Dodaj do ulubionych

czy sprzedawać podręczniki?

21.06.13, 09:25
Zastanawiam się czy sprzedawać podręczniki po synu z 4 klasy (pierwszy rok nowej podstawy programowej). Mam młodsze dziecko. Różnica roczników szkolnych - 5 lat (córka będzie w pierwszej klasie jak syn w szóstej). Zastanawiam się czy jest szansa, że przez ten czas podstawa a co za tym idzie podręcznik się nie zmieni.
Kupca bym miała spokojnie, bo mam koleżanki które maja dzieci rok niżej w tej samej szkole.
Miejsce do trzymania książek też mam. Tylko czy jest sens?
Edytor zaawansowany
  • marta.lewandowska2 21.06.13, 09:27
    Lepiej sprzedaj, w naszym pięknym kraju to nic nie jest pewne a 5 lat to spory kawałek czasu na zmiany.
  • majarzeszow 21.06.13, 09:35
    Sprzedaj, 5 lat to za dlugo na trzymanie. a kasa teraz sie przyda na rzeczy do szkoly - ktore sa potrzebne na teraz. to nie nasze czasy, gdzie ksiazki przez lata byly te same.

--
    MAJA i:
    http://fajnamama.pl/suwaczki/7fcmcw2.pnghttp://dhbm.daisypath.com/d6gyp2.png
  • pasik 21.06.13, 09:51
    nawet się nie zastanawiaj..tylko szybko sprzedaj. To że nowa podstawa to pryszcz. Nauczyciele żądają nowszych wydań podręczników.

Nauczona zeszłorocznym doświadczeniem.
    Kupuję sobie książkę do gimnazjum- niemiecki. Na rozpisce mam podane wydanie 2009.
    W tym sęk że nie ma takich wydań w internecie...wisi tylko na stronie wydawnictwa.
    Poszłam do dwóch największych księgarni językowych w Poznaniu, tak rozkładają ręce...mają roczniki 2003,2004..dzwonią do wydawnictwa a oni że to już stary podręcznik, dodruków nie będzie i wycofują się z kontynuacji.
    W podtekście jaki łoś nauczyciel chce z tego nadal uczyć.
    Po kolejnym tygodniu znajduję.....

W tym roku mają mieć wydanie z 2010.
    To chyba żart...odkupiłam od zeszłego rocznika wyd z 2004...najwyżej będzie szukał ćwiczeń i tekstów w książce...bo podobno zmiany kosmetyczne jak mówili księgarze.

Tak może być w waszym przypadku z 50% z książkami. Nauczyciele chcą nowsze wydania.

--
    pozdrawiam.Pasik
    PUSZCZYKOWO MIASTO OGR_od_ÓW fotoblog
    Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły
  • jowitka345 21.06.13, 09:58
    Sprzedałabym.... co z tego, ze miejsce jest.... udowodnisz mężowi jaka jesteś przedsiębiorcza tongue_out
  • sole78 21.06.13, 10:23
    sprzedaj, przez ten czas na pewno wiele się zmieni. Też mam młodszego syna, ale nawet na myśl mi nie przyszło żeby trzymać książki po 4 klasiście starszaku. Z resztą zauważyłam, że polityka oświatowa idzie w kierunku nieprzekazywania ksiażek młodszym rocznikom,co rok nowe wydanie, jakieś zmiany, albo wypełnianie w podręcznikach.
  • enut 21.06.13, 10:51
    Sprzedaj.
    Moje mlodsze dziecko wlasnie idzie do tej samej szkoly co starsze, roznica 4 lata i ksiazki zupelnie inne, zarowno z polskiego i matematyki, jak i z religii. A obydwoje ida zgodnie z nowa podstawa programowa. I tak jak poprzedniczki pisaly: nauczyciele chca zazwyczaj najnowsze wydania, ktore sa troche zmienione w stosunku do starszych wersji - syn nieraz opowiadal, ze kolega nie mial kilku stron w podreczniku, bo mial "stara" ksiazke.
  • natalek79 23.06.13, 15:45
    Nowa podstawa programowa weszła w 2009 roku, czyli od roku szk.2009/2010 (czyli dla dzieci z rocznika 2002 idących "normalnie") - jeśli chodzi o nauczanie początkowe to nie ma tematu, bo przecież podręczniki na każdy rok trzeba nowe, wiec dopiero od 4 klasy można mówić o jakimś zostawianiu książek z polskiego/matematyki/religii i innych...Nie wiem jak Twoje dzieci z różnicą 4 lat przyrównujesz - obecnie pierwszy rocznik nowej podstawy idzie do kl. 5...
  • marika012 21.06.13, 13:20
    Dzięki! Sprzedaję, tak myślałam że 5 lat to za długo na trzymanie książek.
  • kasiadove 21.06.13, 13:42
    Bez wahania sprzedaj!
    Ja mam pierwszoklasistkę myślałam że chociaż religię upchnę, a gdzie tam, oczywiście inny tytuł dla kolejnego rocznika
    --
    pomocdlaleonka.pl/
  • montija 22.06.13, 16:46
    a gdzie się kupuje/sprzedaje w necie podręczniki używane właśnie? szukam aktualnie do klasy 4. Może możecie polecić sprawdzone strony, oprócz All....
  • natalek79 23.06.13, 15:48
    Zdecydowanie sprzedawać, bo raczej zmiana znów będzie w tym czasie. Powiedz sobie tak - teraz sprzedasz i w razie czego nie stracisz, a jak przyjdzie pora i będzie opcja, to kupisz chociaż część od starszego rocznika i tym samym będzie dobrze wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka