla męża garnitur - bo to chyba dobra okazja na nowy, nie wiem gdzie największy wybór, który nie zrujnuje portfelasmile
    3. Dla synka - najlepiej body z kołnierzykiem, bo koszulinka na półrocznym to chyba się sfitoli.
    4. Dla siebie chyba najprościej, ale jeśli macie pomysły też chętnie poczytamsmile
    Z góry dziękuję za pomoc.
    • Posty zaczeły się już w lecie zeszłego roku - bo sama rozkręciłam akcję pt "sukienka komunijna" big_grin. W kazdym razie jestem już dość dobrze przygotowana: sukienka i torebka zakupione w końcu września, białe balerinki miesiąc temu, rajstopy też smile, teraz negocjuję zakup wdzianka, które widziałam w necie i mi się spodobało. Wzór tortu już wybrany, a dziewczyna, która go zrobi ma zaklepany na niego termin. Aha, jeszcze nie mam wianka, ale znajome panie florystki są już umówione na zrobienie projektu. Nawet już kupiłam dla młodej prezent w imieniu dziadków. Wiem, że jestem stuknięta, ale wszystko było kupowane z duzymi rabatami, bądź na przecenach, nawet tort, bo dostanę do niego czekoladowe muffinki z wiśniami gratis, za tak wczesne zaklepanie terminu wink.
      A co do reszty:
      - nie mam sukienki pokomunijnej, poczekam na kolekcję sukienek w Zarze i w Smyku, bo zawsze mają coś ładnego w bieli lub pastelach, ewentualnie porozglądam się na Allegro,
      - co do garnituru męskiego - nie doradzę, bo mój chłop ma szyte na wymiar,
      - dla malucha gdzieś widziałam na wyprzedaży body-koszulę białą, chyba w Cubusie,
      - o tym w co ja się ubiorę będę myśleć na dzień przed, kiedy będę wiadomo jaką pogodę przewidują - w każdym razie żadnych kostiumów, garsonek, sukienek itp
      • Wczoraj w Tkmaxx w W-wie w BC widziałam cały wieszak z białymi sukienkami pokomunijnymi. Cena do 200 pln.
        • Ja wczoraj we Wrocławiu w TKMAX też widziałam... ale są one.... takie zbyt (moim zdaniem) jak dla "starej-małej" panny młodej.
          Pia - a gdzie kupowałaś balerinki dla córki? Ostatnio się rozglądam i nic sensownego nie widzę. I może podzielisz się informacją jaki zamówiłaś tort (może jakieś namiary?) wink będę bardzo wdzięczna!!! No i podziwiam za organizację!! Ja jeszcze jestem w lesie. Tylko knajpa załatwiona. Na sukienkę /albę zero pomysłów - z pewnością będzie skromna. W kościele ogłoszono, że mają być alby, ale wiem że większość rodziców wyłamuje się.
          • Balerinki Elefanten kupiłam w Deichmannie, wziełam dwa rozmiary 34 i 35, bo nie byłam pewna, które będą w maju dobre. A ponieważ była promocja na wyprzedażowe obuwie to jedne kupiłam za 59, a drugie za 29,50 smile
            Takie:
            www.mirapodo.de/elefanten-maedchenschuhe-ballerinas-1023361.html
            Namiary na kobitkę od tortów
            slodkawyspa.blogspot.com/p/torty-dla-dzieci.html
      • Pia a mozesz zdradzić gdzie mąż szyje garnitury? Bo mój też musi mieć na wymiar i nie mamy pojęcia gdzie uderzyć.
        --
        Pomoc rodzicow nie jest dla mnie niczym złym i jestem dumna z tego, ze mam rodziców, ktorzy na mnie łożą. Wstydzialbym sie natomiast rodziców niezaradnych, którzy.. braliby ode mnie - tekst roku by bukolyka
        • Kiedyś w Twins, a teraz gdzie indziej, ale przyznam się, że nie wiem.
          • Dzięki. Sprawdziłam ten Twins ale niestety i lokalizacja i cena poza naszym zasięgiem. Szukam w takim razie dalej smile
            --
            Pomoc rodzicow nie jest dla mnie niczym złym i jestem dumna z tego, ze mam rodziców, ktorzy na mnie łożą. Wstydzialbym sie natomiast rodziców niezaradnych, którzy.. braliby ode mnie - tekst roku by bukolyka
    • Zawsze się śmiałam, z tak wczesnych przygotowań... aż do kwietnia zeszłego roku, jak syn szedł do komunii.
      Chciałam spodnie. Zwykłe, czarne, nie garniturowe, eleganckie.
      Znalazłam takowe w SMYKu. Zabrałam syna, przymierzyliśmy, nie było rozmiaru, ale innym sklepie był. Była koniec marca.

Na początku kwietnia poszłam po te spodnie i się dowiedziałam, że tego rozmiaru nie ma, oraz nie będzie, bo nie przewidują nowych dostaw - jako że sezon się już zakończył.
      --
      Jak można taką podłą być i mieć tak ładny biust
      • hmmm... u nas Komunia za trzy lata (chyba). Mowicie, ze trzeba juz sie ustawiac w bloki startowe? wink Moze to nie glupi pomysl, bo mnie zawsze WSZYSTKO zaskakuje wink

Pia, rozumiem, ze te torty masz juz baaardzo dobrze sprawdzone. I polecasz... Jakis smak konkretnie? Bo fajne są, a ja w pieczeniu tortow nie jestem specjalista wink (tymczasem urodziny Starszego za pasem)

Co do sukienek w tk maxx - widzialam wczoraj, rzeczywiscie wiekszość "ślubnych", ale jeden model na szerokich ramiączkach był ładny i stosunkowo skromny
        • janka39 napisała:

> hmmm... u nas Komunia za trzy lata (chyba). Mowicie, ze trzeba juz sie ustawiac
          > w bloki startowe? wink

Nie, no bez przesady!! Są tacy, którzy przeżywają komunię kilka lat wcześniej, kompletują, wyszukują, wymyślają, ale da się to normalnie załatwić, bez wariowania!
          Ja też mam komunię córki w tym roku, i powoli, na spokojnie, wszystko załatwiam. Nie ma tego wcale tak dużo.
          W TK-Max własnie kupiłam córce sukienkę, w której pójdzie do komunii. I nie uważam, że wygląda jak panna młoda, sukienka jest prosta, w stylu alby, a duuuużo od niej ładniejsza.
          Wianek kupię w sklepie, nie u florystki smile dlatego tez nie muszę się spieszyć, te rzeczy dopiero zaczynają się pojawiać. Buty tez już kupiłam, kilka dni temu, akurat trafiłam na wyprzedaż w clarks, kupiłam proste białe baleriny.
          Resztą zajmę się w marcu. Wiem, że restauracje trzeba zamawiac wcześniej, oczywiście jeśli zna się termin. Resztę spokojnie dokupisz w swoim czasie.
        • Ja też jestem szurnięta - już dawno oprócz butów (bo czekam do ostatniej chwili - żeby mi w nich jeszcze do pierwszej klasy poszła (my do wczesnej idziemy komunii) i podkoszulki grubszej pod albę, jakby zimno było, wszystko już dla niej mam. Nienawidzę latania na ostatni moment i kupowania w popłochu, co popadnie. A poza tym w marcu - kwietniu zazwyczaj już planujemy wakacje, wolę wtedy na nie odkłądać kasę.
          Alba zamówiona, przedpłacona,sukienkę na zmianę kupiłam na allegro w grudniu, jak została aniołem na jasełkach - piękna, sama się zdziwiłam, za 30 zł mam idealną, skromną, długą sukienkę białą na karczku na przebraniewink
          WIanek z pelerynką kupiłam w listopadzie na allegro )skusił mnie wianek - śliczny, choć na ten pierwszy dzień i tak weżmiemy świeży), ten będzie na biały tydzień. Torebeczka - allegro, grudzień, 10zł plus przesyłka.
          Ja muszę wybrać jeszcze jakąś sukienkę dla siebie - planuję w tym tygodniu polatać.
          Tort robi babcia, Katering trzeba dograć, sznur i świeczkę kupić.
          Garnitur dla synusia kupiłam też jesienią na allegro - odbiór w moim mieście, mąż kupował garnitur z okazji ważnego egzaminu zeszłej jesieni - będzie jak znalazł.
          Buty o mały włos kupiłabym w zeszłym tygodniu - na Teneryfiesmile) ale niestety nie było naszego rozmiarucrying( a szkoda, piękne białe skórkowe balerinki - jak marzenie.
          A na prezent - jedziemy do Disneylandu, nic innego od nas i od rodziny nie dostaje, oprócz biblii pamiątkowej w kościele, medalika, itp - ten Disneyland ma być pamiątką dla niej i dla nas nas wszystkich - w czwórkę lecimysmile, loty easyjeta już mamy, noclegi zaklepane, tylko jeszcze wejście zapłacić.
        • Janka, co do tortu to zamawiałam do tej pory u niej raz, we wrześniu, był smaczny i ładny. Chciałam aby był mało słodki, kwaskowaty i poradziła mi biszkopt przekładany dżemem jeżynowym i bitą śmietaną z owocami leśnymi. Tort został zmieciony do ostatniego okruszka w mgnieniu oka, ozdoby z tortu też big_grin. Pyszne były też czekoladowe muffinki z wiśniami.
    • A ta sukienka na przebranie to konieczność? Pytam szczerze bo nigdy o czymś takim nie słyszałam a też mam tegoroczną "komunistke" w domu.
      --
      • Kurcze, ale przy okazji Komunii, to chyba jednak wolałabym mieć córkę wink
        Spodnie "garniturowe" dla chłopców w tym wieku to jakieś koszmarki!!!! Wszystkie, które widziałam w przelocie. Chyba rzeczywiscie zacznę się rozglądać, bo jak patrzę na te "eleganckie" spodnie i marynary, to brzuch mnie zaczyna boleć wink
      • Pia - dzięki!!
      • Sukienka na przebranie nie jest konieczna, ale dziecku będzie wygodniej. Planuję kupić sukienkę, która będzie potem noszona jeszcze na inne okazje, z jakiegoś płócienka bawełnianego.
        • pia_ napisała:

> Planuj
          > ę kupić sukienkę, która będzie potem noszona jeszcze na inne okazje, z jakiegoś
          > płócienka bawełnianego.

to mzoe Kappahl, jak bedzie znow kolekcja vinatge? Swego czasu bywaly śliczne smile
          • A moja jeszcze "ślimok pospolity" - z całą pewnością im bardziej się będzie starałą przy obiedzie nie poplamić i nie pognieść, tym gorsze będą skutki - dlatego, żeby nie stresować jej i siebie, mamy sukienkę na zmianę.
        • pia_ napisała:

> Sukienka na przebranie nie jest konieczna,
          u nas okazała się bardzo przydatna, bo córka na początku obiadu podarła dól komunijnej smile
          --

> pia_ napisała:
            >
            > > Sukienka na przebranie nie jest konieczna,
            > u nas okazała się bardzo przydatna, bo córka na początku obiadu podarła dól kom
            > unijnej smile

A u nas dla odmiany bylo 28 stopni i corka w polierstrowej albie z dlugim rekawem po prostu plynela wink Zalozenie lnianej sukienki bez rekawow bylo wiec priorytetem wink
    • Jestem pod wrażeniem smile))) Miałam komunie córki rok temu, przygotowania zajęły mi moze 2 tygodnie smile Fakt, komunia była w czerwcu, wiec z restauracja nie było problemu.
      --
      • Ja jeszcze we wrześniu spokojnie pomyślałam, że od stycznia/lutego zacznę się rozglądać za reztauracją. Znajoma jednak doradziła zająć się poszukiwaniem JUŻ we wrześniu. Wszędzie, gdzie szukałam były wszystkie miejsca zarezerowane na potrzebny termin. Szukałam blisko domu/kościoła (śródmieście). Na szczęście cudem się udało znaleźć restaurację, bo ktoś zrezygnował z rezerwacji. Także radzę wcześniej o to zadbać wink
    • zamawiałam tu:
      www.wianki.net.pl
      i były to jedyne wianki w kosciele, które przetrwały cały tydzień, pozostałe dziewczynki miały żywe wianki góra przez 2 dni.
      --
        1komunia.files.wordpress.com/2009/10/opaska1www-ozdobnia-vel-pl.jpg
        • mierzyłyśmy tez opaski, ale mojej córce zdecydowanie lepiej było w wianku, zależy od kształtu twarzy
          --
    • Myślę, że sukienka na przebranie po komunii jest konieczna. Wiadomo, że dziecko musi cały czas uważać żeby się nie poplamić bo jeszcze raz trzeba iść do koścoła, zrobić zdjęcia i poza tym biały tydzień. Gdybym drugi raz miała kupować to wolałabym używaną. Sukienka kupiona za 200 zł ubrana może trzy razy a teraz zalega w szafie.
      Za sześć lat czeka mnie komunia syna...ale to już inna bajka.
      • To w biały tydzień nie chodzi się do kościola w albie?
        --
        • Doczytałam już o co chodzi wiec uznajcie pytanie za niebyłe? Tak to jest jak sie odpisuje zanim sie dokladnie przeczyta.
          --
    • Moja młoda w kościele będzie w albie, a później przebierze się w:
      www.monsoon.co.uk/bouquet-lace-dress/invt/15806228/
      i sweterek do kompletu: www.monsoon.co.uk/bouquet-lace-cardigan/invt/13806128/
      Sukienka jej młodszej siostry: www.monsoon.co.uk/baby-girl-tiered-corsage-dress/invt/15803811/&bklist=icat,6,shop,children,babygirl,babygirldayandpartydress,babygirlpartydresses
      Ubranka już kupiłam i bardzo mi się podobają.
      • śliczne ubranka ale ceny!!!!!
      • Sukienka przepiękna. Napisz proszę, czy dobrze mi się zdaje, że ona jest do kostek? U nas dziewczynki idą we własnych sukiekach do Komunii. Ta podoba mi się bardzo.
        --
        lawendowydom.blogspot.com/
        • Sukienka mojej córce sięga troszkę nad kostkę i cieszę się, bo nie chciałam takiej do ziemi, żeby nie sprawiała wrażenie ciężkiej. Gdyby to miała być do kościoła, to szukałabym raczej dłużej, albo kombinowałabym z większym rozmiarem (nasza jest na 7-8 lat, moja córka ma dokładnie 7,5 roku).
          • łał!! ale szaleństwo...smile
            nas też czeka komunia syna...ale na razie wogole nie zaprząta mi to głowy.Owszem ,tydzien temu byla w kościele "pomiarówka",zaliczkę wpłaciłam i poczekam cierpliwie.
            buty pewnie kupię tuż przed-i tak mam świadomosc ,ze przydadzą się na dosłownie tydzień ,wiec bez szaleństw..
            restauracje mnie nie interesują -robię w domu:uroczysty obiad,na pewno jakieś torcik pyszny i coś kolacyjnie-ot ,dobre żarełko ,do przygotowania ktorego zawsze się przykładamy(szczególnie mąż)przy różnych imprezach ,uroczystościach...
            powiem szczerze(za co pewnie posypią się gromy)uważam ,ze większość ludzi przesadza jeśli chodzi o rozmach w organizacji tej uroczystości...ważniejsze kwestie są przy tym przesunięte na drugi plan.
            I żeby nie było ,nie jestem jakąś nawiedzoną katoliczką tongue_out

--
            Będę pisał książkę dla Ciebie w moich myślach...
            • mysiam napisała:

> nas też czeka komunia syna...ale na razie wogole nie zaprząta mi to głowy.Owsze
              > m ,tydzien temu byla w kościele "pomiarówka",zaliczkę wpłaciłam i poczekam cier
              > pliwie.

Jesli nie planujesz miec drugiego ubrania na zmianę, to OK. W przeciwnym razie - lepiej nie zostawiać takiego zakupu na ostatnia chwilę.

> buty pewnie kupię tuż przed-i tak mam świadomosc ,ze przydadzą się na dosłownie
              > tydzień ,wiec bez szaleństw..

A jak tuz przed niczego akceptowalnego nie znajdziesz? Kupisz byle co, byle było? Nieważne czy dziecku wygodnie, czy pasuja do okazji?

> restauracje mnie nie interesują -robię w domu:uroczysty obiad,na pewno jakieś t
              > orcik pyszny i coś kolacyjnie-ot ,dobre żarełko ,do przygotowania ktorego zawsz
              > e się przykładamy(szczególnie mąż)przy różnych imprezach ,uroczystościach...

Niektórzy mają zbyt liczne rodziny i zbyt małe mieszkania, żeby zrobic imprezę w domu. Niektórzy nie lubią gotować, albo są leniwi wink

> powiem szczerze(za co pewnie posypią się gromy)uważam ,ze większość ludzi przes
              > adza jeśli chodzi o rozmach w organizacji tej uroczystości...ważniejsze kwestie
              > są przy tym przesunięte na drugi plan.

Niektórzy właśnie nie chcą zaprzątac sobie głowy przygotowywaniem potraw, żeby móc się
              skupic na niczym niezmąconym przeżywaniu tego szczególnego dnia.

