Dodaj do ulubionych

Odzież konna dla dziecka? - praktyczne porady

11.09.18, 09:13
W nawiązaniu do wątku o prezentach dla koniarysmile

Moja ośmiolatka od dwóch lat uczy się jeździć konno, ale tylko przez okres letni i nie ma ani specjalnych butów czy odzieży. Teraz jednak naciska nas aby kontynuować naukę też jesienią i zimą. Dlatego też chciałabym pomyśleć już o ubraniach do jazdy konnej. Co tak naprawdę jest potrzebne i co konkretnie polecacie (może linki..smile

--
Moja Oleńka
Edytor zaawansowany
  • dwellajna 11.09.18, 09:45
    To w jakich np. butach jeździła do tej pory?
  • iciako 11.09.18, 10:29
    zerknij do decathlona po prostu
    my korzystamy i mamy sztyblety, bryczesy, kask, kamizelkę itp.
    ceny do przyjęcia
    albo szukaj używanych na all czy olx bo też czasem coś stamtąd szarpniemy smile
    bywa że ktoś kupi takiej 8latce sporo rzeczy a ona nie skorzysta i wyrośnie i wtedy fajny zestaw za niewielkie pieniądze możesz kupić.

--
    Iwona, mama Spryciuli, Pięknoty, Słodziaka i Fasolki
  • slonko1335 11.09.18, 10:41

Moja nosi to samo co latem tylko z bielizną termiczną , kurtkę/bluzę, plus cieplejsze rękawiczki, kominiarke pod kask i w mrozy ocieplacze z decathlona do butów i do rękawic, ewentualnie na krzyż, takie cuś: www.decathlon.pl/ogrzewacz-stop-x30-id_8373956.html

--
    Sygnaturka się zgubiła....
  • the.ta 11.09.18, 11:10
    moja trenuje szósty rok i na pewno ważne są skarpety ciepłe, bo sztyblety jednak nie grzeją za bardzo wink dobra opcją, ale droższą są zimowe buty jeździeckie ( np. www.pasi-konik.pl/pl/c/Termobuty-i-sztyblety-zimowe/31). Bryczesy plus bielizna termiczna dają radę nawet przy minus 15 (na hali jest zwykle trochę cieplej i nie wieje), rękawiczki to podstawa oczywiście, tu każdy jeździec ma swoje preferencje. Co do kurtki to moja córka lubi krótkie i bez kaptura, najczęsciej są to kurtki narciarskie, nie za grube, żeby nie krępowały ruchów, pod kask nosi kominiarkę z Decathlonu.
  • hoow 11.09.18, 12:47
    Moim zdaniem lepiej mieć bryczesy letnie i zimowe (zamiast wielosezonowych i odzieży termicznej) i my tak mamy. Jeśli dziecko jeździ dużo (także na hali) to niestety zimą stopy marzną i my mamy takie temobuty
    koniomania.pl/obuwie-dzieciece/221-termobuty-jezdzieckie-do-jazdy-konnej-kerbl-29.html
    fajne bo wyjmowaną wkładkę można prać. Kask koniecznie regulowany (decathlonowskie mają gumkę i obciskają głowę szczególnie latem, nie wspomnę o tym, że podczas anglezowania kask opada na oczy i trudno jest go poprawić trzymając wodze). Fajnie sprawdzają się ciepłe bluzy i na to kamizelka, bo nie ogranicza ruchów, lub bluzy (elastyczne) koniomania.pl/bluzy/7956-bluza-fp-simona-granatowo-szara-mlodziezowa-152.html

No i gdy jest zimno ciepłe rękawiczki, są też podkolanówki z wełną z merynosa typowo do jazdy konnej, ale przy termobutach potrzebne tylko na zimowe obozy czy półkolonie. Zimowe ubrania dopiero się pojawiają.
  • trzeci.rozdzial 12.09.18, 20:07
    Właśnie dziś byłam w sklepie jeździeckim z identycznym pytaniem dotyczącym 9-letniego chłopca. Odpowiedź: na razie (do października/listopada) tylko sztylpy, plus upewnić się, że w domu jest niecko krótsza (np. zeszłoroczna) kurtka i/lub kamizelka no i oczywiście spodnie, ale to mogą być dowolne miękkie obcisłe spodnie. Z nadejściem chłodów przyjść do sklepu po termobuty oraz rękawiczki. Będą potrzebne także ciepłe skarpety, ale mogą być narciarskie lub dowolne inne. Ogólnie priorytetem tej pani nie było sprzedanie mi wszystkiego, co się rusza, tylko rozsądna porada smile Będę do niej wracać. Interesowała mnie kwestia spodni - pani poleca bieliznę termiczną pod letnie spodnie. Nie wiem, czy mnie to przekonuje, raczej będziemy kupować zimowe bryczesy.
    Nie miałam nigdy w ręku tych jeździeckich termobutów. Czy w ogóle wchodzi w grę, aby robiły nam za buty zimowe na co dzień?
  • slonko1335 12.09.18, 20:20
    moja córka nigdy nie marznie, w tylek, i nogi bo twierdzi, że od konia grzeje, masakrą są zawsze stopy i dłonie za to...zatm jej zimowe bryczesy zbędne bielizna termiczna wystarcza całkowicie. Buty termiczne natomiast dla niej były strasznie niewygodne i musiałyśmy zwrócić. Stąd wkładki ogrzewające w zwykle sztyblety na stopy.

--
    Sygnaturka się zgubiła....
  • hoow 16.09.18, 10:41
    Chyba nie do końca, ponieważ są one wysokie i kończą się pod kolanem. Najlepiej mierzyć buty, bo w sezonie jest ich wiele rodzajów. Pani w sklepie z krótką kurtką się myli, bo wszystkie bluzy, kamizelki i kurtki są dłuższe, mają podczas pozycji siedzącej przykrywać plecy i częściowo pupę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.