Dodaj do ulubionych

książki fanstasy dla małych dzieci

13.09.17, 09:10
hej,
Szukam książek/serii książek z gatunku fantasy dla moich dzieciaków 4,5 i 7 lat - towarzystwo bardzo oczytane, przeżywa ostatnio fazę zachwytu do Magicznego Drzewa smile
Teraz szukam czegoś bardziej pod młodego - wdał się gustem w mamusię i uwielbia smoki, duchy i wszelkie magiczne stwory i przygody.Ciekawsze propozycje rekomendowane dla jego wieku albo już przeczytaliśmy albo są już dla niego za proste. Znacie książki, które poruszają się po świecie magicznym/fantasy ale które będą zrozumiale dla tak młodego czytelnika? Rekomendowany próg wiekowy to pewnie coś 6-7+ - takie ogarnia; takich typowo dla młodzieży jeszcze nie; dumam np nad Eragonem ale nie wiem jakim językiem on jest napisany
Edytor zaawansowany
  • 13.09.17, 15:55
    Czarnoksiężnik z Krainy Oz i dalsze części np. Dorotka u króla Gnomów, to fantasy smile Tapatiki da się czyta już z takimi dziećmi, ja czytałam tylko to bardziej S-F z parę złocisz na all z il, Wilkonia, Kroniki Kresu pierwsza część jak najbardziej się nada a jest naprawdę świetna tez za pare złociszy dostaniesz.
  • 13.09.17, 15:58
    super, dziękuję smile
  • 13.09.17, 22:00
    Eragon za wcześnie jeszcze
  • 14.09.17, 05:51
    Na Eragona zdecydowanie za wcześnie. Czytaliście "Opowieści z Narnii"? "Mały Duszek"? "Anyżowa warownia"?

Co już czytaliście z tej tematyki?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.