> I żeby nie było ,nie jestem jakąś nawiedzoną katoliczką tongue_out

ja w ogóle nie posyłam do komunii, ale jak najbardziej rozumiem, ze ludzie nie chca zostawiac przygotowań na ostatnia chwilę. lepiej spać spokojnie, ze wszystko jest pod kontrolą, a nie radośnie improwizować w ostatniej chwili, w przeddzień komunii szukać butów i z obłędem w oczach znienawidzić całej imprezy smile
              • Agni71
                co do kupowania na ostatnią minutę -rok termu specjalnie obserwowalam ofertę butów "komunijnych"-wybór całkiem spory...wiec nie sądze ,zeby był problem -a zapewniam Cię -ja z tych co nie kupują byle jak ,byle czego -szczególnie do butów przykladam wielką wagę smile ale ,jak pisalam ,dla czegoś ,co bedzie zakładane przez tydzień ,nie bede sie zabijać
                ot,takich butów moje dziecie juz poźniej nie załozy.
                do przebrania planuję porządne jeansy i jakąś koszulę -tu też nie problem kupić na bieżąco

co do organizacji w domu-nigdzie nie napisalam ,ze neguję knajpy-mam świadomosc ,ze wielu takich warunków nie ma...ale znam osobiście masę takich ,co warunki mają idealne ,ale zrobić komunię w wypasionej knajpie trzeba ,by móc się pokazaćtongue_out i to mnie bawi...i wcale nie chodzi o to by nie spędzać niepotrzebnie czasu na gotowaniu itp..
                ja robiąc w domu,jako ze kucharka ze mnie srednia,też zamawiam catering ,tzn obiad i ciasto,resztę przygotuje moj pomysłowy mążsmile

coś ,co mnie rozwala i smieszy to pogoń rodziców w kwestii "wystrojenia " umalowania-tak,tak-widzialam rok temutakie "komunistki" na komuni chrześnicy, mega wypasionych fryzur dziewczątek ,ktore poprostu wyglądają karykaturalnie...ot ,to (wg mnie)robienie krzywdy dzieciom

o prezentach już nie wspomnę ...

ale oczywiscie każdy robi tak ,jak chce

--
                Będę pisał książkę dla Ciebie w moich myślach...
                • mysiam napisała:

> do przebrania planuję porządne jeansy i jakąś koszulę -tu też nie problem kupić
                  > na bieżąco
                  >
                  > co do organizacji w domu-nigdzie nie napisalam ,ze neguję knajpy-mam świadomosc
                  > ,ze wielu takich warunków nie ma...ale znam osobiście masę takich ,co warunki
                  > mają idealne ,ale zrobić komunię w wypasionej knajpie trzeba ,by móc się pokaza
                  > ćtongue_out i to mnie bawi...i

a ja myśle, ze większośc ludzi robi obiad w knajpie przede wszystkim dla wygody smile a nie po to, zeby się pokazać.
    • Jedną komunię już przeżyłam. Sukienkę kupowałam w Mininiebo, nawet zrobili mi małą przeróbkę na życzenie. Do kompletu kupiłam też torebkę i dobrałam bolerko. Ceny mają dość dobre. Za 2 lata mam następne przyjęcie, restaurację jadę zamówić na dniach, bo inaczej zostanie mi zrobić w domu, ubranie też kupię na pewno w Mininiebo.
      • Ceny w Mininiebo nie są dobre wg mnie: sukienka 500 zł, bolerko ponad 100, torebka 70. To absurd, rzeczy mają naprawdę ładne i pięknie uszyte, ale gdyby nie to, że miałam spory rabat, to nie zdecydowałabym się na zakupy u nich. W salonie sukien ślubnych uszycie sukienki komunijnej na wymiar ze wszystkimi dodatkami to wydatek ok 500 zł.
      • My do chrztu i do komunii poszłyśmy w tym samym modeluwink Białej Orchidei z Mininiebo. Miałyśmy nawet takie samo bolerko. Ceny są w porządku. Jakość przednia a wzory niepowtarzalne i z klasą. Następne chrzciny i komunia też z Mininiebo.
    • Jesteście niezastąpione - z wianków skorzystam, super a skoro trwałe to już jestem przekonanasmile Sukienki - zbieram pomysły dalej a co myślicie o Wójciku? Salę rezerwowałam (jako że Stolica) już w wakacje - fakt, że byłam pierwsza, ale Panie się nie dziwiły. Wianki i ciepłe bolerko mam od koleżanek z pracy. Będę dalej czekała na propozycje sukienek i garniturów.
    • W zeszłym roku rozmawiałam z włscicielką Olli o nowych wzorach sukienek komunijnych, koniecznie długich i rzeczywiście coś się pojawiło nowego. Podoba mi się i cena też w porządku smile
      www.olli.pl/sukienki-wizytowe/97/
      • pia, dzięki za ten link. Obejrzałam sobie tę ażurową w linku z "Kawy, czy herbaty" i chyba wybiorę się do Nadarzyna, żeby ją zobaczyć w realu. Czy masz jakieś doświadczenia z tą firmą? Kupowałaś coś u nich?
        --
        lawendowydom.blogspot.com/
        • Dowiadczeń z tą firma nie mam, wiem tylko, ze od kilku lat tylko Mininiebo i Olli mają sukienki lniane. Olli ma dobre ceny, ale nie ma u nich możliwości dopasowania sukienki do wymiarów dziecka tak jak w Mininiebo. Korespondowałam w właścicielką i pisała mi, ze wcześniej zleca uszycie określonych ilości sukienek i potem je tylko sprzedaje, aż do wyczerpania asortymentu. Szkoda, ze nie wprowadziła tak jak mi obiecywała torebek, bolerek i opasek. Zadzwoń wcześniej do Nadarzyna i dowiedz się, czy wogóle mają tą sukienkę.
          A' propos Nadarzyna, to jest tam firma, która sprzedaje fajne wdzianka polarowe (pomijając tę nieszczęsną taśmę satynową)
          www.bajland.eu/produkt/131/101.html
          Gdybyś tam była, to wdzięczna byłabym za zerknięcie na to wdzianko - mają je na stanie, bo pytałam.
    • U nas też Komunia w tym roku....
      Póki co,mamy zarezerwowaną restaurację,od października.
      Wybraliśmy też model sukienki (wszystkie dziewczynki z klasy będą mieć taką samą).
      Zaczynam się rozglądać za butami i sukienką na przebranie dla Młodej oraz za "czymś" dla siebie.
      Podobają mi się "żywe" wianki od minki i opaski od pii...
      Muszę wybrać się z córką i coś poprzymierzać,ale dopiero jak mrozy odejdą preczwink
      Jakie macie propozycje fryzurowe,jestem ciekawa...
      Córka ma bardzo długie lekko kręcone włosy,więc pole do popisu spore,ale póki co nie mam pomysłu uncertain
      • I u nas komunia smile
        Garnitur się szyje ( wszyscy chłopcy będą mieć jednakowe garnitury, a dziewczynki jednakowe sukienki- widziałam model-bardzo ładne, skromne, bez udziwnień)
        Buty mam kupione ( emel-skórkowe)
        Przyjęcie robimy w naszym domu, tak jak starszemu synkowi. Mam sprawdzony catering i dla młodszego też go zamówiłam. W marcu jadę ustalać menu. Catering oprócz potraw zapewnia obrusy, zastawę i wystrój stołu- też do uzgodnienia, albo mogę to przygotować we własnym zakresie. ( wolę zastawę od nich, bo brudne naczynia po prostu odkładam do zostawionych pojemników i zaraz po obiedzie są zabierane).
        Ciasta i tort piecze zaprzyjaźniona "pani od ciast" - też mamy sprawdzone, pyszne, świeżutkie.
        I tyle. Wszystkie potrzebne dodatki typu: świeca, okapnik, różaniec zapewnia parafia. Nam pozostaje wyhodować mirt ( mertę ) żeby ozdobić świecę.
        Acha, u nas jest zwyczaj, że znajomym, sąsiadom i dalszej rodzinie, którzy przyjdą złożyć życzenia daje się ciasto komunijne- w tym celu kupiłam już ładne, specjalne komunijne pudełka, żeby mieć je w co pakować.
        Pozostało mi kupić białą koszulę ( mam dwie po starszym synku, będą na przebranie, na uroczystość chcę kupić młodszemu nową).
        Chcę też kupić ładne wydanie Biblii Tysiąclecia, starszy syn też dostał od nas takie, weźmie sobie kiedyś do swojego domu. Widziałam wydanie ze zdjęciami z Ziemi Świętej-chyba takie wybiorę.
        O czymś zapomniałam?
      • 06.02.12, 10:12
        Radze jakąś prostą fryzurkę, typu rozpuszczone włosy, albo jakiś ładny francuski warkocz, koki mi się nie podobają i wygladają przesadnie. U nas nie będzie nic wymyślnego, pogonię tylko fryzjerkę, aby wcześniej porządnie i prosto obcieła młodej grzywkę, bo zawsze jakieś kosmyki wystają. Na pewno będzie miała włosy rozpuszczone - ma do ramion, moze nakręcę je na papiloty - to odwieczne i dotąd niespełnione marzenie mojej córki wink. Na ostatnich urodzinach zaproszona w ramach atrakcji znajoma fryzjerka zrobiła dziewczynkom fryzurki dzięki lokówce i takiej falownicy - wszystkie świetnie wyglądały - bardzo dziewczęco, ale krótko się to wszystko trzymało, bo miały mnóstwo zawodów sportowych i latały potem spocone jak szczury. Ponieważ młoda ma krótko obciętą grzywkę, to dosyć idiotycznie wygląda w wiankach, więc będzie opaska.
        Tu masz całkiem niezła fryzurkę, ale ja nie byłabym w stanie tego ułożyć
        1komunia.wordpress.com/2010/02/18/ladne-uczesanie/
        tu trochę za bardzo lokowate, ale niektóre dzieci mają takie włosy z naturalnym skrętem
        1komunia.blox.pl/2009/10/Loczki-okielznane.html
        Cała galeria
        www.google.pl/search?q=fryzury+komunijne&hl=pl&rls=com.microsoft:pl&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=b5MvT-WEF8jfsgasv-HXBQ&ved=0CGwQsAQ&biw=1536&bih=675
        ciąg dalszy
        fryzury.sekrety-urody.net/galeria/fryzury-komunijne
        fryzury.qever.com/katalog-fryzur/fryzury-komunijne
        imprezarodzinna.pl/galeria/komunia/komunia-fryzury-komunijne/81/komunia-fryzury-komunijne
        Dla dziewczynek o długich, prostych włosach podoba mi się warkocz spleciony z konwaliami
        xarchiwum.pl/komunia-wianek-komunijny-konwalie-jak-zywe-i1571920159.html
        • pia_ napisała:

> Tu masz całkiem niezła fryzurkę, ale ja nie byłabym w stanie tego ułożyć
          > 1komunia.wordpress.com/2010/02/18/ladne-uczesanie/
          moja córka miała podobną fryzurę, mniej ozdobną, ale robiona na podobnej zasadzie. Fryzura długo sie nie trzymała, spinki sie wysuwały.
          • minkapinka napisała:
            pia_ napisała:
            > Tu masz całkiem niezła fryzurkę, ale ja nie byłabym w stanie tego ułożyć
            > > 1komunia.wordpress.com/2010/02/18/ladne-uczesanie/

> moja córka miała podobną fryzurę, mniej ozdobną, ale robiona na podobnej zasad
            > zie. Fryzura długo sie nie trzymała, spinki sie wysuwały.

No właśnie jak to zrobić,żeby te włosy nie rozsypały się po godzinie?
            Minka,używałaś do podpięcia wsuwek czy takich malutkich klamerek? Może one lepiej trzymają włosy...się zastanawiam...uncertain
            • Fryzjerka chyba wsuwkami to upinała, duzo tych spinek było smile Moja córka ma włosy proste i śliskie, dlatego spinki spadają.
              Włosy były zakręcone, bo córka chciała loki i ta górna cześć podpięta.

--
                Komunia już o 9.30 niestety...
                No chyba,że tego "francuza" przeforsuję wink
                • He, he, nasza znajoma fryzjerka już zapowiedziała, aby w niedzielę na nią nie liczyć, zaproponowała w zamian pozyczenie sprzętu typu falownice, lokówki itp, albo skręcenie włosów na papiloty w sobotę. I tak nie miałam zamiaru ściągać kogoś w niedzielę, damy radę same smile
                  • pia_ napisała:
                    > He, he, nasza znajoma fryzjerka już zapowiedziała, aby w niedzielę na nią nie l
                    > iczyć, zaproponowała w zamian pozyczenie sprzętu typu falownice, lokówki itp, a
                    > lbo skręcenie włosów na papiloty w sobotę. I tak nie miałam zamiaru ściągać kog
                    > oś w niedzielę, damy radę same smile

Oj nie strasz pia_smile
                    Muszę porozmawiać ze swoją fryzjerką,jak ona się zapatruje na to wszystko ,tudzież zacząć samoszkolenie,ale efekty tego raczej słabo widzę;-D Pozatym codziennie rano lecą na mnie gromy,jak to strasznie ciągnę przy czesaniu,więc w dniu komunii wolałabym uniknąć tego typu scenwink
                    • Nasza fryzjerka przyszła bez problemu, uczesała obydwie córki, w tym jedną komunijną i mnie i jeszcze moja mama się wkręciła i jeszcze z życzeniami bukiet kwiatów córce przyniosła. Kochana kobieta.
        • Pia,bardzo inspirująca galeriasmile Dzięki.
          Ja najchętniej zrobiłabym młodej francuski warkocz na boku,albo a'la wianek ozdobiony żywymi kwiatuszkami,taka fryzura przetrwa cały dzień bez względu na pogodę.
          Ona,póki co chce mieć rozpuszczone włosy,najlepiej LOKI typu spiralabig_grin
          Koki nie wchodzą w rachubę.
          Nie jestem mistrzynią fryzjerstwa niestety,więc chyba będę musiała prosić kogoś o pomoc w podpięciu tych włosów spinkami,tak żeby się nie rozleciały....
    • U nas komunia była 2 lata temu, szedł syn. Na szczęście szkoła wzięła na siebie wszelkie przygotowania modlitewne, kościelne a my tylko zrobiliśmy składki i tyle. 1 zebranie było dla rodziców we wrześniu a drugie tydzień przed komunią, cudownie, bo koleżanka biegała z córką 1x w tygodniu na spotkania i przeklinała wink.
      Dzieciaki miały alby i super, nikt się nie wyłamał ( nie wyobrażam obie ubrać dziecka inaczej skoro przyjęte zostały zasady co do tego jaki będzie strój ). Po przyjęciu wszystkie dziec były przebrane dla ich wygody, pamiętam,że ja na swojej komunii też ię przebrałam i super.
      Restaurację zamawialiśmy jakoś lutym ale to było szczęście, że ktoś zaliczki nie wpłacił a właściciel nas zna i nie czekał na nią dłużej.
      Razem z restaracją był tort i cała reszta wyżywienia dla wszystkich zatem znowu nic z naszej strony.
      Cieszę się ogromnie, że miałam z głowy tyle spraw.

Iza
      ---
      http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h6w1vt6qz.png
      • A czy sukienka musi być biala?
        Chodzi mi o tą do przebrania.
        Ja uważam, że bardzo fajnie wyglądaly by takie wizytowe sukieneczki
        np
        allegro.pl/sukienki-rozmiar-140-89677
        allegro.pl/nowa-ekskluzywna-sukienka-wyjsciowa-bombka-140-i2082469799.html
        allegro.pl/nev-look-sukienka-tunika-10-11-l-i2084310409.html
        To tylko przyklady.
        --
        Znalazłam, przeczytałam, zrecenzowałam.
        http://inne.gry.w.interia.pl/warzywa_owoce/ksiazka.gif
        • Na przebranie nie musi być biała. Moja córka ślicznie wyglądała w sukience bez rękawów w kolorze białym w delikatne grochy w kolorze niebieskim, błękitnym, jasnym szarym , na wysokościu biustu delikatna granatowa falbaneczka. Sukienka z delikatnego płótna /etamina/ z podszewką z cienkiej etaminy wykończoną tiulem. Było gorąco a sukienka bardzo przewiewna.
          Trochę szkoda, żę już za mała na córkę bo była szyta na zamówienie i na wzrost 146 cm.
          Niedługo ją chyba oddam do komisu choć córka nie za bardzo chce się jej pozbyć.
          • Mi po glowie chodzi podobny prezent od rodziny dla młodej.
            Czy możesz mi napisać na maila jak masz tp zorganizowane, chetnie skorzystam z podpowiedzi gdzie sie zatrzymujecie i jakie wstepnie masz koszty. Dopiero sie za to biore.
            Czekam na kontakt.

• Może podpowiem, że fajnie przejrzeć ofertę hoteli Disneya, które są na miejscu przy parku. Mają czasami ofertę, że płacisz za kilka dni i dostajesz jeden dzień, dwa dni gratis. Hotele są wygodne, o dość dobrym standardzie, blisko, darmowe autobusy dowożą na miejsce (5-10 min), kursują non stop. Do tego jest godzina wcześniejszego wejścia na teren parków, przed innymi klientami. No i można zostać z dzieciakami do nocy, zobaczyć na przykład nocną paradę i pokaz fajerwerków nad zamkiem (rewelacja, polecam). Czasami trafi się naprawdę dobra cena za taki hotel.
            • Proszę bardzo - ale wrzucam tutaj, nie chc e mi się na mailacrying

bilety lotnicze - kupowałam w listopadzie, easyjet z Krakowa (jestem z okolic Katowic, więc mam rzut beretem na lotnisko) leci na Charles de Gaulle - główne lotnisko w Paryżu

ceny lotu w tym listopadzie na 4 osoby 1000zł (nie lecimy z dużym bagażem, my w ogóle z takim nie latamy - mamy 4 specjalne torby - kabinówki z allegro, w takie się pakujemy, nie płacąc za dodatkowy bagaż)
              nie chciałam lecieć wizzairem ani ryanairem - lotnisko Beauvais jest 80km od aryża - dodatkowa podróż i koszty
              na linie regularne dawno się nie piszę - przy 4 osobach dużo za drogi szpas

nocleg - hotel Kyriad Disneyland PAris, bukowany w promocji w 1wszy dzień świąt na stronie www.hotels4u.com - kosztował nas 880zł za 3 noclegi dla czteroosobowej rodziny ze śniadaniem i darmowym transferem do Disneylandu , teraz znacznie już skoczył, nawet do 1600zł

wejście do Disneylandu - przez stronę FNAC - taki nasz empik, bilet nazywa się Francilien i kosztuje w necie 30 euro od osoby, w tej cenie jedno dziecko do 12 lat wchodzi gratis. Bilety odbiera się w Paryżu przy Łuku Triumfalnym albo płąci za przesyłkę do domu.

Pozostaje transfer z lotniska do hotelu (albo TGV albo kolejka RER), jeden cały dzień będzie sam Paryż - więc rezerwacja w necie biletów na wieżę Eiffela, no i obiado-kolacje na miejscu, ale my z dużo samodzielnie podróżujących, więc będzie ekonomicznie i rozsądnie.
              To tyle.
    • Mam kupione, a właściwie zamówione balerinki:
      http://www.halens.pl/pl/default/produkt-images/_w230_h354/p/l/next/8/0/6/806-041-X49.jpg
      Sukienka zamówiona, w marcu mierzenie - wszystkie dziewczynki idą w identycznych:
      http://www.infojurikom.com.pl/jowika/a1.jpg tylko w rzeczywistości jest bardziej lejąca
      mam namiar na firmę wypożyczająca stoły, krzesła i zastawy - muszę się z nimi zkontaktować
      wianuszek zamówię w linkowanych tu wiankach wink
      rajstopki mamy
      sukienka na zmianę jest (kupiłam dwie na święta)
      jeszcze torebka i coś a wierzch jakby chłodno było.
      • aha i sesja fotograficzna zamówiona smile
      • moja córka miała bardzo podobną sukienkę tylko z kołnierzykiem bebe. Zwróć uwagę jak na dole jest wykończona sukienka, nasza była obszyta tasiemką i się cała porwała. Nie tylko nasza, połowa kolezanek miała porwane.
        --

> Zwróć uwagę jak na dole jest wykończona sukienka, nasza była obszyta tasiemką i się cała porwała. Nie tylko nasza, połowa kolezanek miała porwane.

o dzięki za cenną uwagę. Wydaje mi się, ze nei widziałam na wzorze żadnej taśmy, ale zobaczymy co będzie ostatecznie.
          A szyte miałaś w firmie warszawskiej Jowika?
          • Wydaje się, że to sporo czasu, ale gdy we wrzesniu rezerowowałam przyjęcie, okazało się, że wcale nie byłam pierwszawink Mam synka, chłopcy mają jednakowe ubranka. Po uroczystości w kościele planuję uroczysty obiad, myśle, że nie będę młodego przebierać, chyba, żeby było zbyt gorąco lub zbyt zimno, ale wtedy założę mu coś, co już ma w szafie albo co kupię, jeśliby okazało sie, że to co ma jest za małe-czyli jakieś spodnie ciemne lub jasne(co roku ma takie zara w kolecji letniej) i koszulę z krótkim lub długim rękawem. Na pewno żadnych muszek, kamizelek, garniturów itp. W wersji chłodenj klasyczny pulower. Problemem na pewno będzie zakup butów, ale tego nie mogę zrobić wczesniej z uwagi na nieprzewidywalny wzrost stopy młodego(od ubiegłej zimy noga nie urosła mu nawet milimetra, więc pewnie lada chwila"wystrzeli")U nas I Komunia 13 go maja, o kreacji dla siebie jeszcze nie myślę-coś tam w szafie wynajdę ew.kupie w ostatniej chwili, fason w zalezności od pogody. Jedyny pewnik, to to, że to będzie sukienkawink
            Tort przygotowuje rodzinna cukierniasmile
          • nasza była chyba z innej firmy
            --
      • 07.02.12, 12:56
        a te buciki gdzie zamówiłaś?
        mi się marzą proste, bez żadnych przeszyć, ozdóbek, no, może byc kokardkasmile
        i ze skórzaną wkładką...
    • Oj dziewczyny, dobrze ze weszłam w ten wątek, połowa przemyśleń i pomysłów gotowychsmile

Sukienkę mam wybraną, nasz ksiądz współpracuje z salonem szyjącym suknie, dziewczyny przyszły po mszy, zebrały miary z dziewczynek, niedobitki takie jak ja musiały same sobie pojechać do salonu na miary, wystarczyło wybrać fason i gotowe. Zdziwiłam się, ponieważ nie były to żadne alby tylko dość strojne sukienki. Moja córka zachwycona. Wszystkie dodatki mozna zamówić na miejscu przy okazji kolejnej miary.

Ponieważ sama mam piękne sale bankietowe i organizuję komunie to odpada problem z miejscem na organizację imprezy, ale dochodzi taki, ze poniekąd sama będę w tym czasie w pracy, bo poza moją komunią mam kilka innych smile
      • O kurka. To stwierdzam, że ja jestem jeszcze w ciemnej d....
        Mam zarezerwowaną salę i Albę po kuzynie i to na tyle. Aaa i jeszcze zaklepany termin z tortem.
        Nie patrzyłam jeszcze na spodnie, buty, koszulę itp. Myślałam, ze jeszcze czas.Hmm
        Ostatnio myślałam o prezencie, bo też nie wiem. Chciałabym do Disneyland pojechać ale chyba kasy zabraknie. Sama komunia to mega wydatek a wycieczka pewnie też.
    • Dziewczyny a w co Wy zamierzacie się ubrać? Ja, jak narazie nie mam żadnego pomysłu..
      --
      Julia
      Magdalena
      Mateusz
    • Zaczęłam od najprostszej rzeczy - ubrałam Synka (w dniu komunii będzie miał pół rokusmile) w Zarze kupiłam białą koszulkę polo, z takim trochę sztywniejszym kołnierzykiem i do tego granatowy sweterek w serek z Benttonu (z wyprzedaży), mam spodnie ciemnogranatowe sztruksy - powinno być ok, tylko jeszcze coś na ewentualną awarięwink już zapomniałam jak to jest z maluchami.
      Sukienki w sieciówkach się pojawiają - Zara cały czas ma dostawy, ładne ale trochę za ciemne, czekam na Wójcika no i może coś w Smyku?

A ile kupujecie par rajstop i podkolanówek? Czy to bardzo się niszczy?
      Ktoś napisała że ma już torebkę, czy to niezbędna rzecz na komunię, nie myślałam o tymsad
    • W Zarze pojawiły się sukienki kremowe z falbankami i takie sztywniejsze, lekko bombkowe oraz biało-czarne.
      www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/12201/en/zara-S2012/189558/632742/DRESS%2BWITH%2BFRILLS
      www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/12201/en/zara-S2012/189558/681506/JACQUARD%2BDRESS
      www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/12201/en/zara-S2012/189558/632628/DRAPE%2BNECK%2BDRESS
      Nic mnie nie zachwyciło, kremowe są na oko ładne i w dobrej cenie 79 zł, ale usztyte z ciężkiego i w sumie grubego materiału, szkoda, bo fason fajny. Są tez juz eleganckie, białe sweterki, spódniczki, bluzki.
      W Smyku dostali juz sukienki wizytowe z bolerkami, ale tylko do rozmiaru 122, na starsze dzieci jeszcze nic nie ma. W Wójciku to samo, przyszły resztki kolekcji zeszłorocznych wizytowych, ale tez dla młodszych dzieci.
      • w TKMaxx są przepiękne komunijne sukienki dziewczęce od 99 do 150zł
      • mnie się te ecru na zywo nie podobają, ciezkie i ta brokatowa złocona falbana...
        Rok temu duzo białych sukienek pojawiło się w Zarze w połowie marca.
        --
          Az do dzisiaj. Byłam z córą w zarze i kupiłam własnie tę ze zloconą falbaną. Pauliśka wyglada w niej cudnie! Baardzo elegancko, wydłuża ją, wyszczupla i w ogole och, achsmile
          Żaluje, że jej wczesniej nie wziełam do sklepu (nie lubi), bo musiałam oddać wszystkie ciuchy, ktore kupilam. Teraz kupiłam zupełnie inne i jestesmy obie zachwycone.
    • Poczytuję ten wątek, bo moja córka lat 8 ma sypać kwiatki na ślubie. Szukam sukienki. Ogladałam dziś sukienki w Zarze. Ciężkie, gruby materiał, tez mnie nie zachwyciły. Bardziej wiosenne te sukienki.
      • nie ciuchowo wink
        Spytam Was dziewczyny o zaproszenia na komunię. Robicie, zamawiacie, jakie, gdzie? Najchętniej kupiłabym stacjonarnie smile
        Wiadomo, że zaiteresowani i tak wiedzą co i gdzie się odbędzie - chciałabym, żeby zaproszenie było 'na pamiątkę'.
        • U nas zawsze zaproszenia i kartki okolicznościowe robimy sami, na komunię mam pomysł - zresztą zaczerpnięty z fotoforum z kłosami pszenicysmile, przy okazji super zabawa dla młodejsmile
        • Ja zamówiłam TUTAJ.
          Zaproszenia, podziękowania dla chrzestnych i pamiątki dla siebie i mojej mamy, bo dwa tygodnie po komunii mojego syna, do I komunii idzie mój bratanek.
          • A mi się podobają te z linka, ktoś może zamawiał u tej osoby? Zastanawiam się, jak z jakością...

allegro.pl/retro-zaproszenia-na-komunie-ze-zdjeciem-i2109600253.html
            Czy może wiecie, gdzie ew. stacjonarnie takie lub podobne możnaby zrobić w Warszawie?
            • Nie mogę znaleźć na tej stronie zaproszeń. Podpowiedz proszę.
            • Kupiłam na allegro zaproszenia z kłosami w kolorze ecru, u tej sprzedającej:
              allegro.pl/wyjatkowe-zaproszenia-komunia-komunijne-z-klosami-i2064639729.html
              Bardzo starannie wykonane, szybko wysłane ( 2 dni) i w rzeczywistości jeszcze ładniejsze niż na zdjęciach. I co ważne: bardzo dokładnie i porządnie zapakowane, żeby żaden kłosik się nie zniszczył.
    • Dla taty, ktory nie musi chodzic w garniturach i szczerze ich nie znosi?.....
      Zaklada garnitur tylko na sluby i pogrzeby (ma jeden grafitowy)......
      Co ma zalozyc na siebie taki facet?....
przejdź do: 1-100 101-186
(101-186)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.