Dodaj do ulubionych

Bagażnik na rowery - jaki?

17.09.15, 09:41
Jak w temacie jakie macie
Edytor zaawansowany
  • amstill 17.09.15, 09:42
    dokładnie chodziło czy te na dach lepsze czy na klapę tylnią
  • aajn2 17.09.15, 21:22
    My mamy na dach. Polecali nm tez na hak z tyłu, ale my haka nie mamy. Na klapę tylnią nie polecali ze względu na mniejszą stabilność. Minusem bagażnika na dach jest to, że jednak jest opór powietrza i samochód więcej pali.
    --
  • samanta25 17.09.15, 23:12
    Zdecydowanie jeśli samochód ma hak to lepszy jest ten na hak.
    My mamy Thule na 3 rowery z możliwością odchylania więc bez problemów da się otworzyć bagażnik bez jego odpinania. Taki bagażnik jest też wygodniejszy jeśli chodzi o zakładanie rowerów. Widziałam kiedyś faceta, który koło sklepu rowerowego wkładał rower na bagażnik dachowy i uszkodził sobie dach bo rower mu objechał przy podnoszeniu go do góry.
  • kozak_k 18.09.15, 21:24
    Te na klapę za bardzo obciążają zawiasy, które nie są przewidziane do mocowania dodatkowych kilkudziesięciu kilogramów.
    Te na dach są niewygodne, zwiększają spalanie (nawet dwukrotnie), zmniejszają prędkość jazdy a znajomemu spadł w czasie jazdy co skutkowało uszkodzeniem auta i zniszczeniem roweru.
    Sensowne są te na hak, ale trzeba mieć hak no i są dość drogie.

--
    Maks
  • b.bujak 20.09.15, 18:51
    kozak_k napisała:

> Te na dach są niewygodne,

to zależy dla kogo, bo dla mojego męża wrzucenie rowerów na dach nie jest żadnym problemem - a jak już tam są to jest swobodny dostęp do bagażnika

> zwiększają spalanie (nawet dwukrotnie), zmniejszają p
    > rędkość jazdy

nie widzę odczuwalnej różnicy w spalaniu odkąd wozimy rowery na dachu; prędkość podróży też nam się nie zmieniła - może gdybyśmy jeździli przez Niemcy to trzeba by było zwolnic z 200 do 160.... ale w kraju rowery na dachu nic nie zmieniają;

jedyna różnica to słyszalny gwizd, ale po parudziesięciu kilometrach przestaję go słyszeć;

> znajomemu spadł w czasie jazdy co skutkowało uszkodzeniem auta
    > i zniszczeniem roweru.

pytanie dlaczego spadł, bo jak facet sierota przymocować roweru nie potrafi to niech wozi rowery w bagażniku

--
    5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!
  • kozak_k 23.09.15, 21:24
    -- to zależy dla kogo, bo dla mojego męża wrzucenie rowerów na dach nie jest żadnym problemem - a jak już tam są to jest swobodny dostęp do bagażnika

Widocznie masz niski samochód i wysokiego męża, ja mam duże rodzinne auto o wysokości 1,65 m więc wrzucenie 20 kg roweru mnie sprawiałoby pewną trudność.

--- nie widzę odczuwalnej różnicy w spalaniu odkąd wozimy rowery na dachu; prędkość podróży też nam się nie zmieniła - może gdybyśmy jeździli przez Niemcy to trzeba by było zwolnic z 200 do 160.... ale w kraju rowery na dachu nic nie zmieniają;

Serio 2 czy 3 rowery (na przykład dwa dla dorosłych) nie zwiększają ci oporu a więc i spalania? Nic a nic? Pewnie jak jedziesz 30-35 km/h do babci na wieś trzy kilometry dalej to faktycznie... Jednak przy 100-120 przez pół Polski to już jest zauważalna różnica.

A i znajomy nie był sierotą, wiózł te rowery nie pierwszy raz, zamontował jak zwykle a jednak spadły. Co konkretnie się stało nie pamiętam, ale ja dachowego bym nie wybrała.

--
    Maks
  • zielonakrasnoludka 24.09.15, 09:36
    Rowery zwiekszaja spalanie, ale u nas nie wiecej niz 0,5-1l/100. Wozimy 4 rowery.
    Dla mnie wrzucenie roweru ok. 17/20kg na dach jest problemem - nie dam rady, mamy bardzo wysoki samochod. Dlatego zmienilam rower... teraz wazy 13,5kg i jest ok (mam 1,65m, nie jestem strong manem). W razie potrzeby (czyt. braku meza) wkladam i sciagam sama. Staje sobie na progu i myk myk. Gorsze sciaganie niz wkladanie, o dziwo.

Nie wiem, jak moze rower spasc... moze zalezy to tez od marki bagaznika? my mamy thule i wszystkie sa ok.

Problem z bagaznikiem na hak jest taki, ze wtedy jest zaslonieta tablica rejestracyjna, co jest niezgodne z prawem. I rowniez niezgodne z prawem jest uzywanie tej dodatkowej. Podobno ma cos sie zmienic w przepisach w tej kwestii.
  • amstill 24.09.15, 09:58
    Jaki rower kupiłaś o wadze 13 kg? córce musze chyba już dorosły kupić
  • zielonakrasnoludka 24.09.15, 10:16
    Gianta
    www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/rove.0.disc/18847/76386/#specifications
  • amstill 24.09.15, 11:59
    Dzieki. Piekny. Niestety znacznie poza moim obszarem cenowym crying

Sprawdziłam mój rower ma 17 kg nie mam szans nawet go na wysokość oczu podnieść bez uszkodzenia kregosłupa, a nawet z uszkodzeniem i tak go nie podniose. Mąż się na targi wybiera może coś wymyśli
  • zielonakrasnoludka 24.09.15, 12:31
    a bedziesz wkladala go sama? bo w dwie osoby to juz zaden rower problemem nie jest.
  • kozak_k 24.09.15, 10:15
    Tak, mają być dodatkowe tablice z wydziału komunikacji na takie bagażniki.

--
    Maks
  • b.bujak 24.09.15, 20:18
    kozak_k napisała:
    > Serio 2 czy 3 rowery (na przykład dwa dla dorosłych) nie zwiększają ci oporu a więc i spalania?

a czy ja tak napisałam?? czytaj ze zrozumieniem: napisałam, że nie zauważam różnicy - są ludzie, którzy skrupulatnie liczą każdą wydaną złotówkę - ja mogę sobie pozwolić na pojechanie na wakacje i niezastanawianie się czy samochód spalił 100 litrów paliwa czy 104....

Nic a nic? Pewnie jak jedziesz 30-35 km/h do babci na wieś trzy kilometry dalej to faktycznie... Jednak przy 100-120 przez pół Polski to już jest zauważalna różnica.

wyjazdów po okolicy nie biorę pod uwagę - piszę na podstawie wyjazdów wakacyjnych ok 500 km w jedną stronę i powtórzę - nie zauważam różnicy - jeździmy z taką prędkością i stylem jazdy, jak w czasach, gdy jeździliśmy bez rowerów
    --
  • kozak_k 26.09.15, 12:22
    Więc dochodzimy do pewnego wniosku: jeśli ty czegoś NIE ZAUWAŻYŁAŚ to nie znaczy, że tak nie jest. Dla ciebie nie ma różnicy kilka litrów paliwa ale dla kogoś innego może jednak mieć. Są ludzie, którzy ciężko zarobione pieniądze liczą, nieważne czy mają ich mało czy dużo wink

--
    Maks
  • b.bujak 27.09.15, 13:20
    wróćmy do Twojej pierwszej wypowiedzi, gdzie napisałeś, że rowery na dachu podnoszą spalanie "nawet dwukrotnie" - mój próg tolerancji sięga kilku procent a Ty piszesz o 100% - widzisz różnicę ??
    --
  • kozak_k 28.09.15, 14:54
    Tak wróćmy do mojej pierwszej wypowiedzi. Napisałam, że zwiększają spalanie NAWET dwukrotnie. Nie precyzowałam czy to jest 3% czy 48%, bo to zależy od zbyt wielu zmiennych i u każdego będzie inaczej. Natomiast twierdzenie, że nie zwiększają spalania bo się nie zauważyło... już nawet nie napiszę co o tym myślę. Pewne jest że bagażniki na dach spalanie zwiększają i to nie będzie nigdy ich zaletą.

--
    Maks
  • zielonakrasnoludka 28.09.15, 21:10
    No pewnie, że podwyższają. Natomiast jest spora grupa kierowców (stety albo niestety), która ma ciężką nogę i bez bagażnika jedzie, ile fabryka dała. Po czym hamuje, znowu się rozpędza i tak w kółko.
    A z rowerami na dachu wiadomo, 140 i delektujemy się widokami za oknem. I o dziwo okazuje się, że to jest niezauważalne.

Ja jeżdżę zawsze z tempomatem i u mnie różnica wynosi jakieś pół litra na 100. U męża max litr, bo on szybciej jeździ.
    Szczerze - to jest to pomijalne, już gorsza jest sprawa wkładania roweru na dach (albo braku dostępu do bagażnika - nie wiem, jak Wy, ale ja często tam zaglądam, bo coś zapomnę, bo coś chcę itd. I jakbym miała zablokowany dostęp. to by mnie to wkurzało smile
  • aga_martusia 19.09.15, 08:09
    Bardzo dobre bagażniki na rowery, a właściwie nazywa się to platformy na rowery na hak ma firma Interpack. Doskonała jakość w stosunku do ceny. Mamy taki na 4 rowery: www.interpack.eu/product-pol-3335-Inter-Pack-Quattro-bagaznik-rowerowy-na-hak.html

--
    Martusia ♥ sierpień 2006 ; Stasiu ♥ kwiecień 2009
  • sonrisa06 19.09.15, 08:57
    Temat zgłębiłam na wiosnę. W efekcie nie kupiłam bagażnika bo:
    - ten na dach nie, bo mam wysoki samochód, więc z rowerami na dachu to już sobie nie wyobrażam jazdy,
    - ten na hak nie, bo nie mam haka, a poza tym bardzo drogie
    - ten na klapę nie, bo jak zobaczyłam jak się go zakłada i jakie daje obciążenie (sam bez rowerów) to się przeraziłam, trudno się go zakłada i nie da się wraz z nim otworzyć bagażnika samochodowego, trzeba za każdym razem zdejmować ten rowerowy, no i niestety rysuje lakier, trzeba by pod te haki metalowe coś podkładać
    W efekcie nie mam bagażnika, pojechałam do sklepu, przymierzyłam ten na klapę, obejrzałam pozostałe i wyjechałam z niczym.
    Jednak jakąś wiedzę zdobyłam i teraz wiem, że jeśli chcemy jeździć z rowerami, to trzeba sobie kupić samochód z hakiem i bagażnikiem rowerowym na hak. Jest to niestety opcja najdroższa.
  • aga_martusia 19.09.15, 15:08
    My kupiliśmy samochód bez haku, dorabialiśmy go później.

--
  • dunia34 19.09.15, 15:19
    ile mniej więcej kosztuje dorobienie haku?
  • sonia-3 19.09.15, 20:59
    Ponieważ nasza rodzina jest z tych rowerowych, to założyliśmy hak ( coś ok 800 zł nas to kosztowało) i kupiliśmy platformę na 4 rowery Interpacu, wyżej linkowaną. Jest bardzo ok. Odchylana ( akurat nam ta funkcja nie jest potrzebna), rowery przypinane na kluczyk. Bardzo fajna sprawa.
    --
    Żmija, często się w nogę wpija. Wtedy, trzeba koniecznie wypić dużo wódki, żeby ograniczyć skutki.
    W ogóle wypić dużo wódki nie jest źle- czy żmija ugryzła, czy nie.
  • aga_martusia 19.09.15, 21:25
    Hak około 1200 złotych (ale to zależy od modelu, rocznika itp, nasz jest prawie nowy i dlatego tak duzo.) plus platforma na rowery 1100zł.

--
  • amstill 19.09.15, 22:27
    dzięki dziewczyny
    Nieco zgłębilismy temat i jednak u nas dachowy nie przejdzie za wysoki samochód, mąż nie ma takiego powera zeby rowery kilkunasto-kg nad głowę podnoscić. Na klapę nic ciekawego nie spotkalismy, został na hak - tylko go nie mamy sad
  • aajn2 20.09.15, 16:50

Dowiedzcie się ile by kosztowało zamocowanie haka w Waszym samochodzie.
  • fai.ry 23.09.15, 21:48
    A co z tablicą rejestracyjną wink ? Czy rowery zamontowane na haku jej nie zasłaniają?
  • amstill 23.09.15, 22:07
    Zasłaniają jak najbardziej, nawet światła całkowicie zasłaniają smile
    Dostajesz zazwyczaj gratis dodatkową tablice do uchwytu.

Będzie chyba kicha z hakiem, bo mąż się nie zgadza, twierdzi ze mu wartość samochodu obniży do ewentualnej sprzedaży - a już znalzłam sensowny w sensownej cenie sad.
  • aga_martusia 27.09.15, 14:22
    Hak raczej podwyższa wartość samochodu a nie obniża?!

--
  • slonko1335 23.09.15, 21:37
    Mamy na hak-trzyrowerowy Thule. Dach odpadał bo nasz co prawda minivan ale jednak dość wysoki..
    --
    Sygnaturka się zgubiła....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka