Dodaj do ulubionych

Książka o kotach dla 2,5-latki

18.12.16, 23:10
Szukam książki o kotach dla 2,5-latki. Nie muszą być grube karty. Ważne, żeby były jakieś opowiastki fabularne i ładne obrazki. Przykładowo córka uwielbia historyjkę o kotku, który szukał mamy z serii "Poczytaj mi mamo". Coś w tym klimacie byłoby idealne.
Edytor zaawansowany
  • smoczy_plomien 19.12.16, 00:30
    Może ktoś miał styczność z tymi książkami i mógłby podzielić się opinią o treści i szacie graficznej?
    aros.pl/ksiazka/ja-bobik-czyli-prawdziwa-historia-o-kocie-ktory-myslal-ze-jest-krolem
    aros.pl/ksiazka/kotek-ktory-merdal-ogonem-2
    aros.pl/ksiazka/ksiezniczka-zosia-i-jej-kot
    W oczy rzuciła mi się także seria "Zaopiekuj się mną" Holly Webb, ale z opisów robi wrażenie traumatycznych w treści i niezbyt atrakcyjnych wizualnie.

Generalnie wolałabym coś dłuższego, ale nic takiego nie widzę sad
  • corrina_f1 19.12.16, 06:40
    Dla 2,5 latki to przede wszystkim cala seria Kicia Kocia.
  • smoczy_plomien 19.12.16, 09:52
    Kicia Kocia to gwałt na języku polskim uncertain Wolałabym też coś z konkretną treścią, a nie pismo obrazkowe.
  • corrina_f1 19.12.16, 18:47
    smoczy_plomien napisała:

> Kicia Kocia to gwałt na języku polskim uncertain Wolałabym też coś z konkretną treścią
    > , a nie pismo obrazkowe.

Serio? Jakoś nie zauważyłam ani 5 lat temu, ani teraz, ale ja nie jestem purystką językową. Wydaje mi się, że książeczka dla dziecka w tym wieku powinna być napisana naprawdę prostym językiem, no i jednak zawierać sporo obrazków. Przerabiam po raz drugi Kicię Kocię teraz z młodszą, właśnie 2,5 letnią i jest to jej absolutny hit w tym momencie.
    Wspominanego przez kogoś Filemona ze starszą czytałam jak była już od kilku miesięcy w przedszkolu i jeszcze wtedy trudno jej było skupić się na całym rozdziale.
  • smoczy_plomien 19.12.16, 18:59
    Moja też lubi Kocię, ale teraz zależy mi na czymś "bardziejszym", a Koci ma już kilka. Mnie zęby bolą od czytania tego, ale fun ma mieć przede wszystkim dziecko, więc po prostu zmieniam tekst podczas czytania. A Filemona córka lubi, ale sporo tego ma w "Poczytaj mi mamo", więc jednak zdecyduję się na propozycję Aggali smile
  • corrina_f1 19.12.16, 19:09
    Tego "Przepraszam, czy jesteś czarownicą" nie widziałam wcześniej, a też wertowałam sporo książek o kotach smile
    Wygląda ciekawie i ilustracje przepiękne, może po Świętach kupię, bo teraz i tak już mam nadmiar wink
  • olianka 19.12.16, 20:08
    Kicia Kocia to nie jest książka o kotach.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/relgiei3660smowx.png
  • aggala 19.12.16, 11:19
    "Kotek, który merdał ogonem" i "Przepraszam, czy jesteś czarownicą" www.polskailustracjadladzieci.pl/2015/09/wznowienie-przepraszam-czy-jestes.html (też o kocie) z ilustracjami Pawła Pawlaka - jedne z ulubionych moich dzieci, kiedy były w wieku przedszkolnym. Zdecydowanie polecam, Paweł Pawlak to jeden z moich ulubionych współczesnych polskich ilustratorów dla dzieci.
    Ewa Kozyra-Pawlak (ta od "Bobika") to jego żona, też dobra ilustratorka. "Bobika" nie mieliśmy, więc nie wiem, jak odbierają dzieci, ale jak przeglądałam w księgarni, to mi się podobał. Wszystkie trzy książki powinny być w sam raz dla 2,5 latki.
    Jak wrzucisz wyszukiwanie "Bobik" i "KOtek, który merdał ogonem" w grafikę googla, to znajdziesz dużo podglądów środka i możesz sama wyrobić sobie zdanie o ilustracjach i tekście.
    Holly Webb to raczej dla trochę starszych. Ja osobiście nie polecam, ckliwe historyjki z taśmy produkcyjnej bestsellerów, ale wiem, że wiele dziewczynek bardzo lubi.
    A Pettsona i Findusa znacie (mediarodzina.pl/seria/pettson_i_findus ) ? Główna seria raczej dla ciut starszych, ale może warto spróbować? Poza tym wydano też książeczkę dla najmłodszych z kartonowymi stronami: "Poznaj Pettsona i Findusa" ksiazkinaczacie.pl/2015/09/05/poznaj-pettsona-i-findusa/
  • smoczy_plomien 19.12.16, 12:50
    Dzięki, bardzo spodobała mi się "Przepraszam, czy jesteś czarownicą" smile
  • afro.ninja 19.12.16, 09:55
    nk.com.pl/opowiem-ci-mamo-co-robia-koty/2277/ksiazka.html
  • ivaz 19.12.16, 14:05
    Moja córka jak była w tym wieku, no może ciut starsza uwielbia Przygody Kota Filemona

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.