Zabawki dla dzieci Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam problem, jestem chrzestną, idę na 2 urodziny mojego chrześniaka, chcę kupić w prezencie jakieś zabawki, co się teraz kupuje, gdzie? nie jestem biegła w temacie dzieciaków i nie wiem, co teraz jest na "topie prezentowym" pomocy
    • To zależy jaką kwotę chcesz przeznaczyć. Ja radzę Lego Duplo, są fajne zestawy, np. z serii zoo. W ogóle dla mnie Lego jest hitem. Jest też fajny zestaw startowy duplo pociąg.
      Mata do malowania wodą.
    • Mój dwuletni bratanek dosłownie szaleje na punkcie wszelkich samochodów i innych pojazdów. Podczas ostatniego pobytu u mnie hitem był duzy samochód laweta, do ktorego mozna zapakować chyba z kilkanascie małych autek hot wheels; jeżdżąca lokomotywa od zestawu z pociągiem Duplo (czyli np. cały zestaw duplo pociąg byłby fajnym prezentem, choc dośc drogim, a nie piszesz ile chcesz przeznaczyć na prezent); wszelkie samochody i pojazdy Duplo, np. autobus, kareta; inne samochody - widziałam, że podoba mu sie, jak otwieraja się drzwiczki, mozna wsadzac do środka figurki itp.).
      Z zupełnie innej beczki - rowerek biegowy (uwaga, trzeba dobrac do długości nóg dziecka, więc musiałabys podpytac rodziców), czy np. zjeżdżalnia ogrodowa.
      Może samochód-jeżdzik, na którym dziecko moze siadać i przemieszcać odpychając nogami?
      Chlopcy w tym wieku często lubia gotować - moze zabawkowa kuchnia albo chociaz zestaw naczyń?
      Jakis wózeczek do pchania lub ciągnięcia, mój bratanek chętnie bawił się zwykłym wózkiem dla lalek, wożąc w nim pluszaki lub, częsciej, samochody smile
    • Sklepów w galeriach raczej unikam, ceny są z reguły 30% wyższe niż gdzie indziej. Pomysłów szukam raczej na allegro albo w sklepach internetowych. Poza tym modzie zawsze należy przeciwstawić rozsądek. Tak małe dziecko powinno się bawić tym, co będzie stymulować jego rozwój, a nie maskotkami czy figurkami wyjętymi z kreskówki. Moja propozycja to muszelka Bilibo
      • ale czadowa ta muszelka Bilibo!!! rewelacja!! już mam dość bezsensownych zabawek walających się po domu. U nas dzieci (2 i 7 lat) się bawią tylko Lego (od Duplo, przez Hero Factory, po serie City itp) oraz drewnianymi torami. Cała reszta leży, zajmuje miejsce albo jest wywalona i robi bałagan.
    • Zdecydowanie odradzam zakupy w TrUs, bo marżę mają gigantyczną, można się wybrać na oglądanie, choć też sam sklep bez rewelacji.
      Polecam lego duplo to inwestycja na lata smile Dobrze też skonsultować z rodzicami, żeby wiedzieć co dziecko ma, bo piąty grający traktorek raczej go nie ucieszy, a drugi rowerek biegowy to kompletnie bez sensu itd.
      • ja akurat własnie odnoszę odwrotne wrażenie, mozna tam własnie kupić sporo zabawek taniej, bo jest dużo promocji, a że ja jestem taka osobą która poluje na promocje, więc nie zdarzyło mi się jeszcze przepłacić, i ten sklep jest super! nigdzie indziej chyba w Pol nie kupisz zooblesów czy monster high;P
    • Lego duplo. Jest od 2 lat, a starczy na 3 następne. Rozpiętość cenową ma też dużo i na pewno coś wybierzesz. W każdym hipermarkecie są dostępne.
    • Little people- świetna seria, na parę dobrych latach
    • duplo
      mam w domu 16 miesięczniaka i 2latke 10m i codziennie układają razem klocki

najlepsza inwestycja jaką zrobiłam smile w 500 klocków
      hitem są wszelkie zwierzątka oraz samochodzik
      w szczególnosci zyrafa i kotek smile
      • Super,dzięki za rady i tak chyba zrobię, bo wszyscy polecają Lego Duplo, to może coś z tego wybiorę. Tylko, że na zakupy w Internecie nie mam czasu, urodziny jutro, więc jutro rano polecę po prezent gdzieś, może wlasnie do Tego Toys R Us, zobaczymy, dam znać, no i obowiązkowo dorzucę torbę słodyczy i tak wiem, że z tego najbardziej się ucieszy;D
        • Super pomysł, na prawdę.... torba słodyczy dla 2latka, dosłownie strzał w 10 !!! Wiesz teraz zazwyczaj unika się podawania słodyczy małym dzieciom, u nas wszystkie reklamowane "kinderki" i temu podobne po prostu lądowały w koszu, bo ja dziecku tego nie podawałam a i my tego świństwa nie byliśmy w stanie zjeść. No i przeważnie takimi prezentami obdarowywały nas dobre ciocie,które albo same nie miały dzieci albo miały dzieci już dorosłe. Znam sporo matek, których dzieci mają po 2-3 lata i one w życiu jeszcze, oprócz owoców czy miodu, nie zaznały smaku słodyczy. W przedszkolu jest np. zakaz przynoszenia słodyczy z okazji urodzin itp. z prostego względu - gro dzieci ich nie jada, więc pomysł z torbą słodyczy jest totalnym niewypałem, wolałabym kupić droższy prezent a słodycze odpuścić całkowicie...
          • z tym zakazem słodyczy w przedszkolu to trochę przesadziłaśwink nie znam takiegowink wszystko z umiarem jest dla ludzi, nawet dwuletnich. Co nie zmienia faktu, że prezent z 'torbą słodyczy' dla dwulatka to chory pomysł. Ale skoro autorka twierdzi, że mały się z tego najbardziej ucieszy, to znaczy, że rodzice dają bez oporów. Ja mam dwulatka i z 'torby słodyczy' ucieszyłby się jego siedmioletni brat, bo mały słodyczy nie lubi. Tylko czekoladę prawdziwą albo loda, żadne kinderki, żelki, ciastka, wafelki, chrupki...W każdym razie zamiast wydawać pieniądze na słodycze to dołożyłabym do zabawki.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.