Dodaj do ulubionych

Energylandia Zator - warto?

27.05.15, 11:34
Polecacie? W necie różne opinie, niekoniecznie pozytywne. Warto z 10latką się wybrać? Dodam, że mamy do Zatoru prawie 400km.
Edytor zaawansowany
  • iberka 27.05.15, 11:44
    Ja mam tylko 20 km, byłam raz i prędko nie wrócimy smile. Ceny z kosmosu, połowa parku jeszcze nieczynna ( rok temu to było), kolejki, tłumy......Nie, za te pieniądze nie warto
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h6w1vt6qz.png
  • glory77 27.05.15, 20:21
    Dzieki, iberka za opinię.
    A może był ktoś w tym roku?
  • manala 27.05.15, 20:27
    A jeśli już będzie się w Zatorze to co wybrać Energylandię czy ten Park Dinozaurów/bajek, etc? Dzieci 2,5, 7 lat? (Przepraszam za podpinkę.)
  • iberka 28.05.15, 17:33
    zdecydowanie bardziej wolimy dinozaury. Oczywiście tu i tu jest kiczowato, ale energy bije na głowę inne miejsca big_grin
    --
  • malpa513 28.05.15, 18:33
    Jak dla mnie to najlepszy park rozrywki w Polsce. Zabawa dla 4 i 8 latki rewelacyjna. Byłam rok temu i jeszcze nie wszystko działało a i tak bawiliśmy się do wieczora. W tym roku też się wybieramy ale oczywiście w tygodniu, bo nie bawi mnie stanie godzinę w kolejce.
  • ewik74 28.05.15, 17:52
    Warto ale szukaj biletów tańszych niż w kasach. Ja np. kupowałam na gruponie za około 130zł na 4 osoby i za tę kasę uważam że się opłaca. Dzieci będą napewno zachwycone. Byłam w zeszlym roku ale w tym roku mają dołożyć tylko rollercostery więc napewno nie dla mniejszych dzieci.
    Dla dzieciaków jest sporo fajnych karuzeli, spokojnie pół dnia można tam spędzić.
    Co do dinozaurów jak pytałą koleżanka poniżej to np. dla moich dzieciaków atrakcją szczególną one nie były. Owszem raz jechać pochodzić i pooglądać ale 2 raz juz napewno nie, więc wszystko kwestia tego co dzieci lubią a nie co rodzice chcieliby żeby dzieci lubiły....smile

--
    P.38tc(2850/51), W.33tc(900/39)
  • justok1 28.05.15, 19:40
    Oczywiście, my byliśmy w lipcu w zeszłym roku z dwiema 13latkami. Tylko byliśmy w poniedziałek. Słyszałam o kolejkach kilkugodzinnych do poszczególnych miejsc w weekendy, paranoja. No ale jeśli ktoś lubi stać w kolejkach to proszę bardzo smile Dziewczyny wyszalały się na tych ekstremalnych atrakcjach do oporu, po kilka razy na każdej smile
  • ktozajalzyzyrafe 29.05.15, 00:33
    Tak, tylko w tygodniu.
  • alicjak-2 29.05.15, 07:14
    Warto my byliśmy w ub roku wrzesień było super i dla dużych i małych super frajda w tym roku ponoc więcej atrakcji . Nie rozumiem opinii iberka przecież to jedyny większy park w połud- wschod Polsce rozrywki wskażcie mi inny ? Cena mysle ze warta na cały dzień korzysta się ze wszystkiego Może weekendy i kolejki ale my byliśmy pod koniec września w niedzele i nie było zadnej kolejki. Wracamy jeszcze raz
  • siciurynka1 29.05.15, 08:33
    A jak jest w Chorzowie? Młodsza córka (6 lat) zażyczyła sobie na Dzień Dziecka wyjazd do wesołego miasteczka, możemy pojechać w piątek po Bozym Ciele. Myslałam o Zatorze, ale boję się kolejek. Może w Chorzowie będzie luźniej, czy tam kicha totalna? Młoda nie jest bardzo wymagająca
  • ewik74 29.05.15, 09:16
    Ja byłamw Chorzowie jakieś 5-6 lat wstecz, więc jeśli się od tego czasu nic nie zmienili to totalna kicha.

