Dodaj do ulubionych

Reklamacja Conversów z allegro

16.10.19, 13:49
Niestety zrobiłam błąd i pierwszy (i ostatni raz) kupiłam Conversy na allegro. Model za kostkę, po 4 miesiącach nieregularnego użytkowania odkleił się częściowo napis Converse z tyłu buta a przede wszystkim rozwalił się wewnętrzny zapiętek i z buta wypadły kawałki plastiku. Zrobiłam zdjęcia wewnątrz buta oraz zdjęcia tych kawałków połamanego zapiętka a następnie wysłałam zgłoszenie oraz buty do reklamacji. Otrzymałam odpowiedź odmowną " buty były ubierane niewłaściwie i dlatego rozleciał / złamał się zapiętek". Nie wiem jak można ubierać tego typu buty niewłaściwie (wysokie Conversy, nie da się ich założyć bez rozsznurowania), kupowałam już kilka par Conversów i nigdy ani w tych ani w innym obuwiu, innych marek nie zdarzył mi się taki problem. Moim zdaniem buty są nieoryginalne. Co mogę zrobić aby odzyskać pieniądze? Zgłosić do rzecznika Praw Konsumenta? Czy ktoś miał podobny przypadek?
Obserwuj wątek
    • paaatii Re: Reklamacja Conversów z allegro 17.10.19, 10:44
      Ze sprzedawcą to sobie już nie pogadasz, bo swoje wie i będzie się tego trzymać. Zostaje Ci powiatowy lub miejski rzecznik praw konsumenta - najlepiej tam od razu uderzać. Albo zadzwonić na infolinię:

W sprawach indywidualnych bezpłatną pomoc prawną konsumenci mogą uzyskać:
      pod numerami Infolinii Konsumenckiej 801 440 220 oraz 22 290 89 16, prowadzonej przez Fundację Konsumentów, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00, opłata wg taryfy operatora.
      • mama.nygusa Re: Reklamacja Conversów z allegro 17.10.19, 12:21
        Buty sprzedala firma?
        Poszukaj w necie niezaleznego rzeczoznawce, np.P.katarzyna wagner.

--
        bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
        78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel."Nie, ten los zgotowali nam specjaliści od wojny dezinformacyjnej. Cały kraj stał się ofiarą."
    • zebraw-paski Re: Reklamacja Conversów z allegro 17.10.19, 14:23
      Poniżej zdjęcie rozwalonego zapiętka w bucie. Sprzedawca odpisał, że rzeczoznawca nie uznał reklamacji bo, cytuję "buty były ubierane niewłaściwie i dlatego rozleciał / złamał się zapiętek". Ciekawe ile jest sposobów ubierania wysokich Conversów (i który jest właściwy) bo ja znam tylko jeden wink Buty były używane nieregularnie przez 4 miesiące. Bardzo możliwe, że są nieoryginalne, mam kilka par Conversów, niekóre mam już długo (swoje i córki) i nic się z nimi nie dzieje. Kupiłam je u sprzedawcy z allegro - N1A_PL. Zgłoszę sprawę dalej bo czuję się oszukana. Sprzedawca ten nawet nie zaproponował naprawy, rekompensaty itp., po prostu poinformował mnie, że odsyła buty bo nie uznaje reklamacji.
      https://images90.fotosik.pl/266/9d2f343412428bb9med.jpg
      • eowen Re: Reklamacja Conversów z allegro 17.10.19, 14:30
        Powołaj się na przepisy dot. rękojmi.
        "Przez rok trwania odpowiedzialności sprzedawcy istnieje domniemanie, że stwierdzona wada lub jej przyczyna istniała już w momencie sprzedaży. Taka sytuacja ułatwia złożenie reklamacji, gdyż to przedsiębiorca musi udowodnić, że wada powstała z winy konsumenta."
        Tutaj istotne słowo to "udowodnić".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka