Dodaj do ulubionych

książka na prezent dla mamy pomożecie?

29.11.12, 23:26
Chciałabym kupić mamie książkę na prezent kobieta po 60 czy moglibyście rzucić jakimiś tytułami godnymi polecenia bo nie chcę kupić jakiegoś bubla.... będę wdzięczna za pomoc
Edytor zaawansowany
  • daria.1 29.11.12, 23:31
    Ja swojej mamie wybrałam taką www.empik.com/pierwsze-damy-ii-rzeczpospolitej-janicki-kamil,p1058256469,ksiazka-p .
  • aleksandra1977 29.11.12, 23:43
    np. 2 czesci: Joanna Miszczuk "Matki, zony, czarownice", "Zalotnice i wiedzmy"
    --
    http://lbym.lilypie.com/E8Tzp2.pnghttp://lb4m.lilypie.com/ML5Zp1.png
  • erty02 30.11.12, 00:26
    Też się zastanawiam co kupić mamie. Biorę pod uwagę:
    merlin.pl/Prezenterki_Aleksandra-Szarlat/browse/product/1,1163498.html
    www.empik.com/aktorki-maciejewski-lukasz,p1061340315,ksiazka-p?reko=quartic
    W weltbildzie komplet obu książek za 64.90.
  • mama_amelii 30.11.12, 07:56
    Ja teściowej (65l)kupiłam w zeszłym roku książkę Wałęsowej i była bardzo zadowolona(zresztą mi też się podobałasmile
    www.weltbild.pl/marzenia-i-tajemnice_p11569415.html
    Teraz teściowa chce Martyne Wojciechowską-Kobieta na krańcu świata.
    --
    Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,
    nie obleka tego faktu w słowa.
  • mazja4 30.11.12, 09:08
    ja czytam książki ciocią najpierw ja a później daje jej jak jest fajna i najbardziej jej się podobała millenium i teraz ficner-ogonowska krok do szczęścia na pewno będzie się podobać
  • kara_gitara 30.11.12, 09:12
    Moja mama jest wielbicielką thrillerów skandynawskich. Udało mi się ustalić, że jeszcze nie czytała nic Hassana Pakera, więc dostanie 3pak jego książek (dostepny w merlinie w dobrej cenie).

To jest specyficzna proza, ja nie jeestem wielbicielką tego gatunku. Za to babci kupiłam książki, które mogą się spodobać większości kobiet:
    www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3501,Pierwsze-damy-II-Rzeczpospolitej
    www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3453,Jacqueline-Kennedy
    www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3313,Pamiatkowe-rupiecie
    W ubiegłym roku dostała ode mnie Wałęsową i kilka książeczek Stefanii Grodzieńskiej - bardzo jej sie to podobało.
    Więc może to też jakaś opcja?

Trudno polecać książki osobie, której się nie zna...
  • kara_gitara 30.11.12, 09:14
    nie wiem skąd ja wzięłam tego Pakera...

merlin.pl/Pakiet-Hakan-Nesser-3-tomy_Hakan-Nesser/browse/product/1,954519.html
  • angazetka 30.11.12, 09:41
    A co mama lubi czytać? Szwedzkie kryminały czy polskie romansidła?
  • calineczka793 30.11.12, 10:22
    Trudno coś podpowiedziecieć nie wiedząc co Twoja Mama lubismile Moja w podobnym wieku dostanie dwie książki: Nowickiego i Manna, na Dzień Babci czeka Szymborska.
    --
    ...Ad astra per aspera...
    ♥♥♥kompatybilni♥♥♥ Tobian♥♥♥Kajo♥♥♥
  • agni71 30.11.12, 10:37
    A co twoja mama lubi czytać?

Bo np. moja teściowa lubi te wszystkie cukiernie pod Amorem itp. ksiązki, od których ja dostaję mdłości wink Swoja drogą, ciekawa jestem, czy za 20 lat tak mi sie gust zmieni, że porzucę ulubione aktualnie kryminały skandynawskie na rzecz książek miłych i nie budzących zbyt wielu emocji, a zamiast "The Walking Dead" zacznę pasjonowac się "M jak miłość"? Czy to rzecz osobnicza czy przychodzi z wiekiem?
  • monikaj21 30.11.12, 10:47
    Agni, nie martw się, myślę, że osobnicza. Mi do sześćdziesiątki jeszcze dość daleko a Cukiernię uwielbiam smile (i nie widzę żadnego związku z M jak miłość)

Moja teściowa dostanie na gwiazdkę 'Kobiety dyktatorów'.
  • anick5791 30.11.12, 11:22
    Tak, Cukiernia jest fajna smile A jestem 30+ I nijak się ma do telewizyjnej papki - to prawda. Moim nieskromnym zdaniem ciekawsza (bo mocno osadzona w dość szczegółowo odmalowanej historii) od szwedzkich kryminałów, których z lekka negatywistyczne nastawienie może zdawać się odkrywcze osobie 20+ tongue_out
    --
    Be kind whenever possible. It is always possible. (Dalai Lama)
    Any fool can criticize, condemn, and complain - and most fools do. (Dale Carnegie)
  • monikaj21 30.11.12, 11:30
    Anick, skoro Cię widzę to przy okazji dziękuję za polecenie 'Czarodzieje mogą wszystko'. Czytamy z córką i bardzo nam się podoba smile
  • anick5791 30.11.12, 11:41
    Fajnie smile Cieszę się, że mogłam pomóc w "czarowaniu" smile
    --
    Any fool can criticize, condemn, and complain - and most fools do. (Dale Carnegie)
  • agni71 30.11.12, 12:15
    Przepraszam dziewczyny, może poczułyście sie urazone wrzuceniem przeze mnie do jednego worka z milosnikami M jak mdłość wink

Co do wieku i naiwności - równie blisko mi do 20+ co do 60+, ale wszystko co czytam filtruję przez swoje doświadczenie, zarówno osobiste, jak i literackie wink

zaczęłam sie po prostu zastanawiać, bo teściowa moja twierdzi, ze nie chce sie denerwować, czytając ksiązkę, to ma byc czysty, lekki, relaks. Podarowałam jej kiedyś "Szkarłatny płatek i biały" Fabera i to było dla niej "za mocne", tak więc teraz juz trzymam sie książek w typie wspomnianej cukierni, czy też coś takiego:
    merlin.pl/To-co-najwazniejsze_Malgorzata-Rogala/browse/product/1,1143053.html
    Ostatnio dostała to:
    merlin.pl/Podroz-do-miasta-swiatel-Roza-z-Wolskich_Malgorzata-Gutowska-Adamczyk/browse/product/1,1080164.html
    I ciekawa jestem, czy ja za te 20 lat też polubię taką literaturę - miłe ksiązki o miłych ludziach, gdzie wszystko dobrze sie kończy? wink
  • anick5791 30.11.12, 12:39
    agni71 napisała:

> Przepraszam dziewczyny, może poczułyście sie urazone wrzuceniem przeze mnie do
    > jednego worka z milosnikami M jak mdłość wink

Nie no, spoko, nie przesadzaj smile To chyba normalne, że co człowiek, to opinia - de gustibus itd... wink

Ja lubię czasami takie lekkie odskocznie i podobało mi się ostatnio np to:
    www.weltbild.pl/wilkolak_p10547511.html
    lub:
    merlin.pl/Droga-do-Rozan_Bogna-Ziembicka/browse/product/1,1004488.html
    merlin.pl/Wiosna-w-Rozanach_Otwarte/browse/product/1,1044109.html
    Żadnej z nich nie nazwałabym wybitną, ale przy wszystkich trzech nieźle się bawiłam wink

--
  • bajadercia 30.11.12, 14:06
    Ja swojej cioci kupiłam "Tak sobie myślę..." Stuhra, sama później pożyczyłam, przeczytałam i jestem pod wrażeniem. Swoją drogą ostatnio jak byłam w empiku, to widziałam, że jest na nią promocja. Najwyżej jak będziesz na miejscu, to może jeszcze Ci coś wpadnie w oko i dołożysz jej jakiś drobiazg do książki wink

• fredy58 30.11.12, 15:12
    dzięki za takie zainteresowanie, co czytam moja mama - chyba wszystko ale wydaję mi się że przydała by jej się książka taka życiowa trochę podnosząca na duchy i dająca dużo siły i kopa na następne dni. Nie ma zbyt łatwego życia, więc może w książce udało by jej się znaleźć trochę energii. Nie przestudiowałam tych waszych jeszcze propozycji ale po tytule ten mnie zainteresował :
    << teraz ficner-ogonowska krok do szczęścia na pewno będzie się podobać >> jak jest tak jak w tytule to chodzi mi o coś takiego w treści smile
  • kasiadove 30.11.12, 15:54
    Ja mojej mamie ostatnio kupiłam "Siedlisko" z dedykacją autora i jest zachwycona - lubi takie klimaty smile
    www.empik.com/siedlisko-majewski-janusz,p1044924077,ksiazka-p
    --
    Karolina 27.09.2005 smile Kinga 7.10.2010 smile
    Nie ma to jak siostra, która podjada ci słodycze. Nie ma to jak siostra, która ciągle bałagani.
    I która jest niezastąpiona....
  • anick5791 30.11.12, 16:44
    Dla mnie Siedlisko było nudne, mimo że też lubię "takie klimaty".
    --
  • asiakh 01.12.12, 14:48
    Jeśli chodzi o książki z pozytywnym przesłaniem to zerknij na książki Evansa. On jest teraz publikowany w Polsce, bardzo popularny w USA. Myślę, że może się podobać.
    lubimyczytac.pl/autor/24483/richard-paul-evans
  • benitax80 01.12.12, 17:21
    Ja kupiłam ostatnio mojej mamie książki Martyny Wojciechowskiej "Kobieta na krańcu świata" - sama też przeczytałam i czyta się je bardzo fajnie - ciekawe są.
    --
  • eesti_2005 01.12.12, 17:35
    A ja kupiłam mojej "Blondynkę na tropie tajemnic" B. Pawlikowskiej. Głównie dlatego, że w promocji kosztowała 11zł... Ale czeka na Święta, więc na razie nie wiem, czy jest fajna smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.