--
  • tedesca1 29.05.15, 12:08
    W Chorzowie jest okropnie, wszędzie chaszcze, obdrapane karuzele, większość starych karuzel, kręcących się w kółko, łabędzie i koniki. W dodatku w zeszłym roku był otwarty tylko jeden punkt gastronomiczny, podobno ludzie wychodzili z miasteczka na stację benzynową, żeby kupić dzieciom picie..
    --
    Cierpię,
    ale jeszcze mam nadzieję, że przylecą piraci bombowcem
    i bogatym zabiorą pieniądze, a na pięknych założą pokrowce.(Kabaret Potem)
  • atena12345 29.05.15, 14:10
    Chorzów to postkomunistyczna kicha. Jest kilka nowych "atrakcji" kilka odmalowanych, ale ogólnie porażka. I można nieźle zatruć sie jedzeniem
    --
    A co to za demokracja, gdzie każdy może mieć swoje zdanie?
  • falcon_eye 29.05.15, 08:49
    Z tego co zdążyłam się zorientować to w ogóle jedyny większy park w całej Polsce. Na północy nie ma NIC w takim formacie. Ale jeżeli znacie podobne parki z rollercoasterami to chętnie dam się zaskoczyć.
  • sonrisa06 29.05.15, 09:42
    W Chorzowie byłam w zeszłym roku. Pojechałyśmy na dwa dni, bo daleko. W pierwszym dniu oczywiście lunapark, drugi dzień - zoo, planetarium, kolejka Elka. I szczerze, ten drugi dzień bardziej nam się podobał. Ogólnie wesołe miasteczko bardzo słabe. Ja byłam załamana, córka ponieważ nie znała nic lepszego była zadowolona. Ja niestety miałam porównanie do Eurodisneylandu, więc po prostu szczęka mi opadła jak ten Chorzów zobaczyłam. Bajoro na środku, dookoła wybetonowana alejka, pamietająca chyba jeszcze PRL i poustawiane bez ładu i sensu atrakcje. Byłam na tygodniu, ale w wakacje i kolejki były. Atrakcje głównie dla starszych, albo dla maluszków. Dla naszych dzieci podstawówkowych (byłam ze znajomymi na dwa samochody) atrakcji niewiele. Dzieciom najbardziej podobały się samochodziki (kolejka gigantyczna) i diabelski młyn (jedno nasze dziecko nie wsiadło, bo się bało). Oprócz tego karuzela z łabędziami, z samolotami i filiżanki kapelusznika (dzieci jeździły dwa razy, ja wymiękłam). A i jeszcze beczka śmiechu się podobała, dzieci były w niej chyba ze trzy razy. A największą atrakcją był zjazd do wody w takim pontonie. I tyle. Nie warte swojej ceny na pewno. Poza tym obsługa, naburmuszona, uśmiechu się od nikogo nie kupiło. To mnie chyba najbardziej raziło, już nawet nie te liche atrakcje, te budy paskudne z hot dogami, czy bark jakiejkolwiek organizacji zieleni, ale właśnie stosunek personelu do odwiedzających. Zero życzliwości, uśmiechu. Miałam wrażenie, że pracownicy siedzą tam za karę, a dzieci im tylko przeszkadzają.
    W tym roku planujemy Zator, ale szczerze mówiąc trochę się boję powtórki z rozrywki, więc nie wiem tak do końca czy pojedziemy.
  • ewik74 29.05.15, 10:16
    Czyli widzę że przez te lata nic się nie zmieniło w Chorzowie. Ale w sumie do Zatora jest niedaleko wiec konkurencja jest.
    Co do Zatoru to powiem Ci że nie ma co go porównywać do Chorzowa-zupełnie inna bajka. Dla porównania byłam na Praterze kilka lat temu i Zator wg mnie jest dużo lepiej pomyslany - więcej miejsca, nie ma ścisku na alejkach a jak wrzucą jeszcze te rollercostery to już będzie bajka dla starszych nawet. Jedynie czego mi brakuje w Zatorze to takiego wielkiego koła młyńskiego jak na Praterze, ale może kiedyś właściciele dojdą do tego sami i dołożą (a hektary ziemi tam są więc jest gdzie).

--
  • siciurynka1 29.05.15, 11:49
    Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź smile My niestety też będziemy porównywać do Eurodisneylandu, ale byliśmy gdy młodsza miała 1,5 roku, więc niewiele pamięta. Za to starsza córka dobrze pamięta i do tego 2 dni temu szalała w Gardalandzie, więc od razu zakładam, że ani Zator ani Chorzów jej nie zadowoli wink Ale to ma być prezent dla młodszej.
    Mamy stosunkowo blisko, będziemy jechać z Wrocławia i myslałam, że w Chorzowie zaliczymy wesołe miasteczko, planetarium i kolejkę, damy radę w jeden dzień?
  • iberka 29.05.15, 12:58
    w 1 dzień Chorzów i Zator? nie ma mowy.....chyba, że sprintem
    --
  • siciurynka1 29.05.15, 14:49
    Nie, chodziło mi o wesołe miasteczko w Chorzowie + kolejka+ planetarium. Wiem, że Zator jest nowocześniejszy, ale jak mam tam spędzić czas stojąc w kolejkach to wolę jeździć na odrapanych karuzelach.
  • sonrisa06 29.05.15, 16:01
    Nie wiem czy dacie radę. My przyjechaliśmy z samego rana, jeszcze brama była zamknięta i musieliśmy chyba około pół godziny czekać na otwarcie. Obejście całości zajęło nam parę godzin, bo niestety, ale kolejki były. Najdłużej około godziny stałam w kolejce do tego pontonu. Dzieci w tym czasie poszły do krzywych luster i na trampolinę. Zrobiliśmy sobie niezbyt długa przerwę na jedzenie, ja miałam kanapki, ale moja koleżanka jadła jakiegoś fast fuda z budki i następnego dnia odchorowała, więc rzeczywiście trzeba uważać.
    Ja byłam wypompowana po tym miasteczku, a dzieci poszły jeszcze do parku linowego, który jest tuż obok. I już był wieczór.
    Więc nie wiem, czy dacie radę obskoczyć jeszcze planetarium, bo żeby się do niego dostać trzeba przejechać całą trasę kolejką i jeszcze spory kawałek iść przez las (i pod górkę).
    Poza tym sprawdźcie sobie w jakich godzinach są seanse, czy wam się to wszystko zgra w czasie. Ja właśnie dlatego pojechałam na dwa dni, żeby nie latać z wywieszonym jęzorem, tylko na spokojnie wszystko obejść.
  • siciurynka1 29.05.15, 17:53
    Dzięki wielkie sonrisa smile To może jednak wybierzemy ten Zator, jak i tak trzeba stać w kolejkach
  • sonrisa06 29.05.15, 18:02
    Nie ma sprawy smile tylko mam prośbę, jak już wrócicie z Zatoru to napisz jak było
  • iberka 29.05.15, 10:23
    Pojechałam tam , bo dzieciaki chciały. Na szczęście już nie chcą big_grin. A to, że jest to największy taki park rozrywki na południu nie ma znaczenia, żadnego.
    --
  • basi-a27 01.06.15, 22:21
    Jeżeli z dziećmi ale takimi od 5 lat to Warto! dużo atrakcji dla takich właśnie już większych energylandia.pl/files/Tablica_ostrzegawcza3a.jpg
    My byliśmy w zeszłym roku i dzieci cały rok miło wspominali no i za niedługo wybieramy się po raz drugi. No i faktycznie lepiej wziąć urlop i przyjechać w tygodniu bo w weekend to duże kolejki do każdej atrakcji a jak wiadomo żadna przyjemność stać w upale.
    Piszę pozytywną opinię jako rodzic 2 dzieci 6 i 9 latsmile

Nie polecam natomiast wycieczki w weekend szkoda czasu na stanie w kolejkach dzieci się tylko umęczą i rodzice również.
  • grzalka 08.08.15, 10:48
    Czy bardzo restrykcyjnie sprawdzają wiek dzieci? Mam 11-latka, drobnego, ale oczywiście chciałby na wszystkie ekstremalne, w Heide-Parku się udało, a tu? Wzrost ma odpowiedni
    --
    Prawo Katza - ludzie i narody będą działać racjonalnie wtedy i tylko wtedy, gdy wyczerpią już wszystkie inne możliwości
  • mama_pyzuni 08.08.15, 13:27
    Jesli ma 140 cm wzrostu i będzie pod opieką dorosłego to jak najbardziej może korzystać. Wymóg ukończenia 12 lat dotyczy dzieci korzystających z atrakcji samodzielnie. Ale np. mój 10 latek biegał ze starszą siostrą wszędzie i w ogóle nikt go o wiek nie pytal. Byliśmy 2 tygodnie temu i bylo rewelacyjnie. Ja nie jestem fanką tego typu atrakcji, nie lubię, boję się itp. A tu wszystkie rollercoastery zaliczyłam po kilka razy 😉. Moje dzieci zgodziły się żeby od tej pory omijac wszelkie objazdowe pseudo wesołe miasteczko a za to raz do roku będziemy przyjeżdżać do Zatoru!
  • nstepnik 08.08.15, 18:59
    Mam pytanie odnosnie zakupu biletow, kupowaliscie przez internet czy na miejscu? Czy do kasy sa duze kolejki?
  • manala 08.08.15, 19:21
    My byliśmy o 10:30 rano. Kolejka na 5 min. Aha - był wtorek. generalnie w parku rozluźnia się bliżej 18 i kolejki robią się zdecydowanie mniejsze.
  • marysia344 20.10.15, 12:47
    Miałam podobne obawy,tym bardziej że też jesteśmy z daleka,ale podczas tegorocznych wakacji postanowiliśmy zaryzykować i powiem Wam,że naprawdę warto tutaj przyjechać nawet z 2go końca Polski. Moc atrakcji i nie jest drogo względem jakości i poziomu atrakcji jakie oferuje Energylandia. Ja mogę polecićsmile
  • pogromcynudy 19.10.17, 00:55
    Bardzo fajnie spędzony czas, byliśmy dwukrotnie w tym roku, pierwszy raz w maju drugi w zeszły weekend (październiku) i jak najbardziej polecam wybierać się poza sezonem. Mało ludzi udało się "zaliczyć" większość z atrakcji a niektóre nawet po kilka razy bez kolejek i długiego czekania co ma miejsce w okresie wakacyjnym. Dużo pozytywnej adrenaliny na strefie ekstremalnej, z niecierpliwością czekamy na otwarcie kolejnych roller coasterów, trochę zawiedliśmy się, że nie ruszył w tym roku, tak jak to było zapowiadane, speed water coaster. w przyszłym roku jak odpalą nowe atrakcje na pewno się wybierzemy. A tutaj obszerna relacja w formie filmu z pobytu w Energylandii :
    youtu.be/ZSsovLENnog
    zapraszam do oglądania smile
  • glory77 19.10.17, 10:09
    Ja też już wiem, że warto. Byliśmy 3 razy i baaardzo polecam.
  • ursgmo 19.10.17, 10:23
    Również mogę polecić , nie zawiedliśmy się i będziemy chcieli tam wrócić . Byliśmy w wakacje , trafił nam się upał i w trakcie zabawy poszliśmy odetchnąć na część basenową , super sprawa ! Następnym razem kupimy roczne i zakwaterujemy się gdzieś bliżej żeby skorzystać przez kilka dni . Dodam że byliśmy prawie 2 tygodnie w disneylandzie więc mam porównanie z całkiem niezłym parkiem .
  • atrakcyjne_wakacje 22.06.19, 20:48
    Chyba warto

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.