Dodaj do ulubionych

Sendit - kurier48

13.01.20, 23:15
A to nowość(?): kuriera48 przez Sendit mogą zamawiać teraz tylko firmy.

2.4. Usługi świadczone przez Przewoźnika Pocztę Polską dostępne są dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niebędącymi osobami prawnymi, a którym przepis szczególny przyznaje zdolność prawną. Przewoźnik Poczta Polska w zakresie współpracy z Operatorem nie świadczy usług na rzecz klientów indywidualnych.
Obserwuj wątek
    • els.ol Re: Sendit - kurier48 14.01.20, 17:45
      No nie wiem, zapis widziałam, ale zamawiałam wczoraj dwie przesyłki (dziś nadane) i bez problemu zamówiłam jako osoba fizyczna. W regulaminie nie jest napisane, że dla firm...

"Kto może u was zamówić wysyłkę?

Sendit.pl jest przeznaczony dla firm i osób prywatnych, które nieregularnie wysyłają paczki. Taka sytuacja zwykle uniemożliwia podpisanie korzystnych umów z firmami kurierskimi.
      Nasze ceny obowiązują już od pierwszej nadanej przesyłki."
      • smoczy_plomien Re: Sendit - kurier48 14.01.20, 17:49
        W regulaminie właśnie jest to napisane, co wyżej zacytowałam. Ja też jeszcze kilka dni temu coś nadawałam bez problemu, ale wczoraj ostrzeżenie pojawiło się w procesie zamawiania. Mając w pamięci historie z naliczaniem extra dopłat do wysyłek w kopercie albo stretchu, wolałam zrezygnować.
        • schiraz Re: Sendit - kurier48 14.01.20, 18:05
          Otóż to. Ja też się nacięłam w sendit, system mi puścił przesyłkę, zapakowana w karton ale że to był wózek to się w kilku miejscach wybrzuszył karton. Wszystko pięknie poszło, kurier odebrał, jeszcze pytałam czy tak może być, powiedział, że tak, jasne. Po miesiącu faktura z dopłata 119 zł za opakowanie niestandardowe...
    • els.ol Re: Sendit - kurier48 21.01.20, 19:06
      Napisałam do BOK Sendit w tej sprawie, ponieważ wysłałam w styczniu trzy przesyłki pocztexem48 wygenerowane w tym serwisie i chciałam wiedzieć czy nie zostanie mi naliczona jakaś dodatkowa opłata. Otrzymałam informację, że rzeczywiście Pocztex48 (przez Sendit) od teraz jest to usługa przeznaczona dla firm, ale jedyną konsekwencją jaka "grozi" osobie prywatnej jest odmowa przyjęcia paczki przez Pocztę. Przy czym można anulowować taką wysyłkę i otrzymać zwrot zapłaconej kwoty, więc w zasadzie od widzimisię pań z PP zależy czy wyślemy czy nie.
        • els.ol Re: Sendit - kurier48 23.01.20, 16:51
          Ja: "Dzień dobry, mam pytanie dot. wysyłki Pocztexem48, ponieważ pojawił się komunikat o
          treści: 2.4. Usługi świadczone przez Przewoźnika Pocztę Polską dostępne są dla
          osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, osób prawnych oraz jednostek
          organizacyjnych niebędącymi osobami prawnymi, a którym przepis szczególny
          przyznaje zdolność prawną. Przewoźnik Poczta Polska w zakresie współpracy z
          Operatorem nie świadczy usług na rzecz klientów indywidualnych.

A równocześnie istnieje zapis: Sendit.pl jest przeznaczony dla firm i osób
          prywatnych, które nieregularnie wysyłają paczki. Taka sytuacja zwykle uniemożliwia
          podpisanie korzystnych umów z firmami kurierskimi.
          Nasze ceny obowiązują już od pierwszej nadanej przesyłki.

Czy jako osoba prywatna mogę nadal korzystać z Sendit i wysyłać przesyłki
          Pocztexem48/24?"

Odp. Sendit: Dzień dobry

Dziękuję za kontakt.

Serwis Sendit umożliwia korzystanie z usług Przewoźników zarówno osobom prywatnym jak i firmom.

Z dostępnych Przewoźników tylko Poczta Polska zgodnie z Regulaminem swoją usługę świadczy na rzecz osób prowadzących działalność gospodarczą.
          Z pozostałych Przewoźników osoba indywidualna może korzystać.

W przypadku nadsyłania zapytań prosimy o zachowanie ciągłości korespondencji.

Z poważaniem
          Aleksandra B_____k
          Zespół Sendit
          sendit.pl
          Kontakt z biurem obsługi: 71 750 03 10 ( pn - pt 8:00 - 16:00)

Ja: "Jakie konsekwencje zatem są możliwe dla osób fizycznych, które mimo wszystko skorzystały z usługi Poczty Polskiej przez Sendit? Będzie "niespodzianka" w postaci dopłaty na koniec miesiąca? Na pewno już nie skorzystam, bo w międzyczasie znalazłam tańszą ofertę i bez takich obostrzeń, w dodatku z odbiorem z miejsca zamieszkania/pracy niemniej jednak chciałabym wiedzieć już jaki plan na Sendit tudzież Poczta Polska wobec osób, które w styczniu z tej opcji skorzystały?"

Odp. Sendit: Dzień dobry,

Przewoźnik nie nalicza dodatkowej opłaty z tytułu nadania przesyłki jako osoba prywatna.

Jednak placówka pocztowa może odmówić przyjęcia paczki,w chwili nadania.

W przypadku nadsyłania zapytań prosimy o zachowanie ciągłości korespondencji.

Z poważaniem
          Aleksandra B_______k
          Zespół Sendit
          sendit.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka