• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

SIKU - pojazdy. Skala, realna wielkość, ceny?

• 21.11.13, 12:07
    Chciałabym kupić synkowi kilka pojazdów, ale rzadko jest podana przy konkretnym modelu wielkość. Zazwyczaj sprzedawca ogranicz się do podania skali.
    Proszę o nazwę, numer katalogowy pojazdów jakie posiadacie z opisem długości, wysokości.

Które modele szczególnie warte uwagi?
    Na pewno kupię jakiś z traktorów, bo nie ma. Ktoś ma z ładowarką, przyczepą, drewnem? Jakiej są wielości?

Gdzie najtaniej? Przeglądałam allegro i sklepy typu Merlin, ale ceny jednego i tego samego modelu (numer katalogowy) potrafią się różnić o kilkadziesiąt procent. Gdzie haczyk?
    Edytor zaawansowany
    • 21.11.13, 12:18
      Mój synek zbiera Siku, Hot Wheels i Matchbox, Welly. Jest to skala coś koło 1:62, Siku sa troszkę większe od normalnego resoraka. Mamy taki pojazd z drewnem, wszystkie kłody można rozłączyć i są luzem. Większość samochodzików ma otwierane drzwiczki. Nie zwróciłam uwagi nigdy czy są większe pojazdy Siku ( ze skali 1:24 zbieramy przede wszystkim Bburago, 1:43 Welly i jakies inne firmy). Ogólnie samochodziki Siku są b.dobrze wykonane i odwzorowane. Polecam również ładowarki i traktorki Siku.
      • 21.11.13, 12:56
        Aha,.. czyli te 1:87 to ciut większe niż matchboxy i hot wheels'y
        To mam pierwsze porównanie. Słyszałam właśnie, ze są bardzo porządne.
        Chciałabym kupić kilka małych i większy traktor z przyczepą i drewnem. Podoba mi się auto z lawetą i dwoma traktorkami, ale w takim razie obstawiam, że te traktorki będą jak matchboxy, a laweta na tyle długa by je zmieścić.
    • 21.11.13, 12:23
      Jeśli chodzi o większe samochody czy maszyny to nie wiem, bo ja kupuję te najmniejsze, 1: 87 albo 84, mniej więcej po 10 - 15 złotych w normalnym sklepie z zabawkami. Na niemieckiej stronie siku można kupować ale nie wiem czy wysyłają do Polski. Na polskiej stronie też można kupować ale wybór niewielki. na pewno nie w smyku czy innym merlinie, no chyba, że w promocji.

--
      http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd6iyekwgz4zqh.png

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kd9vvjir058o35.png
    • 21.11.13, 12:55
      Ja polecam zabawki z firmy Bruder, mają super wybór jeśli chodzi o pojazdy typu traktory i osprzęt do nich, ciężarówki itp.
    • 21.11.13, 14:10
      moje dzieci bawią się traktorami SIKU w skali 1do 32 traktor jest wielkości mniej więcej dłoni może ciut mniejszy do zabawy super własnie potem do takiego traktora najłatwiej dokupic maszyny-_ jest ich najwięcej .Ja kupuję w sklepie hobbysta lub moje hobby ewentualnie merlin allegro
      • 21.11.13, 14:18
        Dzięki smile
        • 21.11.13, 14:27
          Bruder ma zestaw traktor + przyczepa z drewnem www.ceneo.pl/19554001
          • 21.11.13, 15:20
            Ale za 200zł a nie 10-50 wink
            Wiem, że i SIKU ma za 200, 400 a nawet droższe, ale to chodzi o małe pojazdy, żeby się mieściły w garażu, na drogach itd.
            Przejrzałam te pojazdy, o których piszesz, ale nie ta półka. Nie potrzebuję takich drogich. To ma być dodatek do prezentów.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.