Dodaj do ulubionych

inhalator dla dziecka-jaki wybrać?

05.10.12, 12:15
Jaki inhalator polecacie dla dzieci. Zamierzam coś kupić i nie wiem jaki wybrać? Czy dzieci chętniej korzystają z inhalatorów wyglądających typowo dziecięco (czy warto taki kupić?) czy nie ma to znaczenia?
Edytor zaawansowany
  • liveveb 05.10.12, 12:41
    To zalezy od dziecka. A jaki masz budzet?
  • marta.p-s 05.10.12, 12:45
    Chciałabym coś do 150 zł. Moje dziecko rzadko choruje, więc będzie używany sporadycznie.
  • jagodasoft2 05.10.12, 12:54
    forum.gazeta.pl/forum/w,583,139104634,139114147,Re_jaki_nebulizator_do_inhalacji_polecacie_.html

--
    Asia mama Sandry (10.03.2005) i Emilki (12.08.2007)
  • marta.p-s 05.10.12, 13:05
    Czytałam już wątki, które były kiedyś założone. Bardziej zastanawiam się czy warto kupić coś typowo dziecięcego, np. taki:

allegro.pl/inhalator-dla-dzieci-intec-cn-02wf-pingwin-kurier-i2680097650.html
    Może dziecko chętniej by z niego korzystało.
  • liveveb 05.10.12, 13:16
    U nas sprawdza sie taki model "dorosly"- mloda ma 3,5 roku, co chwila zmiania sobie koncowki- wszystko mozna przelozyc na dobra zabawe.
    Patrz na parametry, gwarancje i firme. Bo jak bedziesz uzywac od czasu do czasu, to firma krzak moze sie zwinac. A maseczki, filtry i inne akcesoria po jakims czasie bede wymagac wymiany.
  • marta.p-s 05.10.12, 13:23
    A jakie parametry są najważniejsze, bo jestem zielona w tym temacie?
  • liveveb 05.10.12, 14:07
    Szybkość i rozkład cząsteczek mmad, ale też głośność.
  • marta.p-s 06.10.12, 07:49
    Czy ktoś ma może taki inhalator i może się wypowiedzieć czy jest ok?

allegro.pl/inhalator-nebulizator-care-life-gratis-smoczek-i2604798892.html
  • puenta1 14.02.13, 11:18
    Polecam firmy medel
    My mamy medel pro ale jest też tańsza wersja chyba medel family
    My używamy kilka lat intensywnie i myslę ze warto kupić tej firmy
    pozdrawiam
  • anciarek2010 14.02.13, 11:50
    Ja kupilam Philips Family. To chyba jeden z najpopularniejszych. Tez szukalam ostatnio czegos, czego bede uzywac sporadycznie (na razie najbardziej chwali maz). Jestem zadowolona z zakupu, szybko rozpyla substancje, jest cichy.
  • kasiaszara 04.11.13, 15:25
    Ja kupiłam ten. Jeszcze nie przyszedł, ale mała już nie może się doczekać " królika". Na doz.pl ten sam dużo droższy.
    --
    "Wolność kocham i rozumiem
    Wolności oddać nie umiem."
  • porzeczka123 14.02.13, 12:14
    ja wybrałam omron 802 allegro.pl/listing.php/search?string=omron+802&category=99417&country=1
    na allegro można kupic już za 130 (z przesyłką)
    jest malusieńki, lekki i cichy w porównaniu do innych.
    wielkość cząstek - też ma parametry w porządku.
    Inhalują się 1,5 i 4 latek i my. (dzieci w czasie bajki)
    Nie używałam innych inhalatorów więc nie mam porównania w użytkowaniu, ale z tego jestem zadowolona.
  • krasulas 04.02.14, 19:20
    Lata temu kupiłam Intec'u - bo miał smoczek dla najmłodszych (wtedy jako jedyny na rynku).
    Parę miesięcy wstecz zmieniłam go na Medel Pro + inh. do zatok.
    Drogi - w wersji bez dodatku ok. 220zł (z zatokami płaciłam 250), ale cieszący się super opinią.
    Aha...faktycznie...sporo zależy od wydolności i użytkowania nebul... (u mnie, nieraz dwójka dzieci + ja) i Medel Pro może pracować bez wymaganych przerw.
  • miss.didi 04.02.14, 23:13
    A który inhalator do zatok? Trochę mnie korci takie ustrojstwo bo ja co chwile choruje na zatoki, ale mało osób o nich pisze - czy to w ogóle pomaga? Czy to nie wychodzi jedno i to samo co zrobienie sobie inhalacji nebulizatorem z wodą? Będę wdzięczna za opinię smile aha, ja mam Philips family, ale te końcówki do zatok są chyba uniwersalne?
  • basia_bas 21.10.15, 21:44
    Ja mam microlife, w zestawie jest maseczka dla dziecka i dla osoby dorosłej. To chyba najprostszy, kupiony na szybko w aptece, ale nie mam żadnych zastrzeżeń. Łatwo się płucze elementy, które trzeba płukać, obsługa prosta. Jest dosyć głośny, ale nie wiem jak działają inne. Jedynie musiałam zawiązać gumkę przy maseczce, bo była trochę za długa. Nawet nie wiedziałam, że są wersje specjalnie dla dzieci. Według mnie nie ma sensu takiego kupować, wątpię, aby jakiś rysunek zachęcił do inhalacji. Przy dłuższej inhalacji, lub przy częstym korzystaniu ( u nas teraz właściwie od 2 mies. cały czas) mała ma już po prostu dość. U nas jedyny sposób na zmniejszenie tej "udręki" to włączenie bajki lub czytanie.
  • krotanna 27.01.17, 19:22
    Też mam medel, akurat family plus. Jestem zadowolona. Stosunkowo cichy, maseczki dla dzieci i dla dorosłych.
    Pierwszą nebulizację jeszcze na pogotowiu Pani pielęgniarka wykonywała takim nebulizatorem w kształcie pingwinka(?) - o matuchno jakie to było głośne! Może kwestia zużycia materiału, bo tam przerób duży, ale warczał okrutnie głośno.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka