• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

jaki wymiar pościeli do łóżeczka 120x60? Dodaj do ulubionych

• 16.03.08, 07:33
    Jeszcze raz temat łóżeczkowy...
    Nie wiem czy wybrać 90x120 czy lepiej od razu większą 100x135.
    Jedna koleżanka radziła tą wieksza. A jakie sa Wasze doświadczenia?
    Edytor zaawansowany
    • 17.03.08, 00:15
      Z moich doświadczeń kupowanie takiej 90x120 to kiepski pomysł
      - dla maleństwa - za wielka - za kołderkę duzo lepiej robi rozek - rozozony jak kołderka
      - dla ciut starszego o wiele lepsze są spiworki, dzieci najczesciej niesamowite harce wyprawiają podczas snu i aby miec pewnosc ze pod kołderką jest ciałko a nie głowka, lub tez nic, lepiej kupić spiorek
      - a taki roczniak moze juz spac pod wieksza kołdra, na dluzej mu starczy

I tu od razu sugestia- kupno poscieli lepiej odłozyć sobie w czasie, na starcie sa pilniejsze wydatki wink.
      Gdybym z ta wiedza co teraz mam kopletowałabym pierwsza wyprawkę kupiłabym tylko dobry gruby ochraniacz, na cale lozeczko, rozek, spiworek i przescieradełka
    • 18.03.08, 15:02
      Podaje link do bardzo ciekawej pościeli kupowałam u tego gościa
      niedawno i jestem zadowolona
      allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3966683
      (niestety nie umiem inaczj wkleić może uda sie wam to znaleść)
      polecam bo pierwszy raz sie spodkałam z takim ciekawym rozwiązaniem
      • 18.03.08, 15:27
        Jestem zdania, że pościel dla noworodka to pomyłka, bo oby szczelnie go otulić
        to idealny jest miękki kocyk a nie gruba puchowa kołderka. Śpiworki to super
        rozwiązanie ale w momencie, gdy dziecko zaczyna samodzielnie zmieniać pozycję we
        śnie, należy sie z nimi pożegnać bo kto chciałby być oplatany skręconym
        materiałem jak baleron. Kołderka dobra jest od około pół roku i z mojego
        doświadczenia idealna byłaby ta mniejsza. Kupiłam 135x100 z nadzieją że na
        dłużej starczy i kawał kołderki jest pozwijany w kącie łóżeczka. A jak dziecko
        dojrzeje do własnego łóżka to czas na klasyczną pościel. Pani Wąż
        --
        "Ten Cię kocha przez kogo płaczesz" Miguel de Cervantes
        • 18.03.08, 22:22

> Śpiworki to super rozwiązanie ale w momencie, gdy dziecko zaczyna samodzielnie zmieniać pozycję we śnie, należy sie z nimi pożegnać <

Według mnie to wtedy najbardziej się one przydają. Dobre spiworki sa szerokie w nozkach i dziecko moze sobie nozkami dowolonie fikac, nie krepują możliwości przekrecania się na boki. Nie krępuje ruchów a zapewnia iż dziecko jest przykryte, nie zmarznie, nie przydusi sie kołdra.
    • 21.03.08, 09:21
      Ja jednak uwżam ze to super pościel w sklepach takiej nie widziałam .
      Śpiworek powstaje poprzez spięcie zamkami kołderki z
      prześcieradłem,po ich rozsunięciu pełni funkcję typowej pościeli
      A tak na marginesie posciel dostosowuje sie do wymiarów łóżeczka
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.