Dodaj do ulubionych

Pistolety Nerf czy są bezpieczne?

16.12.15, 10:47
Większość jest od 8 lat. Ja potrzebuję dla niespełna 7-latka i zastanawiam się, czy nie zrobi tym krzywdy strzelając do siostry (a na pewno będzie) czy do innych dzieci.
Obserwuj wątek
    • slonko1335 Re: Pistolety Nerf czy są bezpieczne? 16.12.15, 10:53
      jak to na pewno będzie?-mój dostał jako niespełna sześciolatek i od początku wiedział doskonale, ze jak strzeli do człowieka czy jakiegokolwiek zwierzęcia to pistolet frunie od razu do śmietnika...oczywiście zdarzyło ise przez przypadek ze w ferworze zabawy ktoś dostał strzałka rykoszetem czy z daleka i nic się mu nie stało ale jakby tak ktoś strzelił z bliska bezpośrednio to by pewnie trochę zabolało.
      --
      Sygnaturka się zgubiła....
      • magia Re: Pistolety Nerf czy są bezpieczne? 16.12.15, 11:35
        No przepraszam cie, ale jeśli nie do człowieka to do czego ma strzelać??
        Do tarczy? nuuuda

My mamy kilka półautomatów i ręcznych i mniej więcej od 3 lat wojny domowe robimy i nikogo nie oszczędzamy. Wiadomo, że nikt z premedytacją w oczy nie strzela, ale też jakoś szczególnie się nie oszczędzamy. Urazów brak, a bywa, że bitwy są kilka razy w tygodniu. Dzieci obecnie 9 i 11 lat. Koty w tym czasie okupują najcichsze kąty smile
        IMO na tym polega największa frajda.
        • slonko1335 Re: Pistolety Nerf czy są bezpieczne? 16.12.15, 11:44
          No przepraszam cię ale moje dzieci do ludzi i zwierząt żadnymi strzałkami ani nabojami nie strzelają. Da się nawet jak syn bawi się z chłopakami w wojnę na podwórku...i naprawdę robią to godzinami a wiec frajdę najwidoczniej mają i w taki sposób...
          Stzrelają do tarczy, do puszek, do butelek, do narysowanych lub założonych celów, jak ktoś oberwie strzałka to wyłaczie przez przypadek no ale ja na strzelanie czymkolwiek do żywych stworzeń się nie zgadzam i sąsiedzi prawie sami żołnierze(mieszkamy na wojskowym osiedlu) także nie..
          --
          Sygnaturka się zgubiła....
          • magia Re: Pistolety Nerf czy są bezpieczne? 16.12.15, 11:54
            My gramy rodzinnie. dzieci przez jakiś czas nosiły okulary (są dołączane od niektórych zestawów), ale nie jest to konieczne. Chyba w oko nikt nigdy nie dostał, a we wszystkie inne części ciała mało albo wcalle nie boli, zwłaszcza przez ubranie.
            Zwierząt nie ruszamy.
      • edyta_32 Re: Pistolety Nerf czy są bezpieczne? 16.12.15, 11:36
        ja w tym roku również nie mogłam sie oprzec tym Nerfom dla dziewczynki bo trafiłam świetną okazję ( wg. mnie). Kupiłam niespełna 7 latce Nerf łuk za 29 zł i drugi taki jakby kusza + tarcza za 33 zł. Do tego gratis dostałam też 2 szt malego Nerfa Diamnidsa gratis. Mam w domu tez niespełna 3 latka. I zrobie tak jak napisała Slonko. Natychmiast zastrzege że jak zobacze strelanie w cokolwiek "żywego" Nerfy lądują w koszu.
        --
        -----
        Mama
        CUDOWNEJ CÓRECZKI i CUDOWNEGO SYNKA
        Julia 27.08.2009 i Bartosz 07.03.2013
    • awesome810 nie wolno do ludzi, 16.12.15, 11:41
      a już na pewno nie do młodszego brata.
      Jednak, z tego co wiem, bitwy z kolegami "są fajniejsze", zwłaszcza u kolegów w domu, kiedy ja nie pilnuję - więc pewnie jest ostro.
    • czarna.perla Re: Pistolety Nerf czy są bezpieczne? 16.12.15, 12:14
      na podstawie powyższej dyskusji można wywnioskować, że Nerfy nie są bezpieczne a wcale tak nie jest. Moim zdaniem sa bardzo bezpieczne i co ważne wyglądają jak zabawka a nie jak prawdziwa broń. U mnie w domu dzieciaki użwają tego od jakichś 3 lat i do tej pory nikt i nic nie ucierpiało.
      --
      Pierożek 20.07.2005
      Truskaweczka 09.04.2008
    • atena12345 Re: Pistolety Nerf czy są bezpieczne? 17.12.15, 08:06
      każda zabawka może zrobić krzywdę jeśli się jej niewłaściwie używa.
      Mój syn ma kategoryczny zakaz strzelania do żywych istot.
      Wyjątek stanowią pistolety z "laserem", ale tu też wie, że nie wolno powyżej torsu. Do zwierząt nie wolno strzelać nawet światełkiem. Koniec i kropka

--
      A co to za demokracja, gdzie każdy może mieć swoje zdanie?
      • dixi Re: Pistolety Nerf czy są bezpieczne? 17.12.15, 09:19
        a u nas największą frajdę z nerfów mają koty big_grin fakt, nikt nie strzela celując w kocią głowę, ale zwykle kot jest szybszy i nawet jak strzałka wycelowana w przeciwnym kierunku to i tak zdąży dobiec i ja odbić łapą albo nawet złapać w locie wink
        • fantomka44 Re: Pistolety Nerf czy są bezpieczne? 17.12.15, 12:05
          Jak się oberwie z bliskiej odległości to może trochę boleć, jeśli w oko to może być niebezpieczne. Też zabraniam synowi celowania do ludzi. Może strzelać w inne cele. Jeśli dzieci są większe, mają okulary i są normalnie ubrane to mogą sobie bitwy urządzać. Mój 8 latek ma jeszcze pstro w głowie, dlatego ma zaraz strzelania do niewinnych i niczym niezabezpieczonych rodziców i gości wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka