Dodaj do ulubionych

Ile za ciasto?

17.03.11, 12:09
Ponieważ rozważam działalność zw. z pieczeniem ciast na zamówienie, mam do Was takie pytanie:
Ile byście zapłaciły za taką standardową(prostokątną) blachę ciasta, np. snickersa?
Nigdy nie ważyłam, więc nie wiem ile kilo może ważyć taki porządny, domowy placek, dlatego pytam o blachę.Tak orientacyjnie
Obserwuj wątek
      • aneta-skarpeta Re: Ile za ciasto? 17.03.11, 12:31
        domowe ciasta wychodza drogo- jesli maja byc smaczne i na bogato

moja mama jakis czas sie tym trudnila- miala swoich klientow, ale zajecie bardzo meczące gdy przychodza swieta, gdy zbliza sie wieczor, myslisz ze nie masz roboty, a tu nagle na rano potrzeb 5 ciast

szybko czlowiek sie wypala fizycznie

mi osobiscie trudno powiedziec ile kosztowala by blacha snickersa, bo zalezy czy bedzie ciezki- a kazdy robi po swojemu, jaka blacha, jakiej wysokosci ciasto

musisz upiec blache, policzyc ile wydalas na skladniki, policzyc orientacyjnie prąd etc i swoja prace, bo masz na tym zarabiacsmile
        --
        ---------------------------------------------------------------
        kaczka to nie ptak, kaczka to kaczka
    • klakierka Re: Ile za ciasto? 17.03.11, 12:24
      Na moim zadupiu to w takiej cukierni z działalnością gospodarczą to 48/50 zł za blache placka się płaci ( serniki droższe) a za ciasteczka drobne ok 15-17 zł/kg.
      Jeśli piecze się u jakiejś pani która to lubi i nie prowadzi działalności tylko wszyscy wiedzą , że piecze najlepiej w okolicy to u niej placek kosztuje 30-40 zł w zależności od tego jaki jest.
      --
      Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce ...
      smile
      • aneta-skarpeta Re: Ile za ciasto? 17.03.11, 12:37
        najpierw to trzeba ustalic co to jest blacha ciasta
        bo blachy s.a najrozniejsze
        smile
        --
        ---------------------------------------------------------------
        kaczka to nie ptak, kaczka to kaczka
    • iza232 Re: Ile za ciasto? 17.03.11, 12:49
      Ja czasem zamawiam ciasto u jednej sprawdzonej kobitki. Sernik kosztuje u niej ok. 40 zł. Podobnie ciasta wymyślne z budyniami, kremami, bakaliami itp. np. ten snikers. Ciasta owocowe liczy sobie po ok. 30 zł. IMO bardzo tanio. Taniej niż w sklepie albo jakbym miała sama się babrać w kuchni. Mówię o niewielkim mieście.
      • asienka28035 Re: Ile za ciasto? 17.03.11, 13:05
        Moja teściowa robi ciasta na zamówienie. Liczy sobie 40zł za blachę. Na komunie i inne uroczystości jak jest więcej ciast to liczy taniej...
        --
        Oliwka-moje szczęście!

[*]-08.07.2009r
    • zuzanka79 Re: Ile za ciasto? 17.03.11, 13:04
      U pani, u której ja zamawiam ciasta ( w ilości większej niż potrafię sama upiec np. na chrzciny czy roczek), blaszka ciasta która jest w zestawie razem z piecem ( taka wsuwana ) kosztuje 40 zł bez względu na to, co to za ciasto. Jeśli zamawiam jakieś biszkoptowe to Pani z jednej blachy robi dwa rodzaje po pół np. pół z galaretką i owocami i pół z pianką jakąś np. kawową.
      Duży tort to koszt 70 zł.
      Składniki kupuje sobie sama.
      --
      http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/zc/ma/pvku/nHCcjO9rMaZFnEGJrA.jpg
    • ewcia1980 Re: Ile za ciasto? 17.03.11, 13:05
      ja czasami zamawiam u zaprzyjaźnionej pani.
      koszt ciasta: - składniki (kupuje pani i oddaje paragon) + 20 zł pieczenie.
      najcześciej zamawiam ciasto które sie nazywa KORA.
      same składniki kosztuja 45 zł wiec za blache wychodzi 65 zł!!
      uważam, ze to dużo ale ciasto pycha.
      za blache snikersa - nie zapłaciłabym wiecej jak 50 zł.

• zawszeolga111 Re: Ile za ciasto? 17.03.11, 18:53
        ciasta przewaznie sprzedaje sie na kilogramy,mam pania,ktora w domu piecze,kilogram szarlotki kosztuje 20zl,tzw.toffi 23zl,sernik krolewski 24zl,reszty nie pamietam,wiem,ze taka standardowa blacha wazy okolo 3 kg.warszawa.
        • mama_kasi85 Re: Ile za ciasto? 17.03.11, 21:00
          Niedługo przeprowadzam się na przedmieścia Poznania,a ponieważ nie pracuję zawodowo chciałabym sobie trochę dorobić. Wiem,że to wszystko wypada bardzo różnie,w zależności od składników,np.za taki snickers jak ja robię za same składniki płacę grubo ponad 50 zł..
          Tak się zastanawiam czy to się w ogóle będzie kalkulować..
          No i najpierw muszę znaleźć klientów wink
          • mamaemmy Re: Ile za ciasto? 17.03.11, 23:08
            45-5o zł-tyle bira znajome panie niedaleko Krakowa(MYSLENICE)
            choć ja jabym sprzedawala 3bita-to bralabym 60 zł jak nicsmilembo jest taki pyszny!!!
            Ale nawet nie mam kiedy go zrobic smile
            --
            Historia małej Emmy Marii
            Emka smile
            http://img362.imageshack.us/img362/5382/img7028tl9.jpg
    • kropkaa Re: Ile za ciasto? 18.03.11, 12:14
      Powiem szczerze - nie zapłaciłabym ani złotówki. Nie kupuję ciast na blachy - co zrobić z blachą snickersa?
      Piekę sama, na wszelkie urodziny, chrzciny i inne okazje. Wszyscy są zachwyceni, również w pracach. I nie wygląda to jak blacha seromakowca z komuny, tylko jak wyrób z porządnej cukierni - elegancki sernik z tortownicy, tarta, tiramisu (prawdziwe, nie tam żadne chrzczone dodatkiem serka homo czy kremówki), ciasto czekoladowe, dacquoise.
      Nie widze sensu latania z listą zakupów, dawania składników pani, a potem odbierania ciasta. Nie szybciej jest zrobić samemu?
      Pomijam schizę, że muszę mieć określone składniki i żadne inne mnie nie uszczęśliwiąwink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka