Dodaj do ulubionych

Przenośny parasol na łąkę/do piaskownicy itp?

03.06.19, 18:11
Czy to dobry pomysł? Macie coś takiego?
Jako, że w miarę upływu czasu nie lubię się smażyć na słońcu wpadłam na pomysł kupna czegoś takiego. Widziałam ogrodowe parasole w Jysk, ale jak to się sprawdzi zamocowane w piasku? Dzieć kocha piasek, autka w piasku itp a mnie się robi slabo na myśl, że będę tam przy nim tkwiła sad
Doradzicie?

Edytor zaawansowany
  • joagraba 03.06.19, 21:31
    Nie sprawdza się, przynajmniej u nas. Potrzebna jest solidna podstawa, dziecko się rusza, parasol nie nadąża.
  • ja_mamma 03.06.19, 22:34
    Macie taki uchwyt, który się wkręca w ziemię?
    Ja to wyrodna matka jestem, myślę tylko o swoim komforcie. Dziecko lubi słońce, jemu wystarczy czapka z daszkiem i krem z filtrem.
  • joagraba 03.06.19, 22:42
    U nas prawie zawsze wieje plus słońce się przesuwa w ciągu dnia. Wszelkie próby ustawienia i przestawiania tego ustrojstwa to była mordęga.
    O dziecko, bez względu na jego preferencje, chciałam dbać przede wszystkim.
    Kupiliśmy parasol w Decathlonie, taki z filtrem uv, ale nie mogę go polecić.
  • ja_mamma 03.06.19, 23:05
    Ten z Decathlonu nie ma możliwości regulacji kąta nachylenia. Te tańsze ogrodowe np.z Jysk również sad
    Nie wzięłam pod uwagę, że to potrzebne a rzeczywiście słońce nie jest cały czas w zenicie.
    No i chyba parasola nie będzie...
  • joagraba 04.06.19, 07:20
    Te uchylne tym bardziej potrzebują solidnego podparcia - raz w związku z manewrami (a przecież nie zgina się o 360 stopni więc i tak trzeba przestawiać wokół własnej osi), a dwa że przechylony daje większy opór wiatrowi.
    Jednak możliwe że coś przegapiłam, chętnie się dowiem. Rozważaliśmy jeszcze żagiel ale brakło nam jednego słupka do zawieszenia, a wkopywanie pala na środku ogrodu nie wydało nam się dobrym pomysłem.
  • amalota 04.06.19, 08:20
    Mamy z decathlonu wedkarski. Ma regulowany kat pochylenia. Poza tym jest w dwocj rozmiarach i jest naprawde duzy. I mamy wkrecany swider do ziemi (tez z decathlonu, ale nie wiem, czy jest jeszcze dostepny). Stoi, dziala, daje rade rowniez przy nadmorskim wietrze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.