Dodaj do ulubionych

Łyżwy dla 4 latka

11.02.18, 10:09
Zastanawiam się nad kupnem łyżew dla córki - takich z dwoma płozami na każdą nogę, dopinanymi do butów. Czy Wasze dzieci uzywaly, ma to sens? Da się dziecko "zapoznać" z lodowiskiem, czy tylko męka?

Zwykłych kupować nie chce, bo córka niespełna 4l, średnio skoordynowana ruchowo, wątpię czy ogarnęła by utrzymanie równowagi, poczekamy do przyszłego roku.

Dostaje natomiast spazmow na widok lodowiska, koniecznie chce i zastanawiam czy nie warto spróbować takich "saneczkowych" ...?
Edytor zaawansowany
  • eesti_2005 11.02.18, 13:00
    Takie z dwoma płozami kupiłam w zeszłym sezonie dla mojego 1,5-roczniaka, a i tak lepiej było mu w normalnych wink Mój 4-latek nauczył się jeździć na zwykłych łyżwach po pół godziny 'chodzenia' (podczas pierwszego razu na lodowisku). Zdecydowanie nie warto saneczkowych dla tak dużego dziecka.
  • haus.frau 11.02.18, 18:05
    Ach, moja w wieku 1,5 roku chodziła jeszcze asekuracyjnie, nie wyobrażam sobie łyżew w tym wieku big_grin. Ale ma obniżone napięcie, stąd pewnie różnica.
    Dzięki za opinie! Może ktoś jeszcze się wypowie?
  • eesti_2005 11.02.18, 18:24
    Moi oczywiście nie jeżdżą na łyżwach w wieku 1,5r, ale chodzą z balkonikiem. O wiele łatwiej jest w normalnych łyżwach, niż tych dwupłozowych (one tak jakby blokują jazdę).
  • afroddytta 11.02.18, 18:47
    Ja jeżdzę na łyżwach od dziecka i pamietam jak mi rodzice te saneczkowe łyżwy zakładali- to był jakis koszmar, poruszać sie ma tym nie dało, z jazda na łyżwach to praktycznie nie ma nic wspólnego uncertain wtedy juz postanowiłam ze moim dzieciom tego nie zrobie smile i od małego maja normalne łyżwy. Kolejna rzecz to to ze sama jeździłam na figurówkach (bo pewnie tylko takie kiedys były, jesli w ogole udało sie cos kupic) i dopiero chyba pod koniec podstawówki udało mi sie namówić rodziców na zakup hokejowek i to było wreszcie to! Swoim dzieciom tez tylko hokejowe łyżwy daje (no chyba ze któreś bedzue chciało uczyć sie jazdy figurowej ale poki co nie, a do rekreacyjnej hokejowe sa super). Jeździmy tez ma rolkach, w tym roku planuje kupic najmłodszej 4,5 roku, ale na łyżwach moim zdaniem łatwiej i bezpieczniej smile
  • kanna 11.02.18, 19:29
    Nie kupuj.
    Przy lodowiskach są wypożyczalnie, najmniejsze numery też mają , przymierz, wypożycz + ew. pchacz dla dziecka.

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • haus.frau 11.02.18, 19:53
    No właśnie z tym mam lekka traumę, w sensie kiedyś wypożyczylam dla siebie, i tego - z przeproszeniem - smród wydobywającego się z łyżew, który się potem przeniósł na moje skarpety i dalej na buty, w życiu nie zapomnę big_grin.
    Chociaż może teraz jest inaczej...
  • kanna 11.02.18, 21:37
    Dziecięce stópki mają lepszy zapach wink

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • majarzeszow 11.02.18, 20:11
    ja stawialam na łyżwach 4-letnią corke, szybko załapała. żadnych podwojnych płoz. mozna pozyczyc przy lodowisku, koszt śmieszny, rzędu 5zł za godzinę. tak samo jestem przeciw dodatkowym kólkom przy rowerze, wiecej szkody niż pożytku.

--
    MAJA i:
    http://dhbm.daisypath.com/uu68p2.pnghttp://dhbm.daisypath.com/LgIJp1.png
  • karolina-rzeszow 12.02.18, 19:02
    Moja 4-latka była dziś właśnie pierwszy raz na łyżwach i w wypozyzalni (MH) najmniejszy rozmiar to 27, a moja ma rozmiar 25... Bardzo duże nie były, ale jak dziecko ma jeszcze mniejszą nóżkę to by nie pojeździło...
  • eesti_2005 13.02.18, 09:40
    To zależy od wypożyczalni. W mojej są od rozm. 24.
  • mia_lipiec 13.02.18, 10:30
    my w zeszłym roku postawiliśmy 3latka na podwójnych płozach ale bardziej z założeniem że ma się oswoić z lodowiskiem, bawić na pchaczu/foce itp u nas jeździ cała rodzina więc najmłodszy uczył się zachowywania na lodzie ale bardziej bawił niż uczył; w tym roku ma 4,5 i dostał łyżwy z decathlonu i śmiga aż miło smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.