Dodaj do ulubionych

ile kosztuje komunia?

08.05.13, 09:44

No właśnie, ile Was kosztuje i na ile osób robicie przyjęcie?
Obserwuj wątek
        • monia4545 Re: ile kosztuje komunia? 08.05.13, 14:36
          u nas także lokal, będzie 22 osoby i 4 dzieci, płacę 125zł za osobę dorosłą i 1/2 ceny za dziecko: są 4 danie gorące, przekąski, sałatki, napoje/ kawa/herbata, tort, ciasto i lody.
            • makoc Re: ile kosztuje komunia? 08.05.13, 14:56
              to chyba zalezy jaki lokal. Ale zakładając, że stawki w lokalu to 80zl-200zł/osobe i tych osób jest np. 15-20 to koszt 1200-4000 zl. Przyjęcie w domu będzie na pewno sporo tańsze.

ja organizuję w lokalu (pomijając to że nie mam warunków w domu), moje przygotowania ograniczają się do wystrojenia dziecka, siebie i rodziny, zaprowadzenia dziecka na próby. Kulinarne sprawy nie zawracają mi głowy, ale wiem, że w lokalu zostawie kilka tysięcy za ta wygodę.
    • babsee Re: ile kosztuje komunia? 08.05.13, 15:00
      Prosze bardzo:
      70 zl- r mięso,30 zl-przystawki,60-warzywa na zupe i surówki,15- zl-ryz i ziemniaki, 40 zl-soki, 110-tort, 30 zl-dwa ciasta, 10 zl-serwetki- 365 zl
      przyjęcie w domu na 13 osób
      wychodzi 28 zl na osobę.

--
      "Mniej nerwów mnie kosztuje izolacja od ludzi niż akceptowalne
      społecznie funkcjonowanie z nimi"( by Triss)
          • babsee Re: ile kosztuje komunia? 09.05.13, 08:44
            Przystawki sie robi,nie kupuje.Do wyboru-paszteciki na cieplo w cieście francuskim albo galantyna z szynką, w sosie tzatzyki.po 8 porcji kazdego.
            --
        • ursgmo Re: ile kosztuje komunia? 08.05.13, 15:50
          Byłam na kilku komuniach organizowanych w lokalu , i ani mi ani mężowi nie odpowiadała taka forma , kręcący się obcy ludzie , z góry narzucony czas podawania posiłków ( za szybko ) , więc decyzja była prosta - robimy w domu. Komunia była bardzo wcześnie więc zaczynaliśmy od śniadania , potem podawałam zupy, drugie danie , deser . Spędziłam część piątku i calusieńką sobotę w kuchni , moja mama robiła za - jak się śmiała - "obieraczkę" , mąż za zaopatrzenie bo coś tam zawsze się zapomniało , odbierał tort , kwiaty na stół , dzieci pilnował itd
          Menu było bardzo bogate , dużo przystawek ( w sensie rozmaitości , nie ilości), w sklepie wędliniarskim zrobiono mi piękne przybrane półmiski , zrobiłam kilka rodzajów mięs i surówek , sporo rodzajów ciasta . Niedzieli nie spędziłam jakby się wydawało " w garach". Wcześniej zaopatrzyłam się w takie półmiski z pokrywami na podgrzewaczach więc odpadało mi bieganie i podgrzewanie tego co zdążyło wystygnąć . Ogromny plus po przyjęciu - zostało mi mnóstwo jedzenia i miałam tydzień wolnego od garów . Według mnie jest to opcja dla lubiących i potrafiących naprawdę dobrze gotować , wykpienie się kotletem z surówką przy takiej uroczystości to dla odważnych wink
          Koszty ? w wersji naprawdę de lux , przybraniem stołu itd nie przekroczyły 600-700 złotych za 20 osób , no i tydzień to dojadaliśmy co też można odliczyć od kosztów .
          --
          http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/yT439Ec.jpghttp://lb3f.lilypie.com/yT43p2.png
          • lillylive Re: ile kosztuje komunia? 08.05.13, 16:07
            Restauracja 155zł/osoba.Restauracja tylko do dyspozycji gośći jedzenie przepyszne dekoracja stołu taka jak chcieliśmy,potrawy podawane wtedy kiedy chciałam.Na zewnątrz taras,place zabaw! Rewelka.Nie wyobrażam sobie dwa dni spędzić w kuchni na gotowaniu a potem całą komunie latać i usługiwać tez chciałam ładnie wyglądać i być ugoszczona.Komunia udała się w 100%,goście i komunistka zadowoleni.Koszty-14osób,tort,napoje około 2400.
            • peggy1 Re: ile kosztuje komunia? 08.05.13, 16:52
              JA robiłam komunie w tamtym roku w domu ze względu na nowonarodzonego brata komunisty big_grin Wcale mnie to tak tanio nie wyszlo. Trzeba tez pomyslec o problemach logistycznych (u mnie - trzy jednakowej wysokosci stoły trzeba było pozyczyc, skompletowac 23 krzesła i pomyslec jak to ustawic - na szczescie salon jest przeogromny, ale i tak nie było dużego pola manewru wbrew pozorom).

Mialam co prawda dwa komplety zastawy, dwa komplety szcztućców i kieliszki (bylo wino), ale kupowalam komplety szklanek, tace, identyczne miski na salatki, łyzki do salatek, miseczki na przekaski i mase innych pierdół. Wbrew pozorom troche poszlo kasy na rzeczy typu : swieczki, swieczniki kwiaty (robiłam kwiatowe kule umieszone na wysokich swiecznikach), wstazki, dekoracja krzesła, trzy jednakowe obrusy, serwetki, jedzenie tez było udekorowane kwiatami.

Do jedzenia dwie zupy do wyboru (rosół i grzybowa), pieczony schab, nadziewane kotlety, zapiekane kotlety, gotowane/pieczone ziemniaki. Przystawki: pięć rodzajów salatek (po 1 misce - wcale nie tak duzo), male ogoreczki, papryka marynowana, gzrybki, marynowane pieczarki, deski z wedlinami, rozne rodzaje kabanosów, mozarella z pomidorami. Plus ciasta, plus tort. Do picia soki, woda z cytryną i limonka, wino.

Nie jestem dokładnie w stanie powiedzieć ile na to wydałam, ale chyba jednak sporo wiecej niz bym zapłaciła w knajpie. Niby obrusy i zastawa mi juz zostały, ale chyba juz nigdy na cos takiego sie "nie porwe". Teraz po szoku komunijnym przymierzam sie w koncu do chrzcin i w gre wchodzi tylko i wyłącznie obiad w restauracji.
              smile
      • natalek79 Re: ile kosztuje komunia? 08.05.13, 23:30
        A mnie mocno ciekawi to ciasto za 30 zł...no chyba że to coś mocno ciastopodobnego...pytam, bo kg ciasta w cukierni to średnio 25-30 zł, a domowa "blacha" to ciasto w zależności od składników/objętości/ilości kremu ważące 2-4 kg, czyli pomnożone przez stawkę z cukierni daje ładną sumkę. Wiem co piszę bo z pierwotnego wykształcenia jestem cukiernikiem, ponadto piekę ciasta w domu, znam koszty itd. Reszty nie skomentuję, włącznie z mięsem, bo np. robiąc pieczeń dla mojej 5 osobowej rodziny potrzebuję min. 1,5 kg schabu czyli w porywach 30-35 zł...a już dla 13 osób...Dla 17 robię imieniny czy święta bez zbytku i nadmiaru i wierz mi Twoje obliczenia są z kosmosu wzięte i szkoda się więcej nad tym rozwodzić.

Co do imprezy lokal/dom. Wiadomo, że w lokalu wyjdzie drożej, ale pod warunkiem, że nie policzysz swojej pracy, zamieszania z zakupami, że Ci np. coś nie wyjdzie, prąd/gaz no i możliwości właściwego przechowania wszystkiego w warunkach chłodniczych. Dobrym rozwiązaniem jest też catering jeśli ma się odpowiednio miejsca, dom z ogrodem itd.
        • babsee Re: ile kosztuje komunia? 09.05.13, 08:49
          Nie bardzo rozumiem....2 kg schabu i 2 kg piersi z kuraka-chyba latwo policzyc.
          Ciasto?prosze bardzo-sernik z brzoskwiniami i figowiec.Tort zamawiany dlatego 110 zl.
          Ale poniewaz nie chcesz komentwoac, to nie komentuj.
          Zakupy mam zrobione, wszytsko wyliczone, bo sama bylam ciekawa ile mnie to wyniesie.
          --
      • domal11 Re: ile kosztuje komunia? 09.05.13, 12:06
        tort 110 zł?? tylko tyle, ja za 3kg tort płacę 250 zł
        --
        Życie człowieka jest twarde i ciężkie: jest bojowaniem na tej ziemi, dlatego trzeba się do niego przysposobić, hartowną pracą, aby zbytnio nie przygniatało, ani nie raniło.
        • slonko1335 Re: ile kosztuje komunia? 09.05.13, 12:13
          W naszej ulubionej cukierni tort kosztuje 39 zeta za kilogram, w cukierni pod domem 42, po 50 są torty w różnych wybranych kształtach. Dwa kilo tortu nam na 12 osób wystarcza w zupełności.
          --
          Sygnaturka się zgubiła....
          • domal11 Re: ile kosztuje komunia? 09.05.13, 12:23
            Wow, to u mnie ceny są szokujące, zwykły okrągły tort 65 zł/kg a taki w formie księgi, kielicha itp. 85 zł/kg. i w ogóle wszystko strasznie drogie, w knajpie 140 zł/os i tyle samo za dzieci. menu: rosół, kurczak pieczony, młoda kapusta i młode ziemniaki z koperkiem, schab pieczony w pieczarkach, kopytka opiekane, bukiet surówek, schab po warszawsku, jajka faszerowane, galaretka z piersi kurczaka, półmiski wędlin, sałatka gyros, grecka, kawa herbata, cola,soki,woda, stół ciast i słodkości, owoce - to w cenie a do tego jeszcze tort, bez żadnego alkoholu na 30 osób razem z dziećmi.
            --
            Życie człowieka jest twarde i ciężkie: jest bojowaniem na tej ziemi, dlatego trzeba się do niego przysposobić, hartowną pracą, aby zbytnio nie przygniatało, ani nie raniło.
            • slonko1335 Re: ile kosztuje komunia? 09.05.13, 12:39
              Pewnie zależy od regionu choć ja akurat mieszkam w dużym mieście ale ceny o jakich czytam tutaj mnie szokują nieco. Koszty w lokalu chyba u nas niewiele niższe prawdę mówiąc ale robiąc imprezę w domu jak komuś się chce, potrafi i ma warunki można znacznie je obniżyć. Ja za gotowaniem nie przepadam i dobrą kucharką nie jestem, mam kilka popisowych dań, na resztę wezmę catering pewnie. Sądzę, że w 50 zetach na osobę w tym roku bym się zmieściła. Jak robimy imprezy jakieś rodzinne i mamy na nich te 10-12 osób to nie wychodzi mi więcej niż 30 zeta na osobę jak tak na szybko przeliczam...a po takich bardziej wystawnych z kolei jeszcze żarło zostaje przynajmniej na dzień następny.
              --
      • oliwia244 Re: ile kosztuje komunia? 08.05.13, 21:51
        160/osoba dorosła
        Mamy garstkę gości. Nienawidzę gotować, bardzo mnie to stresuje. Postawiłam więc na wygodę.
        Salkę mamy osobną wiec nie oczekujemy mam nadzieję innych komunii.
        Restauracja zapewnia liczne animacje dla dzieci.
        Oby tylko pogoda dopisała, komunia w tą niedzielę.

--
        Martynka 01.08.2004 i Gabrysia 27.02.2006
        • dolores12 Re: ile kosztuje komunia? 09.05.13, 11:32
          Ja robię u siebie w mieszkaniu, na 15 osób. Umiem i lubię gotować, ale i tak ta ilość pichcenia mnie lekko przerażawinkMam nadzieję, że w 50zł/osobę się zmieszczę, zamierzam zrobić sama/z niewielką pomocą szwagierki wszystko, łącznie z tortem. Będą 3 przystawki, zupa, 2 mięsa i 2 ciasta + tort. Ceny w restauracjach rzędu 100zł/osoba są dla mnie w tej chwili nie do przyjęcia, tyle to ja płaciłam za całonocne wesele.
        • barbi1 Re: ile kosztuje komunia? 09.05.13, 11:43
          Jestem już po.
          W mojej okolicy koszt komunii w lokalu to ok. 120-160 zł/osoba.
          Catering 105 zł/ os- wydało mi się dużo, dlatego zrezygnowałam i postanowiłam wszystko przyrządzić sama, zwłaszcza że miałam tylko 13 osób, w tym 4 dzieci.

Spędziłam sporo czasu w kuchni, fakt, ale najważniejsza jest dobra organizacja.
          Na obiad był rosół,
          zrazy wołowe z kluskami śląskimi,
          surówka z czerwonej kapusty, surówka z pekińskiej kapusty, marchewka z jabłkiem, bo nasze dzieci tylko taką surówkę lubią,
          dodatkowo kotlety schabowe jakby ktoś miał ochotę i
          nuggetsy z sosem czosnkowym dla dzieci.
          Zrazy zrobiła mi teściowa, kluski śląskie kulaliśmy z mężem, chociaż na co dzień mój mąż nie lubi gotować wink
          Potem był tort, zamówiony tam gdzie zawsze, koszt 56 zł. Tradycyjny, okrągły, jedynie z napisem tematycznym wink
          Potem wystawiłam sałatki, przystawki.
          U nas były to mięsa na zimno:
          schab ze śliwką,
          polędwiczki faszerowane grzybami,
          polędwiczki po warszawsku (z chrzanem),
          sałatka z suszonymi pomidorami, kurczakiem i ziarnami słonecznika,
          sałatka z makaronu ryżowego z tuńczykiem i kaparami,
          caprese,
          były śledzie w oleju,
          jajka faszerowane łososiem,
          roladki z szynki nadziewane tradycyjną sałatką jarzynową,
          galart- mój debiut, zrobiłam w foremce na muffinki, bo chciałam żeby małe wyszły, takie na raz wink
          koreczki na krokodylu big_grinbig_grin dzieci zachwycone, a roboty 5 minut
          big_grin
          pieczarki marynowane, papryka marynowana.
          Mój mąż ciągle siał panikę, że za mało, wiec jeszcze dogotowałam zupę gulaszową podawaną z bagietką, jako drugie ciepłe danie wieczorem.
          Ciasta- 3 rodzaje, kupiłam, bo ja nie umiem robić i teściowa dodatkowo przyniosła mi szarlotkę. Ciasta są drogie, ok. 20-25 zł za kg.
          Napoje herbata, kawa oczywiście, soki, pepsi, woda mineralna, soki dla dzieci i wino mieliśmy.

Stoły miałam 3 jednakowe, bo w naszej rodzinie teściowa, ciocia i my mamy stół jokkmokk z Ikei, więc na te okazję pożyczyliśmy, 3 białe obrusy akurat teściowa też znalazła, więc wszystko idealnie pasowało.
          Jeśli chodzi o zastawę to ja od zawsze staram się kompletować tylko białe naczynia lub przezroczyste miski, salaterki, a niedawno w Biedronce były proste białe talerze z huty Karolina chyba po 4,99/szt. to nabyłam dwa komplety.
          Na stół kupiłam ogromny bukiet białych tulipanów bez żadnego przybrania od jakiejś babuleńki na bazarku w sobotę rano- 15 zł. Trzeba iść rano, bo potem nie ma białych wink Córka dostała jeszcze potem bukiety, więc akurat wyszło na każdy stół wink

Tak więc mnie wyniosła impreza na pewno sporo mniej, jakieś 700 zł,
          najdroższe jest mięso, jakieś 250-300 zł, ale kupiłam za dużo i teraz mam cały zamrażalnik zapchany wink i jeszcze sporo rzeczy zostało, mozarella, jaja, warzywa.
          Ciasta+ tort- 100 zł
          napoje- 100 zł

Może komuś przyda się moja lista, ja sobie jakiś czas temu wydrukowałam listę magdy79pn sprzed dwóch lat, bo mniej więcej pasowała mi ilość gości oraz menu wink
            • barbi1 Re: ile kosztuje komunia? 09.05.13, 22:54
              mamachlopca1 napisała:

> a gdzie jest ta lista?pokazesz?a mozesz podzielic sie przepisami na te salatki?
              > bo smakowicie brzmiawink

To jest menu, które stanowiło bazę. Jeszcze u mnie była ryba po grecku wink

Re:
              magda79pn 10.01.11, 09:46 Odpowiedz
              ja mam taki plan:
              komunia jest na 11 lub 12 (jeszcze na 100% nie wiadomo), więc zaczynamy od obiadu
              OBIAD:
              rosół z makaronem
              pyzy i frytki (ziemniaków nie robię)
              z mięsa:
              22 devolaye (nie wiem jak się pisze) - najlepsze są gdy są wcześniej zamrożone, więc uszykuję je tydzień wcześniej i zamrożę
              22 zrazy wołowe - sama zrobię dzień wcześniej
              22 kotlety (bo dzieci uwielbiają) - też sama uszykuję
              surówki:
              buraczki na ciepło
              kapusta modra na ciepło
              i jakieś gotowe kupione surówki z białej kapusty, marchewki itp
              KAWA:
              tort książka- zamówię
              sernik - ja upiekę
              placek - babcia upiecze
              ciasteczka bankietowe - zamówię

myślę że to wystarczy, i tak na komunii mało słodkiego schodzi, lody chyba sobie podaruję...

"KOLACJA"
              jakieś schaby w galarecie
              szparagi w szynce w galarecie
              ogolnie jakieś tam garmażerki - wszystko zamówię
              galart - zrobi babcia
              sałatkę jarzynową -zrobi mama
              sałatkę taką jakąś "inną" -zrobię ja
              i chciałam ugotować golonki
              i kapusta do golonek oczywiście
              może jeszcze jakaś kiełbasa ugrzana - to z myślą o dzieciach bo moje golonek nie jedzą

i to by chyba było na tyle, wiadomo napoje różne itp

Sałatka z suszonymi pomidorami:
              sałata lodowa na kawałki, na to filet kurczaka pokrojony w paseczki i ugrillowany na patelni, może być na oleju z suszonych pomidorów, potem suszone pomidory pokroić w paseczki i na koniec posypać słonecznikiem prażonym na złoty kolor przez moment na suchej patelni, polać sosem francuskim: oliwa, ocet winny, łyżka musztardy, czosnek, sól, pieprz do smaku.

Sałatka z makaronu ryżowego z tuńczykiem
              ugotować makaron ryżowy,
              puszka tuńczyka w oleju, czerwona cebula w kostkę, kapary i czerwona fasola z puszki, doprawić solą, pieprzem.
              Wszystko na oko robię wink
          • natalek79 Re: ile kosztuje komunia? 09.05.13, 17:17
            No i wychodzi, że to moja rodzina dziwna jest, bo w życiu nie zadowoliłaby się niby ciastami typu sernik (który u nas jest "powszedniowym" ciastem) a o czymś co zwie się figowcem nie mówiąc sad U mnie na zwykłe rodzinne spotkanko w niedzielę prócz obiadu oczywiście, to musi być 2 ciasta, jakieś ciasteczka i przystawki też żeby przy pustym stole nie siedzieć. A tylko najbliższa rodzina, czyli jedni rodzice, rodzeństwo jednego z nas z własnymi rodzinami to już naście osób i to takie co jeść lubią, słodkie zwłaszcza...Na imprezy większe, jak chociażby imieniny jest ciast 3-4 domowe blachy, ale są to ciasta składane, z kremami, galaretkami, owocami itd. czyli nie tanizna typu sam ser...tylko 2 masła na krem do jednego ciasta to już 9 zł, a gdzie reszta? Zwyczajna karpatka, która schodzi sama z talerza i nie stoi dłużej niż 15 min kosztuje tak: ciasto: margaryna 1,30zł, 10 jaj 6zł, mąka 1zł, do kremu 2 masła 9zł, budyń 1zł, mleko 0,75l 2zł, cukier 0,50zł, cukier puder do posypania i już wychodzi prawie 20 zł, a gdzie prąd na gotowanie, pieczenie, ucieranie i rbh? Każdy ma swoje podejście, jakieś standardy w rodzinie, więc niech każdy mierzy swoją miarą pod kątem możliwości jedzeniowych swojej rodziny...dla mnie podana rozpiska jest nierealna na udaną imprezę w mojej rodzinie, niestety...
            • slonko1335 Re: ile kosztuje komunia? 09.05.13, 20:27
              dla mnie podana rozpiska jest nierealna na udaną
              > imprezę w mojej rodzinie, niestety
              serio? straszne jest to co piszesz..... idziemy na Komunię do chrześnicy męża w niedzielę, w życiu nie przyszłoby mi na myśl aby oceniać tą "imprezę" po tym czy szwagierka poda sernik czy karpatkę....
              --
              • natalek79 mnie też jest przykro 09.05.13, 21:26
                że tak jest, ale gdy się jest tym ocenianym i krytykowanym poza plecami za próbę takiej właśnie oszczędności, to wierz mi że patrzy się inaczej. Nie wiem jak same poczułybyście, gdyby osoba z najbliższej rodziny męża nazywała Was w takich sytuacjach m.in. sknerą sad Zresztą u nich tak jest "normalnie" i wszystko co nie da się pod to podciągnąć jest "be" sad
                I nie, nie wywyższam się, ani nie próbuję, nie krytykuję, nie oceniam, nie czuję się absolutnie lepsza, bo nie mam ku temu podstaw nie znając osobiście danej osoby. Mogę wręcz powiedzieć, że z lekka zazdroszczę takiego luzu, bo dla mnie takie imprezy to stres ogromny...
                • slonko1335 Re: mnie też jest przykro 10.05.13, 07:14
                  Myślę, że za bardzo się przejmujesz...co się stanie jak sobie jedna z drugą pogada za plecami? a niech sobie gadają, wolę taką opcję niż stresować się i zarzynać z powodu głupiego żarcia i czy jednemu podpasuje, spodoba się czy nie.
                  --
                • kotiki Re: mnie też jest przykro 13.05.13, 15:30
                  są gusta i guściki. sernik czy karpatka myślę że chyba lekko się komuś pomieszało mierząc CIASTOWĄ MIARĄ czyjąś majętność. Z kremem nie znoszę ciast a już takie z dwoma czy trzema to nawet nie spróbuję. sernik o tak , z prawdziwego sera / sam ser za 1kg ponad 12 zł za kg więc cena za karpatkę trochę nijak do tej zamożności/. myślę że każdy stara się aby na komunię / czy to w domu czy w lokalu/ było jedzenie smaczne ! i większość się stara i przejmuj, żaden to luz. to co dla jednych wypas dla innych może wiązać się z ogromnym stresem -jak dla mnie zjedzenie ciasta z dwoma kremami . i jeszcze jedno! wszystkim się nie dogodzi!
            • jagodasoft2 Re: ile kosztuje komunia? 09.05.13, 20:34
              Natalek79 mam wrażenie, że jesteś strasznie rozrzutna, niezorganizowana i nieekonomiczna, do tego czepialska, wywyższająca sie i niemiła. Przykro wiedzieć , że w Twojej rodzinie podstawą udanej imprezy jest wyszukane i drogie jedzenie. Przemyśl to bo nie piszę tego złośliwie tylko tak odczułam Twoje dwa posty.
              Ja lubię gotować i piec. Robię naprawdę dobre ciasta i zrobienie takiego za 15 złoty nawet z kremem nie jest problemem. chciałabym porównać nasze karpatki bo obliczyłam ze moja wychodzi na dużej blaszce ok 11zł + prąd, choć karpatkę robi sie wyjątkowo szybko

