Dodaj do ulubionych

Polska leży w Azji...

07.02.13, 15:41
Nie obrażając Azjatów, bo oczywiście nie to mam na myśli. Ale tak się zastanawiam, na co nam ta Unia, skoro i tak nie jesteśmy traktowani jako równoprawny partner...
Chciałam kupić córce na brytyjskiej stronie Disney Store zestaw 4 mini wróżek:
www.disneystore.co.uk/dolls-toys-fairies-mini-doll-set/mp/49205/1000255/
20 GBP, super, mniej niż na allegro (ma tylko jeden sprzedawca). Na amazonie za 37 GPB + wysyłka.
No i wchodzę w koszty wysyłki z Disneystore.co.uk i oczom nie wierzę... 19,95 GBP !!
Drugie tyle co zabawka !
Jest nawet darmowa wysyłka, ale powyżej 50 GBP i tylko do UK.
I na co nam ta Unia.. uncertain
Obserwuj wątek
    • dwellajna Re: Polska leży w Azji... 07.02.13, 16:27
      Oglądałam ostatnio ten zestaw w sklepie disneya w Barcelonie i pociesze Cie, ze na zywo te wróżki są naprawdę szpetne, mają brzydkie buzie i martwe oczy. Ja w końcu nie kupiłam, a też mam wielbicielkę wróżek w domu

moze lepiej takie
      www.ebay.co.uk/itm/DISNEY-Fairies-TINKERBELL-Figure-Play-Set-Dolls-BNIB-New-Periwinkle-Rosetta-Doll-/321045366621?pt=UK_Toys_Creative_Educational_RL&hash=item4abfcb875d
      a tu masz te www.ebay.co.uk/itm/Disney-Tinker-Bell-Fairies-Mini-Doll-Gift-Set-BRAND-NEW-/330865979518?pt=UK_Toys_Creative_Educational_RL&hash=item4d0926307e
    • kornnella Re: Polska leży w Azji... 07.02.13, 18:10
      corrina_f1 napisała:

> Nie obrażając Azjatów, bo oczywiście nie to mam na myśli. Ale tak się zastanawi
      > am, na co nam ta Unia, skoro i tak nie jesteśmy traktowani jako równoprawny par
      > tner...

Co ma piernik do wiatraka ze tak zapytam? Są jakieś regulacje UE dot. taniej wysyłki kurierem!!!?

To nie nowość ze wysyłka z UK na kontynent jest w takich cenach. Ostatnio kliknęłabym sobie prawie wymarzone buciki za 11 funciaków, gdyby nie to ze dostawa do Europy to 17 funtów. Swojego czasu jak polowałam za wózkami dziecięcymi też było podobnie. Wózek i to w fajnej cenie za to wysyłka w przeliczeniu na zł ok 100-150 zł sad
      • corrina_f1 Re: Polska leży w Azji... 09.02.13, 19:14
        dialam napisała:

> ale o co chodzi - przeciez to normalne, ze przesylki zagraniczne sa drozsze od
        > krajowych? chyba nie myslisz, ze w Unii powinny byc darmowe??

Ale ja nigdzie nie napisałam że powinny być darmowe (chociaż jak się chce to można, Amazon jakoś może wysyłać do PL za free powyżej 25 GBP).
        A ja pewnie jestem jedną z tych, co naiwnie myśleli , że wejście do UE powoduje jako takie zrównanie w niektórych kwestiach, jak chociażby właśnie koszty wysyłki towarów wśród krajów członkowskich. Nie znam się na polityce ustalania cen za wysyłkę i w sumie nie muszę. Uważam tylko ze stówa za wysyłkę jakiejś głupiej zabawki to zdecydowanie za dużo. To moja prywatna opinia, do której mam prawo.
        • benignusia Re: Polska leży w Azji... 10.02.13, 22:51
          SPOKO,ale jak ja wysylam paczke do pl (wiekszy gabaryt) place 25 f jakies,bo przeciez transport kosztuje,placą za paliwo,kierowcy itd wiec ciezko oczekiwac ze bedzie taniej.
          --
          szczęsliwa mama dwóch córek i dwóch synów smile
        • kornnella Re: Polska leży w Azji... 11.02.13, 11:02
          corrina_f1 napisała:

> A ja pewnie jestem jedną z tych, co naiwnie myśleli , że wejście do UE powoduje
          > jako takie zrównanie w niektórych kwestiach, jak chociażby właśnie koszty wysy
          > łki towarów wśród krajów członkowskich.

A może tak łaskawie zauważysz, że nawet w obrębie PL ceny wysyłek są różne i nie ma regulacji w temacie - zwyczajnie wolny rynek. Są sklepy, które za wysyłkę nawet małego duperela chcą 11 zł a są takie gdzie to kosztuje 25 a nawet 50 zł. Mam się pochlastać jak zobaczę cenę 50 zł? Wątek z tej okazji na forum założyć? Przecież cenę wysyłki możesz sprawdzić przed zakupem. Chcesz kupujesz nie to nie.
        • dialam Re: Polska leży w Azji... 11.02.13, 13:02
          no ale nie wiadomo wogole o co ci chodzi i co ten post ma wniesc..
          sama piszesz, ze zabawka na amazonie za 37funtow + przesylka, a za chwile piszesz, ze na amazonie wysylka darmowa powyzje 25funtow. to bierz z amazona. Unia nie ma nic do kosztow przesylek, w Polsce tez w niektorych sklepach placisz w innych nie. Na polityce ustalania cen nie musisz sie znac -business is business. za duzo dla ciebie to poszukaj gdzie indziej, przeciez tam kupowac nie musisz.
          • corrina_f1 Re: Polska leży w Azji... 11.02.13, 13:25
            dialam napisała:

> no ale nie wiadomo wogole o co ci chodzi i co ten post ma wniesc..
            > sama piszesz, ze zabawka na amazonie za 37funtow + przesylka, a za chwile pisze
            > sz, ze na amazonie wysylka darmowa powyzje 25funtow. to bierz z amazona

Ale na Amazonie nie wszystko podlega darmowej wysyłce do PL (i nie tylko) powyżej 25 GBP. Generalnie tylko towary które sprzedaje sam Amazon, a nie sklepy, z którymi współpracuje. Większość zabawek to właśnie inne sklepy, które dzięki Amazonowi mogą sprzedawać, więc za wysyłkę się płaci. W praktyce do darmowej wysyłki (Super Saver Delievery) kwalifikują się głównie książki (też nie wszystkie), płyty czy filmy. Czasem coś z Health&Beauty czy ciuchy. Ale tak jak mówiłam, tylko to czego sprzedawcą jest Amazon EU.
            • dialam Re: Polska leży w Azji... 11.02.13, 18:59
              wiem, jakie sa zasady na amazonie, ale nie wiem, o co tobie chodzi z tym postem o Azji.
              sama kupuje mnostwo rzeczy w internecie i zawsze porownuje cene z kosztami przesylki a nie tylko samego towaru. w koncu mamy wolny rynek i nikt nikomu nie bedzie narzucal, ile ma liczyc za wysylke, a co ma Unia do tego, to juz wogole nie rozumiem.
    • noo_noo Re: Polska leży w Azji... 11.02.13, 13:38
      a ja rozumiem autorkę wątku bardzo dobrze wink Nie rozumiem polityki większości zagranicznych firm cieszących się w Polsce powodzeniem. Parę przykładów:
      marks&spencer, koszty wysyłki do:
      Albania, Belarus, Bosnia-Herzegovina, Denmark, Finland, Iceland, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Moldova, Netherlands, Norway, Portugal, Sweden, Switzerland - 7.50 £
      do Polski 15 £crying tyle samo kosztuje wysyłka np. do Kambodży).
      Do Niemiec 4.90 £, powyżej 50 gratis....
      Vertbaudet do Polski 9.90 euro, do Niemiec 4,90, w UK najczęściej są kody na darmową wysyłkę. Ceny i przeceny na vertbaudet.eu nie są tak korzystne jak na niemieckiej stronie, o UK nie wspominając. Nie ma też możliwości zal=kupu mebli i dekoracji do pokoju dzięcięcego.
      Gap wysyła do:
      Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Hungary, Republic of Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, the Netherlands, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain and Sweden za 4 £, do Polski nie udało mi się tego rozgryźć, bo nic nie można wrzucić do koszyka pomimo wymienionego naszego kraju. Pewnie po doliczeniu cła wyszłyby fantastyczne pieniądze.
    • smagliszka Re: Polska leży w Azji... 11.02.13, 17:00
      ale z tego co pamietam tam sie placi 20 funtow bez wzgledu na wielkosc zakupow? czyli jak kupisz 20 tych zestawow to wyjdzie tylko 1 funt wysylki za zestaw, 1 sobie zostaw a reszte na all sprzedaj wink))
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka