• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

konto bankowe dla dziecka Dodaj do ulubionych

• 24.08.11, 19:15
    witam
    czy ktoś mógłby polecić bank, w którym mogłabym założyć konto mojej 9cio miesięcznej córce, chodzi o to, aby taki bank nie pobierał lub pobierał jak najmniejszą opłatę za prowadzenie konta. Dziadkowie i chrzestni ciągle mnie o to proszą, sugerując że będą co miesiąc wpłacać niewielkie kwoty na poczet ewentualnych studiów bądź własnego lokum. My z mężem mamy już własne konta, więc to dla dziecka musiałoby być przede wszystkim tanie, bez karty debetowej, bez comiesięcznych zestawień, bez minimalnych wpływów itd. Gdzie najlepiej, najtaniej i najszybciej założyć, bo tych banków teraz od groma. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi smile
    Zaawansowany formularz
    • 24.08.11, 20:25
      9-miesięcznemu dziecku to nigdzie nie założysz, bo takie dziecko nie ma zdolności do czynności prawnych.
      możesz pomysleć o jakimś produkcie inwestycyjnym, na siebie, gdzie wskażesz dziecko jako uposażonego.
      • 24.08.11, 20:41
        a nie możesz do swojego lub męża konta założyć subkonta i tam wszyscy chętni będą wpłacać kasę?
        --
        http://gify.klimacik.pl/mini/1850.gif
    • 24.08.11, 21:05
      Nie jestem pewna ale... mnie sie wydaje, że założyć się da tylko wypłacać się nie da. Dopiero jak dzieć pełnoletni będzie to będzie mógł wypłacić. Ja rozumiem, że takie macie założenia ale nie wiesz co Was czeka.... jeśli np. jakaś choroba czy inne nieszczęscie ? Lepiej moim zdaniem założyć konto "na siebie" . W razie Twojej śmierci dzieć i tak je dziedziczy w innym przypadku poprostu przekażesz dziecku gdy uznasz że już warto. I jeszcze jedno - jeśli to będzie konto dziecka to dziecko w wieku 18 lat moze sobie wszystkie pieniądze wyjąć i wydać na "pierdoły" (ucieczki z domu, narkotyki, ). To znaczy ja wiem doskonale, że wszystkie e-mamy mają tutaj mądre, grzeczne dzieci ja bym się jednak zabezpieczyła.
      • 24.08.11, 23:21
        > Nie jestem pewna ale... mnie sie wydaje, że założyć się da tylko wypłacać się n
        > ie da. Dopiero jak dzieć pełnoletni będzie to będzie mógł wypłacić.

Da się założyć i da się wypłacić. Banki prowadza rachunki samodzielne dla osób małoletnich nie posiadających zdolności do czynności prawnych lub posiadających ograniczoną zdolność do czynności prawnych. W tym pierwszym przypadku dziecko jest posiadaczem rachunku natomiast dysponentami rachunku są jego rodzice bądź opiekunowie prawni. Wypłaty z takich rachunków są czasem ograniczone regulacjami wewnątrz bankowymi oraz ograniczeniem odgórnym wynikającym z regulacji prawnych. Prawo na szczęście chroni interes
        małoletniego. Wypłacać można ale miesięcznie tylko do wysokości nie większej niż
        przeciętne wynagrodzenie miesięczne w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku ogłaszane w miesięcznych komunikatach przez GUS. W lipcu 2011 wynosiło 3571,92 zł. O większych wypłatach decyduje sąd opiekuńczy.

beatulek napisała:
        > Lepiej moim zdaniem założyć konto "na siebie" . W ra
        > zie Twojej śmierci dzieć i tak je dziedziczy w innym przypadku poprostu przekaż
        > esz dziecku gdy uznasz że już warto.

Owszem, może dziedziczyć ale z drugim rodzicem np., oraz z ewentualnym rodzeństwem, a jeśli rodzic złożył w banku dyspozycję na wypadek śmierci to bank przekaze środki wskazanej w zapisie osobie. Dopiero nadwyżki ponad kwotę ograniczającą przechodzą do masy spadkowej.

> I jeszcze jedno - jeśli to będzie konto dz
        > iecka to dziecko w wieku 18 lat moze sobie wszystkie pieniądze wyjąć i wydać na
        > "pierdoły" (ucieczki z domu, narkotyki, ).

A skąd ta pewność, że tych pieniędzy nie przehula mama?

--
        http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/zc/ma/pvku/nHCcjO9rMaZFnEGJrA.jpg
    • 24.08.11, 22:25
      Załóż sobie subkonto do konta głównego. Ja mam tak w Inteligo, że mam kilka "podkont", w tym dla córki i trzymam tam "jej" kasę czyli różne wpłaty od dziadków, ciotek, ulgę podatkową też, bo twierdzę, że to jej kasa, a nam nie ubędzie z tego tytułu jak na razie. Opłata pobierana jest z mojego konta głównego, a z tamtych "podkont" nie. W innych bankach się nie wypowiadam, bo nie wiem.
    • 24.08.11, 22:37
      mbank
      --
      Przyznam, że jak pomyślę, że nie widziałam jej minek jak jej tą marchewkę dawali, to płakać mi się chce z żalu. -- zolla 78
      • 24.08.11, 22:39
        A dokładniej to takiemu maluchowi możesz założyć konto podlegające Twojemu, najlepiej zapytać w banku w którym masz rachunek...

Przyznam, że jak pomyślę, że nie widziałam jej minek jak jej tą marchewkę dawali, to płakać mi się chce z żalu. -- zolla 78
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.