jak zrobi ładne zdjęcia ubrań do aukcji??????????? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Macie na to jakieś patenty.
    na niektórych aukcjach zdjecia są naprawdę świetne a nie sa specjalnie obrabiane, sa wyraźne widać wszystkie szczegóły. jak to zrobić? przy jakim świetle i jakich ustawieniach aparatu? Dodam, że aparat mam całkiem niezły ale nie posiadam namiotu bezcieniowego.
    • Ja pojechalam kiedys z ciuszkami po corce do mojej siostry ona jest fotografem ale takim z zamilowania
      robi fotki dla rodziny i znajomych.
      Zrobilam sobie u niej foty a mialam do dyspozycji, tlo biale na podlodze, 2 lampy z parasolki po 2 zarowki na kazdym statywie i to koniec.
      Pozniej tylko wykadrowalam w programie do obrobki zdjec jest tego masa w internecie i wrzucilam przed imageshacka na allegro.Ja sadze, ze dobre zdjecia to podstawa nawet jezeli ciuszki nie sa zbyt super ale fotki sa uczciwe to mozna sprzedac wtedy bez problemu.
    • Jeśli masz całkiem niezły aparat to potrzebujesz jedynie gładkiego, jasnego tła oraz słonecznego dnia. Aparat wcale nie jest najważniejszy. Dla mnie najważniejsze jest światło i jasne tło (może być brystol albo gładki materiał, byle nie pognieciony). Zdjęcie powinno być wyraźne, dobrze skadrowane, dobrze jest, kiedy nie widać innych przypadkowych przedmiotów z otoczenia. Dla mnie brzydko wyglądają zdjęcia np. ubranek rozłożonych na przybrudzonej podłodze, ciemnym, pstrokatym dywanie albo wymiętym nakryciu na łóżko. Popróbuj z jasnym tłem (dla białych rzeczy tło oczywiście bardziej kontrastowe) i dobrym światłem dziennym, szybko się nauczysz.
    • Jesli planujesz regularnie wystawiac na Allegro, to warto kupic ten namiot bezcieniowy. Czasem jednak zdjęcia lepiej wychodzą bez namiotu, w pogodny dzień, ale nie w pełnym słońcu, na neutralnym, najlepiej białym (chyba, że ciuszek biały) tle. W świetle dziennym, bo, przynajmniej mój (niezbyt rewelacyjny co prawda) aparat w sztucznym świetle bardzo zniekształca kolory.
      • Z moich doświadczeń -nie używam namiotu, bo nieraz ubrania są za duże..kiedyś myślałam o stole bezcieniowym żeby nie wciskać np ubrań do namiotu
        Przy mniejszych przedmiotach z pewnością sprawdza się
        jeśli masz konstruktora w domu, proszę
        blog.więcek.pl/jak-zrobic-namiot-bezcieniowy.html
        zawsze robisz kilka ujęć- z góry, może być z ukosa, zbliżenie charakterystycznego znaczka, faktury.
        Tła: białe podstawowe i np czarne, niebieski, zielone jak kto woli bo fot jaśniejsze rzeczy musisz mieć kontrast.
        Jak napisała przedmówczyni w wątku - białe, tło, dwie lampy na statywach z parasolkami lub softboxami .
        Praktycznie przy świetle zastanym zdjęć nie robię bo to rosyjska ruletka- będzie nie będzie- za jasno, balans bieli. Wolę mieć statyczne warunki i wydaj mi się że zdjęcia są ok.np: czarne tło
        https://lh4.googleusercontent.com/-aIlUz7NpRew/TtwTmA3HWiI/AAAAAAAAGV4/C5TZfYca6K0/s512/ubrania1-3843.jpg

Tło i reszta sprzętu przyda Ci się do sesji rodzinnych...podstawowy sprzęt na allegro, nie formowy sporo nie kosztuje.Wiele rzeczy można wykonać samemu..nawet blendę

--
        pozdrawiam.Pasik
        PUSZCZYKOWO MIASTO OGR_od_ÓW fotoblog
        Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły
    • Jeżeli sprzedawać będziesz sporadycznie ciuchy po własnych dzieciach, to nie ma co się bawić w namioty bezcieniowe, lampy czy też inne gadżety.
      Mi wystarczają dwa kawałki brystolu, czarny i biały, oba używam, wszystko zależy od koloru ubrania czy też butów. Robię zdjęcia w słoneczny dzień, ale nie w słońcu.
      Nie mam dobrego aparatu, a zdjęcia wychodzą mi całkiem fajne smile
      --
      Wózkomania
    • a jeśli robicie zdjęcia w ładny dzień, oczywiscie nie w pełnym słońcu to uzywacie lampy w aparacie?
      --
      Pierożek 20.07.2005
      Truskaweczka 09.04.2008
      • ja nigdy nie używam lampy - parokrotnie zastosowałam tzw.sceny np. żeby uwidocznić faktyczny kolor kurtki (odcienie fioletu)
        również staram się focić w słoneczny czy jasny dzień
        najczęściej robię to na wyprasowanej/gładziutkiej narzucie koloru białego
        lub na białym stole (choć to ciemniesze pomieszczenie i efekt bywa różny)
        białe rzeczy na czarnym stole

lampy nie używam
        mam alergię na aukcje z lampą, na dywanach pstrokatych, kanapach - jak pisano wyżej
        choć bywa, że takie oferty są omijane łukiem, a towar całkiem fajny...
        aha... bywa (choć nie powinnam), że dodaję zdjęcia dzieci wystawionych kurtkek czy kombinezonów
        i wydaje mi się, że zainteresowanie jest dużo większe (sprzedaż też...)
      • lampa nie jest tak dobra jak opinia o niej. Można nałożyć na nią nakładkę, jakieś matowe przezroczyste szkło, żeby zdjęcie nie było jasno bezczelne. Polecam jeśli masz w aparacie tryb światło naturalne oznaczone najczęściej N.

Gdybym miała wystawiać ciuchy po dzieciach, to zrpbiłabym z 10 zdjęć w różnych ustawieniach i porównałabym jak wychodzi. Nigdy jeszcze nie fotografowałam ciuchów. Może ubierz w nie dziecko i skadruj bez twarzy, najlepiej w naturalnym świetle, wtedy nie będzie problemu z cieniem.
      • czarna.perla napisała:

> a jeśli robicie zdjęcia w ładny dzień, oczywiscie nie w pełnym słońcu to uzywac
        > ie lampy w aparacie?

Ja zawsze robie zdjęcia z lampą i bez, a póżniej wybieram te, które lepiej oddają wygląd i stan danego ubrania.
    • Sprzedaję sporadycznie (sezonowo) ubrania po synku, więc nie inwestuję specjalnie w sprzęt
      aparat pożyczam od teściowej wink ale jest to zwykła niezbyt skomplikowana cyfrówka, zdjęcia robię w słoneczny dzien ale w pokoju, gdzie jeszcze nie swieci bezposrednio przez okno bo wtedy wychodzą brzydkie cienie
      zdjęcia robię najczęściej na podłodze (mam jasny parkiet) bo mały łotr zawsze bebeszył mi moje tło wink
      robię kilka/kilkanascie zdjęc jednej rzeczy, staram się uwidocznic istotne szczegóły - wzór, naszywka, fajna kieszonka, ale tez wady - przetarcie itp.
      zgrywam na komputer, odrzucam te nienajlepsze, resztę kadruję i ewentyallnie przciemniam/rozjasniam
      wrzucam w pokazywarkę
      i tyle
      na zbyt nie narzekam, zimowe rzeczy sprzedały mi się bardzo dobrze smile
      --
      wierzę, że skoro coś się stało, to jest w tym jakiś cel...
      AniołekI , AniołekII , Tomek-mój ssak , AniołekIII
    • kiedyś do rzeczpospolitej był dodatek płytki z kursem fotografii, znajomy uczyl się z tego i polecał.
    • A kolory? Mam problem z chłopięcymi oliwkami, ciemnymi oliwkami, różnymi brązami. Często są to sztruksy. Najczęściej wychodzi jakiś brudny szary a rzeczy wyglądają dużo gorzej niż w rzeczywistości. Zdjęcia robię na jednolitym jasno kremowym tle.
    • a mnie zastanawia coś innego, jak to jest możliwe (a jest bo obserwowałam sprzedaż dwóch allegrowiczek) żeby sprzedać ubranka drożej niż się je kupiło wink i to sporo drożżżej
      co mnie jeszcze przeraziło...a mianowicie to, że niektórzy na ich aukcji wylicytowali np. bluzeczkę next za 52zł, a obecnie inny sprzedawca ma ja nową w tym samym rozmiarze za 37zł i to od ręki bo to zeszłoroczna kolekcja...z innymi ubrankami next było podobnie
      podobnie było z zarą...bluzki używane sprzedane po 60-100zł, a cena ich zakupu jako nowych była nie wyższa niż 45zł (wiem bo córce takie kupowałam w sklepie)
      może to fenomen zdjęć, a może w czymś inny tkwi diabeł wink
      to dopiero sztuka smile))
    • chciałam wystawić zdjęcia ubranek po moich dzieciach, może ktoś mi doradzi jakie kupić parasolki, stojaki i lampy na co zwrócić uwagę
      chciałabym aby moje zdjęcia wyglądały jak zdjęcia pasik smile

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.