Dodaj do ulubionych

sukienka po komunii

09.12.16, 10:23
Taką sukienkę wybrała sobie córka na przyjęcie komunijne. Jak Wam się podoba? Ja wolałabym żeby był rękawek, chociaż minimalny ale żeby był. Widziałyście gdzieś inne ładne białe sukienki.
Edytor zaawansowany
  • lucyjkama 09.12.16, 10:24
    No tak jak zwykle zapomniałam o linku wink
    www.zalando.pl/happy-girls-sukienka-koktajlowa-ecru-hg223f033-a11.html?size=146
  • affne 05.03.17, 13:30
    U nas sukienka komunijna tańsza big_grin tongue_out
  • malowanka06 09.12.16, 11:01
    nawet ładna poza ceną
    ja kupowałam bentona też z zalando ale za coś koło 40 zł, zważywszy na to że to sukienka na raz lub góra 3
  • kasik_80 09.12.16, 11:32
    Ja chyba wybiore cos z blumore. Chociaż podobaja mi się też z mayoral i sly - tylko nie wiem jak tam z rozmiarówką.
  • tomczynskam 09.12.16, 11:35
    Moja córka miała albę, a po komunii założyła bardzo podobną sukienkę.
    U nas sprawdziła się super, wynosiła ja potem na święta i wesele.
  • lovisa10 09.12.16, 11:59
    A co dla chłopca po komunii?
  • lucyjkama 09.12.16, 12:39
    Synowi zdjęłam albę i chodził w spodniach komunijnych i koszuli z muchą.
  • zebraw-paski 09.12.16, 12:37
    Ja w ubiegłym roku roku kupiłam taką (tylko w niższej cenie):

www.zalando.pl/oshkosh-sukienka-koktajlowa-white-ok023f00m-a11.html

Niewykorzystana, bo córka się nie przebierała, została mi teraz nowa, z metkami.
  • lucyjkama 09.12.16, 12:40
    Ładna. A jaki masz rozmiar?
  • sonrisa06 09.12.16, 12:53
    Ja w zeszłym roku kupowałam sukienkę w zarze. Nie chciałam typowej koktajlowej, bo to byłaby sukienka na raz.
  • koza_w_rajtuzach 09.12.16, 13:07
    Moim zdaniem ładna jest.
    Czemu brak rękawka Ci przeszkadza?
    Ogólnie to jeśli miałaby być włożona tylko raz to poszukałabym tańszej przynajmniej o połowę... Jeśli jednak Twoja córka będzie ją wkładać np. na występy w szkole muzycznej (bo chyba dobrze kojarzę, że Twoja córka tam uczęszcza), to już zakup jej wydaje się bardziej opłacalny.
  • lucyjkama 09.12.16, 13:22
    Dobrze kojarzysz smile Tak myślałam, że może na egzamin końcoworoczny w muzycznej mogłaby włożyć z czarnym bolerkiem.
    Cena faktycznie spora dlatego myślę.
    Co do rękawka to ja po prostu wolę jak jest i w sukienkach dla mnie i dla córki wink
  • dolores12 09.12.16, 13:57
    Moja córka powiedziała, że nie chce białej, kupiłam miętową, z tiulowym dołem. Kosztowała ok. 50 zł na wyprzedaży, 200 bym nie dała, bo mimo wszystko to na jeden raz. Wolę więcej przeznaczyć na komunijną kieckę i uszyć coś na własną rękę, bo model parafialny jest brzydki.
  • lucyjkama 09.12.16, 14:29
    U nas rodzice wybrali ładną sukienkę smile
    Taką:
    www.sukienkikomunijne.emmimariage.pl/images/stories/virtuemart/product/arletka.jpg
    Wszystkie dziewczynki mają mieć taką samą (umowa podpisana z firmą szyjącą). Nie ma możliwości uszycia indywidualnie.
  • emonik 09.12.16, 21:09
    W jakiej firmie zamawiałyście? Ile kosztuje taka sukienka? Rzeczywiście bardzo ładna...

--
    ---
  • lucyjkama 09.12.16, 21:13
    www.sukienkikomunijne.emmimariage.pl/sukienki-komunijne/komunijne-klasyczne.html

Cena naszej 380 zł, przy zamówieniu ponad 10 sztuk 195 zł, my za ponad 70 sztuk dostaliśmy cenę chyba 185 zł (dokładnie nie pamiętam).
  • saszanasza 09.12.16, 22:09
    Bardzo ładna. lucyjka, a powiedz mi, na jaki wzrost zamówiłaś?

--
    Skoro kobietę można zmusić do urodzenia dziecka, dlaczego nie zmusić księży do sterylizacji, a nastolatek do obowiązkowego zachodzenia w ciążę, bo w sumie dlaczego nie?
  • lucyjkama 09.12.16, 22:14
    Przyjedzie do parafii kobitka i będzie brała miarę każdego dziecka.
  • saszanasza 10.12.16, 09:14
    lucyjkama napisała:

> Przyjedzie do parafii kobitka i będzie brała miarę każdego dziecka.

ano właśnie, bo na stronie są ogólne rozmiary....
    u nas w parafii lipa straszna. ksiądz chce alby, rodzice nie, w efekcie jesteśmy w czarnej dupie. mnie zaczyna męczyć ta sytuacjauncertain To narzucanie, nie dość że w czym mają dzieci iść, to i gdzie mają strój zakupić
    --
    Skoro kobietę można zmusić do urodzenia dziecka, dlaczego nie zmusić księży do sterylizacji, a nastolatek do obowiązkowego zachodzenia w ciążę, bo w sumie dlaczego nie?
  • lucyjkama 10.12.16, 11:00
    U nas było podobnie. Ksiądz narzucił firmę. Trójki komunijne obejrzały jej produkty i się zbuntowały (sztuczne, błyszczące szmaty). Rodzice zaprosili inną firmę i podpisali umowę wink Ksiądz się obraził big_grin Na szczęście to nie ten, który uczy córkę. Może za parę tygodni mu przejdzie. A jak nie to jego problem wink
  • lucyjkama 09.12.16, 13:09
    Mój gazetowy mail działa smile
  • zebraw-paski 09.12.16, 13:37
    Wysłałam smile
  • saszanasza 09.12.16, 14:46
    Ładna, ale przecież nie musi być biała.
    Zuzia będzie ubrana tak: http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/de/cj/pffu/tI3GVlQ3Va8btjBSLB.jpg
    do tego zwykłe białe skórzane buty, bez ozdób.

--
  • patatajowa 09.12.16, 19:45
    ładniutka ta sukienka smile

--
    http://yoursmiles.org/tsmile/kitten/t09044.gif
  • saszanasza 09.12.16, 20:18
    patatajowa napisała:

> ładniutka ta sukienka smile
    >
    dzięki! Najważniejsze, że moje dziecko nie wygląda w niej jak patykwink

--
  • podkowa_szczescia 09.12.16, 19:57
    A masz moze link do tej sukienki?
  • saszanasza 09.12.16, 22:12
    podkowa_szczescia napisała:

> A masz moze link do tej sukienki?

Już jej nie ma w ofercie, niestety. Kupowałam na wyrost, chyba nawet przed wakacjamiuncertain
    Moze jeszcze będzie na wiosnę...blumore.pl
    --
  • saszanasza 09.12.16, 22:13
    saszanasza napisała:

> podkowa_szczescia napisała:
    >
    > > A masz moze link do tej sukienki?
    >
    > Już jej nie ma w ofercie, niestety. Kupowałam na wyrost, chyba nawet przed waka
    > cjamiuncertain
    > Moze jeszcze będzie na wiosnę...blumore.pl

o ile to pytanie do mnie....

--
  • sonrisa06 10.12.16, 03:11
    Sasza piękna ta wasza sukienka. Zachwyciłam się smile
  • podkowa_szczescia 10.12.16, 09:36
    Szkoda, bo ladna ta sukienka.
  • emma_me 28.02.17, 09:30
    Śliczna sukienka, piękną masz córkę saszenka
  • saszanasza 28.02.17, 12:21
    Dziękujęsmile

--
  • lee_a 09.12.16, 15:05
    Ja znalazłam taką blumore.pl/4394-sukienka-na-wyjatkowe-okazje-122-158-scarlet-2-bialy.html tylko w tym roku jak ją kupowałam to był model bez tego białego kwiatka na pasku. Ale ślicznie się układa i jest przepiękna. W ogóle duży wybór w tym sklepie, kupiłam też dla młodszych wizytowe na ten dzień.
  • saszanasza 09.12.16, 17:10
    lee_a napisała:

> Ja znalazłam taką blumore.pl/4394-sukienka-na-wyjatkowe-okazje-122-158-scarlet-2-bialy.html tylko w tym roku jak ją kupowałam to był model bez tego białego kwiatka na pasku. Ale ślicznie się układa i jest przepiękna. W ogóle duży wybór w tym sklepie, kupiłam też dla młodszych wizytowe na ten dzień.

swego czasu też się zastanawiałam nad zakupem tej, którą zalinkowaaś, ale w efekcie kupiłam tą miętową, rowniez w tym sklepie. M

--
  • kora711 09.12.16, 18:17
    a jakie uczesanie bedą miały Wasze dziewczyny ?(zdjęcie?)
    potrzebna by mi było jakieś natchnienie wink
  • saszanasza 09.12.16, 18:42
    Na pewno jakiś dobierany warkocz, ale jeszcze do końca nie wiem. Żadnych loków.

--
  • lucyjkama 09.12.16, 18:49
    Rozpuszczone, lekko podpięte kosmyki z przed uszu, żeby buzi nie zasłaniały. Stawiam na naturalność, żadnych zdecydowanych upięć, loków, koków.
  • a-e-p 09.12.16, 22:51
    Moja bedzie miec dokładnie takie upiecie jak u lucyjkama (6lat temu starsza corka miała dokładnie takie samo) + biały wianek z prawdziwych kwiatów.

U mnie w parafii na szczescie pozwalaja na własne sukienki, dobrze ze mam taką bardzo prostą. Wiekszosc mam szyje u narzuconej przez parafie krawcowej. Wybrano brzydki wzor, a do tego bolerko z bufkami - cena uwaga, uwaga 260zł. I mowia ze podkarpacie jest biedne.... Ta zalinkowana jest bardzo ładna w porownaniu z nasza.
  • barbie09.07 12.12.16, 12:56
    Moja córka będzie uczesana zwyczajnie w dwa warkocze, tak jak niemal każdego dnia...
    Sukienkę również rozważałam kolorową, ale konkretnie nie mam jeszcze nic "na oku ".
  • kropkaa 10.12.16, 12:23
    Bardzo ładna, gorzej z ceną wink My mieliśmy bladoróżową, bez rękawów. Kupowałam w Mothercare, założona raz.

--
    a może by tak urodzić w domu?
  • agnieszka_mmm 13.12.16, 12:04
    a taka? www.zalando.pl/sisley-sukienka-koktajlowa-offwhite-7si23f016-a11.html
  • agnieszka_mmm 13.12.16, 12:17
    albo taka: www.zalando.pl/friboo-sukienka-dzianinowa-offwhite-f5723fa04-a11.html

i ogólnie na zalando jest duzo ładnych sukienek teraz w dobrych cenach, sprawdźcie
  • manala 04.03.17, 20:44
    ta jest bardzo szeroka, na metce ma XL a w opisie nic o tym nie ma
  • daria12558 04.03.17, 20:12
    a co powiecie na taką dla córki? wydaje mi się że na taką okazje jest fajna bo skromna i prosta
    http://www.dmdmoda.pl/img/cms/komunia/valentine2.jpg
  • manala 04.03.17, 20:53
    Ładna. My mamy taką:

www.houseoffraser.co.uk/Yumi+Girls+Girls+Lace+Skater+Dress/D673391,default,pd.html
  • daria12558 04.03.17, 20:57
    Ładna bo skromna, ja nie jestem zwolenniczką przesady na komunię, a niektóre mamy przesadzają
  • silje78 04.03.17, 23:59
    Zalezy od dziecka i tego jak bedzie wygladalo przyjecie. Trzy lata temu bylam na komunii chrzesnicy meza. Po obiedzie przebrala sie w normalne spodenki i koszulke. Dzieci szalaly w ogrodzie.
    Moja corka miala komunie rok temu. Przebrana byla w sukienke bardzo podobna do tej zalinkowanej, koronkowej. Po obiedzieci wszystkie dzieci (w sali obok komunie mial jej kolega z klasy) szalaly z animatorka w ogrodzie. Musialam spierac plamu z trawy. Tylko, ze moja corka znajdzie bloto na pustyni i wroci brudna...
  • ave-55 27.02.18, 10:25
    jeśli możecie podeślijcie linki jakie macie sukienki w tym roku
  • makoja 27.02.18, 10:33
    Moja córka ma taką wojcikfashion.com/sukienka-z-krotkim-rekawem-historia-milosna-lw1633su2g92
  • ave-55 27.02.18, 10:48
    dzięki makoja za wsparcie dzisiaj smile
  • rafaleczka 08.03.19, 13:36
    Jeśli tu sa mamy tegorocznych komunistek to proszę podlinkujcie tegoroczne sukienki.
  • ivaz 09.03.19, 16:48
    Moja córka miała taką
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/uc/ya/bphf/eaAxMcWqF37C9cxYgB.jpg
  • ofeliam3 23.05.19, 13:07
    My mamy taką, ale komunia dopiero w czerwcu i zastanawiam się czy nie poszukać czegoś innego
    https://www.dmdmoda.pl/920-large_default/sukienka-julia.jpg
  • els.ol 23.05.19, 19:56
    Odcięłabym to "coś" na ramionach - zupełnie mi się nie podoba - poza tym bardzo ładna.
  • patatajowa 23.05.19, 20:09
    " To coś" bardzo ładne, nie obcinaj 😊
    A co innego właściwie chcialabys znalezc?

--
    http://yoursmiles.org/tsmile/heat/t108004.gif
  • ofeliam3 24.05.19, 21:50
    może mniej tiulu na ramionach smile, ale mieszkam w Anglii a tutaj znaleźć coś ciekawego dla córki to koszmar, sukienki właśnie dlatego zawsze zamawiam w Polsce
  • makoja 23.05.19, 20:20
    Na komunię moim zdaniem bardziej pasują sukienki z rękawkiem, ale jak już masz taką to jest jest najbardziej ok, te kokardy na ramionach próbowałabym zlikwidować, chyba że da się z nich zrobić normalny rękawek, bo sukienka bardzo ładna, tylko przez te rękawki trochę "przekombinowana"
  • patatajowa 23.05.19, 22:11
    chwileczke, a w tytule nie mamy sukienki PO komuni??

--
    http://yoursmiles.org/tsmile/heat/t108004.gif
  • makoja 23.05.19, 22:32
    Przejęzyczenie- oczywiście że po komunii, do komunii to ona się moim zdaniem absolutnie nie nadaje, choć różne "cuda"widziałam.
  • ofeliam3 24.05.19, 22:01
    Mamy w Polsce zaprzyjaźnionym sklepie, więc tą z tiulowymi kokardami chyba odeślę, a wybrałyśmy u nich prostszą
    https://www.dmdmoda.pl/877-thickbox_default/sukienka-z-haftem.jpg
  • ofeliam3 24.05.19, 22:01
    Dziękuję za wasze sugestie, te kokardy były przesadzone...
  • iberka 25.05.19, 18:37
    Zosia miała tą:
    www.reserved.com/pl/pl/vg300-00x/open-knit-dress

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.