Dodaj do ulubionych

Dwulatek w przedszkolu

03.09.19, 21:01
Wysylam za kilka tygodni dwulatka do przedszkola i po przeglądzie szafy okazuje się, ze mało co będzie pasowało na jesień. Zastanawiam się ile np par spodni potrzebuje takie dziecko, żeby nie robić prania codziennie. Czy powinien mieć 2 pary jesiennych butów + kalosze? 2 zestawy przeciwdeszczowe? Latem nie było problemu, teraz jestem w końcówce ciąży i chciałbym szybko uzupełnić mu braki, póki mam siłę chodzić po sklepach.
Edytor zaawansowany
  • eowen 03.09.19, 21:34
    Zależy od dziecka. Moje miało kilka par spodni, po 2 miesiącach oznajmiła mi, że będzie chodzić tylko w sukienkach i spódniczkach. No i chodzi 2 rok wink
    Zasadniczo staram się, by miała w przedszkolu po 3: majtki, rajstopy, koszulki,, sukienki na przebranie. 2 part butów przydają się, gdy dziecko na wpadki po odpieluchowaniu. Kalosze i jeden zestaw przeciwdeszczowy u nas obowiązkowo, przy czym kurtka miała oddychający materiał i córka nosiła reż w okresie przejściowym. Często typowe pelerynki to 100% plastiku, dziecko się w tym zapoci.
    I nakupowałam też za dużo koszulek z długim rękawem, w przedszkolu prawie cały rok jest ponad 20 stopni, więc chodzi w krótkim. Sweterka chyba żadnego nie ubrała.
  • znowprzyjdziemaj 04.09.19, 07:22
    Posyłam już kolejne dziecko, więc podpowiem. W przedzszkolu pełen komplet - bielizna, skarpety, spodnie, bluzka x3. dmDo domu odbierasz w czystym i ja już nie mam najczęściej potrzeby zmiany u moich do wieczora. U mnie dzieci mają po 10 sztuk spodni plus tyle samo koszulek. do tego z dwie bluzy rozpinane, sweterek, i po kurtce przeciwdeszczowej, puchowe kamizelce. z butów mamy sportowe takie z siateczki na ladne dni plus wyższe sneakersy albo takie ala turystyczne z decathlona na błoto. spodnie kupuje takie - dla dziewczynki getry w Lidlu i legginsy, dla chłopca - dresy hm i Lidl plus kilka par bawełnianych bardziej eleganckich z hm. bluzki różnie - to co mi wpadnie w oko - córka lubi 5 10 15, syn różne dinozaury z hm
  • seaborgium 04.09.19, 20:53
    Zrobiłam przegląd w szafie i koszulek na krótko rękaw nadających się do przedszkola zostało po lecie może ze 3-4 więc przy okazji swoich zakupów obeszlam dziś HM, Reserved, pepco i kik i nigdzie nie znalazłam koszulek na krotki rekaw. W pepco powiedzieli mi, ze do wiosny już nie będzie. Zahaczylam o dziecięcy lumpeks, który mamy w mieście, ale ceny 20-30 zł za używaną koszulkę to jak dla mnie sporo. Pewnie będę zamawiać przez internet chociaż tego nie lubię, bo każda firma ma inną rozmiarowke.
  • znowprzyjdziemaj 07.09.19, 08:37
    w hm online jest pełno z krótkim rękawem. Długo rękaw na moje też będzie ok.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka