Dodaj do ulubionych

Czy cennik Poczty Polskiej wpłynął na to ze

05.08.19, 22:37
szukacie alternatywy??

pytanie w szczególności do osób które korzystały tylko z usług PP
jak np ja
kiedyś wszystko i wyłacznie wysyłałam pocztą
po -jak dla mnie drastycznej-podwyżce zaczełam korzystać z paczki w ruchu
SPRZEDAJĘ MALUTKO
od IV-do teraz wysłałam ok 15 paczek
z czego ok 3 PP a reszta Ruchem (fajnie ze na koncie jest historia wysyłek)
ludzie sami wybierają tę opcję
więc jeśli chodzi o moje statystyki to poczta dużo straciła na swojej podwyzce

pytam z ciekawości,na forum zawsze dużo sie kręciło tematów o sprzedaży np na all

jak to u Was wygląda?
Edytor zaawansowany
  • makoja 06.08.19, 09:06
    U mnie poczta nie straciła, nadal nie widzę alternatywy. Nie sprzedaję jednak stale tylko wystawiam 2 razy w roku aukcje z ubraniami córki - licytacje od 1 zł. In post dopada ze względu na pojawiającą się informację o możliwości zwrotu, do punktu nadania ruchu mam daleko, a i tam jest chyba informacja o darmowym zwrocie. Na kuriera trzeba w domu czekać i tak została poczta. Jedyna różnica to mam zamiar teraz wysyłać wszystko przez envelo, a nie tradycyjnymi paczkami czy listami.
  • magia 08.08.19, 08:18
    Można wybrać wersję paczkomaty bez możliwości zwrotu. Jest droższa, ale odpada ten problem.

Ja dużo nie sprzedaje. W ty roku łącznie ok 30 paczek z tego 80% to paczkomaty, reszta kurier. Jedną albo 2 to była PP.
  • joagraba 06.08.19, 10:05
    Ja też pozostałam przy Poczcie Polskiej - przesyłka envelo. Paczkomat jest rzadziej wybierany.
    Nie mam nigdzie w pobliżu kiosku Ruchu więc odpada.
    Ale w ogóle mi to nie przeszkadza, mam niewiele wysyłek.
  • qamyczeq 06.08.19, 13:56
    Paczka envelo korci ceną. Można wysyłać w kopercie bąbelkowej czy musi być kartonik?
  • joagraba 06.08.19, 20:45
    Zawsze wysyłam w pudełku.
    Czy można w kopercie bąbelkowej nie wiem.
    W regulaminie jest , że ma mieć regularny kształt prostopadłościanu.
  • lucyjkama 06.08.19, 19:40
    Wszystko wysłałam pocztą. Tylko że 2 razy kurierem jak gabaryt był większy. Obecnie wszystko wysyłam paczką w ruchu ( sporadycznie jak kupujący ma daleko do kiosku to pocztą ale tylko gdy przesyłka złapie się na gabaryt M za 6,30.
  • disco-ball 09.08.19, 12:23
    Dziewczyny, jaki jest koszt wysłania paczka w ruchu?
  • lucyjkama 09.08.19, 16:24
    Przez bliska paczka 6,80 chyba do 1kg a większa paczka do wymiarów 30x40x50 7,80zł.
  • disco-ball 14.08.19, 11:31
    Dzięki!
  • patatajowa 11.08.19, 10:39
    sprzedaje na all duzo mniej niz kiedys, wysyłki pocztą nie robiłam juz ponad rok. w aukcjach mam tylko paczka w ruchu, pczkomat i kurier. najbardziej urzadza mnie paczkomat bo mam ich teraz w okolicy wiecej wiec spokojnie po pracy mozna podjechac i nadac bez czekania w kolejkach na poccie i taniej oczywiscie. dla małych rzeczy typu ubrania czy buty najlepiej wychodzi paczka w ruchu. dla kupujacych wiecej-kurier bo jedna cena do 10 kg.
    poczcie podziękowałam juz chyba na stałe chyba ze ktos prosiłby o taki rodzaj wysyłki ale mi sie nie zdarzyło wink

--
    http://yoursmiles.org/tsmile/heat/t108004.gif
  • lucyjkama 11.08.19, 11:16
    Jakim kurierem wysyłasz za 10 zl. Bardzo tanio.
  • lucyjkama 11.08.19, 11:17
    Sorki 10 mi sie rzucilo w oczy a chodzilo o 10kg🤣

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka