Dodaj do ulubionych

Kawa ziarnista dla znawcy i smakosza?

19.09.19, 18:43
Możecie coś polecić? Potrzebuje na prezent a nie mam na ten temat zielonego pojęcia?

--
I. 20.07.2005
R. 09.04.2008
Edytor zaawansowany
  • joagraba 19.09.19, 20:28
    Sasza kiedyś polecała, poszukaj w starych wątkach.
  • ju_mi 20.09.19, 10:25
    Może Illy? Ziarnista, pakowana w hermetyczne puszki po 250g. Jest kilka rodzajów. Osobiście polecam Espresso/Classico lub Brazil.

• tonik777 20.09.19, 13:10
    Poszukaj czy nie masz gdzieś w pobliżu miejsc, w których bywasz lokalnej palarni. Dla smakosza świeżo palona będzie dużo lepszym prezentem niż coś marketowego. Druga sprawa to jaką kawę lubi osoba, której chcesz zrobić prezent. Ja osobiście najbardziej lubię 100% arabikę, ale są tacy, którzy wolą mocniejsze i wybierają mieszanki.
  • sinceramente 21.09.19, 09:11
    Akurat dodatek robusty zwiększa nie tyle moc kawy (choć robusta ma wyższą zawartość kofeiny), co wpływa na kwaskowaty posmak lub goryczkę. Arabika uważana jest za ten szlachetniejszy gatunek...
    A do autorki: jeśli nie masz w okolicy palarni, to tchibo też będzie ok. Ja kupuję u nich różne gatunki kawy w ziarnach (na wagę, ale można już zapakowaną). Ostatnio pojawiły się dwa nowe rodzaje - ponoć limitowane - Kenya i Nicaragua www.tchibo.pl/kawa-w-ziarnach-c400061849.html

--
    "Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść."
  • andzia8909 21.09.19, 12:30
    Lavazza Qualita Oro
  • konwalia-82 22.09.19, 13:39
    Bazzarra jest warta uwagi
  • tosi-mama 22.09.19, 15:17
    Kupuję kawę na stronie MK Cafe Fresh. Kawa jest świeżo palona, gdy kurier przynosi przesyłkę to pachnie nieziemsko smile Na razie szukamy swojego smaku więc konkretnego rodzaju Ci nie polecę, poza tym każdy gustuje w czymś innym. Ale mają oni w swojej ofercie zestaw prezentowy, składający się z czterech, różnego rodzaju kaw, może coś takiego Cię zainteresuje.

--
    "Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu."Sofokles

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka