• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

jak zrobi ładne zdjęcia ubrań do aukcji??????????? Dodaj do ulubionych

• 07.02.12, 01:15
    Macie na to jakieś patenty.
    na niektórych aukcjach zdjecia są naprawdę świetne a nie sa specjalnie obrabiane, sa wyraźne widać wszystkie szczegóły. jak to zrobić? przy jakim świetle i jakich ustawieniach aparatu? Dodam, że aparat mam całkiem niezły ale nie posiadam namiotu bezcieniowego.
    Edytor zaawansowany
    • 07.02.12, 07:14
      Ja pojechalam kiedys z ciuszkami po corce do mojej siostry ona jest fotografem ale takim z zamilowania
      robi fotki dla rodziny i znajomych.
      Zrobilam sobie u niej foty a mialam do dyspozycji, tlo biale na podlodze, 2 lampy z parasolki po 2 zarowki na kazdym statywie i to koniec.
      Pozniej tylko wykadrowalam w programie do obrobki zdjec jest tego masa w internecie i wrzucilam przed imageshacka na allegro.Ja sadze, ze dobre zdjecia to podstawa nawet jezeli ciuszki nie sa zbyt super ale fotki sa uczciwe to mozna sprzedac wtedy bez problemu.
    • 07.02.12, 07:23
      Jeśli masz całkiem niezły aparat to potrzebujesz jedynie gładkiego, jasnego tła oraz słonecznego dnia. Aparat wcale nie jest najważniejszy. Dla mnie najważniejsze jest światło i jasne tło (może być brystol albo gładki materiał, byle nie pognieciony). Zdjęcie powinno być wyraźne, dobrze skadrowane, dobrze jest, kiedy nie widać innych przypadkowych przedmiotów z otoczenia. Dla mnie brzydko wyglądają zdjęcia np. ubranek rozłożonych na przybrudzonej podłodze, ciemnym, pstrokatym dywanie albo wymiętym nakryciu na łóżko. Popróbuj z jasnym tłem (dla białych rzeczy tło oczywiście bardziej kontrastowe) i dobrym światłem dziennym, szybko się nauczysz.
    • 07.02.12, 08:10
      Jesli planujesz regularnie wystawiac na Allegro, to warto kupic ten namiot bezcieniowy. Czasem jednak zdjęcia lepiej wychodzą bez namiotu, w pogodny dzień, ale nie w pełnym słońcu, na neutralnym, najlepiej białym (chyba, że ciuszek biały) tle. W świetle dziennym, bo, przynajmniej mój (niezbyt rewelacyjny co prawda) aparat w sztucznym świetle bardzo zniekształca kolory.
      • 07.02.12, 10:50
        Z moich doświadczeń -nie używam namiotu, bo nieraz ubrania są za duże..kiedyś myślałam o stole bezcieniowym żeby nie wciskać np ubrań do namiotu
        Przy mniejszych przedmiotach z pewnością sprawdza się
        jeśli masz konstruktora w domu, proszę
        blog.więcek.pl/jak-zrobic-namiot-bezcieniowy.html
        zawsze robisz kilka ujęć- z góry, może być z ukosa, zbliżenie charakterystycznego znaczka, faktury.
        Tła: białe podstawowe i np czarne, niebieski, zielone jak kto woli bo fot jaśniejsze rzeczy musisz mieć kontrast.
        Jak napisała przedmówczyni w wątku - białe, tło, dwie lampy na statywach z parasolkami lub softboxami .
        Praktycznie przy świetle zastanym zdjęć nie robię bo to rosyjska ruletka- będzie nie będzie- za jasno, balans bieli. Wolę mieć statyczne warunki i wydaj mi się że zdjęcia są ok.np: czarne tło
        https://lh4.googleusercontent.com/-aIlUz7NpRew/TtwTmA3HWiI/AAAAAAAAGV4/C5TZfYca6K0/s512/ubrania1-3843.jpg

Tło i reszta sprzętu przyda Ci się do sesji rodzinnych...podstawowy sprzęt na allegro, nie formowy sporo nie kosztuje.Wiele rzeczy można wykonać samemu..nawet blendę

--
        pozdrawiam.Pasik
        PUSZCZYKOWO MIASTO OGR_od_ÓW fotoblog
        Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły
        • 07.02.12, 11:18
          Dobre rady dały poprzedniczki ale jedno jest pewne: otrzymanie dobrych zdjęć wymaga sporo zachodu. Sama przez kilka sezonów wystawiałam ubrania po swoich dzieciach i za każdym razem zajmowało mi to dobre 2 tygodnie(fotki + fotoszopowanie+ wgrywanie na serwer+ robienie opisów). Teraz też się szykuję, ale mi się potwornie nie chce, bo konkurencja jest ogromna i coraz trudniej coś sprzedać po przyzwoitej cenie.
        • 11.02.12, 21:01
          Pasik super zdjęcie, ja też robiłam na czarnym lub białym tle i w miarę dobrze się sprzedawały, tło to połowa sukcesu.
          --
          Nikola Laura 07.07.06
          • 12.02.12, 17:35
            Zdecydowanie masz rację
            na białym wychodzą tak
            http://pasik.brb.pl/albums/album31/0306_G.sized.jpg
            --
            pozdrawiam.Pasik
            Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły
    • 07.02.12, 11:21
      Jeżeli sprzedawać będziesz sporadycznie ciuchy po własnych dzieciach, to nie ma co się bawić w namioty bezcieniowe, lampy czy też inne gadżety.
      Mi wystarczają dwa kawałki brystolu, czarny i biały, oba używam, wszystko zależy od koloru ubrania czy też butów. Robię zdjęcia w słoneczny dzień, ale nie w słońcu.
      Nie mam dobrego aparatu, a zdjęcia wychodzą mi całkiem fajne smile
      --
      Wózkomania
    • 07.02.12, 21:30
      a jeśli robicie zdjęcia w ładny dzień, oczywiscie nie w pełnym słońcu to uzywacie lampy w aparacie?
      --
      Pierożek 20.07.2005
      Truskaweczka 09.04.2008
      • 07.02.12, 21:45
        ja nigdy nie używam lampy - parokrotnie zastosowałam tzw.sceny np. żeby uwidocznić faktyczny kolor kurtki (odcienie fioletu)
        również staram się focić w słoneczny czy jasny dzień
        najczęściej robię to na wyprasowanej/gładziutkiej narzucie koloru białego
        lub na białym stole (choć to ciemniesze pomieszczenie i efekt bywa różny)
        białe rzeczy na czarnym stole

lampy nie używam
        mam alergię na aukcje z lampą, na dywanach pstrokatych, kanapach - jak pisano wyżej
        choć bywa, że takie oferty są omijane łukiem, a towar całkiem fajny...
        aha... bywa (choć nie powinnam), że dodaję zdjęcia dzieci wystawionych kurtkek czy kombinezonów
        i wydaje mi się, że zainteresowanie jest dużo większe (sprzedaż też...)
      • 07.02.12, 21:49
        lampa nie jest tak dobra jak opinia o niej. Można nałożyć na nią nakładkę, jakieś matowe przezroczyste szkło, żeby zdjęcie nie było jasno bezczelne. Polecam jeśli masz w aparacie tryb światło naturalne oznaczone najczęściej N.

Gdybym miała wystawiać ciuchy po dzieciach, to zrpbiłabym z 10 zdjęć w różnych ustawieniach i porównałabym jak wychodzi. Nigdy jeszcze nie fotografowałam ciuchów. Może ubierz w nie dziecko i skadruj bez twarzy, najlepiej w naturalnym świetle, wtedy nie będzie problemu z cieniem.
        • 07.02.12, 21:50
          aha przy trybie świało naturalne nie działa lampa.
          • 07.02.12, 21:59
            można też spróbować przy dłuższym czasie naświetlania, czyli większą głębią ostrości. W trybie preselekcja przysłony o znaczenie A lub Av. Ustawiasz np 7,8 lub więcej ale aparat musi być nieruchomo najlepiej na statywie. Wtedy wszystkie elementy powinny wyjść bardzo wyraźnie.
            • 08.02.12, 11:01
              czas naświetlania nie zwiększa głębi ostrości:
              Głębia ostrości zależy od trzech czynników: ogniskowej obiektywu, wielkości przysłony oraz odległości od fotografowanego obiektu.
              www.szerokikadr.pl/poradnik/artykul/glebia_ostrosci
              smile
              • 08.02.12, 11:12
                jest odwrotnie proporcjonalny, ja to znam z praktyki a nie z netu. Prxy dużźej przysłonie np w większości aparatów do 1500 zł jest to maks 8 przesłona, przy takiej przesłnoie aparat robi zdjęcie ok 4 sekundy , ten czas robienia zdjęcia to czas naświetlania.
                • 08.02.12, 11:15
                  czyli aparat do wybranej przesłony sam dobiera czas naświetlania. Przy trybie manualnym wszystko robi się samemu i zdjęcie można prześwietlić.
                  Oczywiście głębia storści zależy od ogniskowej czyli jeśli dajemy zoom, np makro plus zoom, ale nie polecam tego
        • 07.02.12, 22:04
          halo halo o jakiej lampie mówimy....wbudowana -zgadzam się
          zewnętrzna siłę błysku możemy regulować, światło odbite + może być nakładka, kartka papieru.

--
          pozdrawiam.Pasik
          • 07.02.12, 22:11
            zakładam, że ma wbudowaną
            • 07.02.12, 22:22
              ja również, wtedy z lampą kiepski wybór.
              --
              pozdrawiam.Pasik
      • 07.02.12, 22:24
        czarna.perla napisała:

> a jeśli robicie zdjęcia w ładny dzień, oczywiscie nie w pełnym słońcu to uzywac
        > ie lampy w aparacie?

Ja zawsze robie zdjęcia z lampą i bez, a póżniej wybieram te, które lepiej oddają wygląd i stan danego ubrania.
    • 08.02.12, 09:54
      Sprzedaję sporadycznie (sezonowo) ubrania po synku, więc nie inwestuję specjalnie w sprzęt
      aparat pożyczam od teściowej wink ale jest to zwykła niezbyt skomplikowana cyfrówka, zdjęcia robię w słoneczny dzien ale w pokoju, gdzie jeszcze nie swieci bezposrednio przez okno bo wtedy wychodzą brzydkie cienie
      zdjęcia robię najczęściej na podłodze (mam jasny parkiet) bo mały łotr zawsze bebeszył mi moje tło wink
      robię kilka/kilkanascie zdjęc jednej rzeczy, staram się uwidocznic istotne szczegóły - wzór, naszywka, fajna kieszonka, ale tez wady - przetarcie itp.
      zgrywam na komputer, odrzucam te nienajlepsze, resztę kadruję i ewentyallnie przciemniam/rozjasniam
      wrzucam w pokazywarkę
      i tyle
      na zbyt nie narzekam, zimowe rzeczy sprzedały mi się bardzo dobrze smile
      --
      wierzę, że skoro coś się stało, to jest w tym jakiś cel...
      AniołekI , AniołekII , Tomek-mój ssak , AniołekIII
    • 08.02.12, 11:17
      kiedyś do rzeczpospolitej był dodatek płytki z kursem fotografii, znajomy uczyl się z tego i polecał.
      • 11.02.12, 08:50
        wpadłam na te aukcje i powiem szczerze jestem zachwycona jakością zdjęć
        jak myslicie to efekt b.dobrego sprzetu /umiejetnosci /czy innych ?(a moze 3 w 1)

jak dla mnie super

allegro.pl/next-plaszczyk-tan-gratis-apaszka-98-cudo-i2101112566.html
        • 11.02.12, 11:30
          rozłożony obrus , światło dziennie
          zobacz różnicę między 1/2 zdjęciem- inny balans bieli i już kolory płaszczyka są inny.
          Dlatego wierzę w światło żarówek bo daje powtarzalne zdjęcia.
          Ogólnie dobrze kombinuje..bo ma kolekcje, które rozdziela, robi zdjęcia dzieciakowi..nie wiem czy pod kontem aukcji.
          Zmienia tła na kontrastowe.
          Jedno wiem nie wcisnę za chiny dziecka do robienia allegrowych ciuszkowych sesji bo ma to gdzieś i zwiewatongue_out

--
          pozdrawiam.Pasik
        • 11.02.12, 14:48
          wziełam niewyprasowane sory, spodnie z szafy, wrzuciałm na stoł zaraz przy oknie, aparat fuji filn za 800zeta. Spodnie wyszły lepiej niż w rzeczywistości. światło ok 14, pod ostrym kątem dlatego przez niewyprasowanie postały cienie. zrobiłm kilkadziesiat zdjęć z marszu w różnych ustawieniach. wychodziły dość podobnie, trochę lepiej przy ustawieniach M.

Osobom nietajemniczonym radzę robić w trybie auto-robi bardzo przyzwoicie i makro - drobne szczegóły.

Kilka zdj zamieścilam tu: www.garnek.pl/devir
        • 11.02.12, 14:50
          myśle zę to metodą prób i błędów, robi się ze 100 zdjęć i wybieera najlepsze oczywiście potem nabiera się doświadczenia.
        • 11.02.12, 17:07
          No niestety te zdjecia nie są takie super. Moze dla ciebie. Tak jak pisze poprzedniczka, każde zdjecie oddaje inny kolor ubranka.
          Kombinowanie z zestawami ok.
          • 11.02.12, 17:08
            to było do kora711 smile
    • 13.02.12, 09:00
      A kolory? Mam problem z chłopięcymi oliwkami, ciemnymi oliwkami, różnymi brązami. Często są to sztruksy. Najczęściej wychodzi jakiś brudny szary a rzeczy wyglądają dużo gorzej niż w rzeczywistości. Zdjęcia robię na jednolitym jasno kremowym tle.
      • 13.02.12, 09:03
        To chyba wina aparatu, u mnie tez zielenie jakies szare wychodzą, brązy czasem tez byle jak, i ciężko mi zrobić dobre zdjęcia czerwonych ubrań.
        acha, polecam, jak ktos wyżej, robienie zdjęc w opcji "makro", a juz na pewno przy zbliżeniach.
    • 13.02.12, 13:16
      a mnie zastanawia coś innego, jak to jest możliwe (a jest bo obserwowałam sprzedaż dwóch allegrowiczek) żeby sprzedać ubranka drożej niż się je kupiło wink i to sporo drożżżej
      co mnie jeszcze przeraziło...a mianowicie to, że niektórzy na ich aukcji wylicytowali np. bluzeczkę next za 52zł, a obecnie inny sprzedawca ma ja nową w tym samym rozmiarze za 37zł i to od ręki bo to zeszłoroczna kolekcja...z innymi ubrankami next było podobnie
      podobnie było z zarą...bluzki używane sprzedane po 60-100zł, a cena ich zakupu jako nowych była nie wyższa niż 45zł (wiem bo córce takie kupowałam w sklepie)
      może to fenomen zdjęć, a może w czymś inny tkwi diabeł wink
      to dopiero sztuka smile))
      • 13.02.12, 13:19
        może nie na temat, ale orientuje się któraś z was kiedy pojawi się preview next lato 2012 na sronie on-line next'a ???
      • 13.02.12, 15:30
        to chyba obserwowałysmy te samą allegrowiczkę wink
        w sumie 1-szy raz to mi się zdarzyło bo co mi z tego kto za ile sprzeda big_grin
        ale ze trzeba sie uczyc od najlepszych smile
        masz rację fenomen...sama obserwowałam jak ludzie sie zabijali i przepłacali czasami kilkakrotnie za cos co jest dostepne z metką i taniej ;D
        rispekt dla sprzedawcy

• 13.02.12, 13:39
      chciałam wystawić zdjęcia ubranek po moich dzieciach, może ktoś mi doradzi jakie kupić parasolki, stojaki i lampy na co zwrócić uwagę
      chciałabym aby moje zdjęcia wyglądały jak zdjęcia pasik smile
      • 13.02.12, 13:41
        dodam jeszcze, że mój aparta to nikon d5100 - jakie ustawienia przyjąć do robienia zdjęć?
        • 13.02.12, 15:08
          Ustawienia aparatu to M- czas np 1/160, przesłona 11.
          Zrobisz probne fotki, zobaczysz czy całe zdjecia masz oswietone (jak masz czarny pasek na fotce tzn ze trzeba wiecej swiatła). Im wiekszy nr przesłony tym wieksza głebia ostrości (czyli cale zdjecie ostre) ale jednoczesnie potrzeba wiecej swiatła do prawidłowego naswietlenia. Na brak światła raczej nie bedziesz narzekac bo bedziesz miec lampy smile
          np przesłona 11 czas 1,160 - otrzymasz efekt X
          przesłona 8 czas 1/160 zdjecie jasniejsze niz efekt X
          przesłona 14 czas 1/160 zdjecie ciemniejsze niz efekt X.

Iso daj na min, WB na auto.
          --
          miśki letnie
          miśki jesienne
          • 13.02.12, 15:20
            Tylko z taka przeslona z reki robic nie mozesz, bo wyjdzie poruszone, dlatego ustaw aparat na statywie.
            --
            Edyta
            • 13.02.12, 15:32
              Ona bedzie miała "profesjonalne oświetlenie"- pisała, ze chce kupić zewnętrzne lampy.
              W sprawie lamp nie doradzę, gdyż sama używam światła błyskowego, ktore jest stanowczo za drogie jesli ma to być wyłacznie fotografia fotek allegrowych.
              Ale pasik z pewnością coś doradzi smile
              --
              miśki letnie
              miśki jesienne
              • 13.02.12, 15:50
                dla mnie to szok, babka ma lustrzankę za 3 tysiaki bez obiektywu a w ogóle nie umie robić zdjęć.
                • 13.02.12, 16:22
                  Gosia nie zwalaj na mnietongue_out
                  jeden z zestawów, wiem że na początek kwota może być zaporowa, ale jesli ubrań sprzedaje sie sporo myślę że warto zapłacić
                  Zestaw oświetleniowy ze światłem ciągłym 2 x TORNADO 400

żarówka, statyw, parasolka

statyw-parasolka- lampa

ogólnie potrzebujesz
                  dwa statywy oświetleniowe
                  dwie żarówki
                  2 oprawki podwójne plastikowe lub 2 pojedyncze
                  2x lampa światła stałego tu dobierasz odpowiednią moc lub 2 lampy błyskowe
                  2 parasolki refleksyjne lub softboxy( droższe)

pewnie doradzą niektórzy z doświadczenia co lepiej kupićsmile

--
                  pozdrawiam.Pasik
                • 13.02.12, 16:24
                  a tak konkretnie to o co ci chodzi??
                  --
                  miśki letnie
                  miśki jesienne
                  • 13.02.12, 16:28
                    > a tak konkretnie to o co ci chodzi??
                    to było do nandadevir

--
                    miśki letnie
                    miśki jesienne
                    • 13.02.12, 16:32
                      5 minut trzymałaś mnie w niepewności. Idę coś na uspokojenie wypić.
                      Dziecko na ferie wyjeżdżawink
                      --
                      pozdrawiam.Pasik
                      • 13.02.12, 16:36

Idź, wypij.
                        tylko w nałóg nie popadnij- sama nie wiem czy to z tej niepewności czy tez rozpaczy za potomstwem smile

--
                        miśki letnie
                        miśki jesienne
                      • 13.02.12, 16:55
                        A mnie ciekawi, jak zrobilas zdjecie swetra w tym namiocie, skoro jest ono z gory wykonane?
                        --
                        Edyta
                        • 13.02.12, 17:09
                          Co prawda pytanie nie do mnie ale odpowiem smile
                          To fotka pasika. Ona napisała, ze namiotu nie uzywa gdyz duze rzeczy trudno do niego wcisnąć smile
                          Dlatego jest z góry - ma lampy ze stałym (chyba) oświetleniem.
                          --
                          miśki letnie
                          miśki jesienne
                        • 13.02.12, 17:15
                          Nie używam namiotu pisałam już.
                          Jeśli miałabym się decydować na taki wynalazek to lepszy wydaje się stół bezcieniowy.
                          Dochodzimy do kolejnej rzeczy zdjęcia robię tylko w formacie RAW bo wtedy da się poprawić- tonacje, barwę itp.
                          O jpg dawno już zapomniałamsmile
                          Plik w formacie RAW uważa się za cyfrowy odpowiednik negatywu, a ich konwersję za wywołanie.

--
                          pozdrawiam.Pasik
                          • 13.02.12, 17:18
                            napisalam maila
                            --
                            Edyta
                  • 13.02.12, 17:32
                    Zal mi d... ściska bo lata marzyłam o lustrzance cyfrowej a nie bylo mnie stać.

• 13.02.12, 17:18
                  obiektyw też mam wink
                  kupiłam taki aparata i zamierzam nauczyć się jego obsługi, oprócz zdjęć rodzinnych może pomoże mi pozbyć się ubranek po moich pociechach
                  czy Ty wszystko tak potrafisz od razu?
                  • 13.02.12, 18:07
                    jeśli jeszcze nie robiłaś zdj aparatem to spróbuj jakiś kolorowy ładny ciuszek, najpierw przy oknie na czarnym tle potem pod zwykla lampą, trzeba stanąc na krześle i manewrować aparatem aby nie błyo cienia. Zobaczysz jak wyjdą zdjęcia i zdecydujesz czy ci są potrzebne inne sprzęty.

Twoim aparatem zdjęcia powinny wyjść super.
                    Dziewczyny pisały o białym i czarnym tle kontrastowym, tło musi być eleganckie, ten sweterek pasik jest bardzo fotogeniczny, wszystko kolorowe i we wzory wyjdzie ciekawiej niż szaro bure spodnie. Inne kontrasty też są fajne np polarek na kamieniu.

Spróbuj swoim aparatem sfotografować w trybie auto tak ja ja to zrobilam tu: te dwie czapki. Bez żadnej dodatkowej lampy.
                    Spróbuj też makro znaczek kwiatka do szczegółów i poczytaj o makro.
                    www.garnek.pl/devir
                    • 13.02.12, 18:09
                      na dole zdj są podpisy
                      • 13.02.12, 18:22
                        własciwie to są rózne kursy np cyfrografia.pl/szkolenie.html bo ucząc się samemu może być trudniej. Ja prowadze zajęcia z fotografii i patrząc na to co mają w ofercie są dość fajne.
                        Z tym portalem nie mam nic wspólnego.
                      • 13.02.12, 18:37
                        przez kilka lat robiłam na dziennym świetle...nawet maskę auta w desperacji do tego przystosowałam.
                        I porzuciłam światło dzienne..chyba na zawsze jeśli chodzi o zdjęcia rzeczy.
                        czapeczka ok, ostrość ,kolory a prosi się żeby z prawej czymś doświetlić..jesli już się bawimy w dyskusję.
                        Robię zdjęcia już kilka lat , zawsze coś znajdę na nie:-0
                        masz porównanie na tłach
                        białe:
                        https://lh6.googleusercontent.com/-Jv_SDhErTuA/TvulUT35qGI/AAAAAAAAG0g/p2tUJfi-4Es/s512/rawy5-4753.jpg
                        czarne
                        https://lh4.googleusercontent.com/-JdC80zwSGaE/TvulXTIDbBI/AAAAAAAAG0w/6gz2o1CByj0/s512/rawy5-4750.jpg

i widać mój błąd..bo balans poszedł...musiałabym zmienić odcień w 2 zdjęciu na bardziej zielony.

--
                        pozdrawiam.Pasik
                        • 13.02.12, 19:27
                          Zaobserwowałaś, że po kupnie lamp ubrania zaczeły się lepiej sprzedawać?
                        • 13.02.12, 19:31
                          jakim to aparatem?
                          • 14.02.12, 10:58
                            odpowiednim, zdecydowanie zaczęły lepiej się sprzedawaćwink
                            --
                            pozdrawiam.Pasik
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.