Dodaj do ulubionych

Co dla 14 latka? Ratunku!

02.12.19, 23:25
Syn nie potrafi wymyślić choćby jednej rzeczy, która by chciał. Twierdzi, że wszystko ma. Żadne dodatki do komputera, słuchawki do telefonu. Żadne gadżety do pokoju. Rower ma nowy i wyposażony. Na narty jedziemy w styczniu i też już wszystko ma. Plecak ma. Ciuchy ma. Jeszcze rok temu czytał książki, teraz tylko lektury i to na siłę. Wiem, że jeśli dostanie to nie przeczyta.
Jedyne co sprawia mi na te chwilę przyjemność to granie w sieci ale zapytany czy może jakieś dodatki do gier, czy może gadżety,koszulki z logo... odpowiada, że nie.
Nie mam pomysłu.
Skończy się na tym, że dostanie skarpetki i kasę,której i tak nie wyda bo nic nie potrzebuje.

Dlugi czas wiercil mi dziurę w brzuchu o grę GTA ale ze 2 miesiące temu przestał. Już sama nie wiem czy ją kupić czy nie. Tylko to przychodzi mi do głowy ale dobrze wiem, co jest w tej grze i że jest od 18 lat.

Syn mówi, że jak dostanie czekoladę i sok marchewkowy to będzie bardzo zadowolony.

Ktoś ma jakieś pomysły? Może jest coś o czym marzy każdy 14 latek albo coś co każdy mieć w tym wieku powinien?

--
I. 20.07.2005
R. 09.04.2008
Obserwuj wątek
    • krotanna Re: Co dla 14 latka? Ratunku! 03.12.19, 11:04
      Trochę jakbym czytała o swoim synu crying Z tym, że nie tylko on uważa, że ma wszystko, bo ja też tak uważam wink U mnie o tyle lepiej, że czyta, więc chociaż kilka książek mogę kupić i kupiłam. Fotel do biurka/do grania - ok, u nas prawdopodobnie też będzie. Z GTA było dokładnie tak samo - nie ugięliśmy się i nie ugniemy, sorry! Gdzieś są granice zdrowego rozsądku. Rozumiem, że planszówka odpada? U nas będzie, bo jest z kim pograć i wtedy mój nastolatek też siada grać. Dobry perfum/dezodorant? Mój się ucieszył i dyskretnie używa, więc może to? Zegarek? Wydaje się, że to staromodny gadżet, ale nie zawsze ma się telefon pod ręką (np. na egzamin wziąć nie można). U nas trafiony okazał stary, dobry G-shock (i jest do niego sporo gadżetów). Śpiwór? - jeśli jeździ na obozy/biwaki. Piżama - to chyba zawsze wykorzysta (?) Karta podarunkowa do... - no to już wedle gustu. Może jest jakiś sklep, który darzy szczególną estymą? Portfel? Bilety open do kina? elektryczna maszynka do golenia? (to już zaraz niestety...) A czekoladę i sok i tam mu dorzucisz, więc niech się nie martwi wink
      • czarna.perla Re: Co dla 14 latka? Ratunku! 03.12.19, 12:52
        Portfel ma, zegarek ma i nie nosi. Śpiwór ma. Perfumy już kupiłam na Mikołajki.
        Planszowek mamy sporo i jeśli dostanie kolejną to na bank nie będzie efektu wow.
        Po sklepach nie chodzi, tak się zastanawiam i ...chyba nigdy nie był sam w galerii. To nie jest rozrywka dla niego. Mieszkamy na wsi, żeby trafił do galerii to najpierw ja musiałabym go tam zawieźć a potem przywieźć. No i wszelakie zakupy są dla niego karą.

Chciałabym żeby dostał choć jedną rzecz z której naprawdę się ucieszy. Pozostałe tzn. Czapka, skarpetki, planszówka, piżamy czy portfel to tylko takie zapchaj dziury.

--
        I. 20.07.2005
        R. 09.04.2008
        • krotanna Re: Co dla 14 latka? Ratunku! 03.12.19, 14:30
          Zostaje ferrari wink Na bogato, imponująco i trudno to nazwać "zapchajdziurą" smile)) Moim zdaniem efekt wow gwarantowany ! wink A serio, to najwyraźniej jest przeinwestowany. Jesteś "za bogata" a on przytłoczony. Przynajmniej tak to wygląda z opisu. Bo ja wiem, że wiek trudny, że jeszcze nie wszyscy mają pasje, itd, ale u Ciebie przeraża, że nic go już nie cieszy sad Bo mojego potrafi ucieszyć nawet bombka - ma już sporą kolekcję swoich, bo od lat dostaje po 1 na mikołajki - jakieś charakterysytyczne, jak dinozaur, rakieta, a w tym roku motocykl.
          • afroddytta Re: Co dla 14 latka? Ratunku! 04.12.19, 14:42
            Niby tak ale nie zawsze do końca taka prawda.
            Mój 13 latek tez nie bardzo ma pomysł tzn chce kupić sobie głośnik i zegarek/opaskę fit. Na kompie nie gra, nie uprawia sportów poza Pływaniem (okularki ma wypasne), narty (ma zestaw i póki co wymiana zbędna) i rowerem (sprzedał swój bratu, dołożył i kupił jakaś wypasna używkę). Ciuchy nosi dość klasyczne wiec ma to co potrzebuje i nie marzy o jakiś specjalnych ciuchach. Komórkę ma stara i nowszej nie będzie miał. Czyta mnóstwo ale nie nadążam, korzystamy z biblioteki i na kindlu sobie kupuje. Planszówek mamy mnóstwo, gramy rodzinnie, może jeszcze cos dokupimy sle tu ma poczucie ze to nie do końca jego prezent.I tak dalej...
            Jest harcerzem, ma śpiwór, sprzedaży, zbiera noże itd. Ale ile można wink
            Jego ucieszyłby pewnie voucher na jakieś gokarty itp.
          • czarna.perla Re: Co dla 14 latka? Ratunku! 08.12.19, 00:05
            Gdybym ja czytała taki wątek jak mój własny to też bym pomyślała, że dzieciak za za dużo w czterech literach. Ale to zupełnie nie tak.
            Nie jestem bardzo bogata ani nawet odrobinę bogata.
            Np. rok temu syn dostał właśnie na gwiazdkę klawiaturę i myszkę, nie są to jakieś super sprzęty ale też nie najgorsze. Dzisiaj to pytam czy może chciałby coś innego, wypasionego (można zrobić składkę z dziadkami), a on mi ba to ze on ma dobre i innych nie potrzebuje. Inny dzieciak zaraz by wymieniał modele, które chce mieć a mój jakie ma takie ma i jest ok.

Z nim zawsze tak było. Jak miał 2,3,4 lata i w sklepievtytalam która zabawkę mu kupić to odpowiadał: "ja nie ciebuje, ja juś mam". I tak mu zostało.

--
            I. 20.07.2005
            R. 09.04.2008
    • iwetta-78 Re: Co dla 14 latka? Ratunku! 03.12.19, 13:09
      Ja mam to samo z 10 latkiem.... Niedawno miał urodziny i już był problem, żeby wymyślił coś, o czym marzy. Taki ciężki okres, już trochę za duży na zabawki, za niedojrzały na rzeczy użyteczne (np. śpiwór, a przydałby mu się nowy, bardziej wypasiony). Dużo czyta, więc dostanie na pewno kilka książek, ale co poza tym to nie wiem....
      • ursgmo Re: Co dla 14 latka? Ratunku! 04.12.19, 09:54
        Jak ma się wszystko sprawdzają się prezenty typu wyjazd , wyjście , bilety . Gokarty , balon , bilard , kręgle , kino , energylandia , możliwości jest mnóstwo . Są strony gdzie jest pełno propozycji np . prezent marzeń .
      • czarna.perla Re: Co dla 14 latka? Ratunku! 08.12.19, 00:11
        Rower. Siostra odziedziczył jego stary A on latem dostał nowy. Gadżety rowerowe dostał ba urodziny.

Przez 7 lat pływał, przez 6 chodzi na piłkę nożną, przez 2 lata był harcerze, przez 3 lata grał w tenisa, przez 2,5 roku chodził na pole dance nawet. A od 2 miesięcy ma wyważone na sport.

--
        I. 20.07.2005
        R. 09.04.2008
    • kanna Re: Co dla 14 latka? Ratunku! 04.12.19, 14:02
      > Syn mówi, że jak dostanie czekoladę i sok marchewkowy to będzie bardzo zadowolony.

Masz tu odpowiedź.
      Zapakuj elegancko, i tyle.
      Czemu chcesz go uszczęśliwiać na silę i wbrew jego woli?

--
      Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
      Pół wieku poezji
    • krasulas Re: Co dla 14 latka? Ratunku! 04.12.19, 17:10
      Mój wprawdzie 11latek...ale pomalutku problem poza grami będzie się rozwijał.
      Kupilam całkiem porządnego drona....ma zaraz po świętach urodziny.
      W Tkmaxx fuksem dorwałam 3.5-metrowy....kajak. Pompowany. Wypasiony.
      Planowałam deskę skimboards Pakalolo.....ale to typowo letnie.
      Mamy gitarę....zamiast durnej gry na Kinnecta na Merlinie za grosze dorwałam naukę gry na tym sprzęcie.
      Myślałam o ukulele. Dziś dorwałam nową rękawicę do futbolu USA (całe 5zł dałam)....dokupię piłkę i będzie na ogród do zabawy.
      To z konkretów. Reszta to Wasze pomysły....jak lupa na telefon i inne tanie pierdoły.
      • kochanaurwiska13 Re: Co dla 14 latka? Ratunku! 04.12.19, 17:33
        Mój wprawdzie 11latek...ale pomalutku problem poza grami będzie się rozwijał.
        Kupilam całkiem porządnego drona....ma zaraz po świętach urodziny.
        W Tkmaxx fuksem dorwałam 3.5-metrowy....kajak. Pompowany. Wypasiony.
        Planowałam deskę skimboards Pakalolo.....ale to typowo letnie.
        Mamy gitarę....zamiast durnej gry na Kinnecta na Merlinie za grosze dorwałam naukę gry na tym sprzęcie.
        Myślałam o ukulele. Dziś dorwałam nową rękawicę do futbolu USA (całe 5zł dałam)....dokupię piłkę i będzie na ogród do zabawy.
        To z konkretów. Reszta to Wasze pomysły....jak lupa na telefon i inne tanie pierdoły.

OJP
        A na 18-tka proponuję lamborghini lub porsche,powinno się spodobać..
    • dixi Re: Co dla 14 latka? Ratunku! 05.12.19, 20:43
      mam identycznie, mój 14 latek dostanie rafaello i przelew na konto - potrzeba na bank się pojawi, jak nie za tydzień to za miesiąc albo pół roku. I to z pewnością nie będzie gadżet za 20 zł... wink
      • ja_mamma Re: Co dla 14 latka? Ratunku! 06.12.19, 09:24
        dixi napisała:

> mam identycznie, mój 14 latek dostanie rafaello i przelew na konto - potrzeba n
        > a bank się pojawi, jak nie za tydzień to za miesiąc albo pół roku. I to z pewno
        > ścią nie będzie gadżet za 20 zł... wink

Nareszcie jakiś wpis, który mnie nie wpędził w kompleksy. Dziękuję życząc wszystkim i samej sobie zdrowego rozsądku w tym konsumpcyjnym świecie 😉
      • 18buzka Re: Co dla 14 latka? Ratunku! 07.12.19, 21:15
        Hej czarna perła
        pamiętam ciebie od 14 lat bo nasi synowie urodzili się w lipcu. U mnie łatwiej bo syn ma bardzo wyrobione zainteresowania i tak mnóstwo możliwości.
        jednak z prezentów o charakterze ogólnym, hitem na 14 urodziny był pełnowymiarowy składany (z kółkami) stól do pinp-ponga. fakt mamy duży dom, ale jeśli masz miejsce może w tą stronę pójść. dużo kolegów chętnie z nim gra, mamy też turnieje rodzinne. na 14 urodziny sprawdził się taki zestaw do ładowanie 3 rzeczy firmy Apple: zegarka , telefonu i czegoś tam jeszcze. u nas sprawdzają się przewodniki na wycieczki, na które mamy już wykupione bilety lotnicze + ewentualnie waluta do tego kraju. Z małych rzeczy: syn używa chętnie klepsydry w srodku z opiłkami metalu i słuchawki retro do telefonu. napisz co kupilas mu na ostatnie urodziny, może się zainspirujęsmile pzdr 18buzka
        • czarna.perla Re: Co dla 14 latka? Ratunku! 08.12.19, 00:24
          Hej.
          Na urodziny dostał gadżety rowerowe: rękawice, licznik, bidon i saszetkę.

Łatwiej było kiedy uprawiał sporty, i czytał książki. Teraz nie chce ani jednego ani drugiego. Nie chce go zmuszać, czekam aż znów się w głowie poukłada.

Z nim co roku (chyba od 4 lat od czasu kiedy przestał się bawić zabawkami)jest taki problem bo nie mówi co by chciał, o czym marzy. Kiedy córce zadaję takie samo pytanie to jest w stanie całą litanię marzeń wyrecytować.

--
          I. 20.07.2005
          R. 09.04.2008

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka