Dodaj do ulubionych

Szukam książki dla 5-6 latka-chłopiec

17.11.16, 08:57
Wypadłam z obiegu jeśli chodzi o ten wiek. Szukam zbioru krótkich opowiadań, bajek ale niepowiązanych ze sobą, znaczy każdy rozdział, czy tam każde opowiadanie to odrębne opowiadanie, które można czytać w dowolnej kolejności . Ma mieć dużo ilustracji. No i idealnie by było gdyby to można było kupić w czytam.pl bo akurat tam robię książkowe zamówienie dla reszty dzieciaków...Polecicie coś?
Chciałam Opowieści Straszne i Niestraszne ale nie ma tam.
--
Sygnaturka się zgubiła....
Edytor zaawansowany
  • 17.11.16, 16:14
    Jeśli to jeszcze przedszkolak to może "Opowiadania dla przedszkolaków"? Krótkie niezależne opowiadania, zabawne, obrazki są (chociaż nie bardzo dużo). Mój pięciolatek bardzo lubi.
  • 17.11.16, 16:20
    Jeszcze przedszkolak i też je bardzo lubi ale już obkupiłam go wcześniej w całą serię z rożnych okazji...
    --
  • 17.11.16, 16:26
    te sa ciekawe
    czytam.pl/k,ks_309961,12-waznych-opowiesci.html
    lub tematycznie Opowiadania wigilijne. Pod choinkę od polskich pisarzy
  • 17.11.16, 16:30
    To może Nela Reporterka? Zamiast ilustracji są zdjęcia, rozdziały są dłuższe, ale bardzo dobrze się czyta.
  • 17.11.16, 23:04
    Mój sześciolatek wprawdzie już w szkole ale Nelę bardzo lubi i bardzo ucieszył się z książki.
    Panna Kuleczkę też uwielbia ale już trochę wyrasta, słucha tego od jakichś 3 lat..
    Może jakiś zbiór klasycznych bajek? My mamy akurat mój z dzieciństwa "Pałac Bajek", ale bajki są fajnie napisane, jedne dłuższe a inne takie na jedną stronę - w sam raz do nauki czytania
  • 17.11.16, 16:32
    Albo "Pan Kuleczka"? Części jest dużo, to może jeszcze którejś nie ma. smile
  • 17.11.16, 18:08
    Może seria "poczytaj mi mamo" ? Mój obecnie 6-latek, średnio zainteresowany literaturą, nawet chętnie tego słucha. Bardzo za to lubi Mikołajka i serię o Pettsonie i Findusie, ale to nie w częściach.
  • 18.11.16, 07:24
    Ja i moja siostra Klara
    Zwierzaki świata
    Julek i Julka

--
    Aniołek (5.X.2009)
    Oleńka
    Antos
  • 18.11.16, 08:36
    też doradzam Nelę

--
    Natka 30.10.2008
    Filip 15.03.2011
  • 18.11.16, 09:37
    Cała seria o Basi jest rewelacyjna, zabawna i dyskretnie uczy. Są pojedyncze opowiadania i zbiory.
  • 18.11.16, 09:48
    Ale moim zdaniem seria o Basi, chociaż świetna, to jednak nie dla 6 latka. Raczej dla młodszych dzieci.
  • 18.11.16, 11:22
    Moje dzieci niezbyt lubiały Basię.
    Za to córka uwielbia Zuzię D.Zołzik smile

--
    Aniołek (5.X.2009)
    Oleńka
    Antos
  • 18.11.16, 23:34
    Mój pięciolatek jeszcze lubi Basię.
  • 18.11.16, 23:49
    Moja pieciolatka tez lubi, nawet bardzo, ale zachwycala sie nia bardziej dwa lata temu. Wtedy byl szał, chciała koniecznie czytac kolejne części. Zwiedzilismy duza czesc bibliotek w miescie a co nie udało nam sie pozyczyc to kupiliśmy. Teraz lubi ale nie zachwyca sie tak jak wtedy.
  • 18.11.16, 11:49
    Fajna seria, super obrazki. Mojemu 5-latkowi bardzo się podoba. Tekstu niewiele, ale pobudzają wyobraźnię, prowokują do rozmowy.
    Opowiem Ci mamo, co robią...
  • 18.11.16, 13:03
    Przecież tam tekstu w ogóle nie ma smile ta seria to bardziej dla dwulatka..
    Ja polecam serię o Piaskowy wilku. Krótkie opowiadania, uczące a zarazem bardzo przyjemne. Do tego może juz by go zainteresowała seria Biuro detektywistyczne Lessiego i Mai?
  • 18.11.16, 13:37
    O tak! Piaskowego wilka polecamy całym sercem. Jak czytam o Karusi to naprawdę córkę swoją widzę- i te niespokojne nóżki, albo skarby w kieszeniach... Nie ma co prawda za wiele obrazków, ale naprawde polecam od razu kupić wersje "raz dwa trzy"- tam sa wszystkie trzy cześć w jednej. Poczytaj sobie: kusiatka.blogspot.com/2016/08/raz-dwa-trzy-piaskowy-wilk.html albo www.newsweek.pl/kultura/asa-lind-dlaczego-rodzice-nie-maja-czasu-dla-dzieci-wywiad,artykuly,394864,1.html
  • 18.11.16, 13:45
    Znam, znam-moja córka uwielbiała ale jeden z podstawowych wymogów to duża ilość obrazków. Rodzina nie jest szczególnie "czytata", więc jak mam coś kupować z książek to chce kupić coś co będą chcieli czytać dziecku i coś co zainteresuje dziecko a tylko tego typu wchodzą w grę. Tekst być musi do czytania a obrazki do oglądaniawink
    --
  • 18.11.16, 13:54
    Rozumiem, mam podobny problem z chrzesniakiem. Chłopak ma co prawda już prawie 9 lat, chciałabym mu Kupić książkę i nie ma co. Bo te z odpowiednio dużymi literami i obrazkami są dziecięce , a te w temacie, który może go zainteresować z kolei zbyt trudne do czytania.

A może ilustrowane Dzieci z Bullerbyn?
  • 18.11.16, 14:00
    Tam można czytać bez zachowania kolejności-bo nie pamiętam(córka by się chyba obraziła bo to jej ukochana książka)? Młody lubi losować rozdział, na zasadzie otwarcia książki i czytania tego na czym się otworzyło-taki rytuał przed spaniem...Opowiadania dla przedszkolaków, z piaskownicy i piegowate Piątkowskiej były strzałem w 10. Babcia od kliku lat na Mikołajki kupuje wnukom książki a jako, że my książki uwielbiamy to mi zleca fuchę obkupienia wszystkich wnucząt a w tym roku jakoś z tym jednym ancymonem mam problem, bo cała reszta gładko poszła...
    --
  • 18.11.16, 14:29
    może coś z tej serii bonito.pl/k-90264451-nauka-ksiazka-z-okienkami wszystkie z okienkami a tematyka różna smile
  • 18.11.16, 14:29
    Na pewno trzeba początek przeczytać bo to takie wprowadzenie, a potem to już różnie. Wydaje mi się, że część rozdziałów jest kontynuacją poprzednich (np to o psie Ollego- o ile dobrze pamiętam), a nie które całkiem oddzielne. Ja osobiście uwielbiam tą książkę i "od mikołaja" zamówiłam ilustrowaną wersję dla siebiewink
  • 18.11.16, 23:44
    U mnie ośmiolatek zakochał się w Detektywie Pozytywce a nie należy do tych, co lubią czytać. Może też Twojego chrześniaka wciągnie smile My mamy Wielką księgę Detektywa Pozytywki, tam są trzy książki w jednym. Polecam.
  • 18.11.16, 17:32
    Poleciłabym "Najsłynniejsze legendy europejskie" bądź "Najciekawsze mity greckie" Inkiowa ale sprawdziłam nie ma w czytam.pl za to są w arosie, lub "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" "Mała encyklopedia domowych potworów" poleciłabym też "Jaśk"i chociaż nie ma tam kolorowych ilustracji tylko w tej podstawowej książce opowiadania są dość długie, natomiast Jaski album rodzinny są krótkie ale nie wiem czy tak śmieszne bo dałam do samodzielnego czytania,

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.