Dodaj do ulubionych

FILTRY do wody - co polecacie?

08.10.12, 10:05
Dziewczyny, u mojej córki wykryto kamice nerkową, niestety woda w naszym mieście (Wrocław) jest pełna kamienia, nasza nefrolog zaleciła używanie wody przefiltrowanej. Zastanawiamy się nad montażem takiego filtra pod zlewem, ale kompletnie nie wiem gdzie tego szukać, jakie firmy są dobre i nie drogie. Czy macie może takie filtry w domu, jak to się Wam sprawdza i czy możecie polecić jakieś firmy, gdzie warto takie urządzenie zakupić.
Edytor zaawansowany
  • beata_17 08.10.12, 10:14
    Mam odwrocona osmoze, zamontowana wlasnie pod zlewozmywakiem i sprawdza sie super (uzywam od 6 lat), jakiej firmy niestety nie pamietam musialabym spojrzec jak wroce do domu. Kupowalam na all, maz zamontowal i dziala, a mnie inna woda juz nie smakujesmile Czajnik po 5 latach uzywania wyglada jak nowy, zero kamienia czy innych osadow. Zarowno dzieci jak i my pijemy wode prosto z kranu, nieprzegotowana. Do gotowania tez uzywam wody tylko z filtra. Aha co jakis czas, nie pamietam juz jak czesto wymienia sie filtry.
  • mmala6 08.10.12, 10:43
    a Brita nie wystarczy?
  • anciarek2010 08.10.12, 10:43
    Ja mam montowane przez przedstawiciela ze strony czystawoda.pl poleciła mi moja siostra, która bardzo długo ma te filtry. Używamy od 1,5 roku i jestem bardzo zadowolona. Powiem szczerze, że wcześniej nie miałam przekonania, ale teraz to herbaty np. u mojej mamy nie mogę przełknąć, no i ma straszny osad. Nie pamiętam kosztu montażu, coś chyba ok. 700 zł. Wymiana filtra co pół roku za 250 zł. Czajnika jeszcze od nowości nie odkamieniałam, bo nie ma żadnego osadu. Dziecku podgrzewam tylko wodę na mleko bez zagotowywania. Śmiało mogę polecić.
  • podkowka80 08.10.12, 10:44
    Będę wdzięczna za nazwę firmy smile Koleżanka proponuje mi Pana który przychodzi na pokaz z firmy hydropure.com.pl, ale u nich koszt zakupu takiego filtra pod zlewozmywak odwrócona osmoza to ok 1600 zł, a widziałam na innych stronach internetowych, że można takie filtry nabyci juz za ok 800 zł, i zastanawiam się jaka jest różnica w tych sprzedawanych w internecie a tych prezentowanych przez Pana (czy to nei poprostu jest droższe bo wliczono czas jego pracy jaki poświęca na pokaz) i o co w tym chodzi. Z góry dziękuję wszystkim za dodatkowe informacje.
  • agni71 08.10.12, 10:55
    My mamy kupiony od takiego właśnie magika, co robi pokazy w domu. Tylko te ponad 10 lat temu, to byl jeszcze większy koszt niz piszesz. Na razie nie rezygnujemy z tej firmy, bo mamy w cenie przypomnienie o wymianie filtrów i usługę wymiany, a także wymianę całego baniaka raz na jakis czas i serwis na tel. gdyby cos się działo, i jest to po prostu wygodne (jedna rzecz, o ktorej nie trzeba pamiętać, bo robi to ktoś za nas wink Ale na pewno mozna taniej, we wlasnym zakresie. Co do samego filtra to ja jestem zadowolona, jak ktos pisal wyżej, herbata na wodzie nieprzefiltrowanej juz tak nie smakuje, no i ten osad. Moj mąz i dzieci lubią pic te wodę zamiast mineralne, ja nie, dla mnie ona jest bez smaku, a lubię wody wysokozmineralizowane, takie słonawe smile Ale uzywam jej do wszelkich celów spożywczych, od herbaty i kawy, po gotowanie zup, ziemniaków itp. W czajniku rzeczywiscie nie osadza się kamień.
  • podkowka80 08.10.12, 10:47
    Brita nie wystarcza, bo za mało wody przerabia w dzbanku, a my teraz musimy używać do wszystkiego do gotowania zupy i innych rzeczy też, a z dzbankiem Brity to bym chyba nie dała rady. Jestem zdecydowana na filtr pod zlewozmywak tylko szukam dobrej firmy w dobrej cenie.

• podkowka80 08.10.12, 15:09
    Podbijam temat: czy możecie polecić konkretne firmy, gdzie warto kupić dobre i nie drogie filtry do wody podzlewozmywakowe?
  • anciarek2010 08.10.12, 18:35
    Napisałam, że ze strony czystawoda.pl tam jest numer do przedstawiciela. Ewentualnie napisze później numer, bo to mąż załatwiał. Mieszkamy na terenie mazowieckiego. Nie wiem jak e innych rejonach Polski.
  • beata_17 08.10.12, 21:16
    Ja mam Fit Aqua RO7, tak jak pisalam wczesniej kupiony przez all i zamontowany samodzielnie.
  • martasz123 09.10.12, 18:22
    polecam aqua-soft.com.pl/
  • podkowka80 10.10.12, 09:48
    Ostatecznie zdecydowałam się na zakup filtra z firmy hydropure.com.pl koszt 1680 zl, mam nadzieję, że będę zadowolona. Filtr na zasadzie odwróconej osmozy z mineralizatorem. Co mnie przekonała to wieczysta gwarancja jaka daje firma i fakt iz firma istnieje od 20 lat na rynku. Jeżeli ktoś ma z tej firmy filtr to podzielcie się doświadczeniami- czy jesteście zadowoleni? smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka