Dodaj do ulubionych

Czy jest możliwe otrzymanie becikowego za granicą?

05.11.11, 00:23
hejsmile

Tak się zastanawiam, czy mam możliwość otrzymania becikowego, jeśli jestem w Danii? Studiuję tutaj razem ze swoim chłopakie. (duńczykiem). Wiem, że on po narodzinach dziecka dostanie tzw børnepenge z urzędu. gdybym ja była dunką, też bym dostała niestety mnie to świadczenie się nie należy bo nie mam obywatlestwa duńskiegosad Dlatego zastanawiam się, czy jest możliwość otrzymania becikowego? Byłam już na stronie becikowe.com ale nie ma tam żadnych informacji na temat przyznawania tych świadczeń osobom za granicą sad Nie wiem, czy warunkiem jego otrzymania jest urodzenie w Polsce?
Jesli sa tu inne mamy, które mieszkają za granicą i orientują sie w przepisach będę wdzięczna za info wink
--
http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3r6jchrlp.png
Edytor zaawansowany
 • e-milia1 05.11.11, 09:44
  dziecka.
 • toya666 05.11.11, 10:07
  Szczerze mówiąc też się nad tym ostatnio zastanawiałam - mieszkam w Niemczech. Faktycznie na stronie becikowe.com nic nie ma na temat miejsca zamieszkania rodzica/rodziców, ale jest coś innego, co wydaje mi się, że wyklucza lub prawie wyklucza możliwość dostania becikowego w naszej sytuacji.

  Należy dostarczyć specjalną kartę wypełnioną przez lekarza prowadzącego ciążę. Problem jest taki, że formularz jest tylko po polsku i w tymże języku ma być wypełniony. Nie ma nic o przyjmowaniu tłumaczeń przysięgłych.
  Małym obejściem tego może być sytuacja, gdzie Twoim lekarzem prowadzącym jest lekarz w Polsce (jeśli często jeździsz do Polski lub w czasie ciąży postanowisz być w Polsce) albo znalezienie polskiego lekarza za granicą. Ale nie wiem czy taki lekarz nie musi być wpisany na listę lekarzy mających prawo do wykonywania zawodu w Polsce.

  Chyba najlepszym wyjściem byłoby dopytanie się w Urzędzie przyznającym becikowe.
 • m.b.g 05.11.11, 17:22

  www.becikowe.com/?sr=faq/zagranica.html
 • 1.kolorowanka 05.11.11, 18:25
  Takich informacji na stronach jest sporo, wolałabym jednak dowiedzieć się czegoś od kobiety, która była w takiej sytuacji. Z racji tego, że już dwa lata studiuję w Danii nie należy mi się becikowe? To mam wbić zęby w ścianę? pomoc duńska mi się nie należy, ani Polska z tego co mi tu znalazłaś. Dlatego chcę się dowiedzieć czegoś os kogoś kto był w podobnej sytuacji a nie z internetu gdzie nie ma nic jasno powiedziane. Nie jestem wymeldowana z Polski, tylko adres zameldowania mam duński, a to chyba różnica.
  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3r6jchrlp.png
 • 1mzeta 05.11.11, 18:34
  No ale piszesz, że twój chłopak coś dostanie po narodzinach dziecka.
  Nie rozumiem jak można spodziewać się pomocy finansowej od państwa polskiego mieszkając od kilku lat za granicą.
  --
  Zmieniłam nicka smile
 • konstancja16 05.11.11, 19:14
  Becikowe – jak sama nazwa wskazuje – przysluguje na dziecko, a nie na rodzicow. Skoro wiec ojciec dziecka juz odebral to swiadczenie w Danii to matce to dziecko juz wykorzystalo swoje „becikowe”.

  Matki zameldowane w Polsce sa uprawnione do becikowego, nawet jesli ciaza i porod jest za granica. Warunkiem jest stosowne zaswiadczenie o przebywaniu pod opieka lekarska i niepobranie swiadczenia przez drugiego z rodzicow.

  --
  " Avant de choisir le prénom d'un garçon, pensez toujours a la femme qui aura à le murmurer plus tard." Barbey d'Aurevilly
 • 1mzeta 05.11.11, 20:37
  A wiesz, że mieszkając poza granicami Polski dłużej niż 3 miesiące prawnie jesteś zobowiązania się wymeldować ?
  --
  Zmieniłam nicka smile
 • annajustyna 08.11.11, 10:56
  Bzdura, wcale nie jestes. Nalezy jednak rozroznic meldunek a tzw. rezydencje podatkowa i ZUS-owska. Ja np. mam melduneki polski, i niemiecki (urzedy obu panstw o tym wiedza), ba, nawet dwa obywatelstwa mam, ale istotne jest to, ze mam rezydencje podatkowa niemiecka. I dlatego - niezaleznie od miejsca urodzenia dziecka - nie podchodze pod polski ZUS. Co akurat dla mnie jest korzystniejsze. Natomiast wszystkie panie rodzace w Schwedt (slynna "afera" z odplatnpscoa tychze porodow) mialy prawo do polskiego becikowego, choc dzieci urodzone za granica. Pytajaca ma rezydencje podatkowa dunska (chyba ze ma np. jakas firme-krzak swiadczaca uslugi na terenie PL, w co watpie), wiec podchodzi pod przepisy dunskie. Meldunek polski nie jest istotny.
  --
  Gasofnia
 • m.b.g 05.11.11, 20:25
  To była odpowiedź na to:

  Byłam już na stronie becikowe.com ale nie ma tam żadnych informacji na temat przyznawania tych świadczeń osobom za granicą .

  A co do wbicia zębów w ścianę... Te 1000 zł to ci tak by w Danii pomogło, że z rozpędu byś się na drugie zdecydowała.

  Ja mieszkam w Niemczech, tu dziecko dostaje pomoc, o tej z Polski nie myślę, bo uważam, i słusznie, że mi się nie należy.
 • 1mzeta 05.11.11, 20:38
  Wreszcie sensowna odpowiedź. Jakby te 1000 zł mieli co miesiąc wypłacać i góra pieniędzy by to była za granicą.
  --
  Zmieniłam nicka smile
 • kobietka_29 06.11.11, 16:24
  m.b.g napisała:
  > Ja mieszkam w Niemczech, tu dziecko dostaje pomoc, o tej z Polski nie myślę, bo
  > uważam, i słusznie, że mi się nie należy.

  dokladnie. nie no, mnie przez glowe nawet nie przeszlo, zeby oczekiwac jakichs swiadczen od panstwa polskiego, jesli mieszkam od 7 lat za granica. jak mozna byc tak pazernym? sorry, ale tak wlasnie wyglada to, przynajmniej w moim mniemaniu. ale moze sie myle? i czy te 1000 zl cos zmienia, gdy czlowiek zyje i utrzymuje sie zagranica? nawet jakby je wyplacali co miesiac, toz to ochlap. juz sam ten fakt zniechecalby mnie od uzerania sie z cala ta biurokracja.
  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlmg7ye0wof4y2.png
 • niunia-n 06.11.11, 17:46
  A ja mam zamiar byc pazarna. Ojciec dziecka od lat placi w Polsce odatki, wiec nie uwazam, zeby nam becikowe sie nie nalezalo. Wiem, ze od nastepnego roku bedzie potrzebne zaswiadczenie, ze bylo sie u lekarza przed ukonczeniem 10tyg ciazy, nie wiem czy zagraniczna opieka jest brana pod uwage (mnie udalo sie odwiedzic lekarza w Polsce o czasie, wiec nie szukalam na ten temat informacji).
 • 1mzeta 07.11.11, 00:49
  Płacenie podatków w Pl od lat........
  Miodzio.
  --
  Zmieniłam nicka smile
 • annajustyna 08.11.11, 13:18
  Ale o to wlasnie chodzi. O podatki i ZUS, ktore placi sie w PL (a nie za granica jak ja np.).
  --
  Gasofnia
 • olas-f 07.11.11, 14:16
  zajmuję się świadczeniami rodzinnymi i wcale nie uważam, że jesteś pazerna. Przysługuje ci becikowe czyli tzw. jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka jest to świadczenie niezależne od dochodu, musisz tylko, że tak powiem trochę skłamać, że dziecko ur się za granicą a teraz będziesz w Polsce. musisz mieć zaświadczenie, że podlegałaś opiece lekarskiej (poszukaj na stronie Ministerstwa polityki Społecznej) i polski akt urodzenia, napiszą ci go w gminie , w której jesteś zameldowana na stałe. na wniosku musisz napisać miejsce zamieszkania tu w Polsce, ale nie przejmuj się wszyscy tak robią a są zagranicą, i tyle.powodzenia. zasiłek rodzinny jeśli pracujesz lub twój chłopak załatwcie sobie w Daniii, to bardziej się opłaca, wszelkie formalności w Polsce załatwiasz w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej.a becikowe w Ośrodku Pomocy Społecznej
 • 1mzeta 07.11.11, 14:55
  "ale nie przejmuj się wszyscy tak robią a są zagranicą, i tyle."

  Nie przypominam sobie żebym kłamała i łamała prawo starając się o jakieś polskie becikowe- mieszkając za granicą.
  Nic teraz lepszego nie pozostaje jak wysłać twój post do prokuratury- łatwo cię wyśledzą po IP- takim urzędnikom państwowym powinni podziękować- w Polsce nigdy lepiej nie będzie przez takich jak ty.

  I jako osoba w temacie powinnaś wiedzieć, że guzik jej przysługuje, a nie becikowe bo w Pl nie mieszka i prawnie jest zobowiązana do wymeldowania się i tyle.
  --
  Zmieniłam nicka smile
 • 1.kolorowanka 07.11.11, 21:15

  > I jako osoba w temacie powinnaś wiedzieć, że guzik jej przysługuje, a nie becik
  > owe bo w Pl nie mieszka i prawnie jest zobowiązana do wymeldowania się i tyle.

  Nie jestem zobowiązana się wymeldowac bo w Danii tylko studiuję, więc mam tam zameldowanie tymczasowe. I jest to zupełnie inny przypadek niż gdybym tutaj wyjechała na zarobek. Opieka w Danii mi normalnie przysługuje bo jesteśmy w Unii więc NFZ to rozlicza. Nie mieszkam tutaj nie wiadomo ile lat, zadałam normalne pytanie a Ty naskakujesz na mnie jakbym była bogatą dunką która ubiega się o zasiłęk w Polsce.
  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3r6jchrlp.png
 • 1mzeta 08.11.11, 02:33
  Podstawa prawna o ewidencji ludności i dowodach osobistych z dnia 10 kwietnia 1974 r.- obowiązująca do dzisiaj !!!

  Art. 15 u1: Osoba, która opuszcza miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3
  miesiące, jest obowiązana wymeldować się w organie gminy, właściwym ze względu na dotychczasowe miejsce jej pobytu, najpóźniej w dniu opuszczenia tego miejsca.
  u2: Organ gminy wydaje na wniosek strony lub z urzędu decyzję w sprawie wymeldowania osoby, która opuściła miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące i nie dopełniła obowiązku wymeldowania się.

  Nie ma znaczenia czy studiujesz czy pracujesz pod latarnią- nie mieszkasz w Pl i masz obowiązek się wymeldować i tyle w temacie.

  "Nie mieszkam tutaj nie wiadomo ile lat,"
  Mieszkasz 2, a to już więcej niż 3 miesiące- patrz punkt wyżej.

  "a Ty naskakujesz na mnie jakbym była bogatą dunką która ubiega się o zasiłęk w Polsce."
  Wystarczy, że jesteś nieuczciwą Polką- studentką co sobie machnęła dziecko bez zastanowienia się nad tym z czego je utrzyma i starającą się wydoić polski system.
  --
  Zmieniłam nicka smile
 • annajustyna 08.11.11, 10:58
  Zaczwon do pierwszej lepszej ambasady badz MSWiA i sie dopytaj, a nie cytujesz ustawa sluzaca restrykcjom politycznym w PRL-u. Wymeldowalas sie z pobytu stalego wyjezdzajac za granice - Twoja sprawa, ale obowiazku nie mialas.
  --
  Gasofnia
 • 1mzeta 08.11.11, 12:30
  Ty jesteś głupia czy tylko udajesz ?
  Nie muszę dzwonić do MSWiA żeby wiedzieć, że obowiązek taki istnieje.
  Ustawa z PRL-u jak piszesz ale prawnie obowiązuje do dzisiaj i jeśli uważasz, że data z jaką została ona uchwalona uległa przedawnieniu to się mylisz- nie zniesiono jeszcze obowiązku meldunkowego i ustawy o ewidencji ludności.
  Zadzwonić do ambasady- nie rozśmieszaj mnie w ambasadzie nie znają podstawowych zasad co do wydawania np. wiz cudzoziemcom- że nie wspomnę o udzieleniu bardziej odpowiedzi na bardziej skomplikowane pytania.
  Dziwnym trafem na granicy tylko dwa razy !!! w tym roku maiłam pytanie o sam fakt czy jestem zameldowana w Pl czy nie- ciekawe po co się pytali panowie bo raczej nie z nudów.
  I napiszę raz jeszcze- obowiązek masz.

  No i dodatkowo
  "Uchybienie obowiązkom meldunkowym, w tym niepoinformowanie organu gminy o zamiarze wymeldowania się z miejsca pobytu stałego lub czasowego, jest wykroczeniem. Na podstawie artykułu 147 par. 1 kodeksu wykroczeń ten, kto nie dopełnia ciążącego na nim obowiązku meldunkowego, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany. Ale na tym nie koniec. Choć dla wielu może być to zupełne zaskoczenie lub żart rodem z PRL popełnia wykroczenie również ten, kto nie zawiadamia właściwego organu o niedopełnieniu przez inną osobę ciążącego na niej obowiązku meldunkowego. Może to być dozorca, administrator budynku lub właściciel domu, a na terenie wsi również sołtys."

  Znajomy mieszkał w mieszkaniu po babci bo był tam zameldowany i prawnie miał prawo do mieszkania tam nawet po śmierci babci- mieszkanie nie było własnościowe- wyjechał za granicę na na 4 miesiące podczas wakacji studenckich żeby sobie dorobić i "dobrzy" sąsiedzi zgłosili gdzie trzeba- wymeldowali go z urzędu i jeszcze problemy miał,że sam tego nie zgłosił.
  Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

  A i do MSWiA dzwonić nie muszę bo mam ich odpowiedź na to pytanie na piśmie przesłaną listem poleconym- tak samo jak i z US.

  --
  Zmieniłam nicka smile
 • annajustyna 08.11.11, 12:36
  Smiac sie tylko moge, bo jak pisalam powyzej - jestem praktykiem, opinie MSWiA tez mam. Poza tym Ty wciaz mylisz meldunek z rezydencja podatkowa i "ZUS-owska", a o to chodzi w tym watku.
  --
  Gasofnia
 • 1mzeta 08.11.11, 12:41
  Praktykiem- w pisaniu idiotyzmów- zgadzam się w zupełności.
  --
  Zmieniłam nicka smile
 • annajustyna 08.11.11, 12:49
  Przynajmniej nie robie za czolowe chamidlo na forum smile. Patrz, jakie to dziwne, nawet sadownie podawalam, ze mieszkam za granica, a oni nie i nie, prosze podac polski adres do korespondecji przynajmniej. Ba, zdradze Ci w sekrecie, ze polski obywatel w zasadzie ma obowiazek posiadania stalego meldunku, a jak go nie ma, to liczy sie ostatni meldunek tongue_out. Kolega powinien byl napisac odwolanie i sie po prostu wmeldowac przy najblizszym pobycie w PL od nowa. Ale jesli mial Ciebie za doradce, to...
  --
  Gasofnia
 • 1.kolorowanka 08.11.11, 21:02

  > Wystarczy, że jesteś nieuczciwą Polką- studentką co sobie machnęła dziecko bez
  > zastanowienia się nad tym z czego je utrzyma i starającą się wydoić polski syst
  > em.

  Tłumacz to sobie jak chcesz, jeśli to sprawi, że będziesz się lepiej czuła.
  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3r6jchrlp.png
 • 1.kolorowanka 07.11.11, 21:03
  Dziękuję za sensowną odpowiedź. Zupełnie nie rozumiem tej nagonki na mnie, bo tak jak mówię jestem studentką!! radze sobie jak umiem, wszystko mam pożyczone lub podarowane od kogoś więc sorry, bogate babki z niemiec ale mnie te 1000zł robi różnicę.
  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3r6jchrlp.png
 • 1.kolorowanka 07.11.11, 21:25
  olas-f napisała:

  > zajmuję się świadczeniami rodzinnymi i wcale nie uważam, że jesteś pazerna. Prz
  > ysługuje ci becikowe czyli tzw. jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka
  > jest to świadczenie niezależne od dochodu, musisz tylko, że tak powiem trochę
  > skłamać, że dziecko ur się za granicą a teraz będziesz w Polsce. musisz mieć za
  > świadczenie, że podlegałaś opiece lekarskiej (poszukaj na stronie Ministerstwa
  > polityki Społecznej) i polski akt urodzenia, napiszą ci go w gminie , w której
  > jesteś zameldowana na stałe. na wniosku musisz napisać miejsce zamieszkania tu
  > w Polsce, ale nie przejmuj się wszyscy tak robią a są zagranicą, i tyle.powodze
  > nia. zasiłek rodzinny jeśli pracujesz lub twój chłopak załatwcie sobie w Daniii
  > , to bardziej się opłaca, wszelkie formalności w Polsce załatwiasz w Regionalny
  > m Ośrodku Polityki Społecznej.a becikowe w Ośrodku Pomocy Społecznej

  Dziękuję za sensowną odpowiedź. Zupełnie nie rozumiem tej nagonki na mnie, bo tak jak mówię jestem studentką!! radze sobie jak umiem, wszystko mam pożyczone lub podarowane od kogoś więc sorry, bogate babki z niemiec ale mnie te 1000zł robi różnicę.
  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3r6jchrlp.png
 • 1mzeta 08.11.11, 02:39
  No bardzo sensowna odpowiedź- zachęcająca do łamania prawa.
  Z antykoncepcją sobie nie poradziłaś jak widać.
  Trzeba było najpierw skończyć te wypasione studia, z trzema językami znaleźć sobie wypasioną pracę- dorobić się trochę i dopiero potem machnąć dziecko.
  --
  Zmieniłam nicka smile
 • 1.kolorowanka 08.11.11, 21:09
  1mzeta napisała:

  > No bardzo sensowna odpowiedź- zachęcająca do łamania prawa.
  > Z antykoncepcją sobie nie poradziłaś jak widać.
  > Trzeba było najpierw skończyć te wypasione studia, z trzema językami znaleźć so
  > bie wypasioną pracę- dorobić się trochę i dopiero potem machnąć dziecko.

  Nie Tobie mnie osądzać.
  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3r6jchrlp.png
 • 1.kolorowanka 07.11.11, 21:00
  Jezus, jestem studentką!!! A wy się zachowujecie jakbym wyjechała tam na zarobek i zarabiała nie wiadomo ile. Typowe polskie podejście do drugiego człowieka.
  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3r6jchrlp.png
 • 3-mamuska 06.11.11, 21:20
  1.kolorowanka napisała:

  > Takich informacji na stronach jest sporo, wolałabym jednak dowiedzieć się czego
  > ś od kobiety, która była w takiej sytuacji. Z racji tego, że już dwa lata studi
  > uję w Danii nie należy mi się becikowe? To mam wbić zęby w ścianę? pomoc duńska
  > mi się nie należy, ani Polska z tego co mi tu znalazłaś. Dlatego chcę się dowi
  > edzieć czegoś os kogoś kto był w podobnej sytuacji a nie z internetu gdzie nie
  > ma nic jasno powiedziane. Nie jestem wymeldowana z Polski, tylko adres zameldow
  > ania mam duński, a to chyba różnica.

  Moglas wziasc slub z chlopakiem (chodzby cywilny),jak masz wizje zeby w sciane i jak moglas decydowac sie na dziecko skoro nie masz za co go utrzymac.
 • 1.kolorowanka 07.11.11, 21:04

  >
  > Moglas wziasc slub z chlopakiem (chodzby cywilny),jak masz wizje zeby w sciane
  > i jak moglas decydowac sie na dziecko skoro nie masz za co go utrzymac.

  Dokładnie, powinnam zdecydować się na aborcję czytając Wasze komentarze.
  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3r6jchrlp.png
 • 1mzeta 08.11.11, 02:35
  Raczej na skuteczną antykoncepcję, żeby uniknąć zniszczenia zębów po wbiciu je w co tam napisałaś.
  --
  Zmieniłam nicka smile
 • 1.kolorowanka 08.11.11, 22:23
  1mzeta napisała:

  > Raczej na skuteczną antykoncepcję, żeby uniknąć zniszczenia zębów po wbiciu je
  > w co tam napisałaś.

  Twoi rodzice też mogli o niej pomyśleć, byłoby mnie chamstwa na forum.
  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3r6jchrlp.png
 • 1.kolorowanka 07.11.11, 21:23
  3-mamuska napisała:


  >
  > Moglas wziasc slub z chlopakiem (chodzby cywilny),jak masz wizje zeby w sciane
  > i jak moglas decydowac sie na dziecko skoro nie masz za co go utrzymac

  Dam rade je utrzymac razem z chlopakiem, ale to nie znaczy ze jestesmy nie wiadomo jak bogaci ze otrzymanie zasilku nie zrobi mi roznicy.

  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3r6jchrlp.png
 • kamelia04.08.2007 07.11.11, 14:20
  1.kolorowanka napisała:

  > To mam wbić zęby w ścianę? pomoc duńska
  > mi się nie należy, ani Polska z tego co mi tu znalazłaś. Dlatego chcę się dowi
  > edzieć czegoś os kogoś kto był w podobnej sytuacji a nie z internetu gdzie nie
  > ma nic jasno powiedziane. Nie jestem wymeldowana z Polski, tylko adres zameldow
  > ania mam duński, a to chyba różnica.


  zrozum jedno BECIKOWE JEST NA DZIECKO i jest raz, a nie na rodzica.
  Problem twój polega na tym, ze ty masz chłopaka, a nie męża. To zmienia postac rzeczy. Nie chcesz wychodzic za maż, to doprowadź do sytuacji, by twój chłopak uznał dziecko przed jego urodzeniem. Wtedy dziecko bedzie korzystać ze swiadczeń duńskich.

  Kolejne pytanie: zameldowana jestes w Danii, a jak wyglada twoja sytuacja z zarejestrowaniem w tamtejszej kasie chorych (czy czyms podobnym do NFZ) i w tamtejszym socjale?


  Jesli twój facet pobierze becikowe w Danii, to ty nie masz prawa pobrac w PL. Zreszta oni uważniej przygladaja sie przypadkom dzieci urodzonych za granica, a swoja droga wypełniajac formularz oswiadczesz, ze nie pobrałas w innym kraju UE. jesli pobrałas, a napiszesz, że nie, to poswiadczesz nieprawde, a to jest juz karalne.


  nastepnym razem zainteresuj sie antykoncepcja, i wtedy nie bedzie problemu z zebami w scianie
 • madame_mage 07.11.11, 14:35
  jesli chodzi o sprawy formalne, czasami mozna pobrac dwa becikowe (zalezy od lokalnych regulacji), jednak wowczas nizsze becikowe odlicza sie od wyzszego swiadczenia, tak, ze i tak wychodzi, ze pobralo sie jedno becikowe, to o wyzszym swiadczeniu (chodzi o becikowe z dwoch roznych krajow).
 • kamelia04.08.2007 08.11.11, 16:11
  to i tak trzeba zadeklarowac, że sie pobrało.
  Z której strony by nie patrzec, to jest to świadczenie na dziecko
 • 1.kolorowanka 07.11.11, 21:54

  > nastepnym razem zainteresuj sie antykoncepcja, i wtedy nie bedzie problemu z ze
  > bami w scianie

  Ale jesteś złośliwa. Zadałam konkretne pytanie i oczekiwałam konkretnych odpowiedzi a nie złośliwych komentarzy. Piszesz do mnie w sposób, jakby byłą to jakaś patologia. Mam 25 lat, za kilka miesięcy kończę studia na jednym z najlepszych duńskich uniwersytetów, mówię biegle w 3 językach obcych więc na pewno gdzieś tam się dla mnie praca znajdzie. Narazie jest trudno, ciąża skomplikowała mi życie ale nie jest to sytuacja niemożliwa albo bez wyjścia. Dam sobie rade, ale nie oznacza to że nie mogę się zapytać jak wygląda sytuacja z otrzymaniem becikowego w Polsce. Powstrzymaj się zatem od kolejnych złośliwych komentarzy na forum, bo nic nie wnosisz tylko siejesz złą atmosferę.
  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3r6jchrlp.png
 • kamelia04.08.2007 08.11.11, 16:10
  1.kolorowanka napisała:

  > Ale jesteś złośliwa.


  a ty smarujesz głupie teksty  > Zadałam konkretne pytanie i oczekiwałam konkretnych odpowi
  > edzi a nie złośliwych komentarzy.


  no, to ci konkretnie odpowiedziałam i do tego obszernie.
  Przepraszam, a co jest złosliwego w tym, ze dzieci powinno sie planować, a nie wpadac z chłopakiem. Chyba to oczywista oczywistość.  > Mam 25 lat, za kilka miesięcy kończę studia na jednym z najlepszych
  > duńskich uniwersytetów, mówię biegle w 3 językach obcych więc na pewno gdzieś
  > tam się dla mnie praca znajdzie.  swietnie, powodzenia, ale w temacie planowania macierzyństwa to postapiłas jak licealistka.
  Ja, moja kochana, jak zaszłam w ciąże, to byłam mężatką, miałam zrobioną karte pobytu, wpisana byłam do ubezpieczenia zdrowotnego, do kasy pomocy rodzinnej i jeszcze mój mąż zarezerwował miejsce w szpitalu. Nie musiałam sie zastanawiać, w którą sciane zęby ugryzę.

  A ty zamiast podziekowac za udzielona odpowiedź, to sie dąsasz, bo nie było laudacji
 • 1.kolorowanka 08.11.11, 20:59

  >
  >
  >
  > swietnie, powodzenia, ale w temacie planowania macierzyństwa to postapiłas jak
  > licealistka.
  > Ja, moja kochana, jak zaszłam w ciąże, to byłam mężatką, miałam zrobioną karte
  > pobytu, wpisana byłam do ubezpieczenia zdrowotnego, do kasy pomocy rodzinnej i
  > jeszcze mój mąż zarezerwował miejsce w szpitalu. Nie musiałam sie zastanawiać,
  > w którą sciane zęby ugryzę.
  >
  good for you. Reszta osób, która nie jest w takiej sytuacji jak Ty nie ma prawa się zapytać ani zorientować co i jak bo zaraz zostanie zasypana złośliwymi uwagami. Zadałam konkretne pytanie i oczekiwałam konkretnej odpowiedzi w stylu: tak, należy się bo przepisy takie i takie albo nie, nie należy się bo przepisy takie i takie a nie komentowania mojej ciąży oraz decyzji, ze postanowiłam urodzić.

  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3r6jchrlp.png
 • kamelia04.08.2007 09.11.11, 15:41
  to ci kuźwa 100 razy napisałam: dziecku należy sie jedno becikowe.
  Becikowe jest na dziecko, nie na rodzica. Jak pobierze je ojciec dziecka w DK, to ty już nie masz prawa w PL. Koniec kropka

  Czytac cie nie nauczyli na tych studiach? Ile można tłumaczyć.....
 • madame_mage 07.11.11, 13:26
  porod nie musi byc w Polsce, aby dostac polskie becikowe, ale matka musi chyba mieszkac min. 12 miesiecy przed porodem w Polsce. Dziwne, ze dunskie becikowe ci sie nie nalezy. Jesli mieszkasz tam legalnie i tam chodzisz do ginekologa powinnas miec takie swiadczenia, zazwyczaj nie zalezy to od obywatelstwa, ale miejsca legalnego pobytu i miejsca placenia podatkow.
 • 1.kolorowanka 07.11.11, 21:17
  madame_mage napisała:

  > porod nie musi byc w Polsce, aby dostac polskie becikowe, ale matka musi chyba
  > mieszkac min. 12 miesiecy przed porodem w Polsce. Dziwne, ze dunskie becikowe c
  > i sie nie nalezy. Jesli mieszkasz tam legalnie i tam chodzisz do ginekologa pow
  > innas miec takie swiadczenia, zazwyczaj nie zalezy to od obywatelstwa, ale miej
  > sca legalnego pobytu i miejsca placenia podatkow.

  Dziekuje za odpowiedz.
  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3r6jchrlp.png
 • kamelia04.08.2007 07.11.11, 14:03
  becikowe jest przyznawane na dziecko, a nie na rodzica.

  Jesli pobraliscie dunskie becikowe, to polskie juz sie wam nie nalezy. Warunkiem otrzymania polskiego becikowego na pewno nie jest miejsce urodzenia.

  My pobralismy "becikowe" francuskie, ja tez nie mam francuskiego obywatelstwa, a swiadczenie otrzymalismy. O polskie "becikowe" się nie ubiegałam.
 • annajustyna 08.11.11, 11:08
  Obywatelstwa dunskiego? Przepisy unijne zakazuja takiej dyskryminacji! Istotne jest Twoje prawo pobytu w Danii i rezydencja podatkowa...
  --
  Gasofnia
 • 1.kolorowanka 08.11.11, 21:16
  annajustyna napisała:

  > Obywatelstwa dunskiego? Przepisy unijne zakazuja takiej dyskryminacji! Istotne
  > jest Twoje prawo pobytu w Danii i rezydencja podatkowa...

  No i wszystko na temat.
  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3r6jchrlp.png
 • 1.kolorowanka 08.11.11, 22:24
  Chciałabym zamknąć ten wątek bo zrobiło się nieprzyjemnie. Jest mi też zwyczajnie przykro, że zostałam przez niektórych potraktowana takimi komentarzami. Moje pytanie było na temat czy taki zasiłek mi przysługuje, moja sytuacja jest taka i taka i kto jest/był w podobnej niech się wypowie bo w internecie znajduję wiele sprzecznych opinii. Niestety zostałam nazwana oszustką która chce wyłudzić coś od państwa. Tematem tego wątku było zorientowanie się jak to naprawdę wygląda, nie zadałam pytania w stylu: "chcę otrzymać dwa świadczenia powiedzcie jak to zrobić." Chciałam się zorientować co mogę a co nie w mojej sytuacji. Nie należy się to nie i koniec, przepisów nie zmienię. A Wasze osądy i przykre komentarze świadczą tylko o Was, bo każdy sądzi po sobie. Mnie do głowy nie przyszło, że pragnąc zasięgnąć informacji mogę być nazwana nieuczciwą polką, tym bardziej że sam fakt że chcę się zorientować w tym temacie powinien mówić coś zupełnie odwrotnego.
  --
  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/c55fdqk3r6jchrlp.png
 • annajustyna 09.11.11, 09:35
  Hmm, w necie niestety tak jest, ze dochadza do glosu najgorsze instynkty i zanikaja wszelkie hamulce. Na szczescie sa tez ludzie, ktorzy szanuje innych nie tylko na pokaz w realu, ale wszedzie, czyli tez tutaj. Absolutnie nie bierz niektorych wypowiedzi do swojej osoby!
  --
  Gasofnia
 • marta-zs 09.11.11, 18:12
  nalezy się jedno swiadczenie na dziecko(becikowe), jezeli ojciec dziecka pobierze je w Danii, Ty już w Pl nie mozesz pobrać, bo jak dojdą do tego to będziesz musiala zwrocic. Przy skaładaniu wniosku w pl wypelnia się oswiadczenie, ze zaden z rodzicow nie pobrał becikowego w innym kraju, czy jakoś w tym sensie.
 • hermenegilda_zenia 09.11.11, 22:18
  Cóż twoje dalsze wpisy kolorowanko świadczą niestety na twoją niekorzyść, bo dokładniej pokazują twoje pobudki - czy annajustyna nazwie to centrum interesów życiowych czy rezydencją podatkową - jak zwał, tak zwał - to nieistotne. Mieszkasz w Danii, tam dostaniesz becikowe, do polskich świadczeń w tym zakresie nie masz już prawa. W myśl obowiązujących w Polsce przepisów to becikowe Ci się nie należy, ale z uporem maniaka nie przyjmujesz do wiadomości niekorzystnych dla ciebie wiadomości. Jak widać nawet pobyt za granicą nie uwolnia od polskiej mentalności i ciągłego kombinowania.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.