Dodaj do ulubionych

poczta polska - przesyłka nie na czas

23.08.18, 08:14
Witam miał ktoś do czynienie z pocztą polską i może mi podpowiedzieć jakie mam uprawnienia i jak to wygląda. Nie umiem znaleźć regulaminu który by określał ile idzie priorytet i do którego dnia ma być przesyłka dostarczona. 4 dni temu (robocze) wysłałam list polecony priorytetowy - do dziś ze śledzenia przesyłek widnieje że jest ciągle w tym samym punkcie - u mnie na poczcie. Był to prezent ślubny który miał być wysłany do rodziny która dziś leci do Szkocji i miała mi go przekazać nowożeńcom.I co teraz wszystko szlak trafił - po co wykupować priorytet jeśli mogą o dastarczyć bez określonego przedziału czasowego byle tylko dostarczyć, o reklamację nie mogę się ubiegać bo zakładam że kiedyś tą przesyłkę dostarczą - ale to już będzie dla mnie bezwartościowe - jest mi przykro bo nie dość że chciałam bardzo być na tym ślubie to jeszcze mój prezent nie dotrze na czas. Nigdy nie miałam problemu z poleconym dlatego tą opcję wybrałam... dajcie znać co mogę ... poczta jeszcze zamknięta .. zaraz lecę sprawę wyjaśniaj ..
Edytor zaawansowany
  • smoczy_plomien 23.08.18, 09:12
    Nic nie możesz. List ma 14 dni na dojście. Zapewne gdzieś im się zawieruszył. Miałam kilka razy taki przypadek, że przesyłka gdzieś utknęła - po telefonie zaraz ruszała w dalszą drogę.
  • fredy58 23.08.18, 10:36
    to po co płacimy za ten priorytet - a Panie z poczty informują że będzie następnego dnia - za tą kasę człowiek by wziął kuriera bez nerwów...
  • patatajowa 23.08.18, 10:41
    Nie wiem po co ty płaciłaś ale ja nigdy tego nie robię 😉 gwarancji żadnej a kasę dodatkową za to biorą.

--
    http://yoursmiles.org/tsmile/rest/t4126.gif
  • fredy58 23.08.18, 10:52
    człowiek całe życie się uczy
    poszłam na pocztę - pytam jak nadam priorytetem na kiedy będzie . na jutro
    pytam to dlaczego przesyła z pt rana jeszcze nie dotarła..a to tak nie ma jak dojdzie do będzie
    reklamacja .. nie nie przysługuje
    skarga.. jedynie żeby sobie ulżyć

pięknie.. wszystko poszło w łeb ..ale winnych nie ma
    nienawidzę tej poczty polskiej jeszcze takie zmierzłe baby tam robią
  • samawsnach 24.08.18, 14:01
    Możesz reklamować - www.poczta-polska.pl/reklamacje/reklamacje-krajowe/przesylka-polecona/
    Pkt.2
  • fredy58 24.08.18, 18:27
    dzięki wielkie juz mi się oczy zaświecily, ale doszła w 4 dzień. wysłana w pt rano odebrana w czwartek o 18
  • patatajowa 24.08.18, 18:43
    może. fakt.
    ale co jej to da jak czasu nie cofnie i paczka nie dotarła na czas?

cyt:"Przy dochodzeniu odszkodowania za opóźnienie w doręczeniu przesyłki zastosowanie ma art. 83 ust. 1 Prawa przewozowego.
    Zgodnie z nim, jeżeli wskutek zwłoki w przewozie powstała szkoda inna niż w przesyłce, przewoźnik jest obowiązany do zapłacenia odszkodowania do wysokości podwójnej kwoty przewoźnego.
    chociaz jakies odszkodowanie to jest. z naciskiem na jakieś wink

www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/303697,Chciala-od-Poczty-Polskiej-dwoch-tysiecy-odszkodowania-dostala-33-zl

--
    http://yoursmiles.org/tsmile/rest/t4126.gif
  • agusia.24 24.08.18, 21:44
    oczywiście, że można reklamować, jak kiedyś tak zrobiła, zażądałam zwrotu różnicy jaką poniosłam biorąc priorytet, bo nie wywiązali się z terminu, bez problemu mi uznali i zwrócili pieniądze

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka