Dodaj do ulubionych

Co dla noworodka?

16.06.07, 09:24
Za 2 tygodnie będzie termin porodu mojej siostry. A ja zastanawiam się co z
tej okazji kupić małemu. Niestety nie mam jeszcze dzieci, więc moje
doświadczenie w tym temacie jest zerowe. Dlatego proszę o radę. Jeśli jakieś
ubranka albo kosmetyki to jakie? Co tak naprawdę może się przydać mamie w tym
pierwszym okresie opieki nad maleństwem? Pozdrawiam serdecznie.
Obserwuj wątek
      • mazajac Re: Co dla noworodka? 16.06.07, 10:04
        jesli mają piętrowy dom, albo duzo pomieszczeń to przyda się elektroniczna
        niania, bardzo ułatwia życia, może być też leżaczek bujaczek z zabaweczkami,
        może być przewijak, albo jakaś karuzelka nad łóżeczko, zależy co już rodzice
        mają a czego nie, z droższych rzeczy np. spacerówka jeśli nie mają, kojec dla
        dziecka, ja bym stawiała na to, a zwłaszcza na nianię bo ułatwia życie....
        --
        Mamusia Franusia 29-06-2006.....
        a tu spotykają się mamy ze wsi....
        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=47651
    • deela paczka pieluch 16.06.07, 10:14
      bodziaki w nieokresloonej ilosci
      kocyki (tego to chyba zawsze malo)
      o moze podgrzewacz do butelek?
      nawet jesli dziecko karmione cycem to potem sie przyda: a to soczekk, a to
      herbatka, a to sloiczek
      blender do przygotowywania posilkow (na potem)
      swiatelko do kontaktu na noc (ja wiem ze dziecko powinno spac w ciemnosciach i
      moje spi ale przez pierwsze klika tyg zostawialam lamke sobie zeby sie nie zabic
      lecac do lozeczka)
      moze poduszka do karmienia? ponoc wygodny wynalazek big_grin
      --
      Zaczynam się tam gdzie inni się kończą....
    • olimpia_b81 Re: Co dla noworodka? 16.06.07, 10:26
      ja sie zawsze ciesze z zabawek-jakies madre np Lamaze,bo tego nigdy dosyc(widze to z perspektywy matki roczniaka) i czasami lepiej zeby poczekaly na dziecko,ale na pewno sie przydadza,wazne tylko aby byly porzadne,moze jakies wielofunkcjne,rosnace z dzieckiem.
      bo ubranka lubie sama kupowac zeby byly jakie ja chce,
      nawiazujac do wypowiedzi poprzedniczki:
      bodziaki mi zalegaly,
      podgrzewacz sie nie przydalby wcale,
      poducha do karmienia-spoko,ale nie szkoda na to kasy?mozna uzywac zwykla,
      kocykow tez dostalam chyba z 5 i mi sie walaja po domu,
      blender jest dobrym pomyslem!!
      --
      MALINKA-NEW!!!
      Nasz dzien
      WOW!!!SUPER!!!
      • deela ech no wlasnie i tak ciezko doradzic 16.06.07, 10:31
        obcemu
        u mnie bodziakow zawsze za malo ZAWSZE bo maly czesto sie przesikiwal na poczatku
        kocykow to chyba pojde dokupic mam piec i mi malo big_grin
        i podgrzewacz tez non stop w uzytku, nie mam mikrofali, zreszta czesto wyjezdzam
        i podgrzewacz zabiore zawsze ze soba a mokrofali nie

jeszcze mi cos przyszlo do glowy
        posciel (powloczki) do lozeczka
        mata edukacyjna big_grin
        --
        Zaczynam się tam gdzie inni się kończą....
    • rufique Re: Co dla noworodka? 16.06.07, 10:40
      A ja proponuje raczej kupic coś fajnego dla mamy. W końcu mama musiala sie
      nieźle namęczyć, żeby pociecha przyszła na świat - książka (zaróno "dorosła"
      jak i np. "Język niemowlęcia", czy o pomysłach na zabawy z dzieckiem w różnym
      wieku), kosmetyk do wanny (jeśli posiada)-pamiętam z początkowych początków jak
      to fantastycznie było po całym dniu zostawić śpiącego stwora z tatusiem, a
      samej wskoczyć w pachnącą, speinioną wodę...
      Po wizytach gości mam mnóstwo zabawek, ubranek niepasujących na dana porę roku,
      itp.
    • bbarbie Re: Co dla noworodka? 16.06.07, 10:45
      Kup dla mamy dzidziusia kółko do siedzenia pod pupę smile chyba że będzie miała
      cesarkę.
      Dla dziecka miłym prezentem jest album pamiątkowy, słodki misio przytulankowy,
      kocyk bo przyda się ich kilka, pozytywka z ładną spokojną melodyjką lub płyta z
      ładnymi kołysankami.
      Jeśli chodzi o kosmetyki to ja się nie mogłabym obejść bez Emulsji do kąpieli
      Oilatum i mydełka w kostce Oilatum. Nie są tanie więc na prezent w sam raz.

Aha możesz kupić jako prezent dla całej rodziny jakąś ciekawą książkę typu -
      Pierwszy rok życia dziecka lub inną o opiece nad bobasem to się bardzo przydaje
      młodym rodzicom.
      • margo_kozak spytaj ją 16.06.07, 16:44
        moja siostra sie mnie spytala co chce i w ten sposob jas ma karuzele fisher
        price.
        ubranek pewnie ma duzo, a z kosmetykami mozesz nie trafic, bo dziecko moze miec
        na niektore uczulenie
        pieluchy sa banalne. dzisiaj je masz jutro wyrzucasz do smietnika i siostra
        zapomni o prezencie. co to za prezent w ogole?
        a z niani elektronicznej nie kazdy korzysta. ja mam male mieszkanie wiec mi
        akurat by sie nie przydala, ale jesli siostra ma pietrowy dom to ok.
        --
        Sens Mojego Życia
            • mniemanologia Re: spytaj ją 17.06.07, 17:30
              Nie, pewnie bym nie popróbowała smile
              Widzisz, to jest kwestia stylu. Jestem bardzo zżyta ze swoimi siostrami, ale
              niczego się od nich nie spodziewałam i nic nie dostałam, kwiaty ogólnie od
              rodziny i wino smile Niesamowicie fajnie było, jak się rodzina zjechała do nas po
              porodzie.
              I to jest też kwestia preferencji - wolę prezenty praktyczne niż gadżety i
              kurzołapki, no tak mam po prostu. I wspomnianej już tutaj książki dziecka nie
              chciałoby mi się wypełniać (mam już dwie takie kroniki rodzinne, leżą sobie na
              półce), i nie chciałabym też dostać takiej masy do gipsowych odlewów.
              O siostrze koleżanki nic nie wiemy, co woli, dlatego sądziłam, że nie należy
              krytykować czyichś pomysłów, które u kogoś się sprawdziły.
              Anyway - koleżanka pytała "Co tak naprawdę może się przydać mamie w tym
              pierwszym okresie opieki nad maleństwem" - ba, na pewno gips i album małego
              dziecka, na wypadek gdyby się nudziła po nocach. Niezmiernie przydatne w opiece
              nad dzieckiem.

--
              ♫♪♫♪♫_Synek_♫♪♫♪♫
    • wiolka67 Re: Co dla noworodka? 17.06.07, 17:36
      najlepiej zapytaj przyszla mame co jej jest jeszcze potrzebne . ja zawsze
      cieszylam sie z praktycznych prezentow. mialam duzo ubranek wiec znajomym
      podpowiedzialam zeby nic nie kupowali z odziezy za to cieszylam sie z pampersow
      butelek, chusteczek nawilzajacych oliwek *najlepsza moim zdaniem bambino*
    • estel7 Re: Co dla noworodka? 18.06.07, 11:27
      takie cos:

www.mothercare.com/gp/product/B000J43I8I/sr=1-1/qid=1182015751/ref=sr_1_1/202-8663385-9166200?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=54754031&mcb=core
      można niewielkim kosztem zrobić samemu - kupujesz ramkę - jaka Ci sie podoba,
      byle raczej grubsza i masą plastyczną dla dzieci (są nawet kolorowe), takie
      nietoksyczne, które trawdnieją same na powietrzu a są na tyle miekkie ze zaden
      problem odbić rączki i stópki.
      np:
      swiatpasji.pl/sklep/index.php?products=product&prod_id=3355
    • mammajowa Re: Co dla noworodka? 18.06.07, 11:34
      ja bym polecała taki jakiś album dziecka np. geddes, matę edukacyjną, rożek,
      może parasolkę do wózka.
      kosmetyki bez sensu zupełnie - mam na zbyciu puder bo nie używamy, oliwek
      kilka... poza tym proszę konsultować jednak prezenty: mam od cholery gryzaków
      wodnych, 3 pozytywki (jedna wygrywa "tupot białych mew"wink), karuzele na zbyciu
      nakręcaną i koszmarnie brzydką. rzadko kiedy niespodzianki nam przypadły do
      gustu.
      kocyki też się noworodkowi nie przydały prezentowe - my stosujemy wyłącznie
      polarowe, bo lekkie i łatwe do prania (szybko schną).
      może egoistycznie ale chciałabym czasem dostać coś dla siebie z okazji urodzenia
      dziecka - i to nie kwiaty, a jeśli już to nie cięte.

a w ogóle to najlepiej zapytaj siostry

--
      JulianAleksy

Karmię Julka piersią
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka