Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

Rozmiarówka Converse Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Chciałabym kupic córkom te trampki przez internet, ale mam problem z dobraniem rozmiaru. Jedna z córek ma stopę ok. 20 cm, myslałam, żeby jej celowac w 32 lub 33, ale na Allegro sprzedający podają, że 33 ma 20 cm? Czyli muszę szukać 33.5 lub 34?! Córka nosi teraz pólbuty Ecco 33, ma zapas.

Druga ma nogę ok. 21,5-22 cm. Nosi pólbuty Ecco 34 i ma prawie 1 cm zapasu. Chciałam jej kupic trampki 34, ale tu tez podawane długości wkładki mnie zaskakują. Niektórzy podają 22 cm, inni nawet tylko 21 cm.... Przy r. 35 podają 22.5 cm, czyli te wydawałyby się najodpowiedniejsze. Ale wciąz mam wątpliwości, bo np. w balerinkach Naturino 35 córka mi sie topi, noszone Ecco półbuty 35 też są z dośc duzym zapasem....

A moze ktoś z was posiada trampki (te wysokie) w tych rozmiarach 32, 33, 34, 35 i mógłby je dokładnie zmierzyć w środku? Doradzicie?
    • Starsza córka ma 21,5-22 cm stopę, a buty nosi 35 (i ma dośc duzy zapas). Trampki muszą byc dobrze dopasowane, duzy zapas odpada. Brać 34?
      • napisze ci wkladki z tego co mam w domu:
        rozm.30-Uk-12-w cm pisze 18,5, wkładka zmierzona -19,7 cm w drugich-20,1 cm
        rozm.31-Uk-12,5-w cm pisze 19 cm,wkładka zmierzona -20,5 cm
        rozm.32-Uk-13,5-w cm pisze 19,5 cm,wkładka zmierzona -21 cm
        --
        *****************************************************************************Czytanie książek jest zajęciem żmudnym i męczącym.
        Psuje wzrok,odrywa od innych zajęć i nie wspiera wzrostu PKB. *****************************************************************************
    • IMO Conversy wychodzą większe. Moje dziecko nosi Ecco półbuty r. 29 są w sam raz, a Conversy r. 27 UK 10/ 17 cm wg ich danych i jeszcze na moje oko ma w nich więcej luzu niż w Ecco. Dodam ze Conversy kupione w ub roku jak nosił 27/28 i sugerowałam się danymi podawanymi przez firmę. Przeleżały cały rok zanim do nich dorósł.
      • moim zdaniem wypadają większe
        ja nosze zwykle 38, conversy mam 37,5; mąż 43-conversy 42,5
        --
        http://suwaczki.maluchy.pl/li-53262.png
      • nie pomogę z dziecięcymi, ale ja mam conversy wysokie, skórzane. Nosze rozmiar 38, natomiast conversy mam w rozmiarze 36,5. Wg producenta mają 23 cm, wg mnie 24,5cm. Nie kupiłabym przez net, chyba że ktos osobiście zmierzy wkładkę.
        • Niestety długosc wkładki zalezy od modelu, jak w Crocs.

Corka ma model do kostki, chyba slim, waskie sa i wypadaja małe. Drugie do kostki, sa ze skory i IMO rozmiar jest taki jak podaje producent. Przed zakupem najpierw zmierzyłabym wkładke stacjonarnie.
    • Dzięki dziewczyny, troche mi sie rozjaśniło w głowie smile
    • Fajnie masz, ze chcą chodzić w trampkach wink
      wszystkie conversy, które córka miała były bardzo duże, w tej chwili donasza jeszcze 35, a w innych butach musi miec minimum 36, a nawet 37.
      --

fotoforum.gazeta.pl/photo/7/ag/ab/lkp0/Mr9tMW7y1EBmBoEt3B.jpg
        Szkoda, że w H&M takie są tylko do r. 31 chyba, bo byłabym ich długoletnią klientką wink

a twoja corka nie chce trampek?
        • Jeszcze raz sprawdziłam i skórzane Conversy w rozm 38, ktore ma corka są na nia w sam raz, z minimalnym zapasem. Ecco i Geoxy nosi w rozm. 37/38, wiec moze mamy jakis mały model. Moja trampek nie załozy, oprócz oczywiscie Conversow, ktore uważa za b. wygodne...
        • Nie chce trampek, bo się nie wygodnie zakładają. W Zarze trampki od rozmiaru 36/37 są bez suwaka z boku, więc ja się męczę. Conversy kupowałam takie bez sznurowadeł, ale tego modelu juz nie ma lub skórzane na rzepy.
          --

> Fajnie masz, ze chcą chodzić w trampkach wink
        > wszystkie conversy, które córka miała były bardzo duże, w tej chwili donasza je
        > szcze 35, a w innych butach musi miec minimum 36, a nawet 37.

Ja mam inne doswiadczenia wink Corka nosi ecco 36, a tydzien temu kupione skorzane conversy w rozm 37,5. W mniejsze nie wchodzila!
    • link jednego z wiekszych sklepów z Conversami, piszą, ze trzeba zamawiać o rozmiar mniejsze
      www.neosport.pl/product-pol-36181-Trampki-Converse-Chuck-Taylor-All-Star-Hi-C130114.html
      --
        Powiedzcie mi proszę o co chodzi z tą cena conversów? bo ja kupilam swoje "podrobki" za 50 zl ,a biale za kostke sa po oko,o 200 zł convers. Wiem,że jak ktoś ma kase to niech sobie kupuje, jak nie ma i chce to tezwink ale tak mnei zastanawia..o ile rozumiem wydanie na buty innego typu wiecej kasy, znanej marki ( w domysle wygodniejsze, trwalsze, przewiwne) to jednak trampki ogladalam dokladnie i roznicy nie ma ,czy sa za 200 zl ,czy sa za 50 zł..wiec w czym ta magia???
        ciesze sie,że moi chłopcy jeszcze nie zwracaja uwage na markę.Ostatnio w szatni slyszalam jak dziewczynka z 4 klasy powiedziala do drugiej: ja mam conversy, bo mam uznaje,że to fajne trampki i markowe a ty jakie masz? druga powiedziala: a nie wiem mama mi kupiła w tesco ..na to ta pierwsza: aha to masz nie markowe to od razu widac ze to podroba, moja mam mowi ze to widac...przykro sie tego slucha ech.Wiem świata nie zbawiewink i pytam nie z chęci polania krwi,ale z ciekawości.
        --
        "Zapomniałam dodać, że nie jestem zołzowata prawie wcale, no chyba że mam PMS, ale to przecież trwa kilka dni, no max 2 tygodnie..."
        • Ja tam tez uważam, że cena za nowe Conversy jest wysoka, dlatego marzy mi sie upolowanie fajnych używek smile Ale uzywane w r. 34, w BDB stanie chodzą na Allegro po ok. 60 zł (albo i więcej) + przesyłka, więc .... szukam dalej....
          • Agnismile ale pytanie czemu marzy Ci sie upolowanie używek skoro mozesz miec nowe za 50 zł..dzisas piszac to uswiadomilam sobie,że zaraz beda glosy ze to kryptoreklama,czy jak to sie tam mowiwink tym bardziej,że ja uwazam trampki za wyciuchania dokumentnego, wiec uzywane to raczej srednio zdrowa opcja dla stopywink z poscieranym ogumieniem po kimssmile
            Dlatego pytam (bo rozumiem,ze 34 to dla dziecka) czy to Twoje marzenie, czy dziecka? smile
            --
            "Zapomniałam dodać, że nie jestem zołzowata prawie wcale, no chyba że mam PMS, ale to przecież trwa kilka dni, no max 2 tygodnie..."
            • Ot, taki kaprys, mój smile

Akurat trampki mozna łatwo i dokładnie wyszorować, więc to mnie nie martwi.

Zdecyduję sie na uzywane tylko jesli będa w naprawdę BDB stanie (jak są zdjęcia wnętrza, podeszew, i wierzchów ze wszystkich mozliwych stron i oznak uzywania nie widać, bieznik w ogóle nie pościerany, wśrodku białe - to bym sie zdecydowała, tylko takie, jak pisałam, to sprzedają się za blisko 80 zł juz z przesyłką. Przesada IMO).
        • Moje dzieci też kompletnie nie zwracają uwagi na markę, ale ja owszem. Mam pewność, że np. buty nie rozpadną się po miesiącu. I dlatego kupuję buty sprawdzonych marek. Takiej pewności przy podróbkach nie mam i sprawdzać tego nie będę z zasady, bo nie lubię dawać zarabiać oszustom, podrabiającym oryginalne produkty. A czy kogoś stać na oryginały, czy nie - to jego sprawa. Nie wiem o co chodzi z tą ceną conversów, ja płacę ok 20 funtów za parę, dla mnie cena przeciętna.
          • tylko pytanie ,czy Conversy to faktycznie były pierwszesmile bo ja mialam tego typu trampki jeszcze w czasach komuny smile za kostkę i to nei były raczej tej firmy..ja sie nei upieramsmile ciekawa jestem i tyle. Z tego co mówiła mi kobieta w sklepie conversy są szyte w Chinach (chyba ze klamala) tak jak i reszta rzeczy,wiec pewnei takie fair trade to nie sawink no nic ciekawa jestem jak sie bede zachowywaly moje po sezonie.
            --
            • Szczerze to ja też sie zastanawiam co jest takiego w Conversach że można na nie wydać 250zł. Tyle to ja wydaje na buty zimowe dla córki gdzie mąż twierdzi że to lekka przesadam Na wszelkie połbuty, baleriny, sandały staram sie wydać nie więcej niż 150zł. Dla mnie trampki to trampki kupuje w H&M i spokojnie sezon wytrzymują. Ostatnio to nawet nie zdążyła ich wykończyć bo szybko zrobiło sie zimno a teaz już są za małe.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.