Dodaj do ulubionych

Prezent dla dziewczynki na 12 urodziny?

03.10.18, 11:22
Nie jestem rodzicem ale muszę kupić prezent dziewczynce z rodziny, która będzie obchodzić 12-ste urodziny i nie mam zielonego pojęcia, co by to mogło być. Nie mam z nią jakiegoś bliskiego kontaktu ani ogólnie z dziećmi w tym wieku. Wiem tylko, że często choruje, ale lubi gry zespołowe i ogólnie sport, a w każdym razie na pewno nie jest molem książkowym. Lubi też psy. Do tej pory była taką trochę chłopczycą, ale może z wiekiem się to zmienić, więc ciężko powiedzieć jak jest aktualnie. Dziewczynka z niezamożnej rodziny (dzieli pokój z dwoma siostrami, więc dość ciasno), także powinno to być raczej coś naprawdę przydatnego, nie jakieś bzdety typu perfumy albo gadżet, który się znudzi po tygodniu. Kupiłabym jakiś ciuch, ale nie znam rozmiarów, wiem tylko że jest raczej drobna. Poza tym trochę przeglądałam już ciuchy na Allegro i nic ciekawego nie znalazłam.
Budżet do 100 zł. Najlepiej aby to była jedna droższa rzecz za tą stówkę czy ciut mniej niż kilka tańszych drobiazgów, bo nie mam czasu latać po sklepach i wolałabym zamówić przez internet, a wtedy trzeba do każdego zakupu dodać koszt przesyłki
Może ktoś ma tutaj córkę w podobnym wieku i będzie potrafił doradzić?
Edytor zaawansowany
  • gajmal 03.10.18, 11:46
    Proponuję kupić kartę podarunkową do sklepu np. z ubraniami, który ma w pobliżu. Wpłacisz tą 100 i dziewczyna kupi sobie to co będzie jej się podobało.
  • katrinka00 03.10.18, 12:01
    W sumie pomysł mi się podoba, ale... Dziewczyna mieszka na takim za...piu, że nie wiem nawet do jakich sklepów ma dostęp. Po drugie, jej rodzice to straszni tradycjonaliści i słyszałam jak krytykowali, kiedy ktoś dawał w prezencie kasę lub jakieś bony sad
  • kurt.wallander 03.10.18, 13:31
    Ciężka sprawa, mam w domu 12-latke i naprawdę trudno utrafic w jej gust. Może spróbuj dowiedzieć się czegos więcej o jej zainteresowaniach?

A propos bonu do sklepu, takie bony można przeważnie zrealizowac równiez w sklepach internetowych.

Moja 12-latka zaczęła doceniac ubrania jako prezent, ale bardzo okreslone, np. koszulka od jutjuberki, czy bluzy w okreslonym kolorze i fasonie. Ucieszyłaby się z ... roślin doniczkowych, ale równiez z mocno wypasionych kredek, takich juz profesjonalnych. Może z biżuterii, np. kolczyków.
  • katrinka00 03.10.18, 14:04
    Dziękuję za odpowiedź smile
    Nie bardzo mam jak się czegoś więcej o jej gustach dowiedzieć. Widuję ją najwyżej 2 razy do roku...
    Na rośliny to jednak raczej nie ma tam u nich miejsca, bo jak wspominałam, cisną się we 3 w jednym pokoiku. Na pewno nie ma żadnych zdolności artystycznych i raczej nie interesowała się nigdy malowaniem czy rysowaniem. Ogólnie nie wiem nic o tym, aby miała jakieś szczególne zainteresowania poza tym, że lubi sport, chociaż niczego szczególnego jakoś na poważnie nie trenuje...
    Biżuteria pewnie by się spodobała, ale tu ciężko by mi było wybrać coś konkretnego. Nie mam pojęcia co noszą dziewczyny w tym wieku, a sama nie noszę biżuterii i się na niej nie znam, więc jak możesz podsunąć konkretne propozycje czy jakieś inspiracje, to będę wdzięczna wink
  • kurt.wallander 03.10.18, 17:23
    z bizuterii swojej pewnie kupiłabym kolczyki, nic wiszącego, żeby mogła nosić tez w szkole.

np
    wkruk.pl/bizuteria/kolczyki/kolczyki-srebrne-w-kruk-2505
    czy
    wkruk.pl/bizuteria/kolczyki/kolczyki-srebrne-freedom-4
  • edi.k16 03.10.18, 14:00
    mam corkę 11 lat i z moich doświadczeń mogę polecić:
    ksiązki (aktualnie seria Zwiadowcy) - jeśli lubi czytać
    słuchawki do słuchania muzyki
    markowa bluza - takie ciuchy zaczynąją być pożądane w tym wieku
    zestawy artystycze - np. fantastyczne Djeco - sa takie dla starszych dzieci https://www.zielonezabawki.pl/zun_pm_Art-Nouveau-zestaw-artystyczny-dla-dziewczynek-DJ08607-Djeco-zabawki-kreatywne-8018_1.jpg
  • katrinka00 03.10.18, 14:05
    Dziękuję. Tak jak pisałam, molem książkowym to ona nie jest i raczej stroni od książek. Artystycznych zapędów też nie ma. Słuchawki faktycznie dobry pomysł, wezmę pod uwagę smile
  • katrinka00 03.10.18, 14:11
    A ta bluza markowa to konkretnie jaka?
  • edi.k16 03.10.18, 15:21
    GAP, Nike , Adidas.... tylko wchodzimy już w koszty...
    Vans teraz na czasie - podobno smile
    byle logo było wink
  • katrinka00 03.10.18, 15:45
    Dzięki smile
  • kurt.wallander 03.10.18, 17:24
    edi.k16 napisał(a):

> GAP, Nike , Adidas.... tylko wchodzimy już w koszty...
    > Vans teraz na czasie - podobno smile
    > byle logo było wink

Ale to tez zalezy od dziecka, moja np. szuka takich, zeby absolutnie nie było logo smile
  • kurt.wallander 03.10.18, 17:25
    Ale popieram pomysł ze słuchawkami, jakies fajne douszne, albo nauszne bezprzewodowe.
  • aggala 10.10.18, 06:13
    Podepnę się pod wątek. Czy mogłabyś polecić coś konkretnego z Djeco dla starszych? Do tej pory myślałam, że mają tylko zestawy dla młodszych, a szukam czegoś dla 11-12-latki.
  • kurt.wallander 10.10.18, 11:58
    Tez jestem ciekawa, bo gdy patrzyłam, to wszystko wydawało mi się zbyt proste dla starszych.
  • mini_em 03.10.18, 14:00
    a może jakiś plecak/ torbę taki młodzieżowy? nie potrzeba rozmiaru?
  • katrinka00 03.10.18, 14:09
    Plecak to ciekawy pomysł, tylko nie mam pojęcia w jakim stylu sad Musiałoby być coś uniwersalnego, bo nie znam jej gustu... Chętnie zobaczę konkretne propozycje, bo nie wiem co będzie odpowiednie. To taki dziwny wiek, że nie wiadomo czy wybrać wzór jeszcze dziecięcy czy już bardziej młodzieżowy. Pewnie ten drugi?
  • katrinka00 03.10.18, 14:10
    I w sumie nie jestem pewna czy teraz noszą do szkoły plecaki czy torby na ramię. Podobno mają jakieś szafki, to nie wiem czy plecak jest potrzebny...
  • edi.k16 03.10.18, 15:24
    zdecydowanie młodzieżowy.
    a może zapach jakis? tak mi przyszło do głowy...moja ostatnio zaczęła się interesować... i wogóle kosmetykami
  • katrinka00 03.10.18, 15:49
    Nie wiem, czy jakieś perfumy za stówę to będzie coś atrakcyjnego dla dziewczynki z niezamożnej rodziny. W sumie się nie znam, ale ja nawet sobie w życiu bym nie kupiła perfum, a już na pewno nie za stówę, bo wydaje mi się to kompletną głupotą, wydawać kasę na taką bzdurę. No ale nie mam pojęcia, jak wartościowe to może być dla niej
  • patatajowa 03.10.18, 18:03
    katrinka00 napisała:

> ...ja nawet sobie w życiu bym nie kupiła perfum, a już na pewno nie za stówę, bo wydaje mi się to kompletną głupotą, wydawać kasę na taką bzdurę. >
    przeraziłas mnie tą wypowiedzią....

--
    http://yoursmiles.org/tsmile/cold/t09003.gif
  • mini_em 03.10.18, 20:48
    myślałam tu raczej nie o takim do szkoły - raczej torebka sportowa/ młodzieżowa taka poza szkołę, plecak adidas/nike/vans/ converse - to dość uniwersalny pomysł
    słuchawki to też super pomysł wg mnie
    wzory zdecydowanie młodzieżowe w tym wieku
  • patatajowa 03.10.18, 16:13
    W tej sytuacji kupilabym jakis ciuch z sportowym logo lub młodzieżowej sieciowki typu stradivarius berska itp.Lub kartę podarunkowa do takiego sklepu bo jak juz dziewczyny pisały wykorzysta tez online jesli mieszka daleko od c.h.

--
  • patatajowa 03.10.18, 16:17
    Karta podarunkowa to jest bardzo dobry pomysł jednak bo to nie żywa kasa którą wyda moze nie na siebie. Za stówę to taka nastolatka moze sobie kuoic w Rossmanie tusz pomadkę lakier i inne pierdolki które chciałoby sie wypróbować w tym wieku.

--
  • katrinka00 03.10.18, 16:26
    Dziękuję smile
  • katrinka00 03.10.18, 16:30
    A, tylko nie wiem jak z rozmiarami w tych sklepach, bo jak sprawdzałam, to w tym wieku powinno się kupować tak 152-158, ale ona jest raczej drobniejsza, więc pewnie 152 to max, a nie wiem czy w tych sklepach są takie małe rozmiary, bo to bardziej dziecięcy niż młodzieżowy... Moja koleżanka ma 164 cm (dorosła osoba) i kupuje rozmiar XS, a mniejszych to już chyba nie ma w takich sklepach, a ta dziewczynka jest od niej zdecydowanie niższa i chudsza
  • kurt.wallander 03.10.18, 17:26
    katrinka00 napisała:

> A, tylko nie wiem jak z rozmiarami w tych sklepach, bo jak sprawdzałam, to w ty
    > m wieku powinno się kupować tak 152-158, ale ona jest raczej drobniejsza, więc
    > pewnie 152 to max, a nie wiem czy w tych sklepach są takie małe rozmiary, bo to
    > bardziej dziecięcy niż młodzieżowy... Moja koleżanka ma 164 cm (dorosła osoba)
    > i kupuje rozmiar XS, a mniejszych to już chyba nie ma w takich sklepach, a ta
    > dziewczynka jest od niej zdecydowanie niższa i chudsza

Mam niską 12-latke i xs z młodzieżowych sklepów, typu Cropp są na nią przeważnie dobre.
  • katrinka00 08.10.18, 07:52
    Ona jest nie tylko niska, ale również chuda. Moja koleżanka ma 163 cm i jest szczupła ale nie chuda i przeważnie kupuje XS, rzadziej S i to tylko ze względu na spory biust. Ta dziewczynka jest od niej niższa, chudsza i nie ma jeszcze ani biustu, ani bioder, więc obawiam się, że XS będzie na niej wisieć sad
  • mini_em 03.10.18, 20:44
    mój 9,5latek nosi rozmiar 152
  • katrinka00 08.10.18, 07:49
    @mini_em - no fajnie, ale ona jak na swój wiek jest raczej drobna i do tego chuda, więc skoro wg Google standardowy rozmiar dla 12-latki to 152, więc na pewno nie ma więcej
  • aniam123 03.10.18, 17:52
    Jak w rodzinie się nie przelewa dałabym jednak pieniądze dziewczynce z zaznaczeniem, że ma sobie kupić coś EXTRA dla siebie. Coś mi się wydaje, że Ci "tradycjonaliści" krygują się dla zasady wink.
  • katrinka00 03.10.18, 18:07
    Też by mi tak najbardziej pasowało. Może faktycznie nie powinnam się przejmować ich zdaniem...
  • gajmal 05.10.18, 12:42
    Tu plecaki.com/pl/searchquery/vans/1/phot/3 masz np. modne plecaki Vans
  • katrinka00 08.10.18, 07:32
    Za 100 zł są tylko 3 i wszystkie brzydkie. Tańszych nie ma wcale, 1 jest za 109 zł i też doopy nie urywa. Poza tym nawet nie wiem, czy 12-latki jeszcze noszą plecaki czy jakieś torby na ramię, bo podobno mają w szkole szafki, więc może nie muszą tak dużo ze sobą nosić
  • ewcia1980 07.10.18, 19:09
    Ten watek pokazuje jak ciężko jest trafić z prezentem żeby się podobał.
    Mam "na stanie" 12-latkę.
    Córka bardzo lubi biżuterię ale z zalinkowanych kolczyków z kruka nie podobają jej się żadne.
    A nosi i kolczyki i łańcuszki i chokery.
    Z kosmetyków to lubi i używa tylko EOS do ust.
    Ale niektóre dziewczynki w jej wieku lubią pachnące balsamy do ciała czy delikatne mgiełki
    Poza tym lubi przeróżne gadżety papiernicze- typu fajne i oryginalne długopisy, kalendarze
    Oooooo i UWIELBIA świeczki zapachowe i woski do kominków (kominek + woski dostała właśnie na jakąś okazję)
    Bardzo lubi Yankee candel ale kupuje też tańsze.
    Lubi różne gadżety z home&you - magnesy, zeszyty, spinacze
    Lubi dekoracyjne poduszki
    Z ubrania jako prezentu nie ucieszyłaby się.

--
    Izabela (16.10.2006)
    Remigiusz (20.02.2009)
  • katrinka00 08.10.18, 07:28
    @ewcia1980 - bo widocznie ma wystarczająco dużo ubrań. Tutaj chodzi o dziewczynkę z niezbyt zamożnej rodziny, która na wiele rzeczy nie może sobie pozwolić, a dekoracyjnych poduszek, to nawet nie miałaby gdzie podziać, bo dzieli jeden mały pokój z dwoma siostrami...
    Ostatecznie jednak postanowiłam dać pieniądze, nawet jeśli rodzice będą niezadowoleni. Uznałam, że to najlepsze wyjście, właśnie dlatego, że w tym wieku to już bardzo trudno trafić w gust, jeśli się nie ma częstego kontaktu z tą dziewczynką i nie wie, jakie ma potrzeby i upodobania
  • kr.kr 09.10.18, 13:57
    Popieram! Ja mam 12-latke a i tak nie umialabym doradzic, co kupic innej, obcej dziewczynce!
    Jedyne co mi przychodzi do glowy to moze zegarek?
    A kase wpakuj w ladna koperte, z kartke z zyczeniami i na pewno sie ucieszy!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.