Dodaj do ulubionych

Maxi Cosi Rodi XP

10.05.07, 13:22
zamówiłam ten fotelik w szarym kolorze ale nadal nie jestem pewna czy dobrze
zrobiłam gdyż nie mogłam go obejrzeć osobiściei dopasować do dziecka oraz
samochodu.
Może Wasze dzieci jeżdżą na tym foteliku? napiszczie proszę, czy oparcie
rozkłada się na półleżąco i czy waszym dzieciom jest w nich wygodnie. Zapytam
jeszcze czy tapicerkę można prać w pralce? Proszę o odpowiedź.
Obserwuj wątek
    • coronella Re: Maxi Cosi Rodi XP 10.05.07, 13:35
      Dobrze zrobiłas. Fotelik jest wygodny. Oparcie nie rozkłada sie. W żadnym z tych fotelików (czyli z tego przedziału) oparcie nie rozkłada sie. Niby w Rodi jest szyna, i niby można oparcie troszkę, ale bardzo leciutko, odchylic, ale w praktyce to średnio działa. Przynajmniej u mnie. No cóż, nie sa to foteliki do spania, ale jak dziecko uśnie, to głowa mu nie opada. Miałam wczesniej chicco, i tam opadała bardzo!
      Jasne, że tapicerke można prac.

--
      moje wielkie małe szczęścia
    • pia_ Re: Maxi Cosi Rodi XP 10.05.07, 14:16
      Ten fotelik pasuje do wszystkich siedzeń - przetestowałam go w 6 róznych
      modelach aut. Jest również bardzo wygodny (jak tylko kurier go przywiózł mała
      potraktowała go jak fotel do oglądania telewizji i za nic nie mogliśmy jej tego
      wyperswadować, siedziała zadowolona i "czytała" w nim także książeczki).
      Tapicerki są do prania, z ich jakością jest różnie, ja wybrałam pokrycie, które
      miała już przetestowane moja znajoma i jestem wyjątkowo zadowolona. Kupiłam
      takze ochronne pokrycie frotte, głównie na lato i na dłuższe trasy - łatwiej je
      prać.
      • joanna2001 Re: Maxi Cosi Rodi XP 10.05.07, 14:24
        dzięki dziewczyny. Ja się tyle naszukałam w internecie fotelika z uchylnym
        oparciem , że mnie oczy bolą. To był chyba jedyny model , w którym można
        uzyskać pozycję półleżącą , a tu mówicie o bardzo małym stopniu kąta
        rozłożenia. No i w związku z tym jestem trochę zawiedziona bo mój synek lubi
        spać w samochodzie .
        • coronella Re: Maxi Cosi Rodi XP 10.05.07, 14:31
          wiesz co, woż ze soba zawsze jakiś kocyk, jak synek uśnie, to wsuń kocym za oparcie fotelika, na dole, tam gdzie łączy sie siedzenie z oparciem fotela samochodowego. Wtedy wysuniesz część siedzącą fotelika troche do przodu- uzyskasz lekko pochylona pozycję, ale fotelik nie cofnie się. Bez tego koca (czy poduszki, ja mam taki wałek) fotelik cofnie sie do pozycji siedzącej pod naciskiem dziecka i pasów.
          Nie wiem czy jasno wytłumaczyłam smile

--
          moje wielkie małe szczęścia
          • pia_ Re:coronella 10.05.07, 15:34
            U sprzedawcy na allegro, który sprzedał mi fotelik (Abbakids). Pokrowiec
            przedał mi po kosztach, fotelik też był tańszy o 100 zł niż najtańszy w moim
            mieście, a do tego jeszcze dostałam wałek-poduszeczkę, roletę zwijaną i folię
            ochronną na tył przedniego fotela, aby mała nie brudziła butami. Kurier był
            gratis i już na drugi dzień miałam to wszystko w domu. Super zakupy smile
    • lola125 Re: Maxi Cosi Rodi XP 10.05.07, 16:23
      A czy ktoś ma kolor Hot Orange lub Sky Diver. Też będę zamawiała przez net i nie
      chciałbym żeby sie później okazało, że materiał jest słabej jakości(pokrowiec to
      fajne rozwiązanie, ale kosztuje na allegro 130!!!)
    • joanna2001 Re: Maxi Cosi Rodi XP 10.05.07, 16:28
      właśnie, ciekawe jakie kto ma kolory i czy z dobrych materiałów są wykonane te
      foteliki. W końcu płaci się za nie niemałe kwoty. Kto może pomóc , niech
      pisze.Pozdrawiam , jesteście super!!!!!!!!!!!!
    • marta76 Re: Maxi Cosi Rodi XP 11.05.07, 21:20
      my mamy kolr pengiun od miesiaca.Jestesmy bardzo zadowoleni.Młody usypia jak
      tylko wsiada do auta.Wczesniej miał Graco juniora i głowa od razu spadała do
      przodu mimo odchylanego oparcia.Teraz ten drugi jest w samochodzie taty na
      awaryjne jazdy.
      --
      Jestem,w podtekście
      mieszkam gdzieś,w przenośni chowam się.
      MATI;
      wrześniowy synek
      • joanna2001 Re: Maxi Cosi Rodi XP 12.05.07, 06:38
        Czyli Marto twój fotelik wykonany jest z dobrego materiału? Mam nadzieję, bo
        zamówiłam identyczny. Napisz proszę pod jakim mniej więcej kątem uchyla się to
        oparcie bo bardzo mnie to intryguje. Zamówiłam taki sam jak twój( a w zasadzie
        twego dziecka). Pozdrawiam Joanna.
      • leigh4 Re: Maxi Cosi Rodi XP 16.05.07, 20:29
        Kupiła wczorak maxi cosi rodi xr, kolor penquin. Synek zachwycony fotelikiemsmile
        Odchyla się sporo. Inaczej niż w priori, gdyż tam po odchyleniu robiło się coś
        w rodzaju kołyski. Tutaj odchylenie polega na przesunięciu siedziska do przodu
        i odchyleniu do tyłu oparcia. W efekcie dziecko znajduje się w pozycji
        półleżącej.
        Tapicerka jest ok, wygląda bardzo elegancko i solidnie. Dokupiłam pokrowiec
        frotte, a w prezencie od sprzedawcy dostałam uchwyt na kubek i przesyłkę gratis
        kurierem, więc jestem bardzo zadowolona. Tym bardziej, że zamówiłam w
        poniedziałek, a już wczoraj z fotelika korzystałam w swoim samochodziesmile
        • joanna2001 Re: Maxi Cosi Rodi XP 17.05.07, 07:44
          dzięki leigh4. Ja wprawdzie zamówiłam XP ale sprzedawca poinformował mnie, że w
          tym kolorze nie ma ( panguin) a jest tylko XR. Zdecydowałam , że go zamówię.
          Dzięki Tobie jestem spokojna o ten fotelik, cieszę się , że oparcie się odchyla
          bo to było dla mnie najważniejsze - poza bezpieczeństwem oczywiście.
          • leigh4 Re: do leigh4 17.05.07, 18:47
            Napisałam do sprzedawców z allegro(dwóch lub trzech) zapytanie, jaki upust
            dostanę jeśli zakupię fotelik xr, dodatkowy pokrowiec frottei i kubek. I
            własnie jeden ze sprzedawców poinformował mnie, że w razie zakupu wszystkich
            trzech rzeczy, dostanę kubek gratissmile Sprzedający był z zabrza i miał nick G-
            7 albo jakoś podobnie-zaraz sprawdzę i podam dokładne namiary.
            • nika_wawa Re: do leigh4 17.05.07, 23:49
              Witam nie wiem jakich argumentów użyłaś żeby zdobyć ten kubek ale Mi się nie
              udało sprzedawca powiedział że jest związany umową z importerem i nie ma mowy o
              żadnych gratisach ani rabatach w przypadku fotelików Maxi Cosi
              • joanna2001 Rodi XR 18.05.07, 07:40
                Wczoraj odebrałam Rdi XR . dziecko jechało w nim w samochodzie przez 1,5
                godziny. Pomimo "kotwicy " zakładanej na zagłówek siedzenia fotelik przechyla
                się. Nie dużo ale jednak.
                Ma fajną tapicerkę, nie jest zbyt obszerny ale wystarczający dla mojego
                czterolatka. dziecko waży 16 kg., mierzy 104 cm. Pasy pzechodzą prawidłowo.
                otelik nie odchyla sie tak jak sobie wyobrażałam , w zasadzie wydaje mi się, że
                pozycja po odchyleniu niewiele się zmienia.
                Czy fotelik sprawdzi się ? Nie wiem . Okaże się przy dłuższych trasach i po
                zaśnięciu dziecka.
                • leigh4 do nika:-) 18.05.07, 09:16
                  Mój błąd-trochę za szybko dałam się ponieść euforii, he, he... Paczke odbierał
                  mój ślubny, więc dopiero teraz zerknęłam do faktury. Niestety gratis mam nie
                  kubek, a dostawę kurierską za pobraniemsad Za całość zapłaciłam 780zł z
                  gorszami, jesli dobrze pamiętam, więc wynika, że i za kubeksadTrudno, ale i tak
                  jestem zadowolona, bo fotelik póki co sprawdza się świetnie
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka