Dodaj do ulubionych

zaczynamy szukać tornistra - jakie firmy?

12.06.17, 12:03
klasyka - dla córki do pierwszej klasy, 18kg, 119 cm
zaczynam robić rekonesans bo przy takim chudziaku musimy pomierzyć
które firmy wziąć pod uwagę, póki co na liście mamy: Ergobag, Herlitz, Hama, Beckmann, Dueter, Lassig, Rossman,
cena nie gra roli, ma być dobrej jakości, ergonomiczny dla takiego malucha i praktyczny
Obserwuj wątek
    • only_amor Re: zaczynamy szukać tornistra - jakie firmy? 12.06.17, 18:34
      Moja corka obecna drobna 1 klasistka mierzyla i mierzyla szukala przebierala i uparla sie na tornister majewskiegobo byl z ulubiona bajkowa postacia. Nie bylam zachwycona ale ok to nie ja go nosze to nie moja 1 klasa... O dziwo spisal sie super. Po roku wyglada jak nowy, jest lekki i dobrze wyglada na plecach malej i drobnej dziewczynki, nic sie nie uszkodzilo i nie porwalo. Idzie z corka do 2 klasy bo tak go lubi.
    • ewolajda88 Re: zaczynamy szukać tornistra - jakie firmy? 12.06.17, 18:43
      Tiger Family. Lekki, a to powinnas przede wszystkim brać pod uwagę- córka też taka drobna była. Porzadne grube szelki i dobrze wyprofilowany tył. Mały i lekki ok 780g. Ani Herlitz Smart ani tym bardziej Majewski czy Derform. Mierzyłam te i były cięzkie i za wielkie. Tiger leżał idealnie, nic nie wystawało. Córka nosiła też do drugiej klasy. Nie zniszczył się, tylko się opatrzył, więc teraz szukamy plecaka wink Lekko nie jest- 128cm i raptem 22kg...
        • mia_lipiec Re: zaczynamy szukać tornistra - jakie firmy? 14.06.17, 12:13
          beverly poświeciłam dobre kilka godzin na analizę, porównania plecaków, mierzenie córki i nawet zrobiłam excela z wymiarami/wagą kilkunastu polecanych tornistrów i plecaków; zgodnie z wytycznymi podanymi przez GIS odnośnie wagi, szerokości i długości plecaka tylko 4 plecaki/tornistry z rozważanych 16 pasują na moje chudziutkie dziecko: Tiger, stary Herlitz Mini, Majewski (odpada ze względu na beznadziejne szelki) i Beckmann właśnie. Córka pooglądała filmiki na youtube z tymi plecakami i wybrała Beckmanna. Zobaczymy jak przyjdzie jak będzie leżał. Mnie przekonują te pasy na biodra. Młoda do szkoły ma 400m przez park, będzie chodzić do szkoły sama najszybciej jak to możliwe bo nie ma po drodze żadnej ulicy. Przy jej 18kg to wszystko będzie na nią za ciężkie więc ten pas biodrowy jest bardzo ważny. A jeszcze w dodatku szkoła nowa, otwiera się dopiero we wrześniu więc nie wiadomo co będą nosić, jakie zasady itp - nie ma nawet kogo spytać bo tam plac budowy jeszcze. Jak się okaże, że noszą tylko śniadaniówkę i bidon to ma jeszcze mały sportowy plecaczek i z nim będzie pomykać.
          Zresztą nie ma znaczenia, jak plecak wygląda, czy górski czy tornister ale to że jest najlepszym wyjściem dla pleców mojej córki. Dla mnie tornister to ta sama kategoria zakupów dla dzieci co buty, materac do łóżka, fotelik samochodowy, krzesło do biurka - tu nie ma kompromisów, oszczędzania i kierowania się tym co ładne/modne - to produkty, które mają dbać najlepiej jak to możliwe o zdrowy rozwój mojego dziecka i jego bezpieczeństwo.
        • mia_lipiec Re: zaczynamy szukać tornistra - jakie firmy? 14.06.17, 12:16
          u nas jest totalny zachwyt tym niebieskim z pieskiem i królikiem, młoda oglądała kilka razy i nie chce innego - super, że plecak który ja wytypowałam jako najlepszy dla niej przy okazji jest tym który najbardziej jej się spodobał z iluśtam które oglądałyśmy rożnych firm
          • ursgmo Re: zaczynamy szukać tornistra - jakie firmy? 14.06.17, 12:38
            U mnie dokładnie tak samo , ja zadowolona że plecak wysokiej jakości a córka szczęśliwa że ładny . W wyborze wzoru pomógł nam poniższy blog gdzie pokazany jest dokładnie ten plecak który córka wybrała , ja również przekonałam się że niebieski na zdjęciu dość ciemny na żywo jest bardzo pogodny . Na turystyczny ten plecak nijak mi nie wygląda ale z gustami to wiadomo jak jest każdy ma swój .
            avaganza.com/allgemein/unser-schulstart-mit-dem-schulrucksack-von-beckmann-gewinnspiel/
    • natalek79 Re: zaczynamy szukać tornistra - jakie firmy? 20.07.17, 17:57
      Odświeżam trochę temat tornistrów... Do kl.1, dziecko mam drobne, więc i tornister patrzę żeby był lekki. Czytam, szukam, chodzę i mierzymy, żeby to na plecach jakoś wyglądało. Mierzyliśmy Tiger Family Joy Collection ważący 1kg i z pojemnością 18l. Wyszukałam natomiast i takie modele Tiger co mają 700g, ale ich pojemność to 13l... Niestety stacjonarnie nie trafiłam. I teraz pytanie - jaka pojemność to takie minimum?
      • natalek79 Re: zaczynamy szukać tornistra - jakie firmy? 20.07.17, 19:54
        Szkołę mam po drugiej stronie ulicy, więc też blisko. Koszty mi roli nie grają - ważniejsza jest waga. Też jeszcze plecak rozważam, bo jest sporo lżejszych od tornistrów, ale czy tornister nie wygodniejszy? Sama już nie wiem... Ten z Rossmana ma pojemność 17l. Moje dziecko też raczej tylko plastyczne rzeczy będzie zostawiać w szkole.
            • eesti_2005 Re: zaczynamy szukać tornistra - jakie firmy? 21.07.17, 09:51
              Szczerze mówiąc nie porównywałam Herlitza do innych, tylko przymierzyłam synowi (pasował wtedy nawet na 116cm dziecko) i kupiłam (bo kosztował 15 euro wink ).
              Wg mnie on jest całkiem spory w środku. Na kilka książek, stój na w-f, bidon i śniadaniówkę spokojnie wystarczy.
              Ale chętnie poczytam też o plecakach, bo chcę synowi kupić na zmianę. Na początek wg mnie tornister wygodniejszy (do pakowania), ale później chyba plecak praktyczniejszy (i ja wizualnie wolę plecaki).
              A i Herlitz ma 980g? A nie 860-880g? Nie chcę mi się teraz ściągać go z szafy, żeby zważyć, ale taką wagę znalazłam w internecie (chyba na tym forum nawet ktoś ważył).
        • tuszeani Re: zaczynamy szukać tornistra - jakie firmy? 20.07.17, 21:10
          My już kupiliśmy tornister, bo Młody bardzo chciał (ja wolałam plecak). Zabrał ten tornister kilka razy na lato w mieście i pod jednym względem jest porażka. Młody nie chodzi tylko biega. I ten tornister, mimo że jest dobrze dopasowany, strasznie mu się w czasie biegania telepie. Brakuje bardzo pasa biodrowego albo chociaż barkowego. Gdybym jeszcze raz miała kupować, jednak postawiłabym na plecak i spróbowała Młodego przekonać.
          • afro.ninja Re: zaczynamy szukać tornistra - jakie firmy? 21.07.17, 06:25
            Siostrzenica zaprawiona w bojach szkolnych, radzi plecak. Zresztą miala tornister majewskiego i musiala dokupic plecak tej samej firmy, bo tornister byl za maly na rozne bloki i teczki. I ona radzi tylko plecak. A plecak zawsze lżejszy. Topgal dla pierwszakow wizualnie do mnie i dziecka przemawia, ale czy skora jest warta wyprawki? Muszę przymierzyć,
            • matka_rozterka Re: zaczynamy szukać tornistra - jakie firmy? 21.07.17, 10:28
              Witajcie, na wszystkich forach i we wszystkich dyskusjach poruszany jest problem wyboru plecaka dla pierwszaka drobnej budowy. Ja mam inny problem - mój 7-latek ma ponad 135 cm wzrostu, do tego ma bardzo długi tułów. Jest szczupłym chłopcem, ale przy tym wzroście waży około 28 kg. Jesteśmy jakby na drugim biegunie plecakowych problemów. Wszystkie dla pierwszaków kończą mu się grubo nad pępkiem smile Przymierzaliśmy Beckmanna (jeans z tymi pieskami - sąsiedzi udostępnili) - plecak jest śliczny, ale za krótki (polecam wszystkim matkom drobnych i niewysokich dzieci - plecak śliczny, lekki i wygląda na bardzo dobry jakościowo). My przymierzamy się do plecaków dla starszych klas - ale chciałabym z pasem biodrowym takim wyściełanym. Zastanawiam się nad plecakami Satch (Match albo Pack) by Ergobag - czy ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia - mógłby coś poradzić? Niestety nie mieszkamy w Krakowie ani Warszawie i przymiarka jest raczej niemożliwa sad. W dodatku syn twierdzi, że chce czarny.... 7 latek... staram się go namówić na niebieski, ale zobaczymy (w czarnym mu super, bo jest rudzielcem w czarnych okularach, ale to chyba trochę za stary kolor dla dziecka). Zastanawiałam się jeszcze nad Beckman'em 28 l - ale tam brak kieszonki lunchowej, jest też Deuter (Ypsilon lub Strike) do szkoły ale jakoś do mnie nie przemawia... no i TopGal - ale tu też jakoś nie czuje efektu wow.. sad Proszę poradźcie
              • hugo43 Re: zaczynamy szukać tornistra - jakie firmy? 21.07.17, 10:58
                Moj syn ma na zmiane plecak z derform ,czarny z dinozaurem .ma tez plecak 4you,caly czarny z mala jaszczurka.ten ma pas biodrowy,piersiowy, jest troche wiekszy od tych ,ktore mial do pierwszej klasy.mysle,ze do trzeciej klasy bedzie go używał .nasz kupilismy na wyprzedazy w limango za 120pln.moze jeszcze cos tam ciekawego znajdziesz?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka