Dodaj do ulubionych

Kiedy i gdzie podręczniki kupować?

21.06.13, 21:44
Muszę kupić komplet do 5 klasy. Zastanawiam się kiedy jest najlepszy okres., tzn kiedy kupię najtaniej. Zaraz po zakończeniu roku czy też na koniec wakacji są największe zniżki?
No i w jakim sklepie?
Edytor zaawansowany
 • kokardka_80 21.06.13, 21:51
  W ubiegłym roku najkorzystniej mi wyszło w merlinie, gdy był rabat, darmowa przesyłka plus jakiś tam gratis. To było wydaje mi się w drugiej połowie lipca.Ja na razie czekamsmile
 • beamilka 22.06.13, 14:07
  teraz w merlinie jest - 20% na wszystko oprócz elektroniki, ale wpisując rabat niby mi go aktywuje ale od ceny nie odlicza, nie wiem co robię nie tak? może odlicza dopiero po kliknięciu ZAMÓW, ktos wie jak to u nich jest?
 • slonko1335 22.06.13, 14:35
  jakiś kod na te 20%?
  --
  Sygnaturka się zgubiła....
 • beamilka 22.06.13, 14:36
  merlin06
 • krasulas 22.06.13, 15:08
  2 lata temu kupowałam w lipcu w Gandalfie... (osobno język, religię).
  Rok temu - sierpień - w lokalnej księgarni internetowej (mieli najtaniej) - musiałam zamawiać, czekać, dokupić czekając/zamawiając angielski i religię.... sporo bieganiny/pilnowania...
  W tym roku kupuję już... ale tylko ze względu na hurtowy zakup i chęć dopilnowania szczegółów przez jedną z mam.... i kupuję od razu całość (oszczędzam 60zł w stos. do cen promo księgarni www)...
 • clio_yaga 22.06.13, 16:49
  Do 5 klasy to chyba będziesz musiała poczekać do sierpnia. Dzieci idą nową podstawą programową i zaraz na początku wakacji tych książek jeszcze nie ma, chyba, że możecie mieć wydanie starsze niż 2013 rok, albo coś się prawiło w tym temacie.
  Wcześniej kupowałam w Gandalfie, ale w ub.roku mieli już chore ceny i przerzuciłam się na Aros, wyszło sporo taniej, ale nie pamiętam już w tej chwili ile. A i tak czekałam do listopada na II część j.polskiego.

  --
  Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
 • fifiak 22.06.13, 20:14
  Wydaje mi się, że taniej niż gandalfie wychodzi w bonito.pl. W ubiegłym roku rzeczywiście część książek do klasy IV wyszła w sierpniu. Teraz przeglądając zasoby księgarń widzę, że te, które syn potrzebuje już są dostępne. Chyba, że wykupią nakład wtedy czekać trzeba na dodruki.
 • malowanka06 22.06.13, 22:13
  mysle, ze wiekszosc wydawnictw nie czeka aż do sierpnia. W ubiegłym roku większość książek do 4 klasy była dostępna już od czerwca.
 • cortinka 22.06.13, 19:32
  Jak działa kod -20%?
  Kiedy go wpisuję, pokazuje się informacja:" Kupon promocyjny został aktywowany.
  Kupon promocyjny -20%", ale ceny książek pozostają bez zmian...
 • slonko1335 22.06.13, 21:33
  u mnie dokładnie tak samo...
  --
  Sygnaturka się zgubiła....
 • agni71 22.06.13, 22:39
  Ten kod do Merlina działa chyba z wyłączeniem podręczników. Najtaniej wychodziło u nich jak było -35% na wszystkie ksiązki, w tym podręczniki.
 • slonko1335 22.06.13, 22:44
  wtedy nie wiedziałam jakie będą podręczniki sad
  --
  Sygnaturka się zgubiła....
 • agni71 22.06.13, 22:52
  Ja tez wtedy nie zamówiłam, a mogłam chociaż box do II klasy (wychodził ponizej 200 zł)...
 • prakseda_ka 22.06.13, 21:05
  jak kupowałam w ubiegłym roku do 2 klasy na empik.com - pamiętam, ze zapłaciłam 200 zł - o 30/40 mniej niż w merlinie, a nawet na kiermaszu szkolnym. Teraz dostałam jakiś rabat z empiku na 15% - i chyba sie zdecyduje na zakup hurtowy - wychodzi mi znowu ok 40 zł mniej niż np. na merlinie... no i darmowa dostawa do salonów empik

  --
  Na swoim. Jest dobrze smile
 • gosjana 22.06.13, 22:08
  Ja zamówiłam w maju w merlinie, kiedy była promocja -35% (do klasy IV)
  dla drugiego dziecka, do klasy II złożyliśmy zamówienie grupowe w miejscowej księgarni (dostaliśmy spory rabat, taniej niż w necie)
 • cortinka 22.06.13, 22:20
  A co to za kod z empik.com? Czy mogłabyś go podać, czy może jest tylko jednorazowy?
 • prakseda_ka 28.06.13, 18:03
  jednorazowy był crying
  --
  Na swoim. Jest dobrze smile
 • agni71 22.06.13, 22:49
  Ja zestaw do II klasy i częśc podręczników do IV klasy zamówiłam dzisiaj w Matrasie (dostałam maila o obniżce do -19%). Box do II klasy wyszedł 206,99. Nie znalazłam w sieci taniej. W szkole ktos zamawia grupowo, ale tam ma to kosztować 221 zł. Ksiązki do IV klasy mają ceny porównywalne z ksiegarniapodreczniki (marmag), a niższe niz bonito, merlin czy empik. Częśc podręczników kupię jednak w empiku, bo chcę za nie zapłacić punktami Payback.
  Przy okazji, może znacie jakies księgarnie, gdzie są tanie podręczniki do angielskiego wyd. Oxford Univ. Press? Może byc stacjonarnie w Warszawie, ale najlepiej w sieci smile
  Podręczniki do V klasy kupi jakiś rodzic dla całej klasy, ceny powinny byc w miarę niskie, choć jakby sie postarać, pewnie możnaby znaleźć taniej (ale tu idę na łatwiznę)
 • malowanka06 22.06.13, 22:51
  masz dzieci, które idą do II, IV i V klasy?
  czy to do IV klasy nie może mieć książek od starszego?
 • agni71 22.06.13, 23:03
  malowanka06 napisała:

  > masz dzieci, które idą do II, IV i V klasy?

  tak

  > czy to do IV klasy nie może mieć książek od starszego?

  Tylko częśc. Ćwiczenia trzeba kupić nowe (2 x do polskiego, 2 x do przyrody, 1 x ang., 1 x muzyka, 1 x plastyka, 1 x ćwiczenia "Figury geometryczne")). W niektórych podręcznikach tez sie pisze (j. polski, technika, angielski), nawet jesli tylko ołówkiem, to ciężko to wytrzeć (np. w polskim duże teksty), by nie został ślad. Niektóre podręczniki przewidziane są na 3 lata (kl. IV-VI, np. podręcznik do plastyki, technika 2 podręczniki, zaj. komputerowe), więc każda z córek powinna miec swój komplet. Do matematyki od tego roku mozna kupić zestaw podręcznik + multipodręcznik. Dowiadywałam się, czy można kupic sam multipodręcznik, i piszą w wydawnictwie, ze tak, ale muszę miec pewnośc, że układ materiału w tegorocznym wydaniu będzie taki sam, jak w tym, które miała starsza córka. Co córka odziedziczy po starszej siostrze? Historę, o ile będzie ten sam podręcznik, bo jeszcze nie podano tytułu; zbiór zadań z matematyki; zajęcia komputerowe może, bo starsza córka w zeszłym roku nie korzystała z podręcznika (nie wiem, po co w takim razie kazali kupować?), i może Atlas do przyrody (niby do klas IV-VI, ale w zeszłym roku nie korzystali, choc na liście podany ;-/)

 • natalek79 23.06.13, 15:21
  Agni71 - zastanawia mnie ten mulitipodręcznik... Znając rynek w temacie matematyki i Twój test, że ćwiczenia "figury geometryczne" obstawiam, że potrzebujesz matematyki z plusem GWO. Moje dzieci korzystają z tego, a też mam właśnie od przyszłego roku 4 i 5-klasistów i dobrze znam temat, który wielokrotnie wertowałam od kwietnia i teraz będąc w Gdańsku zastanawiam się czy w wydawnictwie nie pojawię się osobiście. Co do multipodręcznika, tyle co do tej pory wiem - do obecnej klasy 4 wszedł w trakcie obecnego roku szkolnego i można było go dokupić w okolicach 10zł o czym według wydawnictwa mieli informować nauczyciele (swoją drogą u mnie tego nie było). Teraz jeśli chcesz wykorzystać wersję papierową po starszym dziecku, to samego dostępu on-line nie dokupisz tylko musisz znów płacić za zestaw, czyli ok. 27zł. Do kl.5 też podręcznik ma być dopiero gotowy na koniec sierpnia (info od wydawnictwa) i jeszcze jeden "myk" - nikt nie jest mi w stanie powiedzieć, czy dostęp do wersji on-line zakupionego podręcznika będzie dłużej niż rok szkolny, czyli nie wiem czy kolejne moje dziecko za rok skorzysta za darmo czy znów trzeba byłoby zapłacić jak za nowy zestaw, czyli ok. 27zł. jeżeli masz podręcznik do kl. 4 wydany w 2011, to wersja on-line powinna się nakładać, bo powstała na bazie tego podręcznika. Chyba, że nauczyciel dopuszczał poprzednią wersję, która de facto niewiele się różniła od nowej, o czym doskonale wiedzieli "wtajemniczeni"...Książki są bardzo dobre, niestety dla samego wydawnictwa mogę wystawić niska notę w kwestii zorganizowania i rozsądnej polityki marketingowej sad Mam zamiar osobiście otrzymać trochę odpowiedzi w temacie, tym bardziej, że przed macierzyńskim kilka lat korzystałam z ich podręczników i wciaż maja mnie w bazie, a ja nie cierpię takiej niekompetencji.
 • agni71 23.06.13, 15:37
  natalek79 napisała:

  Co do multipodręcznika, tyle co do tej pory wiem - do obec
  > nej klasy 4 wszedł w trakcie obecnego roku szkolnego i można było go dokupić w
  > okolicach 10zł o czym według wydawnictwa mieli informować nauczyciele (swoją dr
  > ogą u mnie tego nie było).

  U nas tez nikt nie informował, dopiero pod aktualną listą podręczników na zbliżający się rok szkolny mam taką informację.

  Teraz jeśli chcesz wykorzystać wersję papierową po s
  > tarszym dziecku, to samego dostępu on-line nie dokupisz tylko musisz znów płaci
  > ć za zestaw, czyli ok. 27zł.

  Własnie o to pytałam mailowo, bo w sklepie internetowym nie widziałam opcji zakupu samej wersji elektronicznej. Odpowiedzieli mi, a konkretnie p. Katarzyna Gągała z działu Handlowego GWO, że będzie taka mozliwość. Podręcznik był ten nowszy, więc multipodręcznik powinien pasować (ale to jeszcze do sprawdzenia).

  Do kl.5 też podręcznik ma być dopiero gotowy na ko
  > niec sierpnia (info od wydawnictwa) i jeszcze jeden "myk" - nikt nie jest mi w
  > stanie powiedzieć, czy dostęp do wersji on-line zakupionego podręcznika będzie
  > dłużej niż rok szkolny, czyli nie wiem czy kolejne moje dziecko za rok skorzyst
  > a za darmo czy znów trzeba byłoby zapłacić jak za nowy zestaw, czyli ok. 27zł.

  na stronie wyraźnie piszą, że dostep do wersji elektronicznej jest tylko na rok. Co dla mnie jest akceptowalne, w przypadku, gdy będzie możliwośc dokupienia samego multipodręcznika.


  > jeżeli masz podręcznik do kl. 4 wydany w 2011, to wersja on-line powinna się na
  > kładać, bo powstała na bazie tego podręcznika.

  Tak, mam tę wersję.

  Książki są bardzo dobre, niestety dla samego wyd
  > awnictwa mogę wystawić niska notę w kwestii zorganizowania i rozsądnej polityki
  > marketingowej sad

  Jak pisalam wyżej, odpowiedź od wydawnictwa dostałam bardzo szybko, więc to na plus. Teraz otwarta pozostaje kwestia, czy faktycznie będzie możliwośc kupowania samego multipodręcznika. No i czy wydawnictwo wyrobi sie z wydaniem podręcznika przed rozp. roku szkolnego, bo termin wydania podawany jest na przełom sierpnia i września. Pocieszam się tym, że jak nie wydadzą, to nikt w klasie nie będzie miał, więc to nauczyciel będzie sobie jakoś musiał radzić...
 • natalek79 23.06.13, 15:52
  no widzisz - a ja dostałam odpowiedź, że mogę dokupić sam multipodręcznik, ale w cenie zestawu, czyli za 27zł, co jest dla mnie nie do przyjęcia. Teraz to już zupełnie nie ogarniam ich polityki i tym bardziej skłaniam się do osobistej wycieczki po ich gmachu...Zapiszę sobie nazwisko...
 • agni71 23.06.13, 15:57
  natalek79 napisała:

  > no widzisz - a ja dostałam odpowiedź, że mogę dokupić sam multipodręcznik, ale
  > w cenie zestawu, czyli za 27zł, co jest dla mnie nie do przyjęcia.

  No, mnie ceny nie podali, sama załozyłam, ze to cena jaką podają za multipodręcznik w pakiecie z papierowym podręcznikiem. Jak tak, to niech se wsadzą, że tak nieładnie napiszę...

  Jesli dowiesz się czegos konkretnego, to daj znac na forum.

  Ja z kolei mam w najbliższym czasie zebranie w szkole dla rodziców przyszłych czwartoklasistów, i doweim się, czy w ogóle będzie w szkole miejsce na przechowywanie podręczników. Bo może problem multipodręcznika rozwiąże mi się w ten nieprzyjemny sposów, że i tak dziecko będzie musiało podręcznik nosić uncertain

 • natalek79 23.06.13, 16:21
  Dam znać na pewno. O miejsce jeśli nie ma np. szafek trzeba walczyć, bo rozporządzenie nakłada na szkołę obowiązek umożliwienia pozostawiania podręczników w szkole. Jeśli dzieci będą miały lekcje w pracowni, to chociażby szafka zbiorcza dla wszystkich (w szkołach już o tej porze mają mieć przydział klasowy, tzn. nauczycielom dane sale lekcyjne i dane klasy do uczenia, czyli można wnioskować czy klasa będzie miała przedmiot zawsze w tej samej pracowni), a jeśli jest tak, że klasy dostają swoje sale i chodzą nauczyciele to juz zupełnie do ogarnięcia, pod warunkiem że nauczyciele współpracują i potrafią rozsądnie podejść do tematu. Temat w wielu szkołach bardzo trudny, sama niedawno boje solo toczyłam z naszym dyrektorem o własne dziecię z problemem "kręgosłupowym" ...
 • a-e-p 23.06.13, 20:15
  Temat w wielu szkołach bardzo trudny, sama niedawno boje solo toczyłam z n
  > aszym dyrektorem o własne dziecię z problemem "kręgosłupowym" ...

  Natalek nie macie szafek w szkole? Myslałam ze prezydent zasponsorował wszystkim szkołom w naszym miescie. U nas pojawiły sie w zeszłym roku, każdy ma osobną. Ale zeby zrobic zadanie corka musi i tak przyniesc do domu kazda ksiazke i podrecznik... W szafce trzyma tylko rzeczy na plastyke.
 • natalek79 25.06.13, 08:58
  Wiem, że szafki są w wielu szkołach w Rz, ale w sp3, gdzie chodzą moje dzieci nie ma sad Tu można super zobaczyć odzwierciedlenie przysłowia "jaki pan taki kram" niestety...najchętniej zmieniłabym szkołę, ale szkoda mi fundować stresu dzieciom.

  Byłam w GWO - sam multipodręcznik można nabyć za 21zł, co nadal jest za dużo moim zdaniem w odniesieniu do ceny samego podręcznika i zestawu, dostęp jest na rok, panią zamurowało jak stwierdziłam, że nie pomyśleli o dzieciach powtarzających klasę czy też rodzeństwie rok po roku...przyznała że jest to faktycznie niedopracowane, wspólnie negocjowałyśmy z koordynatorką możliwość korzystania i korzystną cenę za dostęp na dwa lata do tej samej klasy, ale nic z tego, bo w ogóle takiej opcji nie brali pod uwagę i "system nie wiedziałby jak to zrobić" (litości)... Zawiedziona stwierdziłam na odchodne, że tacy rodzice jak ja będą woleli od bieżącego roku zakupić używany podręcznik jako drugi (gdy patrzymy na opcję nie noszenia książki dom-szkoła) niż płacić 21 zł i oni tym samym mniej zarobią...
 • agni71 25.06.13, 09:11
  Wow, genialna strategia marketingowa. W takim razie ja się chyba tez skuszę na drugi, uzywany, egzemplarz papierowy. Do wydawnictwa chyba napiszę, niech wiedzą, co ludzie o tym sądzą.
 • gosjana 23.06.13, 11:23
  > Przy okazji, może znacie jakies księgarnie, gdzie są tanie podręczniki do angie
  > lskiego wyd. Oxford Univ. Press? Może byc stacjonarnie w Warszawie, ale najlepi
  > ej w sieci smile

  zajrzyj do Polanglo, u nas stacjonarnie proponują na językowe -15%, grupowo dostaliśmy -20%
 • sylwia7611 23.06.13, 07:32
  Mi na tą chwilę wychodzi najtaniej w MARMAG i HEDWIGA (po rabacie przy zakupie większej ilości kompletów) ale jeszcze czekam bo BOX do 2 klasy Nasze Razem w Szkole jest jeszcze nie dostępny ;-/ dopiero będzie w lipcu.
  może wpisujmy tu jak będą gdzieś promocje -15%, 20%, 30% przy moim zamówieniu byłaby to znaczna zniżka tongue_out
  --
  http://tnij.org/i457http://tnij.org/v1ib
 • iwek33 23.06.13, 09:13
  Kupiłam w Gandalfie. Wszystkie: i dla 4 klasisty i dla gimnazjalisty. Może jest ciut drożej, niż gdzie indziej ( nie wiem, nie porównywałam skrupulatnie) kierowałam się tym, że kupię tam, gdzie będę mogła kupić WSZYSTKIE i nie będę już musiała szukać i kupować pojedynczych pozycji. Absolutnie wszystkie znalazłam właśnie w Gandalfie ( co prawda niektóre w innym przedziale wiekowym, np podręczniki, które są z założenia na trzy lata były tylko w dziale klasy 4,) ale po dokładnym przeszukaniu kupiłam absolutnie wszystko. Kurier ( darmowy) był u mnie po 3 dniach od zamówienia.
  A tak na marginesie : obojętnie w którym sklepie, ceny podręczników CHORE!!!! Zwłaszcza, że z większości z nich korzysta tylko 1 dziecko przez 1 rok.
 • bladyroz 23.06.13, 10:11
  Ja mam jeszcze trudniej z szukaniem podręczników w dobrej cenie - muszę kupić Elementarz XXI wieku do klasy 2 i z tego co piszą w większości "wiarygodnych" księgarni pakiet książek ma się ukazać 20 sierpnia. Trochę niepoważne podejście wydawnictwa Nowa Era do klientów. Zresztą mam wrażenie, że ogólnie średnio dbają o dobry kontakt z osobami korzystającymi z ich podręczników.
 • marika012 23.06.13, 10:18
  >Zresztą mam wrażenie, że ogólnie średnio dbają
  > o dobry kontakt z osobami korzystającymi z ich podręczników.

  Zgadzam się. Olali mojego maila z pytaniem.
 • bladyroz 23.06.13, 10:51
  mojego też wink. Nauczycielka pomoce do początkowych tematów z podręcznika dostała pod koniec semestru. A ich sprawdziany i kartkówki zupełnie niepodobne do zadań z podręcznika i ćwiczeń wkurzają mnie, a dzieci skutecznie zniechęcają do nauki ...
 • witka55 27.06.13, 11:53
  ja za pakiet Elementarza VVI wieku do klasy 2 zapłaciłam 197zł (jeden rodzic zbierał w klasie zamówienia grupowo) - podobno ma wyjść po 15 lipca.
 • agni71 23.06.13, 13:13
  "Nasz" podręcznik do matematyki, wersja z multipodręcznikiem, ma się ukazać na przełomie sierpnia i września smile Natomiast kontakt mailowy z wydawnictwem GWO bardzo dobry, odpowiedż na pytanie dostałam nastepnego dnia.
 • natalek79 23.06.13, 15:23
  nie dopatrzyłam ostatniego wpisu, więc jak przypuszczałam chodziło o GWO
 • natalek79 23.06.13, 15:35
  z własnego doświadczenia zdecydowanie nie polecam zakupów w stacjonarnych księgarniach, na kiermaszach szkolnych też (chyba, że chodzi o używane do obecnej kl.4), bo od wielu lat widzę, że ceny tam są zdecydowanie wyższe niż w necie. Zwłaszcza gdy jeszcze zamawiamy więcej i nie płacimy przesyłki. Jeśli jeszcze do tego mamy jakiś rabat, to już ceny robią się sporo niższe niż stacjonarnie.
  W ubiegłym roku kupowałam do kl.3 i 4 i z racji tego, że sporo pozycji z nowej podstawy nie było dostępnych wcześniej, zakup książek miał miejsce dopiero w sierpniu. Zauważyłam, że w kilku księgarniach ceny niektórych uległy obniżce na przełomie VII/VIII, ale też były księgarnie, gdzie ceny wzrosły - gdzie dziś nie powiem dokładnie, bo miałam zrobiona rozpiskę na kilka księgarni. W efekcie wybór padł na Weltbild, pomimo tego, że z rabatem wyszło mi lekko drożej niż w Bonito czy Aros, ale mieli niemal wszystkie potrzebne mi pozycje. W tym roku jeszcze nie zasiadłam do tematu, ale podobnie jak Agni71 dla 4-klasisty nie wykorzystam wszystkiego po starszej, bo np. technika i francuski ma kontynuację, plastyka, muzyka, religia zupełnie inne książki, a ćwiczenia tak czy tak trzeba nowe, a u nas dzieci mają niemal do wszystkiego sad Z góry nie zakładam gdzie kupię - kupie tam gdzie będzie dobrze, czyt. tanio wink
 • sole78 23.06.13, 16:21
  ja kupiłam wczoraj książki do 5 kl. od pana, który sprzedaje od lat książki w szkole (w tym roku sprzedawał z samochodu, bo szkoła podobno nie może już organizować takich kiermaszów ) i zapłaciłam 254 zł., do dokupienia są jeszcze 3 książki, bo są w druku i nie ma religii, bo te książki ksiądz kupuje.
 • natalek79 23.06.13, 16:24
  w szkole moich dzieci w ubiegłym tygodniu był kiermasz używanych i przez następne dni kiermasz nowych, gdzie już któryś rok z kolei była księgarnia Nowa...
 • natalek79 23.06.13, 16:34
  że podawanie ceny w ten sposób do klas wyższych niż nauczanie początkowe, które korzysta z box-ów mija się z celem, bo na całość "zestawu" składa się mnóstwo pozycji z ogromnej ilości rożnych wydawnictw nawet w kwestii tego samego przedmiotu...np. wzięłam przykładowo księgarnię Merlin i podręcznik do matematyki kl.4 GWO 21,50 i równie popularny WSiP 27,90 - różnica cenowa na jednym przedmiocie już jest, więc nie piszmy o możliwej różnicy na kilku...
 • malowanka06 23.06.13, 17:17
  wynika, że większość z Was już teraz kupuje książki. Ja myślałam, że lepiej pod koniec sierpnia bo wtedy najwięcej promocji. Może się mylę.
 • majarzeszow 23.06.13, 18:04
  Ja teraz kupuje. mam syna ktory idzie do 3 klasy SP. Box zamowilam z 6 kolezankami, dostalysmy rabat, jutro do odebrania (przyjda do ksiegarni stacjonarnej). Angielski i religie dokupilam w piatek rano w bonito.pl - bedzie w paczkomacie jutro-pojutrze. Wiec temat podrecznikow zamykam przed wakacjami. W wakacje zajme sie plecakiem, bo syn potrzebuje nowy. Oraz butami, strojem na WF.
  Aha, kupilam tez butelke bobble, przeczytalam o niej na forum. syn zostaje do 16 w szkole, wiec mam nadzieje ze sie przyda.


  --
  MAJA i:
  http://fajnamama.pl/suwaczki/7fcmcw2.pnghttp://dhbm.daisypath.com/d6gyp2.png
 • aleksandra1977 23.06.13, 19:07
  podepnę się pod wątek o podręcznikach.
  Ile kosztuje komplet książek do I klasy?
  --
  http://lbym.lilypie.com/5OoAp2.pnghttp://lb4m.lilypie.com/ML5Zp1.png
  "Zwei Dinge sollen Kinder von ihren Eltern bekommen: Wurzeln und Flügel." Johann Wolfgang von Goethe
 • malowanka06 23.06.13, 19:19
  komplet do I klasy może różnie kosztować, zależy to od wydawnictwa.
 • aleksandra1977 23.06.13, 19:44
  mamy do kupienia podręczniki z wydawnictwa Nowa Era:
  -Nowe Już w szkole 1. „Szkoła na miarę” podręcznik , część I i II z płytą CD-ROM
  -Nowe już w szkole 1. „Szkoła na miarę” ćwiczenia kl. 1, część 1-4 + zeszyt do kaligrafii
  -Nowe już w szkole 1. „Szkoła na miarę Matematyka część 1-2
  -Wycinanka część 1-2 + wyprawka
  -Zajęcia komputerowe. Podręcznik z ćwiczeniami kl. 1 + płyta CD –ROM.
  -Spotkania z Lekturkiem, zeszyt A
  -Liczę coraz lepiej zeszyt B
  -Piszę coraz lepiej zeszyt B

  oraz do j. angielskiego „Our Discovery Island 1” podręcznik , „Our Discovery Island 1” zeszyt ćwiczeń wariant intensywny (wydawnictwo Pearson Central Europe Sp. z.o.o)
  --
  http://lbym.lilypie.com/5OoAp2.pnghttp://lb4m.lilypie.com/ML5Zp1.png
  "Zwei Dinge sollen Kinder von ihren Eltern bekommen: Wurzeln und Flügel." Johann Wolfgang von Goethe
 • agni71 23.06.13, 19:51
  aleksandro, przeciez nikt nie będzie tracił czasu na sprawdzanie ceny twoich podręczników w róznych ksiągarniach. Mogę ci napisać, że aktualnie zestaw dla mojej córki (inny) jest najtaniej w matrasie - moze tam sobie sprawdź? Inne tanie ksiegarnie to bonito, marmag (ksiegarniapodreczniki), empik i merlin jak mają promocję to tez są konkurencyjne (szczególnie przy płatności punktami Payback w tym ostatnim), aros...
 • aleksandra1977 23.06.13, 19:59
  agni, wcale nie wymagam, byś szukała cen poszczególnych pozycji. Chodziło mi o to, jakiego rzędu jest to kwota? 300zł? 500zł?
  --
  http://lbym.lilypie.com/5OoAp2.pnghttp://lb4m.lilypie.com/ML5Zp1.png
  "Zwei Dinge sollen Kinder von ihren Eltern bekommen: Wurzeln und Flügel." Johann Wolfgang von Goethe
 • slonko1335 23.06.13, 20:08
  Box dla mojego dziecka do pierwszej klasy to kwota rzędu 200 złotych, religia i angielski kolejna stówka. W 300 złotych powinnam się spokojnie zamknąć kupując w necie.
  --
  Sygnaturka się zgubiła....
 • lecama_lima 24.06.13, 12:03
  aleksandra1977 napisała:

  > agni, wcale nie wymagam, byś szukała cen poszczególnych pozycji. Chodziło mi o
  > to, jakiego rzędu jest to kwota? 300zł? 500zł?

  Olu, trudno tak oszacować, zwłaszcza że masz dużo pozycji na swojej liście smile Niestety żeby kupić tanio musisz porównać ceny. Żeby Ci zaoszczędzić trochę czasu mogę Ci powiedzieć, że ja zanim kupię podręczniki, robię dokładne porównanie w księgarniach i przez ostatnie kilka sezonów najtaniej wychodziło mi w Empiku. Nawet bez promocji, jak pisała agni, chociaż promocje też tam bywają i wtedy jest jeszcze taniej. Po prostu trzeba sprawdzać kiedy się pojawiają. A pieniędze, które oszczędzam przeznaczam na przybory szkolne smile
 • 71gosik 23.06.13, 22:11
  Ksiązki z Nowej ery, które wypisałaś wchodza w skład boxu dla 1 klasy (poza trzema ostatnimi pozycjami) w aros.pl 199,89zł, w ksiegarniapodreczniki.pl 194zł,
 • majarzeszow 24.06.13, 05:45
  akurat na allegro moj box wyszedl drozej niz przy zamowieniu w 6 osob z rabatem i odbiorem osobistym. Zeszlego roku na allegro kupilam angielski i religie, ale w tym roku nie - znalazlam taniej w bonito.

  --
  MAJA i:
  http://fajnamama.pl/suwaczki/7fcmcw2.pnghttp://dhbm.daisypath.com/d6gyp2.png
 • aleksandra1977 16.07.13, 10:18
  kupiłam w księgarni Emulus, na ich aukcjach Allegro. Za Pakiet "Nowe już w szkole kl. 1" płaciłam 187,90zł.
  Za wszystkie podręczniki wraz z przesyłką zapłaciłam 279zł.
  --
  http://lbym.lilypie.com/5OoAp2.pnghttp://lb4m.lilypie.com/ML5Zp1.png
  "Zwei Dinge sollen Kinder von ihren Eltern bekommen: Wurzeln und Flügel." Johann Wolfgang von Goethe
 • a-e-p 23.06.13, 19:55
  Poruszany był wyzej temat podreczników do angielskiego. Warto poszukac angliste wsrod blizszych czy dalszych znajomych, bo w ksiegarniach jezykowych moga kupowac z rabatem, b czesto oni sami dostaja gratisowe ksiazki w czasie róznych warsztatów/konferencji.

  Moja corka idzie do 6 klasy, wiec sporo ksiazek kupuje w antykwariatach (zwykle za 50% ceny, niektore sa jak nówki). Cwiczenia zamawiam online w ksiegarni, ktora ma aktualnie wszystkie pozycje mnie interesujace. Zwykle róznica w cenach pomiedzy ksiegarniami jest niewielka. Ksiazki z 5 klasy ida na makulature (jestesmy ostatnim rokiem starej podstawy), bo nie zamierzam je trzymac dla 6lat młodszej drugiej corki. Sadze ze postawa programowa zmieni sie co najmniej raz uncertain

  W klasach 1-2 SP byłam na tyle głupia, ze zamawiałam podreczniki przez szkołe, bo pieniadze ktore zostawały z rabatu miały byc przeznaczone na wyposazenie klasy, w ktorej uczyła sie córka. Okazało sie ze dyrekcja wydała kase na 'potrzeby szkoły'.. Z tego powodu uznalismy z innymi rodzicami, ze nie bedziemy płacic komitetu rodzicielskiego w 3 klasie...
 • anaanek 23.06.13, 21:54
  NIe kupujecie tam podręczników?? Bo ja jak sprawdzałam to wychodzi najtaniej za elementarz XXI w do 1 klasy
  --
  Bartuś 25.01.2006
  Igorek 22.09.2009
 • agni71 24.06.13, 09:14
  Box do 2. klasy "wesoła szkoła i przyjaciele" na Allegro najtaniej 225 zł z przesyłką, w Matrasie zamwiłam za 206.99. Poszczególnych podręczników do IV i V klasy nie chciało mi się psrawdzać. Angielski do wszystkich potrzebnych mi klas (2, 4 i 5) tak samo jak w księgarniach internetowych lub drożej.
 • ula_19 24.06.13, 18:03
  Box do 2 klasy "wesoła szkoła i przyjaciele" w Weltbild jest za 207.70, koszt przesyłki gratis.
 • agni71 24.06.13, 20:32
  W Matrasie 206,99.
 • mama_amelii 24.06.13, 09:23
  Ja zamierzam kupic dopiero w sierpniu tak jak w zeszlym roku.Mam do kupienia pakiet Oto ja do 1 kl.W zeszłym roku w porównaniu do innych mam z zerówki oszczedziłam prawie 50zł.Moja siostra nawet 100zl w Auchanie(bo dostała na karte )za zestaw do 3 kl.
  Także poczekam.Na razie pakiet kopsztuje ok 200zł,a w tej cenie bede miala jeszcze religie lub angielski.
  --
  Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,
  nie obleka tego faktu w słowa.
 • erty02 24.06.13, 22:01
  Rok temu kupiłam podręczniki z 30% rabatem w Weltbild (dokładnie 6 sierpnia) np. box WSiP Razem w szkole w cenie 169zł, o ten:
  www.matras.pl/ksztalcenie-zintegrowane-klasa-2-razem-w-szkole-wsip-cd-komplet.html
  Warto poczekać na zniżki sierpniowe rzędu 25-35%.
 • ireland1 25.06.13, 09:08
  A kupował ktoś w tej księgarni www.podreczniki-marmag.pl/

  Znalazłam tam najtaniej komplet do 1 klasy, nie wiem czy kupić i mieć z głowy czy czekać dALEJ do sierpnia?
 • agni71 25.06.13, 09:14
  Kupowałam w marmagu w zeszłym roku, ale ksiązki do IV klasy. Ceny były dobre. Bralismy z odbiorem osobistym i to było troche uciązliwe (kolejki stacjonarnie do odbioru). Dodatkowym utrudnieniem byl fakt, ze część podręczników nie była w ofercie (z winy wydawnictw) do samego września (stres).
 • zuziazosia 25.06.13, 16:12
  Ja już kupiłam w Marmagu tydzień temu, do klasy 5 i do klasy 1.Wszystko mieli i to najtaniej...
  --
  Ania ma już
  Zosia ma już
 • marika012 25.06.13, 17:08
  W Marmagu najtaniej???
  www.podreczniki-marmag.pl/pl/p/Na-tropach-przyrody-5-czesc-1-Zeszyt-cwiczen-Wydanie-2013-Nowa-Era/3707
  tu w bonito:
  bonito.pl/k-90268919-na-tropach-przyrody-5-zeszyt-cwiczen-czesc-1
 • dudi76 25.06.13, 17:44
  Ja właśnie kupiłam do IV klasy w www.aros.pl
  Przeliczałam i wyszło mi najtaniej. Proponuje sprawdzać dokładnie kiedy dokładnie zostały wydane książki. Bo w niektórych księgarniach wyszło mi 20-30 zł taniej, ale książki były wydane np 2008,2009,2010
  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/zem320mmmnyeg4l5.png
 • anicaf 25.06.13, 19:50
  kupiłam za 200zł.
  Komplet książek wyszedł 301 zł i wykorzystałam punkty payback i naliczyli nowe smile
 • julka-4 25.06.13, 20:23
  My mamy Oto ja kl.2 jak narazie najtaniej wychodzi w Gandalfie 212 zł w przedsprzedaży.
 • ireland1 25.06.13, 20:44
  No te co my mamy najtaniej wychodzą w marmagu w przedsprzedaży. Gdzie indziej też są ale rok 2012 a ja musze miec 2013/14
  Trzeba spr. wszystko zanim się kupi
 • slonko1335 25.06.13, 22:10
  a jaki box musisz kupić? sprawdzaj czy rok 2013/2014 to nie dodruk po prostu nieróżniący się niczym od wcześniejszego bo tak na przykład jest z boxem który my mamy kupić.
  --
  Sygnaturka się zgubiła....
 • erty02 25.06.13, 23:39
  slonko1335 napisała:

  > a jaki box musisz kupić? sprawdzaj czy rok 2013/2014 to nie dodruk po prostu ni
  > eróżniący się niczym od wcześniejszego bo tak na przykład jest z boxem który my
  > mamy kupić.

  Dokładnie. Wystarczy porównać nr aprobaty MEN tegorocznego i wcześniejszych wydań podręczników. Jeśli są identyczne, można spokojnie kupić wcześniejsze wydanie.

  Poniżej aktualna lista podręczników z podanymi numerami aprobat i datami ich wprowadzenia. Wydania zmienione są wyszczególnione w tabelkach:
  www.men.gov.pl/podreczniki/dopuszczone_lista1.php?file=szko%C5%82a%20podstawowa%20%28kl.%20I-III%29
 • ireland1 26.06.13, 10:06
  My mamy Gra w kolory kl. 1 Wydawnictwo Juka
 • blizniaki14 26.06.13, 14:16

  --
  nasz Tonio
  nasze bliźniaki Jaś i Tusia
  przed ślubem 4 lata, a po ślubie...
 • slonko1335 26.06.13, 14:27
  To my mamy inny moja będzie miała z Didasko. Box jest teraz drukowany i na ten z 2013 trzebaby czekać ale ten z roku 2012 jest identyczny i jest tylko jego dodruk a okazało się, że mogę śmiało kupić i z 2010 bo nie było zmian-dopytałam w Wydawnictwie.NIe wiem jak z Grą w kolory i to coś zalinkowane przez koleżankę niewiele mi mówi i nie mam pojęcia jak tam sprawdzać....
  --
  Sygnaturka się zgubiła....
 • romarzena 26.06.13, 14:57
  Oświećcie mnie który to jest nr aprobaty? To nr ewidencyjny w wykazie? Jak mam 40/1/2009 i 40/2/2009 to są takie same czy inne?
 • erty02 26.06.13, 15:36
  Tak, nr aprobaty MEN to nr ewidencyjny w wykazie (końcówka tabeli, wcześniej data wprowadzenia).

  Boxy mogą mieć więcej niż jeden numer, bo w ich skład wchodzą podręczniki z różnymi numerami ewidencyjnymi.
  U mnie w boxie "Razem w szkole" osobny nr ewidencyjny dotyczy podręczników 1-5 pierwszego semestru, inny do drugiego semestru i kolejny nr ewidencyjny książki do zajęć komputerowych.

  romarzena, w tabelce MEN 40/1/2009 to pierwsza część podręcznika do chemii gimnazjum 2 klasa, 40/2/2009 część druga podręcznika. Musisz więc kupić obie części.
 • erty02 26.06.13, 15:51
  nie wiem skąd mi się 2 klasa przy tej chemii wzięła, miało być pierwsza i druga część podręcznika smile
 • pulcino3 26.06.13, 22:17
  W zeszłym roku kupiłam tylko przez internet ( do gimnazjum)
  Uzywane - BUKEO
  Nowe to co mi brakło i ćwiczenia w AROS dyskont książkowy
  --
  ...........................................................
  Skąd tyle goryczy, czy wszystko można tłumaczyć nieudaną miłością?
 • a_we 27.06.13, 10:11
  Ja kupiłam do I klasy box Tropiciele, najtaniej znalazłam na bonito.pl, kupowałyśmy z koleżanka wiec przesyłka była darmowa.
 • koza_w_rajtuzach 01.07.13, 05:48
  A ja kupiłam na allegro i cenę miałam podobną jak na bonito, do tego książki do angielskiego taniej mi wyszły. Także chyba też warto na allegro szperać.
  --
  Klara (26.01.2006)
  Staś (14.01.2009)
 • tzka 27.06.13, 12:28
  Kupilam kilka dni temu 'Nowe już w szkole' w pakiecie za 184 zl. W empiku w promocji -15% - SMS-em dostałam info. I przez komorke tez zamawiałam, bo mielismy awarie netu.
  Nigdzie taniej nie znalazłam.
  --
  Pozdrawiam,
  Iwona
  e-mail: tzka
  Szafa malucha
 • carpediem30 27.06.13, 13:00
  tzka napisała:
  > Kupilam kilka dni temu 'Nowe już w szkole' w pakiecie za 184 zl. W empiku w pro
  > mocji -15% - SMS-em dostałam info.

  Aktualna jeszcze ta promocja?
  Ja dostałam dziś na maila info z empiku, że podręczniki 15% taniej, ale w mailu nie było żadnego kodu rabatowego, a cena na stronie taka sama jak sprawdzałam tydz i 2 tyg. temu - za pakiet nasze razem w szkole do 1 klasy 222 zł z groszami.
 • carpediem30 27.06.13, 13:14
  aaa widzę, że różnica cen wynika z tego, że to różne pakiety. Na pierwszy rzut oka wydało mi się, że ten sam, który ja muszę kupić. Chociaż dla mnie cena w empiku i tak jest najkorzystniejsza biorąc pod uwagę, że można zapłacić punktami Payback smile Czekam jeszcze tylko na jakiś kod smile
 • tzka 27.06.13, 16:05
  Przez 1 dzień trwala ta obnizka - na podręczniki i inne ksiazki. Kod dostałam, ale już po wlozeniu do koszyka automatycznie odejmowalo 15%. Może się jeszcze powtorzy taka okazja? smile
  --
  Pozdrawiam,
  Iwona
  e-mail: tzka
  Szafa malucha
 • asiakh 27.06.13, 16:36
  Ja zamówiłam dziś w Empiku pakiet do 3 kl. Razem w szkole. Wyszło z obniżką -15% taniej o jakieś 20-30 niż wszędzie indziej.
 • kamelia14 28.06.13, 11:56
  ja przed chwilka zamawiałam jest cały czas 15% Oto ja do pierwszej klasy wychodzi 187 zł
  zapłacilam jeszcze punktami PAYBACK i wyszlo extrasmile!!! dzieki
 • beamilka 28.06.13, 12:22
  a ja nie widzę żeby było 15%, wrzuciłam do koszyka podręczniki i nic
 • kamelia14 28.06.13, 12:26
  podręczniki do klas I-III boxy cena na czerwono zawiera juz rabat
  www.empik.com/podreczniki-szkolne/podstawowa/klasy-1-3
 • agni71 28.06.13, 18:14
  Mój box "wesoła szkoła i przyjaciele" do kl. II kosztuje 200,60 zł, a ja kupiłam pare dni temu za 206.99 w Matrasie. W szkole ludzie się rzucili kupowac niby grupowo za 221 zł...
 • igmaj 28.06.13, 23:09
  Ja kupiłam w Empkiu pakiet Gra w kolory 1 za 170,84. W szkole ten pakiet jako zakup zbiorowy jest za 260 zł. Masakra- 90 zł różnicy!
 • anka8811 03.07.13, 08:23
  dziewczyny może ktoś pomoże szukam podręczników GRA W KOLORY KL III gdzie najtaniej szukać w pakiecie w empiku nie mogłam znaleźć zestawu może ktoś pomoże ?!
 • babajaga-only 29.06.13, 15:48
  ja też tam kupowałam wczoraj i cena ponownie "drastycznie spadała" smile
  Kupiłam ten box za 198.99 smile

  W zeszłym roku też tu kupowałam do klasy pierwszej / ok. 180 zł a u mnie w szkole po okazyjnej cenie w ramach zakupu zbiorowego ten sam box kosztował 230 zł.
 • katarzynh 28.06.13, 18:36
  Ja również chcę kupić pakiet Oto ja ale na stronie empiku nie ma że w skład kompletu wchodzi "Zeszyt do zajęć komputerowych z płyta CD". Zadałam im pytanie i czekam na odpowiedź.
 • monikaa13 28.06.13, 17:41
  Ja potrzebuję elementarz xxi wieku do klasy 1 - najtaniej na dziś wychodzi allegro 194zł z przesyłką lub empik, cena podobna, chyba 197zł - nie wiem czy kupować, czy czekać?
  --
  Tiry na tory - podpisz
 • andrzej.77 28.06.13, 21:51
  ta cena w empiku wydaje mi sie dosyc spoko, wiec ja bym nie czekal. teraz u nich oplaca sie brac podreczniki ze wzgledu na promocje, a tak czy siak trzeba to bedzie kupic, wiec chyba lepiej jak jest taniej i na miejscu
 • monikaa13 29.06.13, 11:51
  No ale może będzie jeszcze taniej, np. w sierpniu na allegro? Dziś w Matrasie elementarz za 203zł z rabatem już.
  --
  Tiry na tory - podpisz
 • meg0814 29.06.13, 13:43
  Dziewczyny, to jak rozumiem to wydanie Elementarza XXI wieku do klasy pierwszej w Empiku to jest właśnie to obowiązujące na nowy rok i można spokojnie kupować?
 • monikaa13 29.06.13, 14:02
  Też się nad tym zastanawiałam ale tak sobie myślę, że tak. Nie sądzę, by taki empik sobie pozwolił na sprzedaż starego wydania. Zresztą na stronie Nowej Ery jest dokładnie to samo, przynajmniej obrazek ten sam. Nie wiem czy w zeszłym roku wyglądało tak samo, czy coś się zmieniło? Ja najprawdopodobniej kupię na allegro, czy te z zeszłego roku są inne?
  --
  Tiry na tory - podpisz
 • jolanta_robert 01.07.13, 08:41
  W empiku jest niestety stare wydanie, dzwoniłam na infolinię i pani powiedziała,że to jest zeszłoroczne wydanie, w gandalfie są oba wydania:
  www.gandalf.com.pl/spx/elementarz+xxi+wieku/
 • monikaa13 01.07.13, 08:56
  O kurcze to jestem zaskoczona. Czy nowe wydanie różni się od starego?
  --
  Tiry na tory - podpisz
 • meg0814 01.07.13, 10:44
  Przecież w Gandalfie też jest tylko jedno, to zeszłoroczne, gdzie widzisz dwa wydania?
 • jolanta_robert 01.07.13, 12:29
  Przepraszam, napisałam głupotę, tak bardzo poszukiwałam wydania 2013 (bo mam w wykazie podręczników napisane i podkreslone, że wydanie od 2013r), że w gandalfie zobaczyłam wydanie 2013, a nie spojrzałam, że to do 2 klasy. W końcu zadzwoniłam na infolinię do wydawnictwa Juka, jak do tej pory było jedno wydanie do klasy 1, wszystkie są takie same. Za wprowadzenie w błąd przepraszam. Boże ile się naszukałam wydania 2013 smile, a tu takiego nie ma.
 • monikaa13 01.07.13, 12:31
  O dzięki za jakiś konkret? Czyli dla klasy 1 obojętnie jaki box się kupi, bo każdy jest taki sam?
  --
  Tiry na tory - podpisz
 • meg0814 01.07.13, 18:06
  Ja zrozumiałam, że jest tylko jeden boxsmile W 2012 było pierwsze wydanie, i to jest jedno jedyne wydanie jak do tej pory.
 • iwek33 01.07.13, 19:37
  jolanta_robert napisała:

  > Przepraszam, napisałam głupotę, tak bardzo poszukiwałam wydania 2013 (bo mam w
  > wykazie podręczników napisane i podkreslone, że wydanie od 2013r), że w gandalf
  > ie zobaczyłam wydanie 2013, a nie spojrzałam, że to do 2 klasy. W końcu zadzwon
  > iłam na infolinię do wydawnictwa Juka, jak do tej pory było jedno wydani
  > e do klasy 1, wszystkie są takie same.

  A dlaczego dzwoniłaś do wydawnictwa Juka, jak Elementarz XXI wieku nie jest wydawany przez Jukę, tylko Nową Erę?
 • olga727 31.07.13, 07:07
  jolanta_robert napisała:

  > W empiku jest niestety stare wydanie, dzwoniłam na infolinię i pani powiedziała
  > ,że to jest zeszłoroczne wydanie, w gandalfie są oba wydania:
  > www.gandalf.com.pl/spx/elementarz+xxi+wieku/

  Ale to jest nowy pakiet( wszedł dopiero w ub.roku) i tegoroczne wydanie jest dla klasy drugiej,a dla klasy pierwszej są te,wydane w 2012 r. wink
 • zuziazosia 30.06.13, 16:50
  ja kupiłam w Marmagu za 188 zł Elementarz XXI wieku klasa 1
  --
  Ania ma już
  Zosia ma już
 • monikaa13 30.06.13, 16:59
  O faktycznie tanio ale doliczając przesyłkę i tak wychodzi drożej niż na allegro więc czekam dalej smile
  --
  Tiry na tory - podpisz
 • pia_ 29.06.13, 15:01
  Właśnie kupiłam komplet podręczników i ćwiczeń do 4 klasy za 410 zł sad. Zakup był organizowany przez jedną z matek, w zaprzyjaźnionej hurtowni, ale i tak drogo
 • agni71 29.06.13, 20:14
  Ale pewnie częśc podręczników macie tez na 3 lata, więc w przyszłym roku wydatek będzie mniejszy. Ja tam sie zawsze pocieszam, że za przedszkole płaciło się od 200 do 300 zł (niektórzy i 400 zł płacą) co miesiąc, więc mozna jakos przebolec te podręczniki raz w roku.

  --
  Może babka ma już dorosłe dzieci, to teraz będzie pawiami zycie uprzykrzać. by m_incubo
 • viki1 30.06.13, 11:18
  mam do 1 klasy zakupić książki OTO JA
  dziś z rabatem kupiłam w empiku za 187 ,ale zastanawiam się czym różnią się pakiety bo są 2 rodzaje opakowań czy ktoś może mi wytłumaczyć tą różnice czy to inne wydania?

  nie wiem tylko czy uda mi się wkleić zdjęcia ,ale chodzi o jedne bardziej białe opakowanie ,a drugie takie niebieskawe.

  [urlsadURL=http://www.iv.pl/]http://www.iv.pl/images/32439892753850048369.png[/URL]]Tekst linka[/url]

  Tekst linka
 • katarzynh 30.06.13, 11:43
  Zestaw w niebieskim opakowaniu jest chyba wydaniem najnowszym. Co do wydania z empiku to brakuje w nim Zeszytu do zajęć komputerowych z płytą CD, dlatego ja zrezygnowałam z zakupu.
 • viki1 01.07.13, 07:53
  dziękuję katarzynh .U mnie nie ma na liście książek do zajęć komputerowych ,więc dobrze ze kupiłam ten tak w ciemno smile w empiku.
 • jbielu 01.07.13, 11:11
  brakuje bo wiesz to z opisu na stronie empik czy gdzieś potwierdziłaś?
 • katarzynh 01.07.13, 13:29
  Dzwoniłam i pisałam maila z zapytaniem o ten zeszyt do zajęć komputerowych. Zarówno ustnie jak i pisemnie poinformowali mnie, że nie wchodzi on w skład pakietu.
 • julka-4 01.07.13, 14:00
  Niewiem który jest z empiku my mieliśmy w zeszłym roku ten:
  ksiegarnia-edukacyjna.pl/oto-ja-12.html
  I w nim jest zeszyt do zadań komputerowych.
 • jbielu 02.07.13, 20:02
  po moim zapytaniu pakiet zmienił opis. obecnie niedostępny w empik. mam więc nadzieję że zamówiony przeze mnie będzie jednak kompletny.
 • katarzynh 03.07.13, 06:19
  Faktycznie, opis został zmieniony. Jak przyjdą podręczniki proszę napisać czy te zajęcia komp są dołączone.
 • olga727 31.07.13, 07:27
  viki1 napisała:

  > mam do 1 klasy zakupić książki OTO JA
  > dziś z rabatem kupiłam w empiku za 187 ,ale zastanawiam się czym różnią się pak
  > iety bo są 2 rodzaje opakowań czy ktoś może mi wytłumaczyć tą różnice czy to
  > inne wydania?

  > nie wiem tylko czy uda mi się wkleić zdjęcia ,ale chodzi o jedne bardziej białe
  > opakowanie ,a drugie takie niebieskawe.

  Zadzwoń do szkoły i dopytaj.wink
 • ciocia_rada 31.07.13, 09:04
  Tak wygląda aktualny pakiet:

  www.gandalf.com.pl/o/oto-ja-klasa-1-pakiet,big,310262.jpg
 • jagodasoft2 02.07.13, 18:31
  No ja w Gdańsku za przedszkole państwowe placiłam ponad 500zł więc 1 klasa jest wybawieniem
  --
  Asia mama Sandry (10.03.2005) i Emilki (12.08.2007)
 • gosjana 01.07.13, 19:21
  pia_ napisała:

  > Właśnie kupiłam komplet podręczników i ćwiczeń do 4 klasy za 410 zł sad. Zakup b
  > ył organizowany przez jedną z matek, w zaprzyjaźnionej hurtowni, ale i tak drog
  > o

  u nas grupowo do IV klasy wyszło identycznie wink chociaż ja zaoszczędziłam więcej bo kupiłam jeszcze taniej, do tego muszę doliczyć zestaw do II klasy 268zł + inne wydatki szkolne + nowy plecak dla starszego i wychodzi kwota 900zł sad (to wydatek przy dwójce dzieci )
 • olga727 31.07.13, 07:23
  pia_ napisała:

  > Właśnie kupiłam komplet podręczników i ćwiczeń do 4 klasy za 410 zł sad. Zakup b
  > ył organizowany przez jedną z matek, w zaprzyjaźnionej hurtowni, ale i tak drog
  > o

  Córka idzie za rok do IV klasy,zrobiłam wstępne rozeznanie(na razie tylko w Gandalfie) jaki czeka mnie wydatek i wyszło 495 zł. na wszystkie nowe podręczniki (i ćwiczenia):te jednoroczne i trzyletnie. Do tego będę musiała doliczyć pierwszaczkę z SP - strach się bać ! wink
 • bgucia1 01.07.13, 11:24
  obecnie w księgarni edukacyjnej jest -20% na pakiety i podręczniki, kupowałam do 3 kl. Odkrywam siebie.. - i tu wyszło najtaniej 212zł
 • monikaa13 01.07.13, 11:36
  Na stronie mają napisane 12% ale i tak bardzo drogo wychodzi. Elementarz 210zł po upuście!!! Po co ktoś ma przepłacać?!
  --
  Tiry na tory - podpisz
 • gag10 01.07.13, 11:37
  Do V klasy właśnie zakupiłam w Weltbildzie, wyszło mi najtaniej plus darmowa wysyłka.
  --
 • bgucia1 01.07.13, 12:08
  małe uzupełnienie, bo nie doczytałam wcześniej:

  -20% dotyczy wydawnictw MC EDUKACJA i JUKA, więc kto ma ich pakiety to warto, a reszta pewnie może nie być tak super...

  bgucia1 napisała:

  > obecnie w księgarni edukacyjnej jest -20% na pakiety i podręczniki, kupowałam d
  > o 3 kl. Odkrywam siebie.. - i tu wyszło najtaniej 212zł
 • mmala6 01.07.13, 19:26
  muszę kupić 'Oto ja' Pakiet klasa 2 Mac Edukacji i najtaniej wychodzi w Gandalfie - 216 zł, jak ktoś znajdzie taniej to proszę o info.
 • julka-4 01.07.13, 19:31
  W księgarni edukacyjnej 204 zł.Ja też szukamsmile
 • mmala6 01.07.13, 19:53
  julka-4 napisała:

  > W księgarni edukacyjnej 204 zł.Ja też szukamsmile

  ja widzę za 224...
  www.edukacyjna.pl/znajdz.php?searchword=oto+ja+pakiet+klasa+2&typ=TYTUL
 • gosjana 01.07.13, 19:59
  chyba chodzi o tą księgarnię:
  ksiegarnia-edukacyjna.pl/oto-ja-klasa-2.html
  cena 204zł ale pakiet jest niedostepny
 • julka-4 01.07.13, 20:01
  ksiegarnia-edukacyjna.pl/oto-ja-klasa-2.html
 • julka-4 01.07.13, 20:02
  On jest wszędzie niedostępny,ponieważ jeszcze nie został wydanywink
 • mmala6 01.07.13, 20:07
  aaa dziękibig_grin
  faktycznie.
  Rok temu też był niedostępny, bo go nie byłowink Pojawił się w sierpniu.
 • styczniowka82 02.07.13, 11:35
  Ja robię grupowe zamówienie do klas 0-3 i do zerówki ,,ABC Smyka"-92zł, kl 1 ,,Oto ja"-199zł, kl 2 ,,Elementarz XXI w"-198zł, kl 3 ,,Nowe już w szkole"- 199zł
  Angielski do klas 1-3 podręcznik i ćwiczenie ,,Bugs World" około 56 zł. To wszystko w Marmag, może ktoś księgarnie która daje większy rabat przy zamówieniu po minimum 10 szt każdego pakietu?

  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/ukdysg18y5rerycw.png
  http://www.suwaczki.com/tickers/82do20mmh69ri2v6.png
  http://www.suwaczki.com/tickers/atdcwn15m02uayzl.png
 • iwonaw 03.07.13, 08:49
  na razie najtaniej wychodzi w empiku i dostawa na miejsce
 • olga727 31.07.13, 07:35
  mmala6 napisała:

  > julka-4 napisała:
  >
  > > W księgarni edukacyjnej 204 zł.Ja też szukamsmile
  >
  > ja widzę za 224...
  > www.edukacyjna.pl/znajdz.php?searchword=oto+ja+pakiet+klasa+2&typ=TYTUL

  A ja widzę: 255 zł .
 • aleksandra1977 31.07.13, 09:10
  tu jest za 201,60zł:
  emulus.pl/pl/p/Oto-ja-SP-KL-1.-Pakiet-2012-aktualny-na-rok-2013/61864
  --
  http://lbym.lilypie.com/5OoAp2.pnghttp://lb4m.lilypie.com/ML5Zp1.png
  "Zwei Dinge sollen Kinder von ihren Eltern bekommen: Wurzeln und Flügel." Johann Wolfgang von Goethe
 • ciocia_rada 16.07.13, 15:24
  teraz promocja jest na Gandalfie i na ten pakiet, i kosztuje 212zł smile
 • jowitka345 03.07.13, 10:47
  Czy ktoś kupował pakiet " tropiciele" do klasy drugiej SP taniej niż za 223 zł?
  Chodzi mi o wydanie z wykazem z 2013 roku
  bo często sprzedawcy piszą, ze wydanie 2013 a jak się spojrzy na wykaz to jest z 2012 roku czyli starsza wersja.
 • dragonia 03.07.13, 11:20
  Przechodze codziennie koło Matrasu, jest wywieszona reklama -15% na podręczniki, -20% na boxy. Zapytałam jakie to ceny. Akurat mojego nie mają "Ucze się z Ekoludkiem" rozszerzony. Ale mają ściągnać , cena od jakiej dostanę rabat to 185 z kawałkiem -i jeszcze -20%. Czyli cena jak za ten pakiet będzie niska (cena rynkowa 229, cena w Gandalfie 190,83).

  Zobaczymy kiedy uda się to zamówić , w księgarni podkreślali, że to dotyczy stacjonarnych, bo w sklepie internetowym mają inne promocje.
 • monikaa13 03.07.13, 12:51
  U nas w Matrasie już nie ma tej promocji, skonczyła się w weekend, a cena Elementarza po promocji 203zł - co to za promocja!!!
  --
  Tiry na tory - podpisz
 • viki1 03.07.13, 17:20
  Właśnie dostałam info z Empika ,że nie mają na stanie pakietu OTO JA do 1 kl. i nie będzie zrealizowane zamówienie, dobrze ,ze wybrałam płatność przy odbiorze.
  Czy komuś tez przysłali takie zawiadomienie?

  Znowu jestem w punkcie wyjścia ,a myślałam ,ze już z głowy .Proszę o informacje jeśli będzie dobra cena poniżej 200zł .
 • anjaand 03.07.13, 17:45
  tutaj 192 zł z przesyłką smile
  ksiegarnia-edukacyjna.pl/pakiety-dla-klas-1-3/oto-ja.html
 • julka-4 03.07.13, 17:46
  ksiegarnia-edukacyjna.pl/oto-ja-12.html
 • katarzynh 03.07.13, 18:57
  Też zamawiałam w księgarni edukacyjnej i pakiet mam już w domu.
 • kamelia14 03.07.13, 19:07
  mi wysłali
  box oto ja z empiku zawiera zeszyt do zajęć komputerowych z płytą cd dziś odebrałam zamówienie z empiku kosztowało mnie 140 zł płaciłam punktami trochę jestem mega zadowolona!!!
  nr dopuszczenia: 460/1/2012
 • anka8811 03.07.13, 19:27
  dziewczyny może któraś orientuje się gdzie kupić zestaw gra w kolory kl 3 w empiku chyba nie ma w pakiecie
 • kokons 04.07.13, 11:43
  pakiet z zajęciami komputerowymi rocznik 2013
  ktoś widział w jakiejś dobrej cenie?
  jeśli tak będę wdzięczna za podpowiedz
  bo prawe nigdzie nie ma tego pakietu sad
  w empiku znalazłam ale zestaw z 2012 - i zastanawiam się czy taki jest ok?
  teraz w empiku -15% (czyli 203 zamiast 239 )
  www.empik.com/raz-dwa-trzy-teraz-my-2-pakiet-opracowanie-zbiorowe,p1051848058,ksiazka-p
  gdzie taniej? i z rocznika 2013...
  podpowiedzcie proszę smile
 • kokons 10.07.13, 12:07
  może podpowiecie choć w kwestii tego pakietu czy ten z 2012 roku - ok ?
 • hortika 11.07.13, 09:16
  udało mi się kupić wczoraj w Matras (stacjonarnie) za 191 zł i to była najlepsza cena jaką namierzyłamwink Na pojedyncze podręczniki jest 15% rabatu, na boxy 20%. Minus- musiałam przydźwigać sama do domusad
 • aurinko 13.07.13, 19:56
  Ja kupiłam Elementarz XXI wieku 1 za 185zł na Allegro z odbiorem osobistym tuż obok mojego domu. Taniej nie znalazłam.
  --
  pomoz-amelce.pl
 • jowitka345 11.07.13, 11:59
  jowitka345 napisała:

  > Czy ktoś kupował pakiet " tropiciele" do klasy drugiej SP taniej niż za 223 zł?
  > Chodzi mi o wydanie z wykazem z 2013 roku
  > bo często sprzedawcy piszą, ze wydanie 2013 a jak się spojrzy na wykaz to jest
  > z 2012 roku czyli starsza wersja.

  kupiłam wczoraj na bookinista.pl za 218,32 gr + religia i angielski za wszystko zapłaciłam 295,84, od 300 zł darmowa przesyłka a zamówiłam dwa pakiety dla siebie i koleżanki smile
 • zew7 03.07.13, 21:45
  Dostałam dzisiaj maila z informacją o rabacie 15% na podręczniki w Gandalfie. Trzeba wpisać hasło PODRECZNIKI. Mail został wysłany przez paczkomaty.pl, więc nie wiem czy to się jakoś przypadkiem nie łączy z koniecznością wybrania takiej przesyłki.

  Jak dla mnie to i tak się to nie opłaca, bo rabat nie obowiązuje na box-y, a ten który ja mam zamówić jest sporo tańszy na bonito.pl. No, ale może ktoś inny skorzysta.

  Nie wiem do kiedy ta promocja obowiązuje, bo nic nie napisali.
 • slonko1335 04.07.13, 09:52
  Dzwonię do księgarni dzisiaj i pytam o rok wydania danych książek a Pani do mnie, że nie udzielają takiej informacji bo wszystkie książki są zgodne z aktualną podstawą-normalnie gratuluję strategii marketingowej...przecież oczywistym jest, że nie kupię w ciemno skoro dziecko ma mieć konkretne wydanie....poprzednio napisałam maila z pytaniem o rok wydania boxu i udzielono mi informacji bez problemu, w pozostałych książkach jak widać owiane tajemnicą...
  --
  Sygnaturka się zgubiła....
 • tina1234 11.07.13, 15:35
  A czy czymś się różnią podręczniki wcześniej wydane? Pytam z ciekawości, bo w księgarni www.bookinista.pl/ mają chyba najtaniej podręczniki, ale rok wydania boxu to 2010, a książek do angielskiego to nawet 2005 i teraz nie wiem czy zamawiać czy nie.
 • jowitka345 11.07.13, 16:14
  Musisz mieć nr ewidencyjny w wykazie i po tym nr szukasz książek które sobie szkoła życzy. Czasem jest ten sam pakiet ale z nr wykazu z przed roku i różni się w środku szczegółami oraz tak jak w moim przypadku obrazkiem na pudełku boxu.
 • tina1234 11.07.13, 16:29
  Niestety ale w moim wykazie nie ma podanych żadnych numerów ewidencyjnych.
 • jowitka345 11.07.13, 16:54
  Poproś szkołę o podanie tych nr ewidencyjnych. Chyba, że ten pakiet który potrzebujesz ma tylko jedno wydanie... tegoroczne. A co do Angielskiego to akurat te co ja potrzebowałam to są z 2011r.
 • slonko1335 11.07.13, 17:12
  No niektóre się różnią, inne nie ale skoro mam podany konkretny rok(akurat dwa lata bo mam 2012 lub 2013 podane) wydania jaki mam kupić to mniemam, że nauczyciel taki właśnie chce a nie inny, wiem, że w tym roku będzie dodruk córki podręcznika z 2012 bo dostałam takie info w wydawnictwie i niczym nie będzie się różnił od wcześniejszego ale czy wcześniejsze wydania są takie same nie wiem i wolę nie ryzykować.
  --
  Sygnaturka się zgubiła....
 • ciocia_rada 16.07.13, 15:34
  Wiesz co, ciężko orzec. Niektóre to tylko zmiana szaty graficznej, a nauczyciele upierają się, że musi być ten rok a nie inny, bo im się nie chce sprawdzać na której stronie było/jest dane ćwiczenia. Ale czasem faktycznie musi być nowe wydanie, bo jest nowa podstawa, np. w tym roku do 2 SP i chyba do 5 SP, jak się nie mylę. Reszta, w teorii może być wydaniami ubiegłorocznymi smile. Jak z ang jedynie nie wiem, bo tu w ogóle wszystko w cały świat jest, tak samo z religią. Co za koleś wymyślił, że podręczniki różnych wydawców będą mieć ten sam tytuł??? Dwa lata temu się nacięłam, teraz już uważnie patrzę na wydawcę.
 • olga727 29.07.13, 14:48
  tina1234 napisała:

  > A czy czymś się różnią podręczniki wcześniej wydane? Pytam z ciekawości, bo w księgarni www.bookinista.pl/ mają chyba najtaniej podręczniki, ale rok wydania boxu to 2010, a książek do angielskiego to nawet 2005 i teraz nie wiem czy zamawiać czy nie.

  Ja mam pytanie odnośnie płatności:jaki sposób płatności wybierasz zazwyczaj:przelew,czy za pobraniem przy odbiorze ? W tej podanej przez ciebie: bookinista za przesyłkę z pobraniem biorą 6 zł. + cena przesyłki. sad to jest nie fair,bo w reklamie tego nie ma: od 300 zł.-przesyłka gratis wink a w regulaminie,taka "niespodzianka" tongue_out
 • magda_zet 29.07.13, 21:31
  za pobraniem. Kupowałam u nich w tym miesiącu 2 razy i za każdym książki przyszły. Sprzedają też na allegro i mają raczej pozytwne komentarze. Jest też u nich kilka podręczników tzw. II gatunek za 50%. Kupiłam takie dwa. Jeden podręcznik miał lekko zagięty grzbiet, drugi nie wiem co. Ja polecam.
 • jowitka345 29.07.13, 21:37
  A ja kupowałam u nich też dwa razy i z przedpłatą na konto. Obie paczki przyszły w przeciągu 48h
 • anika_ml 29.07.13, 21:51
  hej,
  po przjerzeniu ofert, najtaniej mi wyszło na profit24. Kupilam tam box i angielski (wys 0zł od 229zł) Jedna dodatkowa ksiazka do boxu taniej wyszła w ksiegarni Matras (odbior w sklepie)
 • a.e.kot 04.09.13, 22:28
  Dokonałam zakupu , wszystko wyglądało super ... zapłaciłam od razu i czekałam grzecznie dzień , dwa , trzy.. pięć i nic , więc dzwonię, albo zajęte , albo nikt nie odbiera... w końcu jakiś Pan wmawia mi , że ktoś do mnie miał zadzwonić i przekazać , że moje zamówienie owszem mogą zrealizować , ale jak dopłacę 40zł , bo im się te w niższej cenie niby skończyły, żenujące. Zrezygnowałam z zakupu . Mijają kolejne dni , a pieniędzy nie zwrócili.
  OSTRZEGAM : brak profesjonalizmu , zasłaniają się regulaminem , którego nikt nie czyta.
  Szkoda czasu i pieniędzy.
 • magda_zet 29.07.13, 21:50
  Oczywiście, że chodziło mi o przedpłatę. Dalszy wywód miał potwierdzać ich uczciwość. Za gorąco dzisiaj smile
 • olga727 03.08.13, 08:35
  magda_zet napisała:

  > za pobraniem. Kupowałam u nich w tym miesiącu 2 razy i za każdym książki przysz
  > ły. Sprzedają też na allegro i mają raczej pozytwne komentarze. Jest też u nich
  > kilka podręczników tzw. II gatunek za 50%. Kupiłam takie dwa. Jeden podręcznik
  > miał lekko zagięty grzbiet, drugi nie wiem co. Ja polecam.

  Po przeanalizowaniu wszystkich "Za i przeciw" i ujęciu tej "niespodzianki" z przesyłką pobraniową,to chyba się jednak do nich przeniosę. W Gandalfie za ten sam zestaw zapłaciłam 30 zł. więcej,co w bookinista.A w przyszłym roku,będzie czwarto- i pierwszoklasistka,to można zbankrutować wink ( wiem,że to dopiero początek kupowania dużej ilości podręczników). A jak długo oni istnieją na rynku,bo w tym roku pierwszy raz o nich usłyszałam ?
 • magda_zet 03.08.13, 10:52
  Nie wiem od kiedy istnieją. W tym wątku przeczytałam o nich, poszukałam opinii a poniewaź moje zakupy przekroczyły 900 zł i róźnica z dotychczas dla mnie najtańszym bonito była spora więc się do nich przeniosłam - z pewną dozą niepewności oczywiście. Ale inne książki, nie podręczniki, już nie są takie tanie.
 • ciocia_rada 16.07.13, 15:30
  Hm, wiesz co..., ale przecież możesz sobie sprawdzić ten numer na stronie wydawcy. A ja odkąd kupuję w Gandalfie jeszcze nie miałam problemu, że dostałam np. inne wydanie. Oni po prostu nie mają starych wydań. Wiem, bo jak kiedyś chciałam w połowie roku kupić jakąś część, to napisali, że nie mają, bo od czerwca będzie nowa wersja, i trzeba czekać. Kazali szukać starszych wydań u wydawcy, bo oni to mają na bieżąco.
 • emutti 18.07.13, 13:27
  .
  --
  Jakub - 13.02.99 - 4350g~~62cm
  Julia - 27.12.02 - 3700g~~58cm
  Julianek - 12.11.10 - 4500g~~60cm
 • ciocia_rada 18.07.13, 14:27
  emutti napisała:

  > .

  ej, a nie uzupełniający do 10 procent?
 • emutti 18.07.13, 14:29
  ej, tego nie wiem - bo moje podręczniki nie były wcale przecenione ... więc mam 10%
  --
  Jakub - 13.02.99 - 4350g~~62cm
  Julia - 27.12.02 - 3700g~~58cm
  Julianek - 12.11.10 - 4500g~~60cm
 • mamaemmy 11.07.13, 10:02
  kupowal juz ktos?
  --
  Historia małej Emmy Marii
 • mamaptifurka 11.07.13, 19:16
  Jeszcze nie ale już niedługo mam w planach zakup. Wszystkie książki do 2 klasy mi wychodzą najkorzystniej w bonito. Od 3 dni te pakiety są już dostępne w księgarniach stacjonarnych.
 • sylwia7611 30.07.13, 08:32
  Ja się zbieram do zakupu większej ilości i księgarnie dają mizerny rabat najtaniej wyszło mi za 215 zł może masz gdzieś taniej??? potrzebuje 15 sztuk smile
  --
  http://tnij.org/i457http://tnij.org/v1ib
 • styczniowka82 30.07.13, 08:52
  Polecam księgarnie Marmag, mi dużo opuścili a miałam minimum 10 szt.

  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/ukdysg18y5rerycw.png
  http://www.suwaczki.com/tickers/82do20mmh69ri2v6.png
  http://www.suwaczki.com/tickers/atdcwn15m02uayzl.png
 • sylwia7611 31.07.13, 10:34
  do nich się dodzwonić graniczy z cudem!!!
  na e-maile nie odpowiadają bo już pytałam uncertain

  --
  http://tnij.org/i457http://tnij.org/v1ib

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka