Dodaj do ulubionych

100% szczelny bidon -poszukuję

10.06.13, 12:43
Poszukuję bidona dla syna (obecnie w zerówce), który będzie na 100% szczelny, poza tym oczywiście w miarę niezniszczalny i łatwy w obsłudze dla dziecka. Syn nosi w nim codziennie wodę do picia, raz w tygodniu wodę z sokiem, napoje typu kubusie itp. na pewno nie będą wlewane, fajnie jakby dało się go sensownie umyć i by posłużył dłużej. Wypróbowaliśmy już kilka bidonów jakiś Nesquinka, takie sportowe dziecięce i wszystko niby ok ale jak się przechyli do góry nogami to woda się sączy uncertain Takie zwykłe butelki od wody z ustnikami też nie wytrzymują więcej niż kilka dni, więc wolałabym kupić jednorazowo coś solidniejszego, ale też w rozsądnej cenie, żeby nie było stresu jak się zgubi.
Może macie jakieś wypróbowane modele, może coś z TT czy Aventu, albo jakieś turystyczne ?
Będę wdzięczna za konkretne namiary, bo ile można kupować i testować.
Edytor zaawansowany
  • jowitka345 10.06.13, 12:52
    Mój syn ma taki:
    allegro.pl/elite-bidon-termiczny-nanogelite-500ml-barsop-i3311426323.html
    nosił w ta zimę do szkoły, wiec bidon był narażony na obijanie go ( syn nosił go w zewnętrznej kieszonce plecaka- takiej z siateczki) o podłogę i syn nie mówił, że przecieka a nie zauważyłam, żeby plecak lub koszulka była mokra. trzyma mniej więcej tyle ile tam napisali czyli ok 4h.
  • kasiulek403 10.06.13, 13:15
    Polecam firmę Contigo www.kubekcontigo.pl/pol_m_Dla-Dzieci-1015.html
    --
  • bbkk 10.06.13, 14:14
    Ja też polecam contigo.
    --
    'Demokracja ma sens jedynie kiedy jest kontrolowana'
  • rybalon1 10.06.13, 13:41
    polecam kupowac co jakiś czas wodę Kubuś wather www.bangla.pl/opinie/p9924/kubus-kubus-waterrr-cytrynowy-jablkowy-truskawkowy - ma świetny dziubek, nic z niego nie cieknie , można wlac co chcesz i co jakiś czas wyrzucać butelkę i dawać nową ..my tak robimy juz 3 lata ...rewelacja ..szkoda kasy na wszelkie bidony , ktore trzeba pozniej domyć we wszelkich zakamarkach.
  • lee_a 10.06.13, 13:43
    my kiedyś dostaliśmy w prezencie bidon firmy SIGG. I od tej pory ja nie dam sobie powiedzieć, że sa gdzieś lepsze.
    sklepsigg.pl/kolekcja_butelek_kids.html
    myjemy w zmywarce, ustniki można wymienić jak się zużyją. Bidon nie kumuluje zapachów, a do tego jest naprawdę 100% szczelny - ja go noszę w torebce i jeszcze nigdy mi się nic nie zalało.
  • emily_valentine 12.06.13, 21:59
    Też mamy sigg, nawet nie próbowałam innych tylko od razu kupiłam najlepszy. Nigdy nie przeciekł, łatwo się myje, nie ma żadnych zakamarków, gdzie zbiera się pleśń, jak w innych plastikowych butelkach trudnych do umycia.
    Ale nie zgodzę się, że można butelkę myć w zmywarce, producent nie zaleca tego. Ustniki, zakrętki tak, ale samą butlę nie.

--
    Maksio & Maks & Max
    10.07.2010
  • starobrno 10.06.13, 15:01
    Kubek niekapek AVENT 340ml z ustnikiem od 18m dla duzego dziecka. Ustniki mozna wymieniac.
  • feli.x 10.06.13, 15:06
    Ja polecam bidon z Decathlonu. Kosztuje 9zł.

www.decathlon.pl/bidon-sport-id_8169292.html
  • afroddytta 10.06.13, 15:33
    Właśnie mieliśmy podobne 3szt. i przez kilka dni nosił, a potem się okazało, że woda bardzo leciutko a jednak przecieka.
    Co do butelek waterr itp. to znam i kupuję, na wycieczki i niecodzienne użycie się sprawdza, ale na co dzień i do szkoły to już nie bardzo, bo odpada przykrywka itp. i własnie chyba dlatego wolę coś z prawdziwego zdarzenia na dłużej. Też mi się wydaję że wlewając jedynie wodę (ten sok raz w tygodniu mogłabym dawać w czymś innym) to jednak mógłby nam dłużej posłużyć.
    A może coś do 50 zł znajdę, bo do tych wymienionych pewnie dochodzi przesyłka czy można gdzieś w Warszawie stacjonarnie kupić?
  • dwellajna 10.06.13, 15:43
    > A może coś do 50 zł znajdę, bo do tych wymienionych pewnie dochodzi przesyłka c
    > zy można gdzieś w Warszawie stacjonarnie kupić?

tkmaxx w blue city
    rozne bidony, rzecz jasna czasem fajniejsze, czasem slabsze, ale sigga w rozmiarze dzieciecym mozna nabyc za ok 40 zl
  • marika012 10.06.13, 16:05
    Bidony niestety ciężko domyć. Przetestowałam różne i stanęło na tym ze syn bierze do szkoły picie w polecanej już butelce po wodzie kubuś. Butelka spokojnie wytrzymuje 5 szkolnych dni w tygodniu, potem ląduje w koszu. To najlepsze rozwiązanie a trochę doświadczenia mam po 4 latach szkolnych syna.
    Jednak zdaję sobie sprawę, że każdy sam musi dość tej wiedzy i wcale się nie zdziwię jak autorka wątku zainwestuje w kolejne bidony.
  • iwek33 10.06.13, 16:34
    Ja mam 8 lat szkolnych za sobą i bidonów sporo testowaliśmy. Oj sporo. Wszystkie po krótszym lub dłuższym czasie śmierdziały -ustniki mimo mycia kumulowały jakieś zapachy- tragedia.
    Od dwóch lat niezmiennie synowie noszą produkty Tupperware i w 100 % jestem zadowolona.
    Młodszy ma bidon "Maratończyk" - genialny jest- cały nadaje się do zmywarki, ustnik też, domywa się świetnie no i od dwóch lat działa bez zarzutu- nic nie cieknie, nie pęka. Ten bidon od dołu ma taki jakby dodatkowy kubek- dzieciak może tam coś schować, mój syn pije z niego herbatę, bo dostają dodatkowo w szkole. No i NIC nie śmierdzi - budowa tego ustnika jest tak prosta, że dobrze się domywa.
    allegro.pl/tupperware-bidon-maratonczyk-415-ml-i3313734074.html
    Starszy ma butelkę Tupperware i ta też jest świetna. Też cała do zmywarki, jest dobrze wyprofilowana, świetnie się ją trzyma ( sama też w takiej noszę picie)
    allegro.pl/tupperware-butelka-aqua-500ml-i3301975043.html
    A teraz pojawiły się nowe butelki z ustnikami:
    allegro.pl/tupperware-butelka-aqua-z-zamknieciem-750-ml-i3302143424.html
  • patatajowa 12.06.13, 14:31
    marika012 napisała:

> Bidony niestety ciężko domyć. Przetestowałam różne i stanęło na tym ze syn bierze do szkoły picie w polecanej już butelce po wodzie kubuś. Butelka spokojnie wytrzymuje 5 szkolnych dni w tygodniu, potem ląduje w koszu. To najlepsze rozwiązanie a trochę doświadczenia mam po 4 latach szkolnych syna.Jednak zdaję sobie sprawę, że każdy sam musi dość tej wiedzy i wcale się nie zdziwię jak autorka wątku zainwestuje w kolejne bidony. >
    tongue_out
    tez polecam butelke (bo wode nie) po kubusiu water. syn teraz czesciej woli brac do szkoły wode, zimą soki lub kompot. faktyczne do piątku wytrzymuje, jak zaczyna lekko "trącić " zapachem ląduje w koszu i kupujemy nowa.nie szukam juz nawet teraz bidonów bo te kubusie to lepszy patent wink
    --
    http://dvcf.daisypath.com/oot7p2.png
  • edelstein 10.06.13, 19:47

www.discounto.de/Angebot/Trinkflasche-Silbeq
    Mamy taki,co jakis czas pojawiaja sie w tchibo z roxnymi motywami.Kupiony przypadkowo sluzy ponad rok I nie jest mu nix,a sun rzucal nim wielokrotnie.

“ja jestem bezmezna -maz pije sluzbowo 3 dzien i ma kompletnie w nosie co ja mam na sobie“
    Autorem powyzszego zdania jest M.
  • emma6666 12.06.13, 00:03
    jak ktoś chce mam kod rabatowy na 20% do sklepsigg.pl
    --
    jeremiimamatestuja.blogspot.com/
  • afroddytta 12.06.13, 13:25
    No i nie wiem co zrobić, do Bluecity jakoś mi nie bardzo teraz po drodze, te Tupperware są fajnie, też cenowo, ale ten wystający i odkryty dzióbek nie bardzo mi odpowiada, bo dzieci w szkole trzymają plecaki praktycznie cały czas na podłodze, a syn nosi tę butelkę w wewnętrznej kieszeni.
    A te butelki Aqua z tupperware to jaki mają ustnik/jak się je otwiera bo ze zdjęć trudno mi coś wywnioskować?
    Poza tym najchętniej bym kupiła coś małego 300-500 ml max bo syn z tych niepijących w ogóle, poza tym w szkole ma dystrybutor i zawsze może sobie dolać wody jak zabraknie.
    Niestety dopiero od 2 mies. syn chodzi do tego przedszkola gdzie jest wymagana większa samodzielność itp. więc już kilka cennych strat ponieśliśmy, dlatego na razie wolałabym się wstrzymać z zakupem bidona za 100 zł uncertain
  • iwek33 12.06.13, 13:57
    afroddytta napisała:

>
    > A te butelki Aqua z tupperware to jaki mają ustnik/jak się je otwiera bo ze zdj
    > ęć trudno mi coś wywnioskować?
    > Poza tym najchętniej bym kupiła coś małego 300-500 ml max bo syn z tych niepiją
    > cych w ogóle, poza tym w szkole ma dystrybutor i zawsze może sobie dolać wody j
    > ak zabraknie.

Te butelki mają normalnie zakręcaną zakrętkę- bardzo leciutko- i normalny zwykły otwór jak w butelkach- bez ustnika- dlatego chyba lepiej dla starszych dzieci się nadają. No i mają różną pojemność, najmniej 500 ml. Ale bardzo fajnie wyglądają te nowe butelki Tupperware z ustnikami- przyznam, że się skusiłam i zamówiłam, bo z kolei u mnie ten Maratończyk jest ciut mały gabarytowo ( chyba 300 ml ) -a mój syn z tych dużo pijących. Jak dostanę tę nową butelkę- z ustnikiem- to mogę szczegółowo opisać jak wygląda, jak się zamyka. Pewnie dzisiaj lub jutro dotrze.
  • afroddytta 12.06.13, 15:20
    O będę wdzięczna, bo to chyba byłby na tę chwilę najsensowniejszy zakup.
  • iwek33 17.06.13, 18:53
    afroddytta napisała:

> O będę wdzięczna...

Afroddytto, bidon-butelka Tupperware dotarł. W załączeniu fotki. Bidon ma 24 cm wysokości, plastik jest gładziutki i twardy- bardzo dobrze się tę butelkę trzyma, bo nie da się jej zgnieść. Jeśli Twoje dziecko mało pije, to może nawet być za duży, ma pojemność 750 ml. Zakrętka z ustnikiem jest bardzo fajna, średnica otworu w ustniku 1,9 cm, średnica otworu samej butelki 4 cm- gwarantuje to, że w zmywarce dobrze się domywa, bo woda bez problemu dociera, no i łatwo się wlewa płyny do tej butelki.
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/ab/cb/httg/kFI2Iu8AfEQ8CMyFYB.jpg
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/ab/cb/httg/hLuLaLQGejVOgDkLmB.jpg
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/ab/cb/httg/P9UUJNVrHLspBEk1NB.jpg
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/ab/cb/httg/L9qBMrJbKafKaWcnaB.jpg
  • afroddytta 17.06.13, 19:07
    Wielkie dzięki, myślę, że te informacje na pewno się przydadzą, póki co taka wielka butla raczej nam się nie przyda, a da się może zamienić samą butelkę z tego innego bidonu 500ml?

Byłam dziś w TKMaxx i miałam nadzieję kupić bidon Sigga polecany przez dziewczyny, ale niestety nic nie było tzn. z sigg to tylko były takie duże butle ale z normalnym korkiem bez ustnika, co dla dziecka raczej nie bardzo wygodne. Kupiłam bidon gruby metalowy dziecięcy Marvela ze Spiedrmanem, zaraz po zapłaceniu poleciałam do łazienki testować szczelność i jest jak na razie 100% smile więc mam nadzieję, że na trochę wystarczy, kosztował 15 zł, więc to raptem kilka jednorazowych butelek, które u nas przeżywają często jeden dzień.
  • iwek33 17.06.13, 20:14
    afroddytta napisała:

> Wielkie dzięki, myślę, że te informacje na pewno się przydadzą, póki co taka wi
    > elka butla raczej nam się nie przyda, a da się może zamienić samą butelkę z teg
    > o innego bidonu 500ml?
    >
    Niestety butelki 500ml mają mniejszą średnicę otworu i ustnik z butelki większej nie pasuje. Ale myślę, że to kwestia czasu i do mniejszych butelek też zaczną robić ustniki
  • oladidi 14.06.13, 14:01
    polecam ALFI bidon/termos kupiłyśmy takie dwa w sklepie pinkorblue. Polecam...
  • mamaptifurka 19.06.13, 10:28
    A jak wam się sprawdzają nowe ustniki w siggach
    http://esigg.pl/produkt/horse-04l-nr-kat-836240
  • alodee 15.07.14, 16:08
    Ja mam i polecam taki:
    www.kapibara.com.pl/pl/dzieci/348-bidon-metalowa-butelka-z-robotem-.html
    Nie przecieka, a noszę go nawet w torebce, rzadko wytrzymuje w niej w pionie;], dodatkowo bidon ma ustnik oraz wymiennie - taki zakręcany korek z karabińczykiem - wówczas można go przyczepić do spodni, roweru czy plecaka.

Służy nam już rok i naprawdę jestem bardzo zadowolona.
  • afroddytta 23.08.18, 16:31
    O rany! Mój wątek odświeżony po tylu latach big_grin

Ten zerówkowy wtedy syn obecnie idzie do 6 klasy, obecnie mam jyz 3 szkolnych synów i od roku mamy bidony/butelki Sistema (w sumie ok 7 szt różnych pojemności) używane zamiennie, myte w zmywarce, zabrane nawet przez dzieci na wyjazdy 10dniowe i nic im nie dolega. Fakt, ze tylko wodę w nich trzymamy. Polecam gorąco, szczególnie ze ceny niskie a dostępność ogromna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka