Dodaj do ulubionych

Jakie rozwiązania/propozycje na Dzień Nauczyciela?

23.09.13, 10:52
Mam "zaszczyt" być w Trójce Klasowej pierwszaka (przedszkolaka też smile

Organizujecie składkę? Po ile (24 osoby w klasie). Prezent? (mam taką wizję żeby od początku nie zawyżać poziomu... ma być elegancko ale skromnie). Storczyk z przybraniem?

Wszyscy razem, czy ktoś się wyłamuje i przynosi swoje kwiaty/czekoladki?

Proste problemy, ale tak jak wcześniej wspominałam. Ma być skromnie, żebyśmy się potem nie musieli na Porszaka składać w trzeciej klasie smile
Obserwuj wątek
    • mamuska25 Re: Jakie rozwiązania/propozycje na Dzień Nauczyc 23.09.13, 11:25
      Mam dokładnie taki sam problem smile Z doświadczenia wiem, ze mimo składki ogólnej zawsze znajdzie się jakiś lizus z prezencikiem od siebie ;/
      Generalnie u nas jest składka klasowa na cały rok 50 zł od dziecka, i z tego finansowane są wszelkie potrzeby, m.in. właśnie Dzień Nauczyciela, gąbki, papier ksero, teatrzyki ect.
      Nie było problemu w klasie 1-3, teraz w 4 klasie już się buntują mamusie(głównie te "nowe", których dzieci doszły z innej szkoły). A klasa nie dość, że podzielona na mniejszą, 16 osób, to jeszcze nauczycieli przybyło od każdego przedmiotu. W sumie teraz czeka nas zakup kwiatków dla 8 nauczycieli.
      Zawsze jestem zwolennikiem symbolicznych kwiatów, jako oznaka pamięci, a nie "cudów-dziwów". Stwierdziłam, że kazdy nauczyciel dostanie kwiatka, wychowawczyni ciut więcej + np. czekoladki. Tyle, że oczywiście ten symboliczny kwiatek to też kwestia dyskusji, czy róża za 5 zł, czy storczyk za 35 zł?
      Bez szału a i tak ze 200 zł pójdzie...
    • erty02 Re: Jakie rozwiązania/propozycje na Dzień Nauczyc 23.09.13, 11:35
      Kwiaty wręczane nauczycielom przez 2-3 ochotników z klasy. Wychowawca, anglistka, nauczyciel informatyki, religii. Nauczycielki świetlicy otrzymują po jednym kwiatku.
      Zakupione z wpłacanych co miesiąc składek klasowych. Z tego co pamiętam koszt całkowity był rożny w kolejnych latach (uzależniony od miejsca zakupu - kwiaciarnia, giełda kwiatowa), między 120 - 180zł.
    • mama_pyzuni Re: Jakie rozwiązania/propozycje na Dzień Nauczyc 23.09.13, 12:17
      Ja też powoli już się nad tym zastanawiam, tylko, że ja, jako córka emerytowanej już nauczycielki mam awersję do kwiatów ciętych smile
      Może w dawnych latach wyglądało to inaczej, bo moja mama przy kilku okazjach w ciągu roku znosiła do domu naręcza kwiatów (teraz daje się skromniejsze bukieciki) i często mówiła (mi oczywiście, nie uczniom smile ) że woli dostać jedną zwykłą czekoladę niż trzy bukiety kwiatów, które po dwóch dniach więdną, opadają, sypie się przybranie itp. i więcej jest przy tym zamieszania niż uroku tych kwiatów. Uwierzcie mi, że jest to opinia większości nauczycieli.
      No i niestety - średnio skromna wiązanka to min. 20 zł (przed Dniem Nauczyciela ceny oczywiście idą w górę), za te pieniądze chyba lepiej kupić bombonierkę, pudełeczko Rafaello, czy nawet mały kwiatek w doniczce. A za mniej niż 30 zł można skomponować mini kosz ze słodyczami pakowany (samodzielnie, żeby było taniej) na prostokątnej bombonierce, z delicjami, pierniczkami, jakąś smakową herbatą lub malutką kawą, batonikiem itp. - ale to wersja do klas 1-3 gdy nie ma tylu nauczycieli.
      Ja w tym roku zastanawiam się na jakimś małym zestawem kawa+ filiżanka/kubeczek, ale niczego w cenie do 15 zł nie mogę znaleźć smile
      • amstill Re: Jakie rozwiązania/propozycje na Dzień Nauczyc 23.09.13, 12:26
        U nas bez szaleństw przynajmniej u córki. Nawet byłam przez rok skarbnikiem, na dzień nauczyciela kupiłam Rafaello w Selgrosie, zmieściłam sie w 10 zł z torebką ozdobną. Inne klasy różnie, akurat cięte kwiaty wyglądały maaaarnie po dniu wręczania ich przez dzieci. Tzn noszenie ich przez kilka przerw przez dzieciaki nie poprawiło im wyglądu sad.

Ładnie prezentowały się wrzosy w małych doniczkach przybranych sreberkiem - uwielbiam wrzos stąd może pomysł mi sie spodobał. Plus dla wrzosów czy czekoladek taki, że dzieciaki zostawiły w pokoju nauczycielskim ew przyniosły dzień później i wręczyły tym nieobecnym nauczycielom. Cięte zasiliły śmietnik zapewne
    • asia_i_p Re: Jakie rozwiązania/propozycje na Dzień Nauczyc 23.09.13, 22:44
      Według mnie składkowe to problem - bo nie wiadomo, kto ma wręczać, dzieciom przykro, że jedne wręczają, inne nie. Chyba, że zrobić składkę i każdemu dziecku kupić do wręczenia identyczny kwiatuszek, każde coś powie wręczając swój i będzie miło. Tylko wtedy każdemu kwiatuszek, a nie bukiet, bo nie wiadomo potem, co robić z całą tą kwiaciarnią. Alternatywa - obrazek malowany przez całą klasę, ale nie bardzo widzę technicznie jak to ogarnąć, rodzice przecież nie mają czasu, żeby siedzieć z dzieciakami po lekcjach, no i nie wiadomo, gdzie by to robić.
      --
      Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
      Imion miłych ludowi lud pozapomina.
      Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
      Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka