Dodaj do ulubionych

Techno XT, Energy a może Trip?

28.08.06, 11:43
Witam,
jestem mamą rocznej Agatki. Po rocznym używaniu obecny wózek zrobił się bardzo
ciężki więc chciałabym kupić lekką parasolkę. Od dobrych kilku tygodni śledzę
forum wózkowe, obejrzałam też już trochę modeli, wysłuchałam z tuzin
sprzedawców ("Prosze nie kupować <<Baby dreams>>, bo to chińska tandeta",
"Prosze pani, tylko Maclaren, księżna Diana tylko takim woziła swoje dzieci",
"Tylko polskie, bo gdzie pani będzie jeździła po części jak się wózek
zepsuje?", "A po co pani pałąk?", "Regulowany podnóżek jest niepotrzebny",
"Lekka parasolka to taka, która ma 8 kg" itp i ciagle mam dylematy, jak przy
kupnie gondoli ;-/.
Poprzedni wózek użytkowałam intensywnie i szukam czegoś naprawdę wytrzymałego
i solidnego (ale nie chcę już ciężkiej bryki na pompowanych kołach, wystarczy
mi rok dźwigania tego po schodach w bloku bez windy), co sprawdzi się w
różnych warunkach. Jestem świadoma ograniczeń parasolki, ale chciałabym coś
lekkiego (do 6,5 kg), z jakąś uczciwą - jak na ten typ wózka- amortyzacją,
zwrotnego, dobrze wyważonego, z regulowanym podnóżkiem, opuszczanym do spania
oparciem, wózek, który wystarczy mi na 1,5 roku i może przyda się jeszcze
później dla ewentualnego braciszka/siostrzyczki.

Właściwie w grę wchodzą trzy wózki, do których dziecko już się przymierzyło i
nie wydziwia: Jane Energy, Inglesina Trip i Maclaren Techno XT. Mam pytania do
użytkowniczek tego ostatniego, ponieważ sprzedawcy dość jednoznacznie
zachwalają (taką w sumie mają pracę) najdroższy, czyli Maclarena: czy jest on
wart tych pieniedzy? Czy ma coś, czego nie mają tamte dwa?

Czy użytkowniczki Energy, Techno XT i Trip mogłyby się podzielić opiniami na
temat zalet i wad swoich pojazdów? Czy któraś z was miała może do czynienia z
serwisem i reklamacją: czy były jakies problemy, zwłaszcza przy kupnie na
allegro lub w sklepie internetowym? Będę wdzięczna za informacje. Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • martap10 Re: Techno XT, Energy a może Trip? 28.08.06, 12:47
      O, bardzo ciekawy wąteksmile MNie interesują dokładnie te same wózki, może oprócz
      Inglesiny, bo jej nigdzie we Wrocławiu nie widziałam. Po przeczytaniu chyba
      wszystkiego, co znalazłam ja zostanę (tak sądzę) przy Jane, bo jest lepsza
      cenowo, a chyba aż tak Maclaren nie przewyższa jej, żeby warto było dać tyle
      więcej, ale oczywiście mogę się mylić. Sama jestem ciekawa, co napiszą
      dziewczyny, zwłaszcza interesuje mnie podbijanie obu wózków pod krawężnik, bo
      mój synuś robi się ciężki (13,5 kg) i jest to ważne. No i czy w tych wózkach
      spory dzidziuś, choć młody - czyli wózek na długo - mieści się z kombinezonie?
      Pozdrawiamsmile
    • berta333 Re: Techno XT, Energy a może Trip? 28.08.06, 13:35
      Kupiłam Energy niewiele ponad miesiąc temu. Ogólnie jestem zadowolona z wózka.
      Jest mały, lekki, zwrotny, nieźle się podbija. Oparcie rozkłada się niemal
      całkiem do poziomu. Podnóżek ma 2 ustawienia. Amortyzacja jak na parasolkę
      calkiem ok. Oczywiscie komfort prowadzenia wózka na dużych, pompowanych kołach
      jest o wiele większy i dlatego zostawiliśmy sobie Speedi na sezon zimowy. Tym
      bardziej, że w kombinezonie/kurtce byłoby ciężko zmieścic się Małemu do Energy.
      Aha - oglądałam tez Inglesinę Trip i wypadła dużo gorzej od Energy: i tkanina,
      i stelaż, i komfort prowadzenia. A Maclaren w ogóle nie podobał mi się
      wizualnie...
      Pozdr!
      • martap10 Re: Techno XT, Energy a może Trip? 28.08.06, 22:07
        No właśnie, duże kółka...ech...Ja mieszkam pod miastem, więc dla mnie w ogóle
        byłoby to najlepsze rozwiązanie.NIe chcę jednak inwestować w wielki wózek dla
        1,5 roczniaka, który sam jest ciężki i w dodatku ciężki pojazd. Często jeździmy
        do miasta, więc muszę mieć coś lekkiego. Zeszłej zimy daliśmy radę z sankami i
        chicco pick up, może teraz też jakoś będzie, choć wielkie kółka to jest to!Czy
        się jednak mój synek zmieści? Waży -jak pisałam - 13,5 kg i mierzy 88 cm?Czekam
        dopiero na dostawę, sklep zamówił wózki.A w ogóle czy Energy występuje tylko w
        trzech kolorach? Tylko to widziałam do tej pory w necie. Pozdrawiam!
        • pasodoble Re: Który lżejszy? Trip czy Energy? 28.08.06, 23:04
          Przeczytałam właśnie na tym wątku, że Trip jest lżejszym wózkiem niz Energy.
          Sama zastanawiam się nad tymi 2 wózkami, waga jest dla mnie ważna, bo mieszkam
          na 4 piętrze.
          Ta informacja mnie zaskoczyla, bo z opisów wózków raczej wynika, że to Energy
          jest lżejszym wózkiem. Trip waga 6,6 kg, a Energy 5,6kg. Jak to jest z tą wagą?
          • berta333 Re: Który lżejszy? Trip czy Energy? 28.08.06, 23:13
            Waga podana w katalogach to prawdopodobnie waga samego stelaża. Wiele firm tak
            podaje, niestety... Przed chwilą zważyłam Energy: 7,1 kg.
            Ja wnoszę ten wózek razem z dzieckiem na ręku i drobnymi zakupami na 4.
            piętrosmile - czyli możnasmile Ale mój synek waży póki co niecałe 10kg...

Co do kolorystyki, to na www.jane.es można wszystko zobaczyć.
            Pozdr!
            • pasodoble Re: Bo Berty 333 28.08.06, 23:19
              A czy do Energy jest w standardzie folia przeciwdeszczowa? Jeśli tak, to może
              masz jakieś zdjęcie wózka z założoną folią, szukam w necie, ale nie znalazłam
              jak ta folia wygląda. W Trip nie ma , trzeba dokupic uniwersalną.
              Jaki kolor Energy kupiłaś? Widziałas może w realu ten czerwony?
              • berta333 Re: Do Pasodoble 29.08.06, 09:02
                Hej!
                Ja kupiłam właśnie ten czerwony. W sklepie była też fuksja - jak dla
                dziewczynki, to bardzo fajny kolor.
                A folia jest w standardzie, ale jej jeszcze nie używałam, bo nie było potrzeby.
                Wiem, ze jest usztywniana, czyli pewnie wygodniejsza od uniwersalnej (mam taką
                do Speedi i trochę mi fruwa na wietrzesmile)
                Pozdr!

• dorotaifilip Re: Techno XT, Energy a może Trip? 29.08.06, 00:39
      Jeśli Ciebie stać, to kup maclarena. Będziesz zadowolona i nie pomyślisz szybko
      o zmianie na nowy wózek.
      Moje dziecko jeździ w jane energy. To wózek dla wyższych dzieci (z dłuższymi
      nogami), bo odległość siedziska od podnóżka jest większa niż w maclarenie.
      Dziecku samemu trudniej wejść, ale długonogie nie ma kolan pod brodą.
      Jestem bardzo zadowolona z energy, ale gdyby mnie było stać to kupiłabym
      maclarena.
      Energy ma fajną folię przeciwdeszczową ( na stelażu z drutów i dziecko ma
      przestrzeń pod nią siedząc). Ma wysoko rączki (dla mnie atut). Fajnie się
      podbija, ma duże koła jak na taki rodzaj wózka i wyczuwalną przeze mnie
      amortyzację.
      Maclaren (przy testowaniu w sklepie) ma leprze wyważenie i łątwiej się go
      podbija. Ma niżej siedzonko i dzecko łatwo samo do niego wchodzi. Ma super
      daszek, budę, która chyba dość dobrze chroni przed słońcem. Ma chyba lepszy
      jakościowo material niż energy, która po każdorazowym złożeniu jest jakaś taka
      wymięta i po czasie się wyprostowują te zgięcia, zagięcia.
      Co do tego, że maclarenami jeździły dzieci księżnej Diany. Ja kiedyś szukałam
      jak najwygodniejszego nosidełka. Najbardziej rewelacyjne dla mnie było firmy
      Baby Bjorn. I gwiazdy filmowe też miały nosidełka tej firmy (w jakiejś "Gali"
      czy czymś tam kiedyś zobaczyłam). A to nosidełko używałam przecie nie ze
      snobizmu, tylko z wygody.
      Zatem jeśli ciebie stać na wygodę to pomyśl o maclarenie.
      pozdrawiam - dorota
      • miniaxv Re: Techno XT, Energy a może Trip? 29.08.06, 08:24
        Od 1,5 roku mam Maclarena Techno XT i dla mnie wybór jest oczyswistywink Wóżek
        jest wart swojej ceny!!!! Jak dla mnie to jest on też niezniszczalny i na pewno
        długo posłuży! Podbija świetnie, materiał jest bardzo dobrej jakości!!!Wnoszę
        go z 11.5 kilową córeczką i zakupami.A jak nie mam sił to wciągam albo zjeżdżam
        nim po schodachsmile
        --
        Pozdrawiamy - Monika&Emi

Nasza Emisia
        • peilin Re: Techno XT, Energy a może Trip? 29.08.06, 11:21
          Używam Maclarena i jestem bardzo zadowolona. Jest wygodny dla dziecka, bo
          rozklada sie na plasko i dla rodzicow, bo latwo sie sklada. Material wydaje sie
          bardzo pozadny, budka super chroni przed sloncem. Dodatkowo bardzo podobal mi
          sie z wygladu.
          Pozdrawiam
        • zicherka_76 Re: Techno XT, Energy a może Trip? 29.08.06, 12:22
          Acha, jeszcze jedno, a propos daszka. Czy w maclarenie daszek jest
          nieprzemakalny? I czy przy spuszczonej do przodu budzie dziecko jest też
          osłonięte po bokach?

Jak maclaren zachowuje sie w terenie, a jak energy? Czy któraś z was jeździła
          nim np po leśnych ścieżkach, kocich łbach i generalnie poza miejskimi
          chodnikami? Chciałabym definitywnie juz przerzucic się na parasolkę i nie wracać
          do poprzedniego wózka (w śnieżną zimę jeszcze w grę wchodzą sanki).

Swoją drogą, jak Energy i Techno XT zachowują się przy prowadzeniu jedną ręką?
          Da się to w ogóle zrobić, czy wózek ucieka na boki?
    • wroba Do posiadaczek Techno XT i Energy? 29.08.06, 15:11
      Witam, ja też jestem właśnie na etapie wyboru wózka. Przeczytałam różne wątki
      na forum i wiem że najlepsze są Maclaren Techno i Jane Enery. Co do Jane mam
      wątpliwosci bo widziałam w sklepie model z 2005 roku i wcale mnie nie
      zachwycił, taka sobie tapicerka i daszek strasznie delikatny, już Trip
      prezentował się lepiej. Nie wiem jak wygląda z tego roku bo u mnie w mieście są
      niedostępne, a w necie trudno jest stwierdzić. Może któraś z Was porównywała.
      Bardzo proszę o opinie.
      W Maclarenie bardzo podoba mi się to, że daszek można przedłużyć i cała budka
      wygląda dużo lepiej. I tu też mam pytanie do posiadaczek modelu z 2005 roku,
      czy w nich też jest taka możliwość wydłużenia?
      Pytam bo ten wózeczek kupiła bym używany, bo nowy trochę nie na moją kieszeń.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
      Pozdrawiam
      • berta333 Re: Do posiadaczek Techno XT i Energy? 29.08.06, 19:04
        Tkanina w Energy z 2006 jest zupełnie inna niż w 2005. Ale radzę wybrać się do
        sklepu, bo trudno to ją opisać. Jest impregnowana i lekko błyszcząca. Miałam
        obawy, że dziecko będzie się pocić w upały, ale tak nie było. Do tkaniny nie
        mam żadnych zastrzeżeń.
        Natomiast budka być może jest słabą stroną tego wózka, bo faktycznie nie
        zasłania zbyt wiele. Ale to juz zależy od oczekiwań klienta. My na późną jesień
        i zimę mamy inny wózek, a ten został kupiony na sezon letni i szybkie wypady do
        sklepu. Jak na razie świetnie się sprawdza.
        Pozdr!
    • dorotaifilip Re: Techno XT, Energy a może Trip? 29.08.06, 19:09
      Jane Energy ma w 2006 r. fajniejszą tapicerkę, nie taką plastikową, ostalionową
      i oślizgłą jak w 2005 r.. My mamy kolor niebieski (śłiczny chłodny odcień) i
      jest miła w dotyku. Niestety po złożeniu i rozłożeniu ponownym jest ten
      materiał przez jakiś czas wymięty, zwłaszcza buda. Mam na to radę - po prostu
      dbam, by budka złożona była w kancik, a nie bylejak.
      Buda czyli daszek nad głowę jest wielkością podobny do daszku np. w chicco
      cady. Od słończa nie ochroni zbyt mocno - jeśli te świeci na wprost. Ma
      przedłużenie z tyłu, gdy rozłożone jest siedzisko do leżenia to ta tylna część
      osłania głowę dziecka.
      Nie wiem jak z prowadzeniem jedną ręką - moje dziecko waży 20 kg i to powoduje,
      że muszę używac obydwu rąk, by pchać. Czasmi, jak mi się pies zaplącze, to
      potrafię na prostym odcinku prowadzić ją jedną ręką przez moment. Pomimo wagi
      synka i tak wózek lepiej mi się porowadzi, niż chicco 6wd (pokonywanie torów
      tramwajowych i podjeżdżanie pod wysoki krawężnik to pikuś). Mojemu dziecku jest
      wygodnie, nogi swobodnie opiera na podpórce. Głowa wystaje ponad siedzisko
      Dziecko ma 1 m. wysokosci). Na okoliczność zaśnięcia używam poduszeczki pod
      głowę.
      dorota
      • martap10 Re: Techno XT, Energy a może Trip? 29.08.06, 21:47
        Dziś oglądałam w sklepie (wreszcie sprowadzili) Energy. Bardzo mi się podoba.
        Najbardziej chyba to, że ma wysoko rączki. Nie jestem zbyt wysoka (170 cm), ale
        do tej pory musiałam się garbić. NIe ogladałam niestety daszku, bo wózek pan
        dopiero rozpakował i to tylko z grzeczności, bo nie ma ich jeszcze "na stanie",
        szkoda -jak widzę, bo to może być problem. Teraz muszę jechać oglądać
        Maclarena, bo też dopiero mieli sprowadzić (gdzie indziej), ale cena wydaje mi
        się nie do przejścia, hmmm..
        • dorotaifilip Re: Techno XT, Energy a może Trip? 29.08.06, 22:41
          martap10 napisała:

> Dziś oglądałam w sklepie (wreszcie sprowadzili) Energy. Bardzo mi się podoba.
          > Najbardziej chyba to, że ma wysoko rączki. Nie jestem zbyt wysoka (170 cm),
          ale
          >
          > do tej pory musiałam się garbić. NIe ogladałam niestety daszku, bo wózek pan
          > dopiero rozpakował i to tylko z grzeczności, bo nie ma ich jeszcze "na
          stanie",
          >
          > szkoda -jak widzę, bo to może być problem. Teraz muszę jechać oglądać
          > Maclarena, bo też dopiero mieli sprowadzić (gdzie indziej), ale cena wydaje
          mi
          > się nie do przejścia, hmmm..
          Jeśli cena maclarena jest dla Ciebie zbyt wysoka to, z energy będziesz
          zadowolona. Dla większego dziecka ten daszek nie musi być problemem. Ja i tak
          na większe słońce, na ten przykład, zakładam dziecku czapkę z daszkiem,
          kapelusik. I słońce nie świecie mu w oczy, czy na wolniaka, czy w wózku.
          A te rączki to faktycznie są super (przy moim 168 wreszcie się nie garbię).
          dorota
            • nazuz Re: Techno XT, Energy a może Trip? 04.09.06, 10:43
              ja mam Energy czerwoną, jeździmy już kilka miesięcy i jesteśmy bardzo bardzo
              zadowoleni. Sprawdziliśmy wózeczek na polnych i lesnych dróżkach, wiadomo, ze
              to nie to samo co pompowane koła ale córeczce nie przeszkadzało i nam tez nie,
              zawieszenie się ogólnie sprawdziło.
              Też zastanawialismy się nad maclarenem, w końcu różnica nie taka duża (u nas
              Techno był 100 PLN droższy niż Jane) ale wizualnie wygrało Energy (przede
              wszystkim kolorki żywe, nie takie szaraśne). I tasuper kosmiczna sztywna folia -
              nie ma prawa przeciec absolutnie nic a jak mamy załozoną to ludzie się na
              ulicy oglądają, wygląda naprawde odlotowosmile
              Dodatkowo widzieliśmy MacLarena kółeczka po 2 latach użytkowania - no niewiem,
              cos jakby supermarketowe wózeczkowe kółka - strasznie latały na boki, podobno
              to jest ichni problem ogólny, mieli to porpawić ale dopiero w modelach 2006,
              jak myśmy kupowali jeszcze ich nie było.
              Tak naprawdę to jest ta sama klasa i będziesz zadowolona i z jednego i z
              drugiego.
              Co do gwiazd - ostatnio widziała zdjęcie Johny-ego Deepa z wózkiem Graco - same
              wiemy jakie ten wózeczek ma opinie w stosunku do swojej ceny...
    • zicherka_76 No to kupiłam! 04.09.06, 23:21
      Zdecydowałam się w końcu i kupiłam Energy. Lżejszy, ma większe kółka i robi
      wrażenie bardziej stabilnego. Czas jednak pokaże, czy jest wytrzymały tak, jak
      bym tego chciała. Drogie formumowiczki, dziekuję za pomoc!
        • zicherka_76 Re: No to kupiłam! 07.09.06, 12:34
          A ten błękitny. Co prawda mam córeczkę, ale fuksja mi się nie podobała, a
          czerwony - głęboki - już miałam. Nie mam uprzedzeeń kolorystycznych,
          przynajmniej jeśli chodzi o dziewczynkę, ale chyba ją zacznę ubierać wyłącznie
          na różowo i w kwiatki, bo co chwilę słyszę: "Ale ma pani ślicznego synka." Ech,
          życie... wink
    • barbaragoralska Re: Techno XT, Energy a może Trip? 05.09.06, 14:59
      Ja mam techno XT model 2006 i jestem z niego bardzo zadowolona. Jest lekki (6,7
      kg), tapicerka fajnie się pierze (musiałam już to sprwadzić). Poza tym rozkłada
      się prawie na płasko, a mój syn 13 miesięczny czesto zasypia mi wczasie
      spacerów. Ma bardzo zwrotne kólka, generalnie nie mam problemów z pokonywaniem
      krakowskich bruków i chodników. Bez problemu pakuje sie go do bagaznika, jest
      wygodny i na zakupy i na spacer do parku. Dużo z dzieckiem spaceruje i jak na
      razie działa bez zarzutu. Brak pałąka - U nas jak na razie nie jest on
      potrzebny. dokupiła co prawda tacke tako ,ale powodowała ona ze mój dzieciak
      bardzo sie wiercił wiec mu ja odpiełam.
      Minusem jest mały koszyk, jednak ja zawsze zabierałam na wieksze wyprawy
      plecaczek wiec mi to nie przeszkadza., dziwnie wysuwany podnózek. Pozostałe
      modele znam tylko pobieżnie wiec nie bede sie na ich temat wypowiadać. Mój syn
      lubi wszystko widzieć i jest wybredny jesli chodzi o wózki, ten model
      zaakceptował od razu
      Acha prosze uwazac model z 2005 roku waży 7,6 kg prosze sobie nie dac go wcisnąć.
      --
      moje aukcje
      Łukasz
    • szlapus1 Re: Techno XT, Energy a może Trip? 08.09.06, 05:18
      Hej ja Mam JAne od 1.5 roku z wygladu super, budka atrapa, lekki to fakt, dośc
      dobra amortyzacja ale w porównaniu z maclarenem słabo sie podbija, i przy
      skrętnych kólkach latająone we wszystkie strony i czasami stają dęba. JA
      sprawdzałam w sklepie bez małego to były ok ale z ciężarem na chodnikach to
      inna bajka. DLA malej córci kupię MAca.pzd Kasia. A o tym podbijaniu i
      skrętach to powiedział mi tez moj mąż, który wcale nie ma fioła na punkcie
      wózków więc coś w tym jest. Kasia
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka