• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Prezent dla 9latka-co kupujecie?

• 24.10.12, 12:59
    mam prosbe o podzielenie się pomysłam i doświadczeniem smile Co kupujecie waszym 9latkom? Sa jakies prezentowo-zabawkowe hity ? Co w ogóle teraz jest na topie wśród 9latków? Nie mam pojęcia bladego co kupić sad Syn jest z gatunku tych, którzy wszystko maja, niczego nie potrzebują, więc od niego nie wyciagnę. Nie ma jakiegos jednego zainteresowania (typu piłka nozna itp), czyta aktualnie Koszmarnego karolka, próbuje grać w Minecraft, lubi wszelkie eksperymenty chemiczne i fizyczne.Nie chce kupowac mu książek - kupuję mu na codzień, a obok domu mamy bibliotekę. Może jakąś grę na psp? napiszcie co lubia wasi synowie, może to mnie zainspirujesmile
    Edytor zaawansowany
    • 24.10.12, 18:16
      U mojego syna helikopter to też hit .
      Na gwiazdkę dostanie tablet overmax edu-tab z etui-klawiaturą , duży zestaw lego technic pomoc drogowa , gry z serii smart games granny, okulary szpiegowskie nagrywajace filmy i robiące zdjęcia, grę skylanders na PC, serię dvd Było sobie życie-- wynalazki, duużo książek m in lego zakazane konstrukcje, małego inżyniera
      na Mikołajki gra na psp ale nic nie znalazlam interesującego , invizimalsy są świetne jeśli ktoś nie ma , syn wraca do nich ciągle
      --
      http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/yT439Ec.jpghttp://lb3f.lilypie.com/yT43p2.png
      • 24.10.12, 19:37
        Helikopter u nas też był hitem, ale od dłuższego czasu leży w kącie zapomniany.... Książki także dostaje bez okazji bardzo często tak samo jak sprzęt sportowy typu rolki itp.. Ja jeszcze nie wiem co kupić - może nową grę na Xboxa? Na pewno jakiś fajniejszy zestaw lego technic - syn od dłuższego czasu bardzo lubi te klocki akurat. Niestety te z silnikami dosyć drogie... Zastanawiam się także nad grami planszowymi - może Fauna?
        Mój 9 latek bawi się chyba jedynie lego. Bardzo dużo czyta, trenuje, gra na komputerze, xboxie, PSP i lubi grać w gry planszowe. Ostatnio marzy o tablecie apple, ale Mikołaj takich drogich prezentów nie przynosi smile
        Mam wrażenie, że im dziecko starsze, tym trudniej zrobić mu fajny prezent. Dla 6 latki pomysłów mam pełno.

• 24.10.12, 19:44
          napisz o pomysłach dla 6-latki
          --
          * Mama Aleksandra (03.07.2004) i Wiktorii (12.02.2006) *
          • 24.10.12, 20:59
            Nie chcę zaśmiecać wątku leigh4, ale w skrócie smile
            Córka uwielbia gry planszowe i zestawy kreatywno-plastyczne. Na pewno dostanie nowe gry Granny/Egmontu, uwielbia także zestawy kreatywne Djeco/Alex/Ama , chciałaby szkatułkę albo lusterko OrB Factory. W zerówce na nowo odkryła LPS - ma domek , może dokupię jej "większego", oprócz nowych figurek. No i marzy jeszcze o stroju do flamenco smile Chciałaby też torebkę do samodzielnego wykonania, poduszkę - maskotkę. Ucieszy się także z każdego zestawu Crayoli, Top Model itp. I własnej (nie brata) gry na xbox. Zbiera też laleczki kokeshi - ma już pokaźną kolekcję, cieszy się, z każdej.
            W przypadku córki naprawdę narzekam na nadmiar pomysłów, w przypadku 9 letniego syna na brak. Kiedyś było łatwiej smile
    • 24.10.12, 19:59
      leighsmile
      mój to sportowiec, piłka nożna to jego miłość. ucieszy go wszystko co piłkarskie. chce piłkę champions league, nie pogardzi bluzą lecha, myślę że posciel z realem też by go ucieszyła. Głównym punktem w liście do gwiazdora jest jednak fifa2013 (w związku z tym że ma psa2012 chce dla odmiany fifę)
      Bardzo podobała mu się zawsze latarnia morska (świeci) z lego.

Czy twój ma mikroskop? skoro z niego taki chemik/fizyk? sekrety elektroniki?

--
      * Mama Aleksandra (03.07.2004) i Wiktorii (12.02.2006) *
    • 24.10.12, 20:46
      odpowiedź jest w twoim pytaniu... Minecraft smile
      Lego Minecraft - koszt około 170 zł (na allegro dwa razy tyle... nie daj się nabrać)..

ja generalnie mojemu 9-latkowi kupuję pod choinkę Lego jw... wink
      • 24.10.12, 21:11
        Mój syn też gra w minecrafta - jak wszyscy w jego klasie. Ale czy gra "przekłada" się na klocki?
        W zeszłym roku był u nas szał na Harry'ego Pottera - przeczytał książki, obejrzał filmy. Na gwiazdkę dostał 2 największe zestawy lego HP - owszem ucieszył się, złożył, postawił na półce.....i do tej pory na półce pięknie prezentuje się przepkny i duzy Howgart, chata Hagrida, dom Weasley'ów itp. Wszystkie zestawy lego syn pomieszał - na osobne pudło "zasłużył" sobie tylko technic.
        • 24.10.12, 21:48
          niedawno na allegro kupiłam synowi magnesy na lodowke w motywy (bloki) minecraft.. za 20 pare złotych ponad 160 elementow.. i codziennie mam inny swiat na lodowce wink

mysle ze te klocki lego to ta sama zasada co i zasada gry.. czyli budujesz to na co wyobraznia pozwala a nie instrukcja..

btw.. kupilam tez latem koszulke z creeperem - na topie wink caly czas..
          • 24.10.12, 21:55
            Alundra79 czy mozesz dac linka do aukcji z magnesami?
            • 25.10.12, 07:58
              ja np. kupiłam tutaj allegro.pl/minecraft-magnesy-lodowka-pc-zestaw1-mine-craft-i2609284233.html ale sprzedawca nie ma teraz innych aukcji.. pewnie trzeba napisać i pytać..
    • 25.10.12, 07:24
      Ja swojemu siostrzeńcowi kupiłam taki podsłuch.Ale on lubi takie gadżety.Ma już mikroskop,teleskop(też fajna sprawa dostał od nas na Komunię).Interesuje się wszystkim,ma ogromną wiedzę i teraz poprosił o Mitologię Parandowskiego(bo ma taką dla dzieci i już kilkanaście razy przeczytał).Głównymi zabawkami,a w szczególności kartami są Star Wars(chce jakiś model Lego na Gwiazdkę,którego nie ma)
      A to dostanie na urodziny
      allegro.pl/show_item.php?item=2719006680.
      --
      Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,
      nie obleka tego faktu w słowa.
    • 26.10.12, 20:39
      Dziewczyny oświećcie mnie, co to jest Minecraft ? gra komputerowa? czy na xbox?
      też mam 9 latka, któremu ciężko coś kupić, na razie mam dla niego gry planszowe Pojedynek robotów, Pentago, planuję kupić jeszcze grę na xbox Lego władca pierścieni, dodatkowo mam dla niego 2 książki, może kupię jeszcze jakiś film? na komputerze raczej nie gra...
    • 26.10.12, 20:43
      mój nie wierzy już w Mikołaja chciałaby PSP ale mu nie kupie o nie chce żeby ciąglę grał , bo gry to jego ulubione zajęcie. Poza tym lubi piłke nożną...
      --
      tablica.pl/oferty/uzytkownik/1G70/
    • 27.10.12, 00:27
      10-latkowi kupiłam to
      www.empik.com/rodzinka-yamadow-takahata-isao,3092968,film-p
      ale tylko na podstawie opisu, więc w sumie nie wiem, na ile to dobry wybór wink
    • 27.10.12, 10:01
      U nas dobrze się sprawują obecnie zabawki zdalnie sterowane i instrumenty grające - bębenki, keyboardy takie dzieciece, perkusje
    • 27.10.12, 17:45
      Najlepsza jest gra "Koziołek Matołek" dla 9latka oraz inne gry edukacyjne, które pobudzą myślenie dziecka i jego wyobraźnię.
      • 28.10.12, 15:42
        Dziekuje dziewczyny, jestescie nieocenionesmileposzukam Lego minecraft.
        A 9 latkes jest baaaardzo trudne.... Koziolek Matolek bylby moze dobry rok, Dwa lata temu, teraz bylby przywitany ze sporym, hmm... Zdziwieniemwink z tego co widze, dzieciaki ie bawia sie zabawkami, rozmawiaja o grach, filmach, jakichs zagadkach.a tu Sezon prezentowy I trzeba cos wymyslicsadmicroskopu nie ma-wyprobowalam taki dzieciecy, szkolny, ale byl do bank. Slabe powiekszenie, malo ciekawe probki, a dorosly to wydatek ok 2 tyssadjako zabawka za droga.
    • 29.10.12, 06:41
      No i pomysł z lego minecraft upadł - zobaczyłam i stwierdzam, że prawie 300zł za bryłę z klocków, która poza dwom ludzikami nie rózni sie od zbudowanej z najprostszych lego to przegięciesad
    • 29.10.12, 07:58
      zamiłowanie do muzyki i maminej gitary rośnie, więc się chyba skończy na gitarze klasyku 3/4
    • 29.10.12, 09:34
      Ja mam wprawdzie 10 latka, ale jakiś czas temu kupiłam mu książki, które bardzo polecam:
      www.zielonasowa.pl/polecane_ksiazki/Jak_wytrzymac_w_szkole_i_nie_zwariowac
      www.zielonasowa.pl/ksiazki/nowosci/Jak_wytrzymac_z_doroslymi_i_nie_zwariowac
      książki niesamowicie mądre, które starają się pomóc dzieciakom funkcjonować w szkole, napisane bardzo przystępnym językiem, poruszają tematy: jak się uczyć, jak nadrobić zaległości w szkole, traktują o uzależnieniach...dużo by pisać....

Z prezentów "nie namacalnych" bardzo polecam gokarty. Mój 10 latek oszalał na ich punkcie, widziałam też dzieci młodsze które śmigały na torze kartingowym. To bardzo stabilne maszyny, bezpieczne dla dzieci zdecydowanie bardziej niż quady czy nawet takie samochodziki na prąd często w wesołych miasteczkach.

http://i48.tinypic.com/bdp5z5.jpg

Z kolei z gier komputerowych chłopaki z klasy syna szaleją na punkcie gry Twierdza 2 de luxe.

www.google.com/search?q=twierdza+2+deluxe&hl=en&client=firefox-a&hs=Vk6&rls=org.mozilla:pl:official&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=Uj-OUM6oEIOytAbEnIGIAw&ved=0CCEQsAQ&biw=1600&bih=723
      klocki i inne zabawki nie bardzo już, ewentualnie jakieś lego...
      --
      --------
      Dlaczego panny są szczuplejsze od mężatek??? Bo panna wraca do domu, patrzy co ma w lodówce i idzie spać. Mężatka wraca do domu, patrzy co ma w łóżku i idzie do lodówki.
    • 29.10.12, 12:11
      Nasz lubi lego.. więc co jakiś czas staramy mu się sprezentować jakiś fajny zestaw.. teraz w empiku jest niezła promocja -40% więc już na święta się zaopatrzymy i będziemy mieli spokój smile
      • 02.12.12, 20:54
        Jakieś nowe pomysły? U nas na razie zestawy lego, książki, gry na xboxa. Pozostaje jeszcze niespodzianka o którą syn poprosił. Wie, że musi to być coś zaskakującego czego się zupełnie nie spodziewa. Myślałam o HexBug - czy to dobry pomysł?
    • 02.12.12, 22:19
      Trzy lata temu powzięłam decyzję wraz z chrzestnymi młodego,
      że będzie dostawał wypasiony prezent, ale raz w roku.
      I powiem że to była najlepsza decyzja po wieloletnim grajdole
      przewalających się zabawek, gier itp itd.
      I tak młody dostał rower, lego Mindstorms
      a w tym roku nie wiem może kinecta.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.