Dodaj do ulubionych

Żelazko - generator pary - polecicie?

24.10.16, 09:48
ŻELAZKO GENERATOR PARY BOSCH TDS 373118P 3100W allegro.pl/zelazko-generator-pary-bosch-tds-373118p-3100w-i6557071182.html Myślałam o tym, czy ktoś się zna i doradzi czy dobre?
Edytor zaawansowany
  • juvian 24.10.16, 10:19
    Straszny kląkier, mało zgrabny grzmot, na pewno bym go nie kupiła. Jest dużo innych, w podobnej cenie, a zgrabniejszych. Choć w tej cenie stacja parowa raczej szału nie będzie robić.
  • puellae_2007 24.10.16, 10:38
    juvian, a możesz coś polecić? Czyli lepiej kupić zwykłe żelazko?
  • juvian 24.10.16, 10:49
    Kupiłabym Philipsa, tego najnowszego, bajka, po prostu kocha się prasować smile Ale to inna półka cenowa, niestety.
  • puellae_2007 24.10.16, 12:33
    Juvian a możesz go zalinkować?
  • juvian 24.10.16, 12:41
    tiny.pl/gcqhj
  • puellae_2007 24.10.16, 13:20
    Dzięki, wygląda na świetne, ale cena już powalasmile Ps. na all jest z rozstrzaskaną obudową....czyli wytrzymałe pewnie nie jesttongue_out
  • juvian 24.10.16, 13:29
    Wiesz, jeśli komuś spadnie z wysokości deski do prasowania, to siły nie ma żeby się nie rozbiło. Na allegro są tańsze, niż w zalinkowanym przeze mnie sklepie, ale nie chciałam być posądzona o reklamowanie swojej aukcji wink Generalnie żelazko świetne, warte swojej ceny, osobiście uważam, że to najlepsze urządzenie w domu smile
  • puellae_2007 24.10.16, 13:34
    Wiem, wiem, żartujęsmile Znalazłam na all, ale zbyt wielkiej różnicy w cenie nie ma...szkoda, że to już poza moimi możliwościami - albo inaczej, no nie dam tyle za żelazko po prostu - ręka by mi uschnęłatongue_out
  • juvian 24.10.16, 13:38
    Prędzej Ci uschnie jak prasujesz zwykłym żelazkiem wink
  • mw793 24.10.16, 10:44
    Ja kupilam Kerchera zelazko i deske z parownica- jestem bardzo zadowolona. Jedyny minus jaki widze to czas nagrzewania. Jak mam cos wyprasowac na szybko to uzywam starego normalnego sad, ale oprocz tego same plusy, wiec polecam. Ogolnie polowa prasowania mniej.
  • alanus0 24.10.16, 15:00
    Generator pary jest o wiele lepszy niż żelazko. Nie musi być od razu z górnej półki. Mam od kilku miesięcy i widzę różnicę. Jak dobrze poszukasz czasami trzeba poczekać to można kupić fajną stację w cenie żelazka. Na pewno ważne aby miał przezroczysty pojemnik na wodę, oraz możliwość dolewania wody w czasie prasowania. Im więcej bar tym lepszą parę wytwarza, a tym samym lepiej prasuje. Ja mam taką www.empik.com/stacja-pary-tefal-gv-8962-2400-w-tefal,p1124404235,elektronika-p ale kupiłam za 300 zł. Latem Philips i Tefal miały promocje na generatory oddawali albo vat albo 25% ceny.
  • afroddytta 29.01.18, 19:21
    Odświeżam wątek smile
    Na szczęście stare żelazko się popsuło, pożyczyłam inne i mam czas na wybór nowego! I teraz co kupić, nie mam pojęcia uncertain Chętnie generator pary, bo mam sporo prasowania a i sporo miejsca więc moje stanowisko do prasowania może stać rozstawione na stałe. Ale której firmy?
    Dziś była przypadkiem w sklepie gdzie sprzedają Tefal i tam pani mi polecała ich jako najmocniejsze, ceny powiedzmy najnowszego modelu ok 700 zł w necie. Tylko jedno mnie zastanowiło, iż pani mówiła, że prasując muszę naciskać cały czas przycisk do uwalniania pary-wydaje mi się to dość uporczywe i nie wyobrażam sobie tak przez godzinę prasowania. Koleżanka ma kilkuetniego Philipsa chyba i mówi, że tam są 2 tryby albo naciskanie własnie albo tryb ciągły.

Macie jakieś nowe doświadczenia czy uwagi? Powinnam coś kupić, bo takim żelazkiem no-name już długo nie pociągnę uncertain
  • catala 30.01.18, 00:50
    Nie wiem, jak w innych, ale w Tefalu trzeba naciskać. Inaczej ta para skończyłaby sie po chwili smile Wcześniej mialam zwykłe żelazko i to naciskanie wydawalo mi sie bardzo uciazliwe. Ale nie jest, bo i tak w tym miejscu trzymasz reke.
  • tg76 30.01.18, 07:29
    W tefal zwrot 25% do 31.01 . W Piasecznie w Fashion House są tez, chyba trochę taniej plus ten zwrot....
  • afroddytta 30.01.18, 21:34
    Właśnie w Factory byłam, u nich cena chyba >900 i rabat po rejestracji na stronie (pewnie dane itd. uncertain) a w necie można to samo znaleźć w cenie po tej promocji niby
  • verika 30.01.18, 08:27
    Mam philipsa, najwyższy model, żelazko na prawdę wymiata, w porównaiu z najwyższym modelem philipsa z poprzedniej serii to mercedes wink. Przycisk do wyrzutu pary się naciska, ale też można włączyć na stałe ten wyrzut pary z czego praktycznie w ogóle nie korzystam, wygodniej jest z przyciskiem, on chodzi leciutko, tak, że trzymając żelazko w ręku automatycznie go wciskasz. Nie wiem jak w tefalu. Zwróć uwagę, żeby żelazko nie miało nastawiania temperatury, tylko wszystko prasowało na jednym, to bardzo ważne i ułatwia prasowanie.
  • afroddytta 30.01.18, 21:35
    A możesz podesłać który model masz?
  • verika 30.01.18, 22:11
    Philips PerfectCare Elite GC9650/80
    teraz wyszedł jeszcze nowszy model:
    Philips PerfectCare Elite Plus GC9682/80
  • puellae_2007 15.02.18, 14:16
    afroddytaa ja kupiłam wtedy w końcu to żelazko www.mediaexpert.pl/generatory-pary/generator-pary-bosch-tds3831100,id-271957?gclid=EAIaIQobChMIp_GNi4Co2QIVRIuyCh3JcQL3EAQYASABEgI5T_D_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CJnx24yAqNkCFY2NGAoducgG2Q. Używam go ponad rok i nie wiem, że prasuję....Prasujemy wszystko, 4 osoby, mnóstwo lnu i jeszcze więcej koszul. Jest po prostu genialne. Podkladam tylko szmatę pod deskę do prasowania, ale to chyba standard...Czas prasowania zmniejszył się co najmniej o 2/5.
  • magata.d 15.02.18, 18:43
    Też właśnie wybieram takie żelazko. O co chodzi z tą szmatą?
  • saszanasza 20.02.18, 08:47
    magata.d napisała:

> Też właśnie wybieram takie żelazko. O co chodzi z tą szmatą?

O to, że woda się skrapla pod deską przy dłuższym prasowaniu zwyczajnie kapie na podlogę

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • afroddytta 15.02.18, 20:24
    O, Bosch?! A czemu ten akurat, teraz nikt nie poleca tej firmy, nie natknelam sie.
    Generalnie mam kupować ten najdroższy philips ale jakos zebrać sie nie moge
  • saszanasza 20.02.18, 08:49
    afroddytta napisała:

> O, Bosch?! A czemu ten akurat, teraz nikt nie poleca tej firmy, nie natknelam s
    > ie.
    > Generalnie mam kupować ten najdroższy philips ale jakos zebrać sie nie moge

Dla mnie te żelazka mają jedną wadę: nie są kompaktowe. Bywa, że potrzebuję wyprasować jedną małą bluzkę. Wyjmowanie tego ustrojstwa, nagrzewanie i pobór prądu zdecydowanie na nie.

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • verika 20.02.18, 12:43
    No tak, ale są domy gdzie takie żelazko leży na wierzchu i nie trzeba go wyjmować, bo jest stale pod ręką. Nagrzewa się szybciutko (przynajmniej w swoim nie widzę zbytniej różnicy pomiędzy nagrzewaniem się zwykłego żelazka a tego ze stacji parowej) za to różnica w szybkości prasowania jest kolosalna, co z pewnością rekompensuje zużycie prądu smile To tak jak z kupnem zmywarki, jedni widzą plusy, inni minusy, ale jak już ktoś ma to by nie oddał wink
  • magata.d 20.02.18, 14:26
    No generatory pary z założenia nie są kompaktowe. Dla mnie oczywistym jest, ze do wyprasowania jednej bluzki użyję zwykłego kompaktowego żelazka. Tak jak do zmycia jednego talerza czy kubka nie bedę włączać zmywarki, tylko umyję go ręcznie.
  • afroddytta 20.02.18, 22:17
    Ja mam oddzielne pomieszczenie z pralkami, suszarkami i tam tez stoi deska do prasowania i wszystkie potrzebne sprzęty rozstawione wiec różnicy nie robi mi wielkosc żelazka czy deski. Przy 4 dzieci prasowania zawsze troche jest, wiec zamierzam mieć tylko jedno zelazko. Jak schodzę do tego pomieszczenia to najcześciej włączam najpierw zelazko, ono sie nagrzewa a w tym czasie posegreguje brudy, rozpakuje suszarkę, poskladam pranie z szuszarki czy wstawię pranie, jak zelazko sie nagrzeje to nawet pojedyncza rzecz przeprasuje nie tracąc czasu dodatkowo.
    Tak ociągam sie z tym zakupem bo cieżko podjąć decyzje uncertain ale moje zelazko no name które mam czasowo upadło i stopka popękała i kawałek odpadł wiec coraz bliżej decyzji big_grin
    Jak żadna rewolucyjny post sie nie pojawi w ciągu kilku dni to bedzue kupiony ten najnowszy Philips smile
  • puellae_2007 21.02.18, 10:14
    Tak, o szmatę pod deskę mi chodziłosmile Ja tak jak napisałam wyżej jestem mega z mojego zadowolona, czas złożenia go to chwila.
  • tulpen 21.02.18, 11:47
    Testowałam to żelazko. Musiałam je oddać i przyznam, że było to bolesne. Prasowało się świetnie i szybko. Pranie mi nie zalegało, jednak cena jest wygórowana. Plastik słabej jakości. Trzeba je trzymać na desce , bo inaczej kabel za krótki. Może się zdarzyć , że z niej spadnie, o co nietrudno. To mi się właśnie przytrafiło. Pękła obudowa, żelazko działało nadal smile. Ale czytałam też o wielu reklamacjach.
  • joagraba 03.08.19, 17:15
    Odświeżam wątek pytaniem : czy wyjmowany zbiornik na wodę (poj. 1.8l) w stacji parowej jest znacznie lepszą opcją niż wbudowany (poj. 2.5l)?
    Spory wybór, nawet po zawężeniu do jednej marki.
    Nie chcę kupować najwyższego modelu, głównie z powodu pogarszającej się trwałości sprzętu AGD więc szukam jednak tańszej wersji.
    Wasze topowe modele działają bez zarzutu po więcej niż 2-3 latach?
  • afroddytta 10.03.18, 19:26
    Dziewczyny kupiłam wreszcie ten generator pary, tego najnowszego Philipsa Philips PerfectCare Elite Plus GC9682/8, zobaczymy smile

Powiedzcie mi tylko czy coś powinnam wiedzieć, są jakieś triki czy czegoś z tym żelazkiem nie próbować? wink
    Jaką wodę lejecie do środka - w Tefalu kobitka radziła pół na pół destylowana z kranówką.
    Prasujecie ubrania w pionie itd.?
  • saszanasza 13.08.19, 15:16
    Mam takie i to najlepsze żelazko jakie miałam:
    www.euro.com.pl/zelazka/bosch-sensixx-x-di90-antishine-tdi903231a.bhtml?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjwv8nqBRDGARIsAHfR9wDBAPv5g5LUi6fu_NCr46cl9eHS8tinBUa3ZUWDEJPUCMaGSHeC3K8aAl8kEALw_wcB

Natomiast.....jak się popsuje na pewno kupię sobie model wyższe, o takie😛
    mediamarkt.pl/agd-male/zelazko-bosch-tdi953222v?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjwv8nqBRDGARIsAHfR9wBBmPzV2hF-vOVn3PuS6IeZWgmWqlN70nEel-pEtlnoHIJ6rq1jV0kaApYHEALw_wcB

--
    „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
  • joagraba 13.08.19, 18:01
    Dzięki, czytałam o tym żelazku.
    Jednak gdy pojechało do naprawy moje na gwarancji (Philips w miarę wysoki model) i miałam pożyczoną od koleżanki stację parową (i to nie jakiś najnowszy model) to odczułam potężną różnicę.
    Tylko zwlekam z zakupem z obawy o nietrwałość współczesnych sprzętów agd.
  • joagraba 13.08.19, 18:05
    Chyba, że masz porównanie i to żelazko wygrywa?
    Choć drogie i tak wiele tańsze od upatrzonej stacji parowej.
    Ile już nim prasujesz?
  • verika 13.08.19, 19:04
    Poprzednią stację parową Philips (wtedy kupowałam najwyższy model) używałam 8 lat, wymieniłam na najwyzszy model Philipsa, który używam już 3 lata. Za żadne skarby nie potrafiłabym już prasować zwykłym żelazkiem, to jakaś mordęga. Philips wymiata, dla mnie to sprzęt na równi z pralką i zmywarką, choć w przypadku tych urządzeń nie musi być ten najwyższy model aby spełniał zadanie wink
  • joagraba 13.08.19, 22:41
    Dzięki. Czyli masz pewnie GC9650? wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka