Dodaj do ulubionych

urzadzenie do robienia lodow-fajny to sprzet?

10.07.12, 14:49
ogladalam tylko w internecie wiec nawet nie wiem czy to nie wielki gratwinka czy te lody sa rzeczywiscie dobre?z czego sie je robi?ekonomiczna ta produkcja?smaczna czy to po prostu zamrozony w 30min jogurt albo mleko?
Edytor zaawansowany
  • verika 10.07.12, 15:27
    Mam maszynkę, kupiłam ze 3 lata temu i tak sobie leżała... Po raz pierwszy zrobiłam w niej lody jakiś miesiąc temu i żałuję... że nie wypróbowałam jej wcześniej ! Lody wychodzą pyszne, my uwielbiamy te śmietankowe, mają smak jak lody bambino - ten zapamiętany smak z dzieciństwa, nigdzie indziej teraz takich lodów nie ma szans kupić, teraz maszynko chodzi na okrągło smile))) PYCHA !
  • annniul 10.07.12, 15:31
    a jakiej firmy ta maszynka?? i gdzie kupic najlepiej?? lody sklepowe są okropne, a tak bym zjadła jakiegoś dobrego...
  • mamachlopca1 10.07.12, 15:41
    no wlasnie.jakiej masz firmy?na all.taka clatronic kosztuje 100zl
    mozna do takich smietankowych cos dodac?jakie owoce,kawe itp?
  • minkapinka 10.07.12, 15:55
    w tchibo tez jest www.tchibo.pl/Maszynka-do-lodow-dla-poczatkujacych-p400016473.html

--
  • verika 10.07.12, 15:51
    Ja mam polską maszynkę ELTA, jest w zupełności wystarczająca. Możesz dodać wszystko co lubisz, lody śmietankowe stanowią przecież bazę do wszystkich innych, robiłam truskwakowe, kawowe, czekoladowe, herbaciane, malinowe, z ciasteczkami OREO, wszystkie są super, ale te śmietankowe są bossskie, każdy jak przychodzi i zostaje poczęstowany nie może się nadziwić smile a raczej najeść wink
  • berciunia1 10.07.12, 17:45
    no dobra- a z czego robicie lody?
    z mleka samego się da? czy mui być śmietana?
    dajcie znać czego potrzeba
    smile
    --
    Hania smile www.szipszop.pl/tickers/24241.gif
    Maciuś smile www.szipszop.pl/tickers/20646.gif
  • mita7 10.07.12, 20:02
    Podzielić się proszę przepisem na te boskie lody smietankowe
  • e-olenka 11.07.12, 14:45
    czy ta maszyna sama z siebie mrozi lody czy tez trzeba dosypać lodu czy tez jakąś część urzadzenia najpierw zamrozić w zamrażarce? Pytam bo kiedyś miała moja znajoma taką maszynkę do lodów i trzeba było taka misę mrozić minimum 6 godz w zamarżarce i potem w tej misie robiło sie lody, wtedy to trwa długo taka produkcja, nastepnych lodów nie można robic od razu po zjedzeniu pierwszych.
  • tiny.com 11.07.12, 14:16
    A czy da się w takiej maszynce zrobić lody bezmleczne, czyli na przykład z mleka sojowego/innego roślinnego albo po prostu sorbety? Ktoś próbował? Będę wdzięczna za opinię.
  • maaszymka 11.07.12, 00:04
    Mam i polecam. Tylko trzeba wybrac taką zeby miała grube ścianki z tym płynem do zamrażania. Podczas upałów bardzo sie przydaje. U nas hiciorem sa owocowe. Śmietana + zmiksowane truskawki, maliny, jagody i co tam pod reką. Wychodzą lepsze niż grycan smile
  • mamachlopca1 11.07.12, 00:24
    a jakiej firmy polecacie?
  • niteczka12 11.07.12, 15:40
    ee lepsze?? no nie wiem,.... I tak łatwiej kupićwink
  • maaszymka 11.07.12, 16:13
    Wlej szklanke zmiksowanych truskawek i 1-1,5 szklanki śmietany 30% łaciatej. Tylko maszyna musi byc dobra co by sie z tego bryła nie zrobiła- musi miec te scianki grube, zeby długo kręciła w ZAMROŻONEJ misce.
  • eesti_2005 11.07.12, 20:01
    A to drogie są takie lody sad 500ml takiej śmietanki kosztuje ok. 6zł...
  • maaszymka 11.07.12, 23:30
    Możesz dac inna tylko zeby słodka była wink Bez smietany wyjdzie sorbet
  • patatajowa 12.07.12, 09:24
    maaszymka napisała:

> Możesz dac inna tylko zeby słodka była wink Bez smietany wyjdzie sorbet>

bez 30% smietanki wyjdzie cos lodo-podobne.
    lody śmietankowe i smietankowo -owocowe wyjda tylko ze smietany 30%(ew.36%) tak jak bita smietana.nie ubijesz 12 czy 18 %.
    --
    http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif
  • coronella 12.07.12, 11:01
    te maszyny są fajne, tylko jest jeden mały szczegół..
    mają misę, którą najpierw trzeba zmrozić w zamrażarce. Kilka godzin.
    Jeśli ktoś ma dużą zamrażarkę, nie ma problemu. Ja nie mam, mam taką wbudowaną w lodówkę, 2 półki, i już problem.
    To bardzo istotna wiadomość, bo: takich lodów nie zrobi sie od razu, jesli ta misa nie siedzi od kilku godz w zamrażarce, i trzeba mieć na nią miejsce.
    Są też maszyny z generatorem, których się nie mrozi, ale dużo droższe.

--
    www.wielun.ckedukator.pl
  • dolores12 12.07.12, 12:32
    No i zrobienie takich lodów tez trwa dłużej niż skoczenie do spożywczaka po gotowe. Taka maszynka tylko dla ludzi którzy wolą poświęcić trochę czasu żeby zjeść coś naturalnego zamiast faszerowania się chemią.
  • coronella 12.07.12, 12:55
    zrobić domowe lody można i bez maszyny. A chyba warto wiedziec o wszystkim, zanim się ją kupi. Ja kiedyś kupiłam, na szczęście w Tchibo, gdzie można oddać bez problemu. I okazało się, że ta miska mi się w żaden sposób nie zmieści, musiałabym z zamrażarki wyjąć wszystko. A pusta ona nigdy nie jest.
    I co z tego, że wolę poświęcić trochę czasu, zamiast faszerować się chemią?
    Ja mrożę w torebkach owoce, małe porcje, mrożę śmietanę porozlewaną do miseczek, sok z cytryny, wkładam to wieczorem, a na drugi dzień wyjmuję i miksuję w malakserze. Wychodzą równie pyszne, aksamitne, zdrowe lody.
    --
    www.wielun.ckedukator.pl
  • martula_n 12.07.12, 16:44
    właśnie szukam idealnej, miałam kiedyś taką maszynkę firmy krzak ale była do kitu, i sama też nie umiem zrobić w domu lodów bo trzeba je mieszać.. a chciałabym dorównać tym grycanowym tongue_out
  • maaszymka 12.07.12, 21:02
    Ja mam coś podobnego do tej allegro.pl/krups-gvs-2013-lody-sorbet-mroz-jogurt-2-pojemniki-i2470294061.html zawsze jedna miska w zamrażarce- mozna do srodka cos nawkładac jak mało miejsca wink Moze mam jakś mniejszą- wys 11 cm, średnica 14 więc wchodzi bez problemu. Lodówka normalna z wbudowaną amrażarka na 3 komory.

Patatajowa- lody zrobisz również z mleka i jajek, śmietany 18% i z samych owoców. Śmietana łaciata 30% + zmiksowane truskawki to najprostszy i najszybszy sposób. Z 36 wychodzą za tłuste- chyba ze dasz wiecej owoców a mniej smietany. Ale to juz pewnie kwestia podniebienia.

W moim przypadku zrobienie lodów nie trwa dłuzej wyjscie do sklepu. Wyciagam zmiksowane truskawki, wlewam śmietane i 15-20 minut mam. No i najważniejsze w moim przypadku- zimą na gałki u mnie w poblizu nie ma. Pudełkowe to nie to samo smile
  • lilu5 13.07.12, 00:50
    a tą maszynkę z Tchibo (zalinkowaną wyżej) ma ktoś? czy dobrze się sprawdza, warto kupić taką?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka