Dodaj do ulubionych

prezent pod choinkę dla nastolatka

29.11.18, 11:58
Dzień dobry, co polecania pod choinkę dla 11 latka? Interesuje się muzyką i informatyką. Może jakieś książki z dziedziny projektowania graficznego i programowania polecacie? Najlepiej napisane takim "ludzkim" językiem, który ogarnie smile
Edytor zaawansowany
  • dammma 29.11.18, 12:04
    Fajny pomysł z tymi książkami. Też jestem ciekawa propozycji, bo mój 12-latek lubi montować filmy.
  • monia2506 29.11.18, 12:43
    A czy ktos moze polecic mikrofon do nagrywania na yt?

--
    Wychowanie dzieci jest jak walizka.Co włożymy,to wyjmiemy.
    Wojciech Eichelberger
  • smoczy_plomien 29.11.18, 13:19
    Książki to zły pomysł. Technologia obecnie tak szybko się rozwija, że po roku od wydania książki informatyczne/IT są już nieaktualne. Oczywiście mówię o książkach wydanych w tym roku, bo na starsze to nie ma nawet co patrzeć. Jeśli ktoś chce się rozwijać w tych kierunkach to obserwuje grupy tematyczne [niekoniecznie tożsame z grupami na fejsie, ale grupa tematyczna może mieć stronę/grupę na fejsie], blogi, projekty itp. Ktoś, kto interesuje się informatyką, ucieszyłby się z lego technics, ale wiem, że pod hasłem "informatyka" wiele osób rozumie umiejętność sformatowania dysku i podłączenia drukarki po sieci. Zakładając, że naprawdę chodzi o programowanie, czy jesteś w stanie określić jaką technologią, językiem lub zastosowaniem interesuje się ów 11-latek?
  • helowisko 30.11.18, 08:26
    Nie zgodzę się. W tym roku na urodziny kupiliśmy mu świetną książkę do nauki photoshopa dla dzieciaków. Latał z aparatem po domu, wykonywał zadania z książki, wrzucał do kompa, obrabiał i na końcu zrobił album dla dziadka na 90 urodziny. Świetna pozycja - Photoshop w trampkach. Szukam teraz czegoś podobnego. W szkole mają język programowania scratch, widzę duże zainteresowanie u niego tym tematem smile
  • smoczy_plomien 30.11.18, 11:25
    Ależ oczywiście masz prawo się nie zgadzać. Tylko jeśli znasz się lepiej na tym jak działa branża, to po co szukasz cudzych opinii?
  • iberka 29.11.18, 14:57
    A jaki budżet?
    LEGO Mindstorm, słuchawki/ głośnik bezprzewodowe, fajna klawiatura, myszka
  • helowisko 30.11.18, 12:33
    Fajne, ale poza zasięgiem finansowym niestety sad
  • banowanyzaprawde1 29.11.18, 15:01
    Połączenie muzyki i informatyki, program Ableton Live lub ACID Music Studio. Książki to tylko specjalistyczne na temat konkretnego języka programowania a o projektowaniu i tworzeniu grafiki to najlepiej zrobić przegląd w księgarni.

--
    Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka