Dodaj do ulubionych

Mrugała, Mazurek, Antylopa, Gaspar

30.03.16, 08:34
Sporo jest tanich na Allegro. Ładne. Ale ja z dzieciństwa córki pamiętam, że Antylopa podeszwę miała pancerną, Mrugała mniej, ale też raczej pasował do starych zaleceń. Coś się zmieniło teraz pod tym względem? Nie chcę kupować, gdyby było duże ryzyko odsyłania. Jak te polskie buty mają teraz z elastycznością podeszwy?
A jeśli nie to, to może wiecie, co ortopedzi mówią o takich typowo sportowych butach, np. Nike, dla dwulatka?
--
Moja siostrzenica do myszy uratowanej przed kotem: "Nie bój się nas, myszko, my jesteśmy człowiekami. Nie zjemy cię, bo jesteś obrzydliwa".
Obserwuj wątek
    • patatajowa Re: Mrugała, Mazurek, Antylopa, Gaspar 30.03.16, 08:46
      to zalezy z której szkoły jest ten ortopeda wink
      kupowałam kilkanascie lat temu na poczatku sporo mrugał i antylop dla córki.
      mrugały ostatnio ogladałam na zywo w lokalnym sklepie, te mniejsze rozmiary leciutki, dobrze wykonane i elastyczne, na pewno bym kupiła. antylop w okolicy nie widziałm juz wieki całe ale tez niespecjalnie ich szukałam wink

--
      http://www.animated-smileys.com/emoticons/animated-smileys-animals-046.gif
      • asia_i_p Re: Mrugała, Mazurek, Antylopa, Gaspar 30.03.16, 08:50
        To mnie silnie cieszysz, bo tani Mrugała też był. Na jesień mi się udało dostać tanie i fajne Lasockiego, ale Lasocki to loteria - połowa modeli ma elastyczną podeszwę, a połową gwoździe można wbijać.

--
        Moja siostrzenica do myszy uratowanej przed kotem: "Nie bój się nas, myszko, my jesteśmy człowiekami. Nie zjemy cię, bo jesteś obrzydliwa".
    • afro.ninja Re: Mrugała, Mazurek, Antylopa, Gaspar 30.03.16, 10:35
      Mrugała, gaspar sa bardzo fajne, do tego renbut i na pewno emele. Sa jeszcze drozsze gucie. Lepiej kupowac polskie obuwie dla dzieci, sa to buty bardzo dobrej jakosci no i wykonane w Polsce. Jednak tu trzeba spelniac o wiele wyzsze normy wypraw skor, niz w Chinach. Dziecku, staram sie kupowac buty w Polsce, sama tez szukam wyprodukowanych w EU.
      • asia_i_p Re: Mrugała, Mazurek, Antylopa, Gaspar 30.03.16, 10:48
        Co do skóry ja wątpliwości nie mam. Mam co do elastyczności podeszwy. Emeli ani guci na pewno nie kupię, bo za podobne sumy mogłabym kupić Ecco Mimic, które bardziej mi się podobają. Ale zdaję sobie sprawę, że na wiosnę ponosi te półbuty/ adidasy ze dwa tygodnie i przeskoczy w sandały, a na jesieni na mur beton będzie miał inny rozmiar i trochę się wzdragam przed wydaniem prawie dwustu złotych na buty, które będą pewnie tak krótko używane. Renbuty też są tanie na Allegro, muszę to jeszcze przemyśleć.

--
    • asia_i_p Re: Mrugała, Mazurek, Antylopa, Gaspar 30.03.16, 10:54
      Jeszcze jedno - czy z waszego doświadczenia można ufać znakowi Zdrowej Stopy? Czy to już jednak historia, z czasów, kiedy podeszwa miała być "dość sztywna, ale zginać się w 1/3 od palców", a głównym zadaniem buta było "trzymać nogę"? Bo jest kilka par Sunway'ów, które mi się podobają i mają ten znaczek.

--
      • haus.frau Re: Mrugała, Mazurek, Antylopa, Gaspar 30.03.16, 21:36
        Mnie sie wydawal wart zaufania (w sumie nie wiem dlaczego), ale bylam dzis ogladac buty dla mojej niespelna dwulatki i wpadly mi w oko jedne z jakiejs nieznanej mi wczesniej firmy, chyba polskiej, nie pamietam nazwy, moze Dawid? Mialy znaczek Zdrowej Stopy i podeszwe tak sztywna ze nie dalo sie jej ugiac bardziej niz o 2-3 cm, jak te co sztywniejsze od Lasockiego... Zwatpilam ergo w ten znaczek troche...
    • asu1981waw Re: Mrugała, Mazurek, Antylopa, Gaspar 30.03.16, 12:19
      Jeszcze rok temu napisałabym, że polecam Mrugałę. Syn chodził w kapciach ortopedycznych przez calutki rok i nic się z nimi nie stało.
      We wrześniu założył nową parę i zaczął się dramat. Non stop odklejała się podeszwa, a firma napisała, że tak się dzieje przy użytkowaniu i nie zamierzają ich naprawiać. Buty za 170 zł popsuły się po dwóch miesiącach...
      Zaniosłam je do szewca, a on stwierdził, że dawno nie widział tak źle wykonanych butów dziecięcych. Wkładka składała się z kilku warstw papieru! Musiał wykroić część wkładki i wstawić nową, skórzaną część. Teraz dopiero jest ok.
      Tak więc bardzo duży spadek jakości od zeszłego roku.

--
      http://dhbf.daisypath.com/PzyNp2.png
    • ja-minka Re: Mrugała, Mazurek, Antylopa, Gaspar 30.03.16, 18:26
      Ortopeda i lekarz wad postawy zaleca buty dla konkretnego dziecka po zbadaniu.
      Moje dziecko w domu, przedszkolu i w okresie wiosenno- letnim chodzi w ortopedycznych Mrugałach.
      Lekarz wad postawy powiedział, że buty sportowe nie zrobią krzywdy, ale muszą mieć elastyczną podeszwę i sztywny zapiętek, czyli odpadają "szmaciane". Mrugały kupuję od 2 lat i moim zdaniem jakość zależy od modelu. Sandały skórzane kupuję za pantofle i są ok, ale teraz kupiłam zamszowe pantofle i szybko się zniszczyły.
    • asia_i_p Re: Mrugała, Mazurek, Antylopa, Gaspar 31.03.16, 00:06
      Dzięki, dziewczyny. Reasumując wychodzi, że Allegro średnio ma sens, trzeba ruszyć cztery litery i pochodzić po sklepach, bo dużo zależy od modelu. smile

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka