Dodaj do ulubionych

pierwszy i ostatni raz kupilam buty

17.07.12, 19:26
przez net.Mialy byc reeboki dla syna jest wielka d... .Piec razy mu stope mierzylam,17cm, w necie buty rozmiar 28 wkladka 17,5.No to mysle beda dobre,bedzie mial pol cm luzu,sandaly tez ma 28.Dzis przyszly buty.Wieeeeelkie buty.Na naszywce jak byk,ze wkladka 17,5 rozmiar 28.Wyjelam wkladke 30cm.Niech mi ktos wytlumaczy o co kurde chodzi?Wczesniej mial buty tej firmy i sie zgadzalo.
Nie chce mi sie odsylac,bedzie mial na wiosne albo lato,albo jesien,bo watpie,ze mu nagle noga urosnie tak przez zime,ze sie w nie nie zmiesci.
--
“ A co ma zrobić samotna matka tego nie wiem, TO JEST JEJ SPRAWA na pewno jest niezaradną, kłótliwą, wredną i mąż ją kopnął w tyłek -i dlatego samotną-nie oznacza, że inni muszą przejmować opiekę nad jej chorym dzieckiem. Amen.“ by Ania Dentystka
Edytor zaawansowany
  • liveveb 17.07.12, 19:52
    Dzizas- 30 cm??? To chyba jakas chinska rozmiarowka...
  • tosieuda 17.07.12, 20:03
    30cm to bardzo dziwne,
    aczkolwiek z tymi reebokami, nikeami, pumami dla dzieci trzeba uważać,
    na każdej aukcji na allegro ten sam rozmiar ma inną długość wewnątrz smile
    inną deklaruje producent, a inna jest w rzeczywistości, dlatego trzeba zawsze prosić o zmierzenie wkładki
  • edelstein 17.07.12, 20:38
    Kupowalam w internetowym sklepie sportowym,bo co do allegro,po zobaczeniu tych wszystkich podrobek w Turcji i Wloszech mam obawy co do oryginalnosci jesli cena jest zbyt niska.No nic, mam buty z wyprzedzeniem o dobre pol roku.
    --
    “ A co ma zrobić samotna matka tego nie wiem, TO JEST JEJ SPRAWA na pewno jest niezaradną, kłótliwą, wredną i mąż ją kopnął w tyłek -i dlatego samotną-nie oznacza, że inni muszą przejmować opiekę nad jej chorym dzieckiem. Amen.“ by Ania Dentystka
  • tosieuda 17.07.12, 20:40
    2cm to raczej nie o pół roku, tylko znacznie dłużej....
  • edelstein 17.07.12, 21:04
    Watpie,bo od marca noga mu skoczyla z 25na28.Przy takim bambusie wszystko jest mozliwe.
    --
  • patatajowa 17.07.12, 20:13
    cos pokreciłaś z zamowieniem albo w tym poście. bo jak wkładka ma 30 cm to jest męski rozmiar 45-46.wiec skoro teraz nosi r.28 to jeszcze dłuuuuugo musialabyś czekac az mu noga dorośnie do tego rozmiaru wink
    --
    http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif
  • edelstein 17.07.12, 20:32
    Tak czy inaczej to jest o 2,5cm wiecej niz deklarowane na jezyku 17,5z.Co to do grzyba ma byc?
    --
  • edelstein 17.07.12, 20:34
    Zainspirowalam sie rozmiarem 28tongue_out czy oni mierza wkladki czy sobie tak pisza jak im sie podoba?jutro ide kupic buty mlodemu,tym razem z miarka w reku i dam sprawozdanie jaki na serio to rozmiar te 17,5cm
    --
  • tosieuda 17.07.12, 20:39
    teraz się zgadza smile
    tak jak pisałam wczesniej, na allegro chciałąm kupić takie buty, deklarowana dł. wkładki 17,5cm, ale prosiłam o zmierzenie, a tam 18,5-19,5-20cm różnie...
  • agare-76 18.07.12, 00:28
    Kiedyś pani w Nike'u tłumaczyła mi, że na pudełku cm to długość maksymalna stopy, która może się w bucie zmieścić, długość faktyczną wkładki trzeba zmierzyć miarką uncertain
  • grabasik 17.07.12, 20:56
    Bo w adidasach dł. wkładki podana na wszywce wewnątrz buta oznacza na jakiej dł stopę but pasuje czyli dł. wkładki zmierzona będzie zawsze większa. Tak mają i Reeboki, i nike i adidas smile
  • edelstein 17.07.12, 21:02
    Eee tylko ostatnie 28pasowaly,tej samej firmy.
    --
  • thea19 17.07.12, 21:59
    moje dziecie posiada sandaly reebok. jego osobista stopa ma dlugosc 12,5cm a na sandalach umieszczone 11cm. dodam, ze sa o prawie centymetr wieksze od stopy.
  • minnie8 17.07.12, 22:57
    ...czyli w tym przypadku można reklamować big_grin.."nie myli się ten co nic nie robi"...ja zawsze przed zakupem na Allegro proszę o dł wkładki mierzoną centymetrem.Przed zakupami w sklepach internetowych najpierw przymierzam młodej buty stacjonarnie...Przy okazjach cenowych(tych on line trzeba zawsze być zawsze bardziej wyczulonych na "wpadki")
    wolę jednak przymierzyć
    "Między mądrością a głupotą jest jedna zasadnicza różnica-mądrość dojrzewa a głupota kwitnie..."
  • nglka 18.07.12, 01:40
    Teraz wszystko made in china. Mierzysz trzy pary adidasów, ten sam modeli rozmiarówka a każde inaczej "leżą" na nodze.
    Córce kilka miesięcy temu 2 pary kapci Befado kupiłam. Jedne z wkładką dł 17 cm a drugą dł. 18 cm. I co? Przyszły, oczywiście numeracja na podeszwie różna ale obie pary wkładka 17,5 smile) Sprzedawca się bronił zapisem, że o 0,5 cm może się różnić [rzeczywiście taki miał zapis], ale na Zeusa, bez takich jaj...

--
    Biżuteria - moja pasja, moja praca, moja... smile
    Mój blog artystyczny
  • inx123 26.07.12, 21:06
    ja zawsze pytam o faktyczną długość i dodatkowo patrzę na numerację angielską i us one raczej się zgadzająwink
  • elunia7072 05.10.12, 12:03
    u dobrego sprzedawcy zawsze podawana jest rzeczywista dl wkładki wyjęta i zmierzną centymetrem i ta wielością należny się sugerować, prosto jest dobrać rzeczywista dl wkładki
    do dl stopy dziecka ( tej zmierzonej faktycznie trzeba dodac ok 1-1.5 cm i już
  • patatajowa 07.08.12, 09:00
    czwarty watek pod rzad z reklamą....
    --
    http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif
  • alinalen 05.10.12, 13:15
    kiedyś kupiłam córce reeboki w sklepie. wymiar w środku podany na pudełku 12,5 wiec stwierdziłam że przy stopie 11,5 bedzie ok i guzik... wkładka miała 12,5 + 1cm więc dużo za dużo

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/8p3ogov3ahrpznd2.png
  • magda-lenka78 05.10.12, 13:23
    Z rozmiarówką jest bardzo prosta rzecz - firmy jak NIKE, Reebok czy Adidas pisząc 17,5 cm to nie określają w ten sposób długości wkładki tylko to na jaką nogę dziecka przewidziany jest but - czyli w tym wypadku but jest przewidziany na nogę 17,5 cm a że są większe to dlatego że producent dodaje ten niezbędny luz który zawsze uwzględniamy kupując dziecku buty.
  • viki711 05.10.12, 13:36
    długość na wszywce buta to oznaczenie długości stopy. tzn. na stopę np. 17,5 cm, a nie długość wkładki, producent dopasowuje jeszcze potrzebny luz, tak mi tłumaczyła Pani w Reeboku właśnie, ale 2,5 cm to mega przegięcie.
  • eo_wina 06.10.12, 12:57
    Dlatego tez w tych wszystkich sportowych butach nie nalezy sie ABSOLUTNIE kierowac centymetrami wypisanymi na jezyku czy pudelku, tylko mierzyc bezposrednio na nodze.
    Ja sie raz zrobilam. Pojechalam stacjonarnie zmierzyc baleriny Pumy. Rozmier 39 byl ok. Znalazlam identyczne na Allegro, u sprzedawcy, ktory ma tylko i wylacznie sportowe buty i prowadzi autoryzowany sklep w innym miescie, wiec raczej oryginalne. Kupilam rozmiar 39 i okazalo sie po przyjsciu paczki, ze wkladka jest jakies 1,5 cm krotsza niz moja stopa, a butow nie da sie wcisnac na noge.
    Od tamtej pory koniec z kupowanie butow przez net.
    --
    Ciężko jest żyć lekko ...
  • koza_w_rajtuzach 06.10.12, 13:10
    Miałam dokładnie tą samą sytuację z butami Nike. Nie odsyłałam, raz dwa i córka do nich dorosła. Wydaje mi się, że na opakowaniu podają nie rozmiar wkładki, tylko to jakiej wielkości powinna być stopa
    --
    Klara (26.01.2006)
    Staś (14.01.2009)
  • olusiek81 06.10.12, 19:51
    my kupujemy nike , na bucie jest zawsze podana inna długosc wkładki niż faktycznie ( wieksza o jakies 1 cm ) mi sie wydaje ze oni podaja jaka dziecko powinno miec nózke a nie długosc wkładki , ja zawsze jeszcze dzwonie do sprzedawcy i prosze o zmierzenie
  • syka7 06.10.12, 20:31
    Kupiłam buty sportowe kappa pink u naszego ulubionego sprzedawcy pisze rozmiar 34 (20cm) myślę córka ma 18,5 na wiosnę może już będzie jak nie to na jesień a tu zonk przychodzą buty a na wszywce 22cm pisze. Teraz postoją pewnie 2,5 r dobrze że to buty sportowe to nie wyjdą z mody wink
    --
    syka7 Zabrze

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka