Dodaj do ulubionych

Pralko-suszarka.

14.06.18, 23:20
Czy ktoś użytkuje i może podzielić się opinią, ewentualnie polecić jakiś model?
Edytor zaawansowany
  • rybalon1 18.06.18, 14:38
    Użytkuję od roku Bosch Home and Dry Professional , jestem bardzo zadowolona . Nie wiem czy ten model jest jeszcze w sprzedaży wiem , że jest nowszy i tego już nie znam. Generalnie bardzo sobie chwalę , suszy ciepłym powietrzem, oszczędza więc wodę. Ma opcje odświeżania parowego. Można prać i suszyć w jednym cyklu lub osobno, ma duzo ustawień ręcznych, obroty od 800-1500. Do najtańszych nie należała ale nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Suszę każde pranie i rachunek za prąd wzrósł mi o 20 zł . Od roku nie wyjęłam stojącej suszarki smile
  • sagaa 18.06.18, 18:51
    Od 6 miesięcy mam pralko-suszarkę BOSCH WVH30542EU. Jestem bardzo zadowolona. Suszy świetnie, problem wilgoci w mieszkaniu zniknął. Ma dość spory bęben (poprzednią pralkę miałam dużo mniejszą), ale całkiem się wpasowała do niezbyt dużej łazienki. Zaletą jest możliwość prania dużych rzeczy typu kołdra i sprawnego, szybkiego wysuszenia. Jedyny minus jaki zauważyłam, to bardzo wymięte dżinsy po wyjęciu z suszarki sad Na pewno nie nadają się do założenia, a i z prasowaniem mam wtedy spory problem. Być może zmniejszenie obrotów wirowania coś na to pomoże, będę testować jesienią. Teraz suszę pranie na tarasie wink
  • edi.k16 19.06.18, 10:20
    Nie zaleca się suszenia dżinsów niestety...
  • edi.k16 19.06.18, 10:43
    ...kupowałam ostatnio - świadoma wszystkich za i przeciw,
    mam BOSCH WVH28420PL

nie suszę wszystkiego jak leci, bo lubię dbać o rzeczy , do tego dość mocno segreguję kolory
    jestem mega zadowolona gdy:
    - upiorę i wysuszę sporą górę majteczek i skarpetek i włożę je potem gotowe do szafy/komody ( nienawidziłam wieszać i zbierać spowrotem)
    - wkładam wszystkie ręczniki i wyciągam suche, mięciutkie i puszyste
    - korzystam z funkcji odświeżania parą
    - bezcenne upranie i suszenie wielkiej pościeli, choć muszę trzeba pogodzić się z zagnieceniami
    - susze Tshirty choć często metka tego zabrania

rzeczy po suszeniu najlepiej wyjmować od razu,
    niektóre warto porozkładać/rozwiesić żeby ostygły inaczej zagniecenia się utrwalą i wtedy jest ciężko
    łazienka mocno się nagrzewa więc mamy dodatkowy efekt sauny wink

trzeba pamiętać, że pralkosuszarka jednorazowo może pomieścić np.7 kg prania ale tylko 4 kg suszenia, wiec przy automatycznym praniu i suszeniu nie można pakować na maxa, bo nie wysuszy się dobrze

takie moje spostrzeżenia
    Polecam! smile
  • kuagmija 20.06.18, 16:40
    Widzę, że wszyscy mają Boscha muszę mi się przyjrzeć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.