--
              Asia mama Sandry (10.03.2005) i Emilki (12.08.2007)
              • krasulas Re: ile kosztuje komunia? 09.05.13, 20:54
                *150zł/osoba (czas: 12.30-20.00; 11 dorosłych, 5 dzieci w tym 2 za 50%)
                klasyczny obiad, zimna płyta, 5 porcji lodów + reszta dodatkowo płatna, ciasta, różne napoje, słodycze dla dzieci, ciepła kolacja w tym dla dzieci dwie wielkie pizze i bułeczki z masełkiem... to marzenie komunistki)
                *sesja foto w plenerze i knajpce - 400zł (szalenie oryginalna... "z jajem"... 30 zdjęć, reszta na CD, nie biorę nagrania CD z kościoła)
                *tort - ok. 80zł (klasyczny z napisem i aniołem)
                *25zł kartoniki na ciasta dla gości "na wychodne"
                =
                2755zł

mam gości przyjezdnych... w sobotę urządzam mini spotkanie towarzyskie u mnie w mieszkaniu... na wielką imprezę warunki mam średnio wygodnesmile
                miasto duże, knajpek średnia ilość, ceny ok. 160zł/os, catering ok. 130zł/osoba
                brak restauracji z tzw. atrakcjami dla dzieci (moja ma mini ogródek, znajduje się 300 metrów od kościoła i domu)

koszt wysoki... ale przewidywany już od wielu miesięcy
                cieszę się ogromnie, że mam z głowy gotowanie, wielkie zakupy spożywczo-wyposażeniowe
              • babsee Re: ile kosztuje komunia? 09.05.13, 23:25
                Podejrzewam, ze rodzina Natalek, to chyba rodzina mojej sąsiadki, ktora kiedys zajrzala mi przez ramię,jak nioslam ciasto-murzynka,i oburzona powiedziala"ja takich ciast dla biedoty nie jadam "
                rozbawila mnie do łez....
                I faktyczine wyliczanie prądu na impreze....mi to na myśl nie przyszlo....
                chryste, można dołożyc do podanej kwoty 100 czy 200 zl-a i tak bedzie taniej.
                Wiadomo,ze zawsze domu jest taniej.I to dużo taniej.
                Roboty dużo?mniej niż na Wigilie.
                Na bank w lokalu jest wygodniej, problem z glowy.
                Ale ja bylam na Komuniach w lokalu i żadna mi sie nie podobala.
                Komunia to dla mnie impreza rodzinna.
                No chyba, ze jak niektore dziewczyny tu piszą, ze mają po 22 i wiecej gości. Wtedy by sie po prostu nie zmieścili.
                --
          • natalek79 no właśnie 10.05.13, 00:06
            i jak się jeszcze wypisze później ciasta upieczone przez mamy/teściowe/babcie i tak samo zrobione przez nie sałatki, to nic dziwnego, że się i tych kosztów nie widzi wink A później się dziwić, że nam się za drobne kwoty wydają smile Oj, dziewczyny...
            Powiedzmy sobie, że wszystko zależy od ogromnej ilości czynników i na tym poprzestańmy te wyliczanki. Wystarczy że te same składniki kupimy w innych sklepach i za inną kwotę i już całość wychodzi nam inaczej, więc można się tak licytować w nieskończoność.
    • czarna.perla Re: ile kosztuje komunia? 10.05.13, 00:42
      ja się wyrwę trochę do przodu bo u mnie komunia dopiero za dwa lata ale 3 lata temu robilam w domu chrzciny, było 13 osób dorosłych i 3 dzieci. Wydałam maksymalnie 500 zł a jedzenia zostało mi tyle, że nastepnego dnia sałatki i ciasta rozdawałam sąsiadkom. Tym co zostało zapełnilam polowę zamrażarki.
      --
      Pierożek 20.07.2005
      Truskaweczka 09.04.2008
      • margot_s Re: ile kosztuje komunia? 10.05.13, 07:26
        U mnie już po komunii. Było 15 osób w tym trójka dzieci. Jedzenia bardzo dużo i bardzo różnorodne. Wszystko samodzielnie przygotowane od podstaw (łącznie z tortem). Zrobiłam tego wszystkiego tak dużo, że przy pożegnaniu każdego z gości obdarowałam. I jeszcze mi zostało do dziś. Koszt produktów nie przekroczył 700zł. Co prawda do tego można doliczyć orzechy włoskie ( dostałam darmo ) i miód (stał już drugi rok i nie mogliśmy go zjeść) oraz przetwory sezonowe (ogórki, cukinia, papryka). Trzeba wziąć pod uwagę gości, którzy przyjdą. Moja rodzina należy raczej do jedzących co najwyżej przeciętnie. Lubi wysoką jakość produktów, ale 2-3 kawałki mięsa na osobę. Najwięcej poszło sałatek i surówek. Tak samo 1 kawałek tortu i 3 kawałki ciasta + desery lodowe + napoje. Nie dali rady więcej. Ale byłam kiedyś u znajomych, którzy jedli, jedli i jedli i nie widać było końca. Wszystko przygotowali pyszne ale w takich ilościach, że byłam w szoku. Gdybym miała ich zaprosić, to faktycznie musiałabym wydać dużo więcej. Z tym, że im się nigdy imprezy w lokalu (wesele czy chrzciny, na których byliśmy) nie podabają, bo jest za mało wg nich jedzenia i za kiepskie.
        To ile wydamy zależy od gości i jak sami umiemy zaplanować i oczywiście, czy wszystko od a do z przygotowujemy sami. A najważniejsze, czy mamy miejsce, bo 15 osób w 40m salonie to nie było dużo. Była ładna pogoda to potem przenieśliśmy się na taras. Wcześniej robiłam chrzciny na 30 osób w pokoju 20m i mimo, że na dwie tury to było ciasno. Ale nie było źle wink
        Rok temu robiłam stypę na 20 osób za 50zł/os. Było dużo mniej jedzenia niż na komunii, ale nie musiałam siedzieć w kuchni i wtedy był to oczywisty wybór, bo nie dałabym rady. Gdyby teraz dali mi cenę za wszystko 80zł/os to może bym rozważała, ale nie 100zł + dodatkowo ciasta z cukierni + tort też tylko z cukierni + napoje, bo to przekracza 2000zł.
        Są takie imprezy, których nigdy nie zorganizujuję z oczywistych powodów w domu: 18nastka dla nastolatków i sylwester dla większego grona. Ale komunia to kulturalna impreza wink
    • olaj Re: ile kosztuje komunia? 10.05.13, 12:04
      Dwa lata temu zrobiłam w domu na ok 16 osób.

Podałam gar żurku (bo żurek gotuję przedni) i dwa duże pieczone kurczaki z ziemniakami i mizerią. I tort przecudnej urody smile

Z pierogarni obok miałam jeszcze pierogi w odwodzie - i dobrze się stało, bo goście siedzieli do wieczora.

W tym roku powtarzam domówkę z żurkiem, tylko już piec mięska nie będę - w barku obok szkoły dzieci robią fantastycznego kurczaka po kijowsku, to zamówię, ugotujemy do tego ziemniaki z koperkiem i mizerię oraz sałatkę z pomidorów malinowych.
      A tort to będzie ciasto gruszkowo-czekoladowe najlepsze na świecie.

Pozdrawiam
      Ola
      --
      NOYA Świat baniek mydlanych
      Reima
      • women.beauty Re: ile kosztuje komunia? 10.05.13, 13:59
        No ja naszczęście jestem już po i nie żałuje wydanych 130 zł/osoba sama poprostu bym tego tak nie przygotowała. Lokal miałam do własnej dyspozycji piękne dekoracje i mnóstwo świec przed lokalem taras. Każdy robi według własnego uznania i zasobności portfela nikomu nie ubliżając kurczak i mizeria to zwykły niedzielny obiad ja chciałam aby ten dzień był wyjątkowy i dlatego zdecydowałam się na lokal.
        • olaj Re: ile kosztuje komunia? 10.05.13, 21:38
          Nie żebym żałowała, ale po rodzinnym sondażu to danie przeważyło - klasycznie polskie, z pysznym nadzieniem smile
          I cała rodzina od południa siedziała do późnego wieczora, spotkanie wyszło fantastycznie.

Ola
          --
          Reima
        • olaj Re: do Olaj 13.05.13, 15:57
          Robię Kuroniowy z lekkimi modyfikacjami za każdym razem:
          www.kuron.com.pl/przepisy/art2432.htmlpyyycha

Ola
          --
          Reima
    • little_mermaid Re: ile kosztuje komunia? 10.05.13, 15:00
      No coz, u nas z racji kilkukrotnej zmiany terminu komunii wybrany lokal odpadl i trzeba bylo szukac nowegouncertain znalezlismy, sala super, wystroj tez ale cena tez niezla:220 za dorosla,130 za dziecko, bez alkoholu i tortu. Tort pewnie ok.500 bo pietrowy,do tego koszt zjezdzalni dmuchanej.....
      Gdyby nie duza ilosc dzieci to bysmy sobie darowali zjezdzalnie ale tak, no coz
          • magda79pn Re: ile kosztuje komunia? 11.05.13, 11:13
            dla mnie kwota 220 za dorosłą osobę i 110 za dziecko to kosmos

dmuchana zjeżdżalnia również... no sorry, może jeszcze limuzynę pod kościół zamawiacie, lub hummera? masakra...

nas komunia kosztowała 3500zł, w domu, gości było 21 osób, w tym 4 dzieci, podaję kwotę z ubraniami dla 4 osób, napojami, ozdobami, poprostu ze wszystkim, a jedzenia zostało jeszcze na dwa dni.

--
            ==================================================================
            1% dla Ingi ludzie.gazeta.pl/ludzie/0,120535,10446067.html?user=olcia82poz&photoId=952200

==================================================================
            • little_mermaid Re: ile kosztuje komunia? 11.05.13, 11:45
              Jak rozumiem wychodzisz z zalozenia , ze na imprezie w knajpie z duzym ogrodem dzieci maja grzecznie siedziec za stolem przez 5h. Nie wiem czy wiesz, ale wiekszosc lokali majaca ogrod zapewnia takie atrakcje w weekendy i jest to norma. Akurat my mielismy pecha z powodu zmiany terminu i musielismy zmienic lokal. A co do limuzyny to raczej obciach jest i nie widze powodu zeby cos takiego dziecku sponsorowac.a hummerem to tylko w tym kraju ludzie sie podniecaja bo to zwykly samochod jestwink

No coz, ja bede miala drugie tyle osob co Ty z czego prawie polowa to dzieci ponizej 10 lat a poza tym nie usmiecha mi sie spedzanie tygodnia w kuchni.
              • krasulas Re: ile kosztuje komunia? 11.05.13, 20:51
                znam takich co animatora zapraszają....i płacą mu oczywiściesmile
                zamek dmuchany, trampolina...
                impreza średnio godz. 13ta - 22giej!
                dzieci duuuużo
                koszt bardzo duży, ale taką mają rodzinną tradycję - wszystkie imprezy są huczne, masa atrakcji, długie przygotowania
                biorą kredyt!
                innych to śmieszy, im daje radość...
            • sonia-3 Re: ile kosztuje komunia? 11.05.13, 21:27
              My mamy komunię jutro. W lokalu, ze względów logistycznych. Małe mieszkanie, brak miejsca, zastawy, krzeseł itp. Fakt nie narobię się, i sama pójdę jako gość. Koszt 120 zł dorosły, dziecko 50%. W domu pewnie byłoby taniej, ale i pracy więcej. Szczególnie, ze mi nie ma kto pomóci jestem zdana tylko na siebie. Ale komunia w domu ma jeszcze jeden plus, w przypadku takiej pogody, jaka nas jutro czeka. Otóż, w domu dzieci poszłyby do pokoju córki i miałyby, co tam robić. A w knajpie? Co mi po ogródku z trampoliną i zjeżdżalnią, kiedy leje. A na sali, atrakcji brak. Nie wiem co te dzieci będą robiły..........
                • ninjo Re: ile kosztuje komunia? 13.05.13, 00:03
                  mamy komunie za tydzien, ok. 35 osob z dziecmi, wiec nie wchodzilą w grę organizacja w mieszkaniu. Koszt ok. 130 zł / os. Przystawki, zupa, drugie danie, ciasta. Wlasnie sobie zdalam sprawe, ile to bedzie calosciowo... ekstra wink

A i tak bede miala kupe roboty, bo 10 osob zatrzyma sie u mnie na weekend...

--
              • marshi Czym zająć dzieci, gdy pada 13.05.13, 14:09
                Moja podpowiedź jest spóźniona, ale może skorzystają inni.
                Zajęcia plastyczne:
                - blok rysunkowy i kredki w dużej ilości
                - gry karciane np. UNO
                - książeczki typu Model Look
                - u nas największe zainteresowanie wśród dziewczynek wzbudziły wyklejanki po numerkach: partymix.sklep.pl/p/10/301/-mozaika-do-wyklejania-syrenki-orb-factory-62255-prezenty-i-zabawki-kreatywne.html

Akurat wzór mieliśmy inny. W zestawie są 4 szablony więc dla 4 dziewczynek wystarczy. Wylepiały już 5 latki z niewielką pomocą 8 i 9 latki.
    • marshi Koszty komunii 11.05.2013 13.05.13, 13:54
      Kościół w Gdyni
      Impreza w Sopocie

17 osób dorosłych i 8 dzieci

Koszt:
      - alba 125 zł
      - halka pod albę 28 zł
      - rajstopy 2 pary 25 zł
      - buty CCC 59 zł
      - pelerynka 48 zł
      - torebka 49 zł (zupełnie niepotrzebna moim zdaniem), ale córka bardzo chciała
      - wianek 35 zł
      - spinki białe Reserved 9,90 zł
      - książeczka 15 zł
      - różaniec 18 zł
      - składka na dekorację kościoła,zdjęcie grupowe, pamiątkę I Komunii 50 zł
      - składka na prezent i kwiaty dla księdza i pań katechetek 30 zł
      - zdjęcia i film dvd - chwilowo nie wiem
      - sukienka na przebranie 100 zł
      - zaproszenia komunijne 32 zł
      - kwiatki dla córki 18 zł
      - prezent dla córki 329 zł
      - fryzjer dla mnie i córki w tym czesanie próbne 120 zł

restauracja:
      120zł x 17 os + 55 zł x 8 dzieci + wino 5 butelek = 2680 zł
      tort 210 zł

Czyli razem 3980,90 zł

Nie liczyłam mojego manicure ani kompletnego stroju męża (garnitur, koszula, krawat, skarpety, buty), fryzjera syna i męża, bo i tak musieliby się ostrzyc, a ja iść do fryzjera akurat tego dnia z pewnością nie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka