Dodaj do ulubionych

swiadczenie pielegnacyjne

12.12.10, 11:34
mam pytanie: czy swiadczenie pielegnacyjne otrzymywane z MOPS na niepelnosprawne dziecko liczy sie do dochodu? pytalam o to w MOPS dwie panie i kazda udzielila mi innej odpowiedzi.bo nie wiem czy mi sie nalezy zasilek rodzinny i dodatek mieszkaniowy, czy tez nie (jezeli sie wlicza swiadczenie, to przekrocze prog). w necie wyczytalam ze swiadczen typu: swiadczenie pielegnacyjne, zsilek pielegnacyjny itp nie wlicza sie do dochodu, ale wole sie dopytac jeszcze was.
--
Julcia -16.12.2009/+16.12.2009
http://www.suwaczki.com/tickers/1kk0j44j8p949aml.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sgu1r6nkide1t.png
Edytor zaawansowany
 • em.haa 12.12.10, 12:47
  Z tego co ja wiem to się nie wlicza.  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/c55f3e3kjvt0hri2.png
 • monisia900 15.12.10, 14:30
  podbijam watek
  --
  Julcia -16.12.2009/+16.12.2009
  http://www.suwaczki.com/tickers/1kk0j44j8p949aml.png

  http://www.suwaczki.com/tickers/km5sgu1r6nkide1t.png
 • izasia 19.12.10, 19:59
  Nie wlicza się do dochodu..przeciez nie płacimy od tego podatku, nie otrzymujemy PITu...
 • shieldofhope 08.08.11, 11:28
  ZASIŁEK pielęgnacyjny (153zł) nie wlicza się do dochodu w przypadku ubiegania się o dodatek mieszkaniowy. ŚWIADCZENIE pielęgnacyjne (520zł) wlicza się do dochodu, podobnie jak zasiłki rodzinne i wszelkie dodatki do nich.
  Wynika to z ustawy o dodatkach mieszkaniowych.
  "Do dochodu nie wlicza się świadczeń pomocy materialnej dla uczniów, dodatków dla sierot zupełnych, jednorazowych zapomóg z tytuł urodzenia się dziecka, dodatku z tytułu urodzenia dziecka, pomocy w zakresie dożywiania, zasiłków pielęgnacyjnych, zasiłków okresowych z pomocy społecznej, jednorazowych świadczeń pieniężnych i świadczeń w naturze z pomocy społecznej, dodatku mieszkaniowego oraz zapomogi pieniężnej, o której mowa w przepisach o zapomodze pieniężnej dla niektórych emerytów, rencistów i osób pobierających świadczenie przedemerytalne albo zasiłek przedemerytalny w 2007 r."

  Od siebie dodam, że poruszana wyżej kwestia rozliczania się bądź nie rozliczania Pitem z dochodu nie ma tu nic do rzeczy. Np. pomoc finansowa rodziny lub praca dorywcza ("na czarno") również jest dochodem. Oczywiście pojawia się tu kwestia udowodnienia uzyskiwania takich dochodów. W praktyce jednak bardziej opłaca się wykazać "jakieś" dochody (mówię o sytuacji gdy oficjalnych brak) niż kurczowo trzymać się wersji o utrzymywaniu się za zero złotych miesięcznie, gdyż wniosek o dodatek mieszkaniowy może zostać skierowany na wywiad środowiskowy do MOPS-u, a tam pracownik socjalny już bardzo drobiazgowo i dociekliwie zbada naszą sytuację majątkową i mieszkaniową, co do przyjemności nigdy nie należy...
 • krystyna1200 22.01.14, 09:14
  monisia900 napisała:
  czy zasilek pielegnacyjny otrzymana z MOPS na stan zdrowia mam znaczny stopien niepelno sprawnosci pomniejszyli mi zasilek staly o kwote 153,00
  > mam pytanie: czy swiadczenie pielegnacyjne otrzymywane z MOPS na niepelnosprawn
  > e dziecko liczy sie do dochodu? pytalam o to w MOPS dwie panie i kazda udzielil
  > a mi innej odpowiedzi.bo nie wiem czy mi sie nalezy zasilek rodzinny i dodatek
  > mieszkaniowy, czy tez nie (jezeli sie wlicza swiadczenie, to przekrocze prog).
  > w necie wyczytalam ze swiadczen typu: swiadczenie pielegnacyjne, zsilek pielegn
  > acyjny itp nie wlicza sie do dochodu, ale wole sie dopytac jeszcze was.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.