Dodaj do ulubionych

Co potrzeba do 4 klasy?

16.07.17, 09:12
Pomóżcie bo już zapomniałam 😋 Co jest potrzebne do 4 klasy z gadżetów szkolnych? Plastelina, papier kolorowy są używane? Kredki trzeba mieć na stałe w piórniku czy już poza plastyką się nie przydają? Zeszyty 32 kartkowe? Co warto kupić a w klasach 1-3 nie było potrzebne?
Edytor zaawansowany
  • 16.07.17, 10:05
    U nas były blok techniczny biały, rysunkowy biały i kolorowy, farby plakatowe, teczka na rysunki, kredki, plastelina. W piórniku raczej kilka kolorowych długopisów niż kredki (tak ze strony chłopięcej, dziewczyny wiem że miały kredki i używały, mój syn minimalistycznie prowadzi zeszyty wink) Zeszyty 60k. Będzie potrzebny czysty zeszyt do geometrii i liniuszek, kątomierz, cyrkiel, ekierka (jak będzie geometria)
  • 16.07.17, 10:14
    Ołówki o różnych twardościach ( zaczynają się szkice, uczą się, który do czego), u nas były potrzebne farby olejne, kredki akwarele, oczywiście akcesoria do geometrii, reszta to już indywidualna sprawa, zależna od szkoły i potrzeb ucznia. Najważniejsza jest duuuża głowa. bo przeskok w nauce z 1-3 jest ogromny, ogromna ilość nowych pojęć, inny sposób nauki. 4 klasa mam wrażenie o wiele trudniejsza od 5 sad
  • 16.07.17, 10:36
    Bloki techniczne i zwykłe w kolorze i białe A4 i A3, papier kolorowy, krępina, farby plakatowe i akwarele, pastele, plastelina, teczka A3.
    W stałym wyposażeniu piórnika kredki ołówkowe i kolorowe zakreślacze albo długopisy. Flamastry zbędne.
  • 16.07.17, 10:47
    Zeszyty raczej 60 kartkowe a przynajmniej do polskiego matematyki czy angielskiego.Z kredę na codzien syn juz nie korzystal. Kolorowe dlugopisy żelowe do podkreślania w zeszytach. Do teczki plastycznej bloki, papiery kolorowe, pastele, farby. Flamastrów i plasteliny nie używali chyba juz od 3 klasy ale to zalezy akurat od tego co lubi robic pani od plastyki 😉 Zeszytów czystych na geometrie tez nie potrzebowal a tym bardziej liniuszka- ten post mi przypomniał ze cos takiego ja miałam w szkole 😁 Z rzeczy niepotrzebnych wczesniej to przybory na geometrie., zeszyt do nut,tzw. papier kancelaryjny na wypracowania. I solidny plecak.

--
    http://www.pic4ever.com/images/317gzkj.gif
  • 16.07.17, 16:16
    zeszyty 32-60 kartkowe, kątomierz, ekierka, cyrkiel, suche i olejowe pastele, bloki techniczne i rysunkowe, białe i kolorowe, papiery kolorowe, nożyczki, kleje, plastelina, kredki ołówkowe i świecowe, ołówki o rożnych twardościach, moja potrzebowała flażolet ale z tym rożnie bo czasami flety a czasami dzwonki potrzebne. Kredki jak najbardziej przydawały się poza plastyką. Acha zielony długopis moja potrzebowała jeszcze do zapisywania słówek czy regułek. Aaa i papier kancelaryjny do prac klasowaych ale to kupiliśmy za klasowe pieniądze dla całej klasy od razu, podobnie papier ksero.

--
    Sygnaturka się zgubiła....
  • 16.07.17, 18:45
    na pewno dostaniesz listę, więc się nie stresuj smile

ja musiałam Młodej flet kupić i zeszyt do muzyki, i pastele na plastykę. Reszta standardowo, jak dziewczyny piszą smile
  • 16.07.17, 18:55
    liste wyprawkową dostawałam tylko w pierwszej klasie. do klasy czwartej rodzice powinni byc juz troche ogarnięci w temacie artykułow szkolnych dla dziecka.info o specjalnych potrzebach dziecko przynosiło w zeszycie do korespondencji.

--
  • 17.07.17, 13:55
    u nas w dniu kiedy Młoda przyniosła książki z biblioteki, dostała też listę, po po kolei- przedmiot, jaki zeszyt, ile kartek itd. Dokładnie wszystko łącznie z klejem smilesmile. i jeszcze nauczyciele poczekali uprzejmie tydzień, aż rodzice ogarną temat. smile
    (osiedlowa podstawówka w Poznaniu, na podłym osiedlu big_grin)
  • 17.07.17, 16:14
    Czyli nauczyciele z tej szkoły znają juz poziom ogarnięcia większości rodzicow....Z pewnością jest to potrzebne jak widac -i dobrze bo inaczej dzieci nic by nie miały w tornistrach 😁

--
  • 18.07.17, 09:53
    dokładnie- jestem szczerze wdzięczna nauczycielom, że ogarniają smilesmile ja jestem na to zbyt prosta big_grin
  • 18.07.17, 10:28
    Coz, jak czytam listy wyprawkowe to sie znacznie roznia miedzy soba.Moj syn idzie do klasy 3 i polowy tego co jest wymieniane nie bedzie potrzebowal.Poczekam na liste.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • 17.07.17, 18:39
    Córce sporo materiałów plastycznych zostało z III klasy. Do września tylko uzupełniliśmy zużyte np. bloki rysunkowe, kolorowe itd. W piórniku (a właściwie w dwóch, tak chciała) miała to co w poprzednich klasach (w tym kredki, flamastry, nożyczki). Ale i tak potem trzeba było dokupić inne rzeczy, ponieważ nauczycielka plastyki i techniki wymagała różnych rodzajów kredek (pastelowe olejne i suche) i farb (akwarelowe, pastelowe), węgiel, mydło szare itd.
    Z kolei co do fletu - najpierw myślałam, że może nauczycielka muzyki uwzględni fakt, że dziecko chodzi do szkoły muzycznej (gra na fortepianie), ma osiągnięcia w konkursach itd. Mogłoby spokojnie grać i akompaniować w utworach przewidzianych w dodatku do podręcznika muzyki w SP. W klasie stało pianino akustyczne. Był też keybord. Dziecko mogłoby nawet grać na dzwonkach chromatycznych. Ale nic z tego. Ani córka, ani druga dziewczynka (skrzypaczka) nie zostały zwolnione z obowiązku gry na flecie. Więc kupiłam. Problemu z nauką gry nie było żadnego. Córka tylko raz zagrała w SP na keybordzie - na wigilii klasowej. Nigdy na muzyce.
  • 18.07.17, 10:31
    Z jskiego powodu miialaby byc zwalniana z obowiazku gry na flecie skoro to czesc podstawy programowej?

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • 18.07.17, 10:59
    W podstawie jest instrument a nie konkretnie flet. Wola nauczyciela żeby pozwolił przygotować na pianino to co reszta grała a flecie.
    Moja też jest w popołudniowej muzycznej i też na fortepianie😁
  • 18.07.17, 11:02
    Aha, fajny fet prosty Yamahy mamy w domu więc muzyka to nie problem